Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- fotoradar ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016
Re: Złapany przez fotoradar?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 30.07.2016 21:03

Mandat, jak Ci przyjdzie to radzę zapłacić. Bo później będziesz płacić również odsetki.
Osobiście staramy się przestrzegać ograniczeń prędkości, ale....... no cóż czasami nie wychodzi :oops:
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Złapany przez fotoradar?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 30.07.2016 21:07

jeziorp napisał(a):Zapłaciliście? Bo ja pewnie nie zapłacę, może się uda. Wam też błysnęło z lewej strony samochodu? Akurat z robót drogowych pas ruchu się zmieniał.

Zapłacisz :mrgreen:
jeziorp
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.12.2010
Re: Złapany przez fotoradar?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeziorp » 30.07.2016 21:13

Teraz jak poczytałem co się zmieniło to raczej zapłacę. Ciekawe tylko ile. A ten sygnalizator prędkości to już raczej jestem pewny, że to fotoradar, bo w Polsce już też takie są :(
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Złapany przez fotoradar?

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.07.2016 21:31

jeziorp napisał(a):Nie znając danego kierowcy i sytuacji oceniasz jego zachowanie na drodze. Całą drogę pokonałem w 99 procentach przepisowo w większości prawym pasem. W Wiedniu byłem bardzo zdziwiony błyskiem z lewej strony i nawet nie wiem czy mi błysło, bo byłem dosyć zmęczony. Po błysku patrzę na GPS a na nim pokazuje 75km/h więc w normie, jednak nie mam do końca pewności (może przeoczyłem jakiś znak?). W Czechach to trochę moja głupota, bo zawsze jak widzę znak teren zabudowany to hamuje silnikiem a tu jak widać nie wyhamowalem zbytnio. I wiem, że mijając znak mam mieć 50 km/h, jednak mam ten głupi nawyk hamowania silnikiem.

Pisząc ten temat bardziej potrzebowałem informacji o tej kamerze w miejscowości Dolany a nie potrzebowałem pouczenia jak mam jeździć, a tym bardziej oceny.


Jeżeli już, to błysnęło nie razi oczu, mimo, że niby dopuszczone ale niekoniecznie poprawne.
Jeżeli błysnęło, to znaczy, że było za dużo.
Ja także mam w aucie wyświetlanie prędkości, aczkolwiek czasami nie jest tożsame z tym, co pokazują znaki, a nijak ma się to znaków zmiennej treści.
Przegiąłeś-płać i tyle.
Urażona duma na mnie nie działa.
Użytkownik usunięty
Re: Złapany przez fotoradar?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2016 21:40

FUX napisał(a):
jeziorp napisał(a):Nie znając danego kierowcy i sytuacji oceniasz jego zachowanie na drodze. Całą drogę pokonałem w 99 procentach przepisowo w większości prawym pasem. W Wiedniu byłem bardzo zdziwiony błyskiem z lewej strony i nawet nie wiem czy mi błysło, bo byłem dosyć zmęczony. Po błysku patrzę na GPS a na nim pokazuje 75km/h więc w normie, jednak nie mam do końca pewności (może przeoczyłem jakiś znak?). W Czechach to trochę moja głupota, bo zawsze jak widzę znak teren zabudowany to hamuje silnikiem a tu jak widać nie wyhamowalem zbytnio. I wiem, że mijając znak mam mieć 50 km/h, jednak mam ten głupi nawyk hamowania silnikiem.

Pisząc ten temat bardziej potrzebowałem informacji o tej kamerze w miejscowości Dolany a nie potrzebowałem pouczenia jak mam jeździć, a tym bardziej oceny.


Jeżeli już, to błysnęło nie razi oczu, mimo, że niby dopuszczone ale niekoniecznie poprawne.
Jeżeli błysnęło, to znaczy, że było za dużo.
Ja także mam w aucie wyświetlanie prędkości, aczkolwiek czasami nie jest tożsame z tym, co pokazują znaki, a nijak ma się to znaków zmiennej treści.
Przegiąłeś-płać i tyle.
Urażona duma na mnie nie działa.


TADAA ! :)
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Złapany przez fotoradar?

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 30.07.2016 21:43

jeziorp napisał(a):Zapłaciliście? Bo ja pewnie nie zapłacę, może się uda. Wam też błysnęło z lewej strony samochodu? Akurat z robót drogowych pas ruchu się zmieniał.

Się nią uda. Nie zapłacisz to będziesz miał komornika i zamiast 100 Euro jakieś 300 euro.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.08.2016 11:11

Cześć. W tym roku jakoś pecha mam z mandatami. Raz parkowanie, drugi raz prędkość w Wiedniu.
Mam pytanie bo jeżdżę przepisowo do Chorwacji i zwracam uwagę, szczególnie na Austrię i Słowenie z prędkośćią.
Jadę jak baranek posłusznie i tym bardziej się dziwię bo jechałem przez tą nieszczęsną obwodnicę Wiednia gdzie jest 80km/h.
Jechałem 84km/h wg wskazań GPS i mi błysnęło. Zdziwiłem się nico ale pomyślałem, że zobaczą +4km/h to odpuszczą.
W skrzynce pocztowej zwykły list (nie polecony), że przekroczyłem ponad 20km/h.
Pytanie mam, czy na tej obwodnicy jest tam gdzieś 60km/h i zwyczajnie to przeoczyłem ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2016 11:32

zuczek24
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 30.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuczek24 » 01.08.2016 12:00

Witam.
Ja dostałem pismo, że na objeżdzie Słowenii w M-L-P przed m. Mureck przekroczyłem prędkość o 6 km/h .Dostałem 30 euro.
Uważajcie w tym miejscu.
Powodzenia!!!
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.08.2016 12:36

kaeres napisał(a):(...) Jechałem 84km/h wg wskazań GPS i mi błysnęło. Zdziwiłem się nico ale pomyślałem, że zobaczą +4km/h to odpuszczą (...)
Przypuszczam, że w Austrii jest podobnie jak w Niemczech. Tolerancja 3 kmh.
Czyli od zmierzonej odejmują 3 kmh. Potem nie ma odpuszczania, tylko idzie z automatu. To już jest dla nich "przekroczył o do 10 kmh".
Ale jak napisałem: przypuszczam, że tak też odejmują w Austrii.
Tak jest w Niemczech:
https://www.bussgeldkatalog.org/geschwi ... chreitung/
A tak w Austrii:
https://www.bussgeldkatalog.org/oesterreich/

I taka austriacka ciekawostka:
"in Österreich unterscheiden sich die Bußgelder regional stark"
W Austrii mandaty są różne w różnych regionach.

Czyli można za 10 kmh dostać 30 euro, ale też 60 euro (na drodze tej samej "klasy").
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.08.2016 12:42

kaeres napisał(a):Cześć. W tym roku jakoś pecha mam z mandatami. Raz parkowanie, drugi raz prędkość w Wiedniu.
Mam pytanie bo jeżdżę przepisowo do Chorwacji i zwracam uwagę, szczególnie na Austrię i Słowenie z prędkośćią.
Jadę jak baranek posłusznie i tym bardziej się dziwię bo jechałem przez tą nieszczęsną obwodnicę Wiednia gdzie jest 80km/h.
Jechałem 84km/h wg wskazań GPS i mi błysnęło. Zdziwiłem się nico ale pomyślałem, że zobaczą +4km/h to odpuszczą.
W skrzynce pocztowej zwykły list (nie polecony), że przekroczyłem ponad 20km/h.
Pytanie mam, czy na tej obwodnicy jest tam gdzieś 60km/h i zwyczajnie to przeoczyłem ?


Pisałem. Tam są tablice zmiennej treści i może pojawić się inna dop. prędkość, niż 80.
Prawdopodobnie były jakies roboty drogowe i wtedy bardzo często stawiany jest fotoradar.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.08.2016 12:48

Tak, tak to było na zwiężce przy robotach drogowych.
Nie biadolę, zapłacę.
Jedźcie bezpiecznie.
Pozdrawiam.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 05.08.2016 16:23

Jak co roku; zwężki we Wiedniu, ograniczenia i mnóstwo radarów a obecnie chyba więcej nawet tych odcinkowych pomiarów prędkości, niemal na każdym wjeździe i wyjeździe z tunelu...
Co ciekawe szybko austriackie mandaty do Polski idą, kolega w lipcu wrócił z Chorwacji a manadacik w ojro już w domu na niego czekał...
Dalej bez żadnych problemów, jak już wyżej koledzy pisali - jak jedziesz w nocy przez Wiedeń to żadnego przestoju.
W dzień raczej bym się nie odważył bo zapewne na zwężkach będzie się korkować...
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 06.08.2016 07:08

gigi napisał(a):Jak co roku; zwężki we Wiedniu, ograniczenia i mnóstwo radarów a obecnie chyba więcej nawet tych odcinkowych pomiarów prędkości, niemal na każdym wjeździe i wyjeździe z tunelu...
Co ciekawe szybko austriackie mandaty do Polski idą, kolega w lipcu wrócił z Chorwacji a manadacik w ojro już w domu na niego czekał...
Dalej bez żadnych problemów, jak już wyżej koledzy pisali - jak jedziesz w nocy przez Wiedeń to żadnego przestoju.
W dzień raczej bym się nie odważył bo zapewne na zwężkach będzie się korkować...

Ja jechałem do Chorwacji 25.06,fotkę po drodze na zwężkach mi zrobili i do dziś nie przyszła :D ,jak przyjdzie to będzie tak- :(
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 06.08.2016 10:24

Z napisał(a):Ja jechałem do Chorwacji 25.06,fotkę po drodze na zwężkach mi zrobili i do dziś nie przyszła :D ,jak przyjdzie to będzie tak- :(

Cierpliwości, przyjdzie :D
Ja fotkę z Wiednia dostałem kiedyś na Boże Narodzenie :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone