Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- fotoradar ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sensonat
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) sensonat » 26.08.2021 11:57

Zasadniczo nie tyle chodzi mi o karę samą w sobie, tylko o jej wysokość: bo co innego zapłacić np. 500 zł, a co innego 11 tysięcy zł. A w mediach takimi kwotami straszą bez szczegółowego wyjaśnienia kiedy i za co. A szczegółowego taryfikatora nie znam. Także bardziej im chodzi o wysokość kary a po drugie o jej ewentualne egzekwowanie. Ale to też dobrze wiedzieć, czy i jak egzekwują...
Podjechałem tam dzisiaj. Ciężko znaleźć, bo to nie jest taka szara skrzynka jak w Makarskiej - to po prostu niewielka kamera zawieszona naszczycie słupa/lampy. Zwrócona w kierunku ODWROTNYM do mojej jazdy, tzn. obiektyw zwrócony na przeciw wjeżdżających od strony Makarskiej do Dubrownika. Kąt widzenia kamery jest taki, że łapie na końcowym odcinku 40 km/h wjeżdżających do Podaca, a zaraz potem jest znak 50 km/h. Nota bene wyprzedzać można, jest linia przerywana.
Nie wiem, ile tam miałem jadąc do Dubrownika, ale jechałem "ze wszystkimi" w ciągu pojazdów, więc nawet jakby coś więcej, to symbolicznie (mam nadzieję).
I jeszcze jeden pech, ciekawostka. Mam 2 kamery: przednią i tylną działające niezależnie - ale tak się złożyło, że ta przednia się zwiesiła przy wyjeździe z Dubrownika, a tylna... obiektyw się przekręcił w momencie demontażu/montażu jeszcze na granicy SK/A. I filmowała podsutifkę...
Jakby ktoś był zainteresowany, to porobiłem zdjęcia :)
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 26.08.2021 13:09

Parę dni temu, czyli prawie miesiąc po wykroczeniu dostałem pocztówkę z ( chyba ) Brna za przekroczenie prędkości, jak jechaliśmy do Chorwacji. Zapłaciłem 1000koron. Dziś dostałem drugą, z Ostrawy, może z tego samego miejsca , za jakiś tunel. Też 1000koron. Znów trzeba zapłacić. Zatem międzynarodowe przekazywanie informacji o piratach działa. Straszą sądami jak się nie zapłaci, więc chyba nie ma co ryzykować. Ja zapłacę , bo się poczuwam. Nie mam zamiaru się po czeskich sądach poniewierać lub czeskich więzieniach :)
sensonat
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) sensonat » 26.08.2021 13:49

No tak, ale Czechy to Czechy - pytałem o Chorwację. A każde państwo ma inne zasady.
I nie przeczytałeś całego posta, bo powtórzyłem dwukrotnie, że się poczuwam, tylko pytam o egzekwowanie z Chorwacji i o te niebotyczne wysokości mandatów. Naprawdę muszę trzeci raz powtarzać..., bo czasem ktoś ma przyjemność kopać leżącego? 8O
opet
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 26.08.2021 13:55

piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.08.2021 14:03

sensonat napisał(a):No tak, ale Czechy to Czechy - pytałem o Chorwację. A każde państwo ma inne zasady.
Wewnątrz unii mandaty są na tej samej zasadzie ściągane, dane między krajami są bez problemu przekazywane. Kwestia czy Chorwatom będzie się chciało działać, no i czy ten radar działał.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.08.2021 14:47

labusm napisał(a):....Dziś dostałem drugą, z Ostrawy, może z tego samego miejsca , za jakiś tunel. Też 1000koron. Znów trzeba zapłacić. Zatem międzynarodowe przekazywanie informacji o piratach działa. Straszą sądami jak się nie zapłaci, więc chyba nie ma co ryzykować. Ja zapłacę , bo się poczuwam. Nie mam zamiaru się po czeskich sądach poniewierać lub czeskich więzieniach :)

Tu masz ten tunel:
https://www.google.pl/maps/@49.7959121, ... 384!8i8192
Tam jest 80km/h; na forum były informacje o tym miejscu.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 26.08.2021 22:48

wielbiciel napisał(a):
labusm napisał(a):....Dziś dostałem drugą, z Ostrawy, może z tego samego miejsca , za jakiś tunel. Też 1000koron. Znów trzeba zapłacić. Zatem międzynarodowe przekazywanie informacji o piratach działa. Straszą sądami jak się nie zapłaci, więc chyba nie ma co ryzykować. Ja zapłacę , bo się poczuwam. Nie mam zamiaru się po czeskich sądach poniewierać lub czeskich więzieniach :)

Tu masz ten tunel:
https://www.google.pl/maps/@49.7959121, ... 384!8i8192
Tam jest 80km/h; na forum były informacje o tym miejscu.


Nie doczytałem widocznie :oops: , za niewiedzą się płaci, za błędy też
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 08.09.2021 16:21

Pewnie skończą się pytania o niezapłacone mandaty w Chorwacji.
https://www.dalmacijadanas.hr/policija- ... prekrsaje/
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 10.09.2021 15:52

Bidon napisał(a):Pewnie skończą się pytania o niezapłacone mandaty w Chorwacji.
https://www.dalmacijadanas.hr/policija- ... prekrsaje/

Z tym może być różnie-jak wyjeżdżaliśmy z Chorwacji w Cvetlinie Chorwat nawet na nas nie spojrzał.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 12.09.2021 20:41

na mandacie zawsze jest jakiś termin płatności, wymaganie opłaty wcześniej to jakby bezprawie
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022
Pamiatka z wakacji. Nie zamówiona.

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 05.02.2023 14:56

Nie zapomnieli o mnie. Po siedmiu miesiącach nadeszła mi przesyłka. Pamiątka z wakacji we Włoszech.
Wcale nie zamawiałem.
Wracając z Chorwacji na pięć dni wpadliśmy do Bormio. Lubimy Alpy.
Dzięki tej miłości do Alp w zamian dostałem pamiątkę. Oprawię sobie w ramki.
Są skrupulatni jak aptekarze. Tylko ponad 0,7 km/h ponad limit dopuszczalny.
Trochę się nagimnastykowałem by to rozszyfrować z Włoskiego na nasze. Wujek Google pomógł.

Obrazek

Wujek Google tez pomógł zlokalizować miejsce. W tunelu sobie aparat zamieścili i robią zdjęcia.
Rozumiem. Hobby podobne do mojego.

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Pamiatka z wakacji. Nie zamówiona.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.02.2023 15:04

Nic niesamowitego to nie jest. Identycznie działa to w Austrii czy w Niemczech.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022
Re: Pamiatka z wakacji. Nie zamówiona.

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 05.02.2023 15:08

piekara114 napisał(a):Nic niesamowitego to nie jest. Identycznie działa to w Austrii czy w Niemczech.


Owszem. Nie bardzo się przejmuję. Raczej wcale. Koszty wliczone w budżet.
Śmieszy mnie tylko to 0,7 km/h. Nawet Urząd Skarbowy zaokrągla do pełnej złotówki.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Pamiatka z wakacji. Nie zamówiona.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.02.2023 17:00

To zaokrąglij i przekroczyłeś o 1 km.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022
Re: Pamiatka z wakacji. Nie zamówiona.

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 05.02.2023 17:18

piekara114 napisał(a):To zaokrąglij i przekroczyłeś o 1 km.

Matematycznie tak. Tylko większość wpłat jak nie ma 1 zł to nie przyjmują.
Nie wnikam w Prawo, ale to trochę głupie. Chodzi o łupienie i nic więcej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone