Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
konrados1
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrados1 » 02.07.2017 11:45

Woman0002 napisał(a):-Czy warto na Korcule?? owszem warto :) wyspa jest piękna,wrzuciłabym pare zdjęć ale to wątek o Makarskiej więc pewnie wywalą je stąd...
Jest dużo czasu aby połazić, pozwiedzać Korcule, widziałam też że za pare kun można z Korculi popłynąć takim małym stateczkiem na pobliskie wyspy (szkoda ze zobaczyłam to dopiero czekając na odjazd, bo pewnie bym się zdecydowała)
Moje pytanie bo nie mogę znaleźć-do jakiej miejscowości na wyspie Korcula dopływa katamaran? :hut:
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 02.07.2017 18:13

Katamaran płynie na wyspę Korcula, miejscość też Korcula, też się zastanawiałam gdzie mnie wywiozą :D
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 02.07.2017 18:58

Dzięki dhmegi, program super,udało się odchudzić nieco zdjęcia bez mocnego rujnowania ich :)

Tak więc załączam odcinek wybrzeża od Makarskiej do Krvavicy..
W drugiej połowie czerwca ze znalezieniem kawałka plaży do siebie nie było problemów, nie wiem jak to wygląda lipiec, siepień
Załączniki:
IMAG2053.jpg
IMAG2048.jpg
IMAG2024.jpg
IMAG2019.jpg
IMAG1964.jpg
4.jpg
IMAG1833.jpg
jomarka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarka » 03.07.2017 10:11

Woman0002 bardzo Ci dziękuję za wszystkie odpowiedzi. To było bardzo przydatne. Właśnie o takie plaże mi chodziło, jak te, które zaprezentowałaś na zdjęciach! :D
Co do katamaranu, to przed twoją odpowiedzią zdążyłam już zabukować bilety. Mam nadzieję, że pogoda w tym dniu dopisze.
Wyjeżdżam już w piątek. Nie mogę się doczekać.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie polecacie niedrogie, ale dobre knajpki w Makarskiej, gdzie głównym składnikiem nie będzie mięso? Owoce morza i ryby wchodzą w grę. Kiedy jestem na południu Europy, zawsze zamawiam grillowane kalmary. Do tej pory najlepsze jadłam na Słowenii - w Piranie, w bardzo niepozornej knajpce. A w Makarskiej (lub okolicach), gdzie można zjeść najlepsze kalmary w rozsądnej cenie?
Czy znacie jeszcze jakieś ciekawe dania wegetariańskie kuchni bałkańskiej, które warto spróbować?
Pozdrawiam ciepło!
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 03.07.2017 16:21

Tak miałam pisać właśnie o knajpkach... a Makarskiej tego jest.. i co dziwne w prawie każdej są klienci:) w niektórych brak wolnych stolików..przez większość dnia i z reguły te bardziej zatłoczone wybierałam (miałam w hotelu wyżywienie, ale było one dosyć średnie.. więc w ciągu dnia zwykle na coś się skusiliśmy)
Co do kalmarów zamówiliśmy raz w restauracji Berlin ( o ile na Istrii widziałam je w każdym menu tak tym razem nie wszedzie były) Ja wolę je w wersji z panierka niż grillowane..
Z całą pewnością mogę polecić restauracje Berlin (tak, dziwna nazwa jak na Chorwację) :) nie jest to najtańszy lokal w mieście ale też nie najdroższy.. taki średniak cenowy bym powiedziała :) Restauracja mieści się w samym centrum Makarskiej ( przy plażach miejskich) tzn siedząc w ich ogródku widzimy od razu plaże (właśnie zerkałam i widzę że na tripadvistor ma również bardzo dobre opinie) Zamówiłam tam wspominane kalmary (koło 80 kun duża porcja) i pierś z kurczaka (około 60 kun porcja). Bardzo miła obsługa mówiąca dobrze po angielsku ( widziałam jak grupa osób obok zamówiła jakieś czekoladowy deser- tak ogromnej porcji chyba nigdzie nie widziałam) Szkoda że weszliśmy tam ostatniego dnia pobytu.
Kolejny lokal który przypadł mi do gustu to restauracja włoska Papaj- znajduje się na końcu Makarskiej ( w kierunku Krvavicy) Jedliśmy tam dwa razy- jak dla mnie rewelacja. Pizza pyszna (mają piec) później jadłam genialną lazanie oraz Caprese (pomidor z mozzarellą) Ceny bardzo przystępne (załączam cennik)Jeśli usiądzie się w odpowiednim miejscu widac jak kucharze wszystko szykują.
Jadłam też w polecanym Herc - pan niezwykle mily, znający polski, jedzenie bez większych zastrzeżeń, szybko podane, smaczne. Zamówiłam grillowany stek z tuńczyka (około 70kun) oraz sałatkę z krewetkami (krewetki małe drobne, bez skorupek) 60 kun.
Warto wspomnieć jeszcze o beach bar NEVERIN najlepsze drinki jakie piłam w czasie tego pobytu (znajduje się on blisko wspominanego wcześniej Papaj) cena jak wszędzie prawie czyli około 25-30 Kun (mają też bezpłatną czystą toaletę dla klientów)
Odradzić mogę konobę Lavender- również w centrum Makarskiej przy plażach. Jedzenie - nic specjalnego, słabo doprawione, zamowiłam tam też deser Banana Split- dostałam 2 małe gałki loda, wkrojone pół niedojrzałego banana, do tego bita śmietana jak z puszki, kosztowało chyba z 60 kun jak dobrze pamiętam.
Załączniki:
IMAG1968.jpg
Papaj- kucharze
IMAG1840.jpg
Neverin
IMAG1836.jpg
Neverin
IMAG1972.jpg
Papaj
IMAG1971.jpg
Papaj - lazania
IMAG1970.jpg
Papaj- Caprese
IMAG1969.jpg
Papaj
IMAG2074.jpg
Berlin- kurczak
1.jpg
Berlin- kalmary
CROmac
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROmac » 03.07.2017 17:51

Woman0002 czy cena 120 kn za katamaran od Makarskiej do Korculi obejmuje w jedną stronę za 1 os. ?
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 03.07.2017 21:08

tak, jest to cena za 1 osobę, w jedną stronę na Korcule (nie widziałam zniżek dla dzieci)
tak więc w dwie strony bilet kosztuje 240 kun od osoby
jomarka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarka » 04.07.2017 09:17

Jeszcze raz dziękuję Woman0002! Jesteś skarbnicą wiedzy! :D
Spotykam się z opiniami, że często stoliki trzeba rezerwować. Naprawdę tak jest? Nie wystarczy chwilę poczekać aż zwolni się miejsce?
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 04.07.2017 22:09

W 90% knajpek nic nie trzeba rezerwować, w Makarskiej jej ogromna ilość restauracji o różnym poziomie. Owszem są i takie w których rezerwacja jest konieczna ( sama miałam jedną taką na oku, w okolicach placu głównego i kościoła, zawsze były wszystkie stoliki pełne i nie udało mi się tam wbić, a nie chciało mi się rezerwacji robić.. przy tak ogromnym wyborze miejsc wydaje mi sie to bez sensu)
Ceny są mniej więcej na tym samym poziomie czyli
pizza od 45 kun
danie obiadowe (typu kurczak z frytkami) około 50 kun
danie z rybami/owocami morza od 60 kun
drinki około 25-30 kun
wszelkie makarony (spaghetti, lazanie ) około 40-60 kun
sałatki (np z owocami morza, ośmiornica czy krewetki) od 50-60 kun
w wielu konobach można kupić rybe skorpena - Polsce jej nie wiedziałam nigdzie :) genialna, delikatna, pyszna !! brzydka okropnie (mozna sprawdzić w google) ale z pewnością warto chociaż raz się skusić

lody od 7- 10 kun za bardzo dużą gałkę

owoce... to już pewnie sezonowo, jak ja byłam były pyszne dojrzałe figi po około 20 kun za kg, arbuz i morele w podobnej cenie ( mówie o cenach z bazaru, nie markecie- tam zawsze taniej ale smak owoców już inny )
NBlackrose
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) NBlackrose » 07.07.2017 03:24

Witam. Szukam POMOCY... szybkie pytanie, potem wyjaśnię wszystko. Orientuję się ktoś ile kosztuję parking koło plaży w Makarskiej? Pamiętam, że był jak się schodziło z ulicy Rosseto Degli Abruzzi. I druga sprawa, czy w terminie 21-25 lipca dałoby radę coś znaleźć, polecić blisko plaży, bezpośrednio od właścicieli, nie ze stron typu booking?
Sytuacja nieciekawa, ponieważ apartament w którym mieliśmy rezerwację już pod koniec lutego nas wystawił... Wszystko załatwiane przez stronę booking, wczoraj piszę maila z informacją o godzinie naszego przyjazdu a booking mi odpisuję, że rezerwacja nie może być zrealizowana :( przykro, bo w czerwcu dzwoniłam do booking, żeby się upewnić i oni mówili, że wszystko jest ok. Proponują inny apartament, lepszy, różnicę kosztów chcą zwrócić, ale problem jest w tym, że dla mnie nieważne jakie warunki będą, tylko żeby był blisko plaży (małe dzieci plus starzy rodzicie). A ten apartament jest prawie 1300 m od najbliższej... Nie wiem co tu teraz robić, urlopy pozałatwiane a tu takie cyrki :( polecacie jak wybrnąć z tego?
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 07.07.2017 09:14

NBlackrose napisał(a):Witam. Szukam POMOCY... szybkie pytanie, potem wyjaśnię wszystko. Orientuję się ktoś ile kosztuję parking koło plaży w Makarskiej? Pamiętam, że był jak się schodziło z ulicy Rosseto Degli Abruzzi. I druga sprawa, czy w terminie 21-25 lipca dałoby radę coś znaleźć, polecić blisko plaży, bezpośrednio od właścicieli, nie ze stron typu booking?
Sytuacja nieciekawa, ponieważ apartament w którym mieliśmy rezerwację już pod koniec lutego nas wystawił... Wszystko załatwiane przez stronę booking, wczoraj piszę maila z informacją o godzinie naszego przyjazdu a booking mi odpisuję, że rezerwacja nie może być zrealizowana :( przykro, bo w czerwcu dzwoniłam do booking, żeby się upewnić i oni mówili, że wszystko jest ok. Proponują inny apartament, lepszy, różnicę kosztów chcą zwrócić, ale problem jest w tym, że dla mnie nieważne jakie warunki będą, tylko żeby był blisko plaży (małe dzieci plus starzy rodzicie). A ten apartament jest prawie 1300 m od najbliższej... Nie wiem co tu teraz robić, urlopy pozałatwiane a tu takie cyrki :( polecacie jak wybrnąć z tego?


Odnośnie parkingu się nie wypowiem. Jeśli chodzi o nocleg spokojnie znajdzie się na miejscu coś ale pewnie blisko będą już raczej hotele, apartamenty typuje, że ten 1 km i tak mieć będziecie.
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 08.07.2017 21:47

NBlackrose napisał(a):Witam. Szukam POMOCY... szybkie pytanie, potem wyjaśnię wszystko. Orientuję się ktoś ile kosztuję parking koło plaży w Makarskiej? Pamiętam, że był jak się schodziło z ulicy Rosseto Degli Abruzzi. I druga sprawa, czy w terminie 21-25 lipca dałoby radę coś znaleźć, polecić blisko plaży, bezpośrednio od właścicieli, nie ze stron typu booking?
Sytuacja nieciekawa, ponieważ apartament w którym mieliśmy rezerwację już pod koniec lutego nas wystawił... Wszystko załatwiane przez stronę booking, wczoraj piszę maila z informacją o godzinie naszego przyjazdu a booking mi odpisuję, że rezerwacja nie może być zrealizowana :( przykro, bo w czerwcu dzwoniłam do booking, żeby się upewnić i oni mówili, że wszystko jest ok. Proponują inny apartament, lepszy, różnicę kosztów chcą zwrócić, ale problem jest w tym, że dla mnie nieważne jakie warunki będą, tylko żeby był blisko plaży (małe dzieci plus starzy rodzicie). A ten apartament jest prawie 1300 m od najbliższej... Nie wiem co tu teraz robić, urlopy pozałatwiane a tu takie cyrki :( polecacie jak wybrnąć z tego?

Również nie znam cen parkingu przy tej ulicy, ale z noclegiem problemów raczej nie będzie, jeśli bardzo zależy Ci na Makarskiej, to przy skręcie w ulicę Rosseto Degli Abruzzi stoi gość (po mojemu, tzw. naganiacz), który proponuje noclegi. Zatrzymaj się i popytaj, zawsze ma kilka propozycji apartamentów, które nie ogłaszają się w necie. Albo druga opcja, przyjedź do Makarskiej w sobotę po południu, wtedy sporo osób stoi przy drodze z tabliczkami z wolnymi apartamentami.
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 10.07.2017 17:24

Czy ktoś orientuje się czy w Makarskiej jest siłownia? Jeśli tak to gdzie się znajduje bądź gdzie w okolicy można ją znaleźć? :)
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 11.07.2017 10:07

na pewno jest siłownia taka na wolnym powietrzu, zawsze paru panów pręży tam swoje mięśnie :) widziałam też sklep z odżywkami... więc podejrzewam że normalna siłownia też się znajdzie :)
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 11.07.2017 12:38

Woman0002 napisał(a):na pewno jest siłownia taka na wolnym powietrzu, zawsze paru panów pręży tam swoje mięśnie :) widziałam też sklep z odżywkami... więc podejrzewam że normalna siłownia też się znajdzie :)


oo kurde a rok temu nie widziałam albo nie kojarzę :D wiesz gdzie mniej więcej to było ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone