Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 05.06.2017 20:46

na Trip Advisor też ich widzę... :) zapisze sobie do listy knajp do ewentualnego odwiedzenia :)
szrama
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2017
Re: Informacje o miejscowościach z rejonu Zadar - Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrama » 07.06.2017 08:37

Ile kosztuje bus z okolic Makarskiej do Splitu i ile do Zadaru? I jak często one jeżdżą?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2017 08:42

kusia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 01.05.2013
parking strzezony makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) kusia » 16.06.2017 22:25

witajcie , czy ktos z tu obecnych orientuje sie czy w makarskiej jest jakis parking na ktorym mozna bezpiecznie zostawic auto na caly dzien ?
planujemy poplynąc stamtąd do dubrownika , a jako ze zatrzymujemy sie w innej miejscowosci , musimy znalesc jakis parking , pozdrawiam
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009
Re: parking strzezony makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 17.06.2017 07:19

kusia napisał(a):witajcie , czy ktos z tu obecnych orientuje sie czy w makarskiej jest jakis parking na ktorym mozna bezpiecznie zostawic auto na caly dzien ?
planujemy poplynąc stamtąd do dubrownika , a jako ze zatrzymujemy sie w innej miejscowosci , musimy znalesc jakis parking , pozdrawiam

pewnie chodzi Ci o bezpłatny parking?
to może przy maxi Konzumie, ale potem trzeba kawałek dojść do portu
kusia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 01.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kusia » 17.06.2017 18:26

szczerze mowiac wolalabym strzeżony , platny , tylko nie wiem jak go szukac
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 17.06.2017 19:17

kusia napisał(a):szczerze mowiac wolalabym strzeżony , platny , tylko nie wiem jak go szukac

my zaparkowalismy przy porcie, gdzie była opłata za godziny...
ale strzeżony? ....
ja nigdy nawet nie pomyślałem podczas wcześniejszych wizyt w cro, że ktoś może mi auto zabrać. ..
moze napisz maile do kilku hoteli w Makarskiej czy jest możliwość odpłatnego postawienia samochodu na 1 dzień. ktoś może się zgodzi
a swoją drogą poszukam w necie z ciekawości na temat kradzieży aut w cro
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 17.06.2017 20:09

z Makarskiej do Dubrownika? a czym chcecie płynąć?
z tego co wiem jest jeden statek który wypływa z Makarskiej o 9.00 i na miejscu jesteście o 12.00.... jeśli chcecie wrócić tym samym statkiem do Makarskiej do już o 16 płynie on do Makarskiej, 4 godziny na Dubrownik to malutko :)
strzelec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzelec » 17.06.2017 20:26

133 Ul. Rosseto Degli Abruzzi- w tym miejscu znajduje się bardzo fajny parking, który można określić jako "strzeżony". Przylega on do Kompleksu Sportowego TENISKI CENTAR i Camp JURE. Bardzo łatwy dojazd. Jadąc od strony Krvavicy ul. Vukovarską trzeba skręcić w prawo, a wówczas z przodu pojazdu widoczny jest parking "w parku", co powoduje, że samochód uniknie nadmiaru słońca. Z tego miejsca już bardzo blisko do promenady.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4705
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 17.06.2017 21:48

strzelec napisał(a):133 Ul. Rosseto Degli Abruzzi- w tym miejscu znajduje się bardzo fajny parking, który można określić jako "strzeżony". Przylega on do Kompleksu Sportowego TENISKI CENTAR i Camp JURE. Bardzo łatwy dojazd. Jadąc od strony Krvavicy ul. Vukovarską trzeba skręcić w prawo, a wówczas z przodu pojazdu widoczny jest parking "w parku", co powoduje, że samochód uniknie nadmiaru słońca. Z tego miejsca już bardzo blisko do promenady.

Do promenady z tego miejsca jest blisko, ale do portu to trzeba kawałek przejść.
Płatny parking jest koło dworca autobusowego, z którego do portu nie jest tak daleko.
Można też skorzystać z parkingu przy hotelu PALMA, skąd do portu jeszcze bliżej.
kusia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 01.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kusia » 17.06.2017 22:12

dziekuje za wszystkie podpowiedzi :)



Woman0002 napisał(a):z Makarskiej do Dubrownika? a czym chcecie płynąć?
z tego co wiem jest jeden statek który wypływa z Makarskiej o 9.00 i na miejscu jesteście o 12.00.... jeśli chcecie wrócić tym samym statkiem do Makarskiej do już o 16 płynie on do Makarskiej, 4 godziny na Dubrownik to malutko :)


czyli lepiej jechac samochodem?
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 17.06.2017 22:57

ja w tym roku odpuściłam Dubrownik, tym promem moim zdaniem bez sensu płynąć aby pobyć tam 4 godzinki.. poza tym to 150 kun od osoby w 1 stronę.. tanio nie jest :)
Co do auta... do Dubrownika z Makarskiej pewnie z 3 godziny będziecie jechać.. później trzeba znaleźć jakiś sensowny parking.. co w szczycie sezonu nie zawsze jest łatwe. Myślę że wyjazd na 1 dzień ma tylko sens jeśli wyjedziecie wcześnie rano. Nie wiem kiedy dokładnie się tam wybierasz.. ale pamiętaj ze w Dubrowniku jest prawie zawsze gorąco i np wejście na mury w samo południe nie jest najlepszym pomysłem.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 17.06.2017 23:10

mimo wszystko jak jest okazja to warto Dubrownik zobaczyć
warto się poświęcić wg mnie, wyjechać autem ok. 6.00.na 9.00 powinniście być w Dubrowniku. auto można zostawić w płatnej strefie przy zjeździe z Jadranki a przed murami starówki. rano jest sporo miejsca.
ja mając kwaterę w Orebicu posunąłem się dalej. po 3 h spacerow po Dubrowniku , pojechaliśmy do Kotoru do Czarnogóry. daleko...ale było warto i mozna taka wycieczkę w jeden dzień sobie sprawić. niby szalone tempo ale dla zapaleńców frajda
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4705
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.06.2017 10:08

Ja w zeszłym roku odwiedziłam Dubrownik autobusem.
Polecam, bo to bardzo fajna wycieczka.
Opisałam ją tutaj.
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015
Re: parking strzezony makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 20.06.2017 21:51

kusia napisał(a):witajcie , czy ktos z tu obecnych orientuje sie czy w makarskiej jest jakis parking na ktorym mozna bezpiecznie zostawic auto na caly dzien ?
planujemy poplynąc stamtąd do dubrownika , a jako ze zatrzymujemy sie w innej miejscowosci , musimy znalesc jakis parking , pozdrawiam

Kilka lat temu byliśmy na wyspie Krk i zostawiliśmy auto przy głównej drodze, pytaliśmy Chorwata czy musimy wyciągać wszystkie bagaże i czy auto jest bezpieczne, a on mi odpowiedział cyt. "spokojnie, to nie Polska, tu nie kradną".
A co do parkingu w Makarskiej, to przy porcie jest na godziny, niestrzeżony, ale na pewno jest mnóstwo kamer i zresztą przy głównej drodze, więc nie sądzę, aby cokolwiek złego miało się stać z autem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone