Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- fotoradar ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 21.08.2012 18:15

Jak ktoś jedzie tylko autostradami po Węgrzech, to tak. Ja jechałem 86-tką i w sumie było lepiej niż można się było spodziewać (i przez SLO i Mursko-Srediśce).
Swoją drogą - na Węgrzech nie widziałem ani razu, aby ktoś przestrzegał durnego przepisu zwalniania do 30 km/h w terenie zabudowanym przed każdym przejściem dla pieszych. Policji też było mało w przeciwieństwie do SK.
pakotomasz
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakotomasz » 21.08.2012 20:28

My także na początku sierpnia jechaliśmy węgierską 86-tką i ok 2 w nocy w Csornej za jednym z zakrętów stał radiowóz, dlatego profilaktycznie woleliśmy się trzymać ograniczeń prędkości, nawet tych do 30km/h.
luboniak1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) luboniak1 » 22.08.2012 14:20

Mamy zasadę że jedziemy tyle ile mówi znak/nakaz + 5km/h a na autostradzie ok. 160 ale jak jest ograniczenie do 100 czy też inne stosuje pierwszą zasadę. Jak się człowiek przyzwyczai do jazdy przepisowo jak reszta to już stresu nie ma że "za wolno". I o drogówkę nie trzeba się martwić.
P.S. W zeszłym roku policja w cro (omiś) nas zatrzymuje, my zjeżdżamy na bok, szybka w dół. Pan patrzy mi w oczy i każe jechać dalej... dziwowałem się temu przez następne pół dnia, cóż co kraj to obyczaj :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.08.2012 14:25

luboniak1 napisał(a):P.S. W zeszłym roku policja w cro (omiś) nas zatrzymuje, my zjeżdżamy na bok, szybka w dół. Pan patrzy mi w oczy i każe jechać dalej... dziwowałem się temu przez następne pół dnia, cóż co kraj to obyczaj :roll:


I co z tego wynika?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.08.2012 14:40

Jacek S napisał(a):
luboniak1 napisał(a):P.S. W zeszłym roku policja w cro (omiś) nas zatrzymuje, my zjeżdżamy na bok, szybka w dół. Pan patrzy mi w oczy i każe jechać dalej... dziwowałem się temu przez następne pół dnia, cóż co kraj to obyczaj :roll:


I co z tego wynika?

Że dobrze mu z oczu patrzyło :D
Franek77
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franek77 » 22.08.2012 22:51

Witam, ja też dostałem mandat na Węgrzech za prędkość, ale dziwna z tym była sprawa, bo chyba chcieli kasę do kieszeni i pytali kilka razy czy mam gotówkę przy sobie. Tak wyszło, że to było ok 20 km do Słowacji, wracałem z wakacji i żadnych forintów nie miałem, próbowałem zaproponować że pojadę do bankomatu i przywiozę im, a oni smutno na to, że w najbliższym miasteczku nie ma bankomatu.
Z tego wszystkiego gość spisał moje dane z dowodu i prawa jazdy i powiedzieli żebym jechał a polska policja się ze mną skontaktuje....żadnego papierka nie dostałem i nic nie podpisywałem. Co o tym myśleć??
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 22.08.2012 23:00

Eszketele ele funcior przy każdej kontroli jesteśmy spisywani Jak ci nic nie dali to nikt się z tobą nie będzie kontaktował a na pewno nie Polska Policja.
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 05.09.2012 11:41

W Chorwacji jest spoko :lol: :wink:

Obrazek
zukulp
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.10.2013
Mandat z fotoradaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) zukulp » 03.10.2013 16:31

Witam,
Tydzień temu byłem w Chorwacji. Wypożyczyłem tam samochód i fotoradar zrobił mi fote w mieście. Ograniczenie było do 50, ale nie wiem o ile przekroczyłem prędkość, myślę że nie więcej niż 30-40 km. Jeżeli auto było wypożyczone to dostane mandat? Bo w firmie, z której wypożyczyłem samochód mają moje dane.
Z góry dziękuje za info
Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Mandat z fotoradaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.10.2013 17:21

Pytaj tutaj.

cala-chorwacja-pomoc-t39602.html

W tym wątku będziesz miał za chwilę pełno wątpliwych wpisów od jeszcze bardziej „merytorycznych" „fahofcuf".

:wink:
hatatitla
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 18.07.2012
Re: Mandat z fotoradaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) hatatitla » 03.10.2013 20:23

Mandat zostanie wysłany na firmę która tobie wypożyczyła auto. Tam sprawdzą, kto, kiedy jechał wypożyczonym wozem i wyślą mandat do polski. Mają twoje dane z tego co widzę. Takie moje przypuszczenia ALE mogę się mylić, bo żaden ze mnie "fahofiec".
Użytkownik usunięty
Re: Mandat z fotoradaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.10.2013 09:34

nie wypowiadam się bo żaden ze mnie "fahofiec" :mrgreen: czekam z niecierpliwością, być może też dostanę wakacyjną fotkę ze Splitu :wink:
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011
Re: Mandat z fotoradaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 04.10.2013 13:16

nam w zeszlym roku blysnelo przy wjezdzie do Mureck,ale poki co nic nie przyszlo i oby tak dalej :wink:
hatatitla
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 18.07.2012
Re: Mandat z fotoradaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) hatatitla » 06.10.2013 12:20

alutka9 napisał(a):nam w zeszlym roku blysnelo przy wjezdzie do Mureck,ale poki co nic nie przyszlo i oby tak dalej :wink:

Alutka. Jak przyjdzie mandat to z naliczonymi odsetkami karnymi. heh :D
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Re: Mandat z fotoradaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 06.10.2013 15:42

Samochód wypożycza się zazwyczaj podając dane do karty kredytowej.
Czy firma wypożyczająca może obciążyć mandatem kartę? - bankowcy wypowiedzcie się proszę :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone