Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mandat- fotoradar ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tozy
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) tozy » 28.08.2017 17:39

Witam, mam właśnie za sobą udany urlop w CRO 99% drogi jechałem przepisowo max + 10km/h w jednym tylko miejscu na trasie Trogir-Knin-Slunj i to jeszcze w terenie zabudowanym przekroczyłem prędkość o ok 20-30 km/h Czy w Chorwacji występują stacjonarne fotoradary z których pamiątkowe foto przysyłane jest do domu? Czy obcokrajowcy karani są tylko w momencie ujawnienia wykroczenie na gorąco? Pozdrawiam
mumin30
Podróżnik
mandat za prędkość w CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumin30 » 09.08.2018 17:32

Witam, może ktoś się orientuje jak obecnie wygląda sprawa mandatów ? Otrzymałem mandat za prędkość. Auto ma właściciela oraz współwłaściciela, mandat przyszedł oczywiście na właściciela. Przekroczyłem już termin spłaty mandatu, co w tym przypadku robić ? jakie są konsekwencje ? Czy płacić po terminie ? czy są jakieś instrumenty prawne pozwalające ściągnąć niezapłacony mandat ?
Garo&Justa
Cromaniak
Re: mandat za prędkość w CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.08.2018 19:16

Ale w czym problem?
Robisz przelew i zapominasz
mumin30
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumin30 » 09.08.2018 19:40

Nie do końca, miałem 8 dni na wpłatę o czym dowiedziałem się dwa tygodnie po odebraniu mandatu. Poszedłem krok dalej i napisałem do CRO policji przy czym dostałem odpowiedź, że terminowa spłata mandatu kończy sprawę, a jak już wspomniałem termin minął. Ciężko się z nimi dogadać i tak naprawdę nie wiem co dalej.... więc Garo&Justa nie tak zwyczajnie zapominasz, a w czym problem napisałem na wstępie: "Przekroczyłem już termin spłaty mandatu, co w tym przypadku robić ?".
Fela
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 09.08.2018 20:43

W PL termin ustawowy masz 7 dni. Jak zapłacisz za 3 tyg nic się nie stanie. Zakładam że u nich system wygląda podobnie więc się nie stresuj. Wplac ile masz na blankiecie i zaczekaj. Jak się nie odezwą to sprawa zamknięta :wink:
erci
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 10.08.2018 07:09

A jeśli się ktoś odezwie to raczej nie oni tylko polska strona. W takim przypadku odeślesz skan/zdjęcie pokwitowania i po sprawie. Nie można 2x karać za ten sam czyn.
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.08.2018 13:53

po jakim czasie od powrotu przyszedł mandat?
mumin30
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumin30 » 11.08.2018 14:20

Sol-Wagon jakieś 3 miesiące. Z tego co pamiętam 500kn. Mandat ten nie został zapłacony i ponownie przyszedł z tym, że teraz 2000kn :) Teraz nie wiem czy płacić po terminie czy czekać na jakieś kolejne pismo...
Fotka ze śmietniczka przy drodze, oczywiście zdjęcia nie dołączyli. Niby na 60-tce wyszło im 76km
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 11.08.2018 14:34

mumin30 napisał(a):Sol-Wagon jakieś 3 miesiące. Z tego co pamiętam 500kn. Mandat ten nie został zapłacony i ponownie przyszedł z tym, że teraz 2000kn :) Teraz nie wiem czy płacić po terminie czy czekać na jakieś kolejne pismo...
Fotka ze śmietniczka przy drodze, oczywiście zdjęcia nie dołączyli. Niby na 60-tce wyszło im 76km

2.000 kun to już śmiesznie nie jest...
ja dostałem za wycieraczkę za parkowanie w Dubrowniku we wrześniu 2016r., do domu nic nie przyszło...
ale przyznam, że "trochę" się boję teraz co będzie na granicy...czy nie jest zaewidencjonowany w jakichś systemach...
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 11.08.2018 17:03

Cze!
Mają już bazę danych kierowców...a właściwie pojazdów z niezapłaconymi mandatami...wg tego artykułu
https://www.antenazadar.hr/clanak/2017/ ... ako-jeste/
ale to tylko dla chorwackich pojazdów/kierowców.
pozdro
fly
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019