Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.02.2019 08:15

W kierunku kantyny i parkingu.

Obrazek

Przeciwna, jeszcze zacieniona strona zatoczki.

Obrazek

Stalaktyty 8O :D .

Obrazek

Faktycznie kapała z nich woda…

Obrazek

i porastały roślinki wilgociolubne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Doliną spływał strumyk, tam wyżej było widać, że płynie całkiem wartkim nurtem. Tu przy plaży stworzyło się małe jeziorko, woda widocznie potem przesiąkała przez podłoże i wpływała do morza. Może stąd też taka niezbyt wysoka jego temperatura tutaj?

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.02.2019 08:16

W końcu słońce oświetliło nasze miejsce pod kantyną :cool: .

Obrazek

Obrazek

Jeszcze chwila i nasze auto też dosięgną jego promienie… niestety, to była wada tego miejsca, że nie było szans by umieścić Lunę w cieniu w ciągu dnia :roll: .

Obrazek

Ja pływam :cool: , a Małgosia też postanowiła trochę pofocić :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.02.2019 08:16

I tak upłynął ten dzień, na plażowaniu, pływaniu – oczywiście z maską i w płetwach :) , na czytaniu, opalaniu i obserwowaniu innych ludzi. Bo niestety ta plaża okazała się znacznie bardziej popularna niż sądziliśmy, w szczytowym momencie „zagęszczenie” mogło wynosić nawet z 15-20 osób poza nami, a przewinęło się w ciągu całego dnia jeszcze więcej. Ale późnym popołudniem i wieczorem zostaliśmy znów sami… no prawie, bo jeszcze zostały też coraz bardziej oswajające się z nami kotki :hearts: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę wiało, stąd kamienie na styropianowych tackach i w pojemniku z wodą. Pod wieczór wiatr jeszcze się nasilił i trochę utrudniał nam życie, podejrzane też trochę było to, że był ciepły, wręcz gorący… w połączeniu ze śledzonymi prognozami pogody nie wróżyło to dobrze. Niestety prognozy się sprawdziły….

c.d.n.
WCH70
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.02.2019
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) WCH70 » 09.02.2019 13:18

Witam
Nie udzielam się na forum do tego stopnia, że zapomniałem nick i hasło!!! ale jak zobaczyłem to:
Załączniki:
033.jpg
025.jpg
002.jpg
WCH70
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.02.2019
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) WCH70 » 09.02.2019 13:51

Postanowiłem, że wkleję to:
Załączniki:
DSC03219-min-min-min.JPG
DSC03222-min-min-min.JPG
DSC03231-min-min-min.JPG
DSC03241-min-min-min.JPG
Rok 2017 PZDR
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.02.2019 20:19

WCH70 napisał(a):Witam
Nie udzielam się na forum do tego stopnia, że zapomniałem nick i hasło!!! ale jak zobaczyłem to:

WCH70 napisał(a):Postanowiłem, że wkleję to:

Witaj :idea:
I bardzo dobrze zrobiłeś że wkleiłeś... powiem szczerze że naprawdę mnie (nas) trochę zatkało 8O :lol:
Szok... że też trafiliście na tę właśnie plażę i nawet pod to samo drzewko :cool: . Auto chyba dostało trochę w kość :cool: .
Rok 2017, ale czy to było w sezonie, czy też poza sezonem? Pustki w każdym razie podobne... chyba spędziliście - tak wnioskując po namiotach - na Kalamos więcej czasu niż my :) .
Swoją drogą szkoda że tak się nie udzielasz :wink: , bo może miałbyś jeszcze parę takich fajnych miejscówek na Eubei do pokazania :cool: .
Kąpiel pod wodospadem... chyba potężny upał musiał być tego dnia :lol:

Serdecznie pozdrawiamy i dzięki za ujawnienie :D
M i P
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4591
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 10.02.2019 09:01

WCH70 napisał(a):Witam
Nie udzielam się na forum do tego stopnia, że zapomniałem nick i hasło!!! ale jak zobaczyłem to:

WCH70 napisał(a):Postanowiłem, że wkleję to:

To musi być niesamowite wrażenie, żeby zobaczyć miejsca, w których się było osobiście, w relacji innych. Chodzi mi oczywiście o miejsca mało zwiedzane, właśnie takie niedostępne plaże czy wodospady. Bo przecież miejsca tłumnie odwiedzane często się powtarzają w różnych relacjach.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4591
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 10.02.2019 09:06

kulka53 napisał(a):Ja pływam :cool: , a Małgosia też postanowiła trochę pofocić :) .

Obrazek

Mam wrażenie jakbym oglądała palce u stóp jakiegoś olbrzyma.
WCH70
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.02.2019
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) WCH70 » 10.02.2019 11:43

Dla nas to też było zaskoczenie. Coś na zasadzie kopiuj wklej.
Połowa lipca. Byliśmy dwie noce. Pomysł był taki żeby po ciężkim roku przez chwilę się zresetować i posłuchać ciszy.
W tym czasie pojawił się jeden samochód (grek z rodziną na pace) dwa razy słuszne stado owiec, i trzy razy dziennie Kot na wyżerkę.
Wodospad piękna sprawa i całkowity przypadek......jedziemy i nagle takie coś ( na marginesie też był wężyk i zakurzone samochody )
Na tej wyspie byliśmy tylko trzy dni niestety.

Pozdrawiamy
WCH70
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.02.2019 19:01

megidh napisał(a):To musi być niesamowite wrażenie, żeby zobaczyć miejsca, w których się było osobiście, w relacji innych. Chodzi mi oczywiście o miejsca mało zwiedzane, właśnie takie niedostępne plaże czy wodospady. Bo przecież miejsca tłumnie odwiedzane często się powtarzają w różnych relacjach.

Zgadza się, tak właśnie było :)
Kalamos nie wyglądała na plażę na którą docierają turyści, a już tym bardziej z Polski i z cro.pl :wink: :lol:
megidh napisał(a):Mam wrażenie jakbym oglądała palce u stóp jakiegoś olbrzyma.

Wrażenie uzasadnione :idea: :D
Choć fotka ta (jak i parę innych) powstała by spróbować pokazać kapiące z "palców" kropelki wody, całkiem liczne :)
WCH70 napisał(a):Połowa lipca. Byliśmy dwie noce. Pomysł był taki żeby po ciężkim roku przez chwilę się zresetować i posłuchać ciszy.
W tym czasie pojawił się jeden samochód (grek z rodziną na pace) dwa razy słuszne stado owiec, i trzy razy dziennie Kot na wyżerkę.
Wodospad piękna sprawa i całkowity przypadek......jedziemy i nagle takie coś ( na marginesie też był wężyk i zakurzone samochody )
Na tej wyspie byliśmy tylko trzy dni niestety.

I wszystko jasne.... :)
Czyli w sezonie Kalamos i okolica wygląda podobnie...samochodów brak, stada owiec - owszem, tylko kota nie było. A szkoda bo najadłby się do woli :) .
Eubea obfituje w wodę, podobno wodospady nie są tam rzadkością. Ale myśmy tylko ten jeden widzieli, do innego się wybieraliśmy ale zniechęcił nas wodospad... z nieba :? . Co do polewania auta wężem to już dawno temu wymyśliliśmy, że może warto byłoby wozić swój i podłączać się do kraników w miarę potrzeby... ale pomysł upadł. Na szczęście czasem można się natknąć na gotowce :) .
No i 3 dni na tej wielkiej wyspie to faktycznie mało. Potrzebna więc poprawka :cool:

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 15.02.2019 10:08

Nareszcie udało się odrobić zaległości, nie było coś czasu ostatnio. Żeby lepiej pozwiedzać sobie Eginę, musiałem sięgnąć do Waszej relacji, choć na niej byliśmy. Niestety za krótko. Zazdroszczę spaceru po Paleochorze. Egistri faktycznie bardziej chorwacka niż grecka. Eubea, plaże rewelacyjne, choć widoki z twierdzy i klimatyczny mostek też bardzo fajne. Jeszcze tylko dwa miesiące i też wyruszamy :D. Oj było trochę kłopotów z tegoroczną organizacją, dopiero w zasadzie wczoraj udało się prawie wszystko dopiąć.

Pozdrawiam i czekam na c.d.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.02.2019 07:42

KOL napisał(a):Nareszcie udało się odrobić zaległości, nie było coś czasu ostatnio. Żeby lepiej pozwiedzać sobie Eginę, musiałem sięgnąć do Waszej relacji, choć na niej byliśmy. Niestety za krótko. Zazdroszczę spaceru po Paleochorze. Egistri faktycznie bardziej chorwacka niż grecka. Eubea, plaże rewelacyjne, choć widoki z twierdzy i klimatyczny mostek też bardzo fajne. Jeszcze tylko dwa miesiące i też wyruszamy :D. Oj było trochę kłopotów z tegoroczną organizacją, dopiero w zasadzie wczoraj udało się prawie wszystko dopiąć.

Fajnie że jesteś, już myślałem, że odpuściłeś cro.pl :cool:
Już sobie wyobrażam - albo właściwie to sobie nawet nie wyobrażam :wink: - jakiego logistycznego pułapu musiałeś sięgnąć skoro piszesz o kłopotach z organizacją :lol: . Zapewne będzie i trochę egzotycznie i ciekawie... liczymy że się podzielisz z nami opowieścią :idea: .

Co do naszej podróży zeszłorocznej to faktycznie - Egina okazała się całkiem ciekawą wyspą. Wciąż mieliśmy gdzieś tam w pamięci Twoją wizytę na niej i planowaliśmy, że jak kiedyś nie będziemy mieć trochę czasu wynikającego z rozkładu promów to też zajrzymy na chwilę. Chwila się przedłużyła bo i wyspa na to zasługuje a i plan okazał się nieco inny.
Egistri - tam z kolei nie ma nic ciekawego do zwiedzania :) , to jest typowa wysepka na leniwy, plażowy urlop z wieczorami w tawernach. Można by ją podsumować tak, że do Chorwacji jest bliżej :wink: :lol: , ma jednak pewien istotny dla nas plus - mimo zakazów wciąż powszechną możliwość nocowania na dziko.
Natomiast Eubea... to już odrębna historia :roll: . Niby już byliśmy na niej 2 razy :) ale wciąż nie za wiele wiemy... choć teraz więcej na pewno niż wcześniej. Południe jest naprawdę extra, środek (okolice Chalkidy) przynajmniej od strony zachodniej - do pominięcia, natomiast północ....chyba jest taka pośrednia :roll: , ale to jeszcze kiedyś sprawdzimy dokładniej :) .

My za 2 miesiące też może i wyruszymy... ale czy do Grecji? Póki co pomysł jest nieco inny ale jak się to skończy to nie wiadomo :lol: .

Pozdrawiamy :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.02.2019 08:44

25 września, wtorek

Niestety, zapowiadane prognozy pogody sprawdziły się, nadeszło załamanie :? , i to szybciej niż się tego spodziewaliśmy. Miało być dopiero dziś popołudniu, a już od rana pogoda była fatalna, zupełnie nie grecka :roll: . Wiał silny wiatr który pędził zwały ciemnych, szarych chmur, jednak było jeszcze dość ciepło no i nie padało….ale spoglądając na prognozy w zasadzie szykowaliśmy się na najgorsze :? .

Przed nami jeszcze kilka dni urlopu, tak 4 to na pewno mogliśmy w Grecji spędzić. Przyglądając się prognozom w różnych jej regionach próbowaliśmy znaleźć takie miejsce, gdzie byłoby jeszcze w miarę przyzwoicie a przy okazji nie tak daleko stąd. Niestety :? , nadchodzący niż miał objąć w zasadzie cały kraj. Raczej więc już nie poplażujemy, ale może przynajmniej co nieco jeszcze na tej Eubei pozwiedzamy? .

Poranek był niespieszny, bo niby dokąd mieliśmy się spieszyć :roll: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście nakarmiliśmy kotki :idea: , dając im tyle puszek i saszetek ile tylko mogły wchłonąć… a jak już nie mogły, zostawiliśmy jedzenie na tackach by miały na później.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.02.2019 08:45

Morze było już rozfalowane i wyglądało groźnie zalewając plażę, zupełnie nie przypominało to tego miejsca w którym spędziliśmy wczorajszy sielankowy dzień :roll: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyplażowa roślinność :cool: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Była okazja by uwiecznić także kabinkę prysznicową :)

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.02.2019 08:46

Zebraliśmy się ostatecznie przed 9. Podjazd z Agios Dimitrios jest szutrowy i mocno stromy, zatrzymaliśmy się by jeszcze raz popatrzeć na plażę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A na samej prawie górze – niespodzianka :lol: :wink: .

Obrazek

c.d.n.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 682
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone