Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 11.06.2021 06:00

Dlatego nie jest to wina gazu ani instalacji, tylko użytkowników i mechaników, którzy to instalują. Nawet nóż kuchenny lub igła do szycia potrafi być zabójczy, jak się go niewłaściwie używa. Jak ktoś jeździ nie zwracając uwagi na różne symptomy awarii ( np. zapach gazu) to nie wina gazu czy instalacji, ale kierowcy, że tego nie sprawdzi, lub mechanika, który jak ma naprawić jedną rzecz, nie zwraca uwagi na inne objawy, aby o tym poinformować użytkownika.
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 11.06.2021 06:31

[quote="A200universeblue"]Tak muszę być trollem bo uważam ze akcyza na gaz jest za niska a auta przerobione u Staśka w stodole niebiezpieczne :P

Każda legalnie założona instalacja - powtarzam legalnie, posiada świadectwo homologacji zarówno poszczególnych elementów, jak i świadectwo homologacji na montaż w pojeździe. A warsztat montujący takie instalacje to nie stodoła u Staśka - te czasy minęły bezpowrotnie właśnie jakieś 20 lat temu. Bzdury piszesz jak poparzony. Pozdrawiam.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.06.2021 06:43

A200universeblue napisał(a):Właśnie dlatego ze się znam to się odzywam 8)
Wczoraj wykryłem kolejny przeciek gazu tym razem w audi nieświadomego użytkownika.
Zanim wyjedziesz do Chorwacji należy instalacje poddać przegladowi pod katem szczelności przewodów doprowadzających gaz a gdy masz podejrzenie ze nie jest sprawna to skorzystać z benzyny :P
Bezpieczeństwo to podstawa każdego turysty zmotoryzowanego!


Kolejny wpis pokazujący, że jednak się nie znasz, za to masz dużo do powiedzenia....

Po pierwsze: instalacja jest poddawana przeglądowi regularnie raz do roku, a nie tylko "przed wyjazdem do Chorwacji".

Po drugie: wyciek gazu w nowoczesnych instalacjach to naprawdę niespotykana rzadkość. Jeśli jest dobrze zamontowana w porządnym zakładzie, to szanse na to raczej zerowe.

Po trzecie: gdybyś miał choć trochę pojęcia o instalacjach LPG, to byś może wiedział, że w przypadku wycieku przełączenie na benzynę w niczym nie pomoże.

Po czwarte: na LPG jeżdżą miliony kierowców na całym świecie. Czy mógłbyś mi podać jakieś linki do informacji o wybuchach gazu w samochodach w ostatnich, powiedzmy, 10 latach (chodzi o instalacje sekwencyjne)?
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 11.06.2021 08:34

roolez napisał(a):To moje czwarte czy piąte auto na gaz - nigdy najmniejszych problemów. .


Z ciekawości czuć że auto chodzi innaczej niż na benzin ? Spadek mocy, mniej dynamiczny, itp ?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.06.2021 11:11

LUKASQ napisał(a):
roolez napisał(a):To moje czwarte czy piąte auto na gaz - nigdy najmniejszych problemów. .


Z ciekawości czuć że auto chodzi innaczej niż na benzin ? Spadek mocy, mniej dynamiczny, itp ?



Spadki mocy na LPG to już przeszłość. Przy dobrze wyregulowanej sekwencji nie ma prawa być różnicy w mocy.

Ogólnie na gzie jeżdżę od 18 lat, a w mojej najbliższej rodzinie obecnie 3 auta na LPG (wszystkie sekwencja) - w żadnym nie ma różnic w mocy.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 11.06.2021 11:33

marekkowalak napisał(a):
LUKASQ napisał(a):
roolez napisał(a):To moje czwarte czy piąte auto na gaz - nigdy najmniejszych problemów. .


Z ciekawości czuć że auto chodzi innaczej niż na benzin ? Spadek mocy, mniej dynamiczny, itp ?



Spadki mocy na LPG to już przeszłość. Przy dobrze wyregulowanej sekwencji nie ma prawa być różnicy w mocy.

Ogólnie na gzie jeżdżę od 18 lat, a w mojej najbliższej rodzinie obecnie 3 auta na LPG (wszystkie sekwencja) - w żadnym nie ma różnic w mocy.


Też tak uważam. Kiedyś w starym Polonezie, na szutrowej drodze i większej górce zdażało mi się przełączać na benzynę. Obecnie przy nowszych instalacjach i nowszych samochodach nie miałem takie potrzeby.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 14.06.2021 04:00

marekkowalak napisał(a):
A200universeblue napisał(a):Właśnie dlatego ze się znam to się odzywam 8)
Wczoraj wykryłem kolejny przeciek gazu tym razem w audi nieświadomego użytkownika.
Zanim wyjedziesz do Chorwacji należy instalacje poddać przegladowi pod katem szczelności przewodów doprowadzających gaz a gdy masz podejrzenie ze nie jest sprawna to skorzystać z benzyny :P
Bezpieczeństwo to podstawa każdego turysty zmotoryzowanego!


Kolejny wpis pokazujący, że jednak się nie znasz, za to masz dużo do powiedzenia....

Po pierwsze: instalacja jest poddawana przeglądowi regularnie raz do roku, a nie tylko "przed wyjazdem do Chorwacji".

Po drugie: wyciek gazu w nowoczesnych instalacjach to naprawdę niespotykana rzadkość. Jeśli jest dobrze zamontowana w porządnym zakładzie, to szanse na to raczej zerowe.

Po trzecie: gdybyś miał choć trochę pojęcia o instalacjach LPG, to byś może wiedział, że w przypadku wycieku przełączenie na benzynę w niczym nie pomoże.

Po czwarte: na LPG jeżdżą miliony kierowców na całym świecie. Czy mógłbyś mi podać jakieś linki do informacji o wybuchach gazu w samochodach w ostatnich, powiedzmy, 10 latach (chodzi o instalacje sekwencyjne)?


Tak się nie znam bo właśnie w czasie gdy tu toczyła się dyskusja na temat wycieku wykryłem kolejny tym razem w bmw :mrgreen:
Przegląd instalacji raz do roku to za mało by bezpiecznie użytkować auto z instalacja gazowa
Gaz jest do kuchenek wiec w trasie nie zaszkodzi przepalic auto zbiornikiem benzyny :idea:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 14.06.2021 07:13

A200universeblue napisał(a):
Tak się nie znam bo właśnie w czasie gdy tu toczyła się dyskusja na temat wycieku wykryłem kolejny tym razem w bmw :mrgreen:
Przegląd instalacji raz do roku to za mało by bezpiecznie użytkować auto z instalacja gazowa
Gaz jest do kuchenek wiec w trasie nie zaszkodzi przepalic auto zbiornikiem benzyny :idea:



Wciąż czekam na te linki do wiadomości o wybuchach LPG...
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 19.06.2021 15:36

No dobra, skoro na granicach do Cro zaprzestali kontroli czegokolwiek i kogokolwiek, to znak,że należy
czym prędzej udać się na zasłużony odpoczynek. Dlatego proszę jadących w znanym kierunku o aktualne
meldunki w temacie ceny LPG na trasie. Pozdrav. :mrgreen:
Jaskul
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaskul » 26.06.2021 07:36

A200universeblue napisał(a):Właśnie dlatego ze się znam to się odzywam 8)
Wczoraj wykryłem kolejny przeciek gazu tym razem w audi nieświadomego użytkownika.
Zanim wyjedziesz do Chorwacji należy instalacje poddać przegladowi pod katem szczelności przewodów doprowadzających gaz a gdy masz podejrzenie ze nie jest sprawna to skorzystać z benzyny :P
Bezpieczeństwo to podstawa każdego turysty zmotoryzowanego!


Rozumiem że takie rzeczy trzeba robić tylko przed wyjazdem do Chorwacji stąd Twoja aktywność na tym forum w tym wątku. Do Mielna, Zakopanego czy do Bułgarii można jechać autem w którym wycieka ON, benzyna lub ulatnia się gaz :hut:
donot
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) donot » 26.06.2021 14:28

skywalker_01 napisał(a):No dobra, skoro na granicach do Cro zaprzestali kontroli czegokolwiek i kogokolwiek, to znak,że należy
czym prędzej udać się na zasłużony odpoczynek. Dlatego proszę jadących w znanym kierunku o aktualne
meldunki w temacie ceny LPG na trasie. Pozdrav. :mrgreen:



w Cro litr LPG średnio 5.3 kuny
w CZ cos koło 14 koron
w A nie tankowałem, mało stacji otwartych w nocy
sal3
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 30.06.2021 10:08

Czy wiecie może jak jest z dostępnością LPG na stacji INA na starym przejściu w Gorican i gdzie polecacie zatankować LPG na obwodnicy Budapesztu?
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 30.06.2021 10:11

Aktualne ceny jak ktoś jedzie z Wrocławia przez Boboszów:

1. Orlen Międzylesie - 2,29zł
2. MOL Mikulov - 14,50 Kcz
3. Petrol Maribor - 0,675 Euro
4. Tifon Jasienice - 5,40 Hrk
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 30.06.2021 10:25

sal3 napisał(a):Czy wiecie może jak jest z dostępnością LPG na stacji INA na starym przejściu w Gorican i gdzie polecacie zatankować LPG na obwodnicy Budapesztu?

LPG dostępne bez problemu na INA przy starym przejściu, dystrybutor stoi oddzielnie, przy krawędzi stacji od strony wyjazdu z Chorwacji. cena trochę poniżej autostradowych, ale nadal dość wysokie (choć na pewno niższe niż na autostradzie węgierskiej) - miesiąc temu płaciłem tam 4,95kn/L, a tego samego dnia w Dugopolju 4,65kn/L, na autostradzie było chyba coś koło 5,1kn/L
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 08.07.2021 10:20

Stacja G.S.Plin Makarska - 5.19 Kn
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 154
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone