Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.09.2020 08:24

A200universeblue napisał(a):Tak dla mnie wybuchł mercedes na stacji paliw w Bielsko biała ok.20 lat temu . :D
Jak strzeliło to ludzie myśleli ze to bomba :P
Mam nadzieje ze ktoś kiedyś pójdzie po rozum do głowy i zabroni amatorskich przeróbek aut na LPG.
Tylko fabryka powinna takie instalacje robić i homologowac auta.
Gaz jest używany do różnych zastosowań technicznych dlatego jego cena jest taka niska i nie jest to związane z tym by ludzie tanio jeździli.
To zwykły przypadek i niedopatrzenie ustawodawcy który złe skalkulował obciążenie podatkowe na lpg.

Czyli montaż instalacji gazowych w mieszkaniach też powinien być zakazany? Przecież robią to "zwykli" instalatorzy posiadający "tylko" odpowiednie uprawnienia. Jeżeli instalacja jest fachowo założona i przechodzi wszystkie przeglądy nie stanowi większego zagrożenia niż instalacja benzynowa. :wink:
Ps. Nie mam i nigdy nie miałem auta na LPG :papa:
roolez
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) roolez » 24.09.2020 15:58

Właśnie wróciłem z Chorwacji - całość przejechane na gazie - 3300 km. Spaliłem 286 litrów. Najdroższy w Austrii przy autostradzie: 0,899 euro. W Chorwacji 3,2-3,5 kuny. To moje czwarte czy piąte auto na gaz - nigdy najmniejszych problemów. Zasięg na gazie mam ok. 400 km, więc zawsze trafi się stacja zanim gazu zbraknie a jakby to jest jeszcze benzyna.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.09.2020 00:11

roolez napisał(a): W Chorwacji 3,2-3,5 kuny.



To na pewno dobra cena? Nie 4,2-4,5 kuny?

Czyżby tak LPG w Chorwacji potaniało od wakacji? 8O 8O
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 25.09.2020 03:35

Trzeba by podwyższyć obciążenia podatkowe na gaz do aut i będzie po problemie.
Taka cena na poziomie 0.7-0.8€ za litr wyglada mi na idealna.
Teraz „gazownicy” niszczą drogi i nie odprowadzają zbyt dużo podatków od paliw płynnych :mrgreen:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 25.09.2020 06:04

A200universeblue napisał(a):Trzeba by podwyższyć obciążenia podatkowe na gaz do aut i będzie po problemie.
Taka cena na poziomie 0.7-0.8€ za litr wyglada mi na idealna.
Teraz „gazownicy” niszczą drogi i nie odprowadzają zbyt dużo podatków od paliw płynnych :mrgreen:

Ale za to odprowadzają najmniej zanieczyszczeń do atmosfery :lol:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.09.2020 07:50

A200universeblue napisał(a):Trzeba by podwyższyć obciążenia podatkowe na gaz do aut i będzie po problemie.
Taka cena na poziomie 0.7-0.8€ za litr wyglada mi na idealna.
Teraz „gazownicy” niszczą drogi i nie odprowadzają zbyt dużo podatków od paliw płynnych :mrgreen:



Eee, sorry - jakim problemie????

Jedyną osobą, która ma jakiś problem z LPG, jesteś ty!

Już po twoim pierwszym wpisie w tym temacie było podejrzenie, że jesteś zwykłym trollem.

Po tym ostatnim wpisie jest już pewność!
roolez
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) roolez » 25.09.2020 16:30

marekkowalak napisał(a):
roolez napisał(a): W Chorwacji 3,2-3,5 kuny.



To na pewno dobra cena? Nie 4,2-4,5 kuny?

Czyżby tak LPG w Chorwacji potaniało od wakacji? 8O 8O

Oczywiście, że 4,2 - 4,5! Jeszcze nie wydobrzałem :D
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 04.10.2020 04:02

Tak muszę być trollem bo uważam ze akcyza na gaz jest za niska a auta przerobione u Staśka w stodole niebiezpieczne :P



maciek2407
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.01.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek2407 » 14.02.2021 00:06

Jechałem 10.02 do Rijeki. Tankowane po drodze 3 razy. Pierwszy raz jeszcze w Polsce, w Kamiennej Gorze, tuż przy przejściu w Lubawce. Cena 2,34. Później był MOL w Mikulovie, gdzie gaz był po 13,20 CZK. Na jednym baku przejechałem cała Austrie i ostatnie tankowanie na Petrolu po słoweńskiej stronie granicy z Austria. Cena bodajże €0,65.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 16.05.2021 14:54

Witam, mam takie głupie pytanie. Pierwszy raz jadę do Chorwacji furą na LPG :) i to nie moją tylko teścia. Powiedzcie mi, czy przez Czechy, Austrię Słowenię i Cro tankuje się samemu, czy tankuje obsługa?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 16.05.2021 15:19

Guinness79 napisał(a):Witam, mam takie głupie pytanie. Pierwszy raz jadę do Chorwacji furą na LPG :) i to nie moją tylko teścia. Powiedzcie mi, czy przez Czechy, Austrię Słowenię i Cro tankuje się samemu, czy tankuje obsługa?


Różnie - zależy od stacji, pory dnia, a nawet od obsady na danej stacji. Ja zawsze wchodzę na stację i pytam (o ile na dystrybutorze nie ma żadnego napisu).

Ja np. prawie zawsze tankuję w Bratysławie na obu stacjach Zlate Piesky. I za każdym razem, kiedy tam jestem, jest inaczej. Tak że trzeba pytać.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 16.05.2021 20:06

marekkowalak napisał(a):
Guinness79 napisał(a):Witam, mam takie głupie pytanie. Pierwszy raz jadę do Chorwacji furą na LPG :) i to nie moją tylko teścia. Powiedzcie mi, czy przez Czechy, Austrię Słowenię i Cro tankuje się samemu, czy tankuje obsługa?


Różnie - zależy od stacji, pory dnia, a nawet od obsady na danej stacji. Ja zawsze wchodzę na stację i pytam (o ile na dystrybutorze nie ma żadnego napisu).

Ja np. prawie zawsze tankuję w Bratysławie na obu stacjach Zlate Piesky. I za każdym razem, kiedy tam jestem, jest inaczej. Tak że trzeba pytać.

Dzięki za odpowiedź
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 27.05.2021 07:36

Jak podjeżdżam do dystrybutora LPG to nigdy nie rozpytuję o to czy można samemu tankować.
Jeśli nie jest pistolet w jakiś sposób zablokowany to zdejmuję z wieszaka i podłączam, wciskam przycisk...
Albo samochód się tankuje i nikt nie wylatuje z budynku stacji, albo się tankuje i ktoś wychodzi aby dokończyć, albo dystrybutor się nie włącza - wtedy czekam lub idę kogoś ze stacji wyciągnąć :-)
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 28.05.2021 14:21

A200universeblue napisał(a):Tak muszę być trollem bo uważam ze akcyza na gaz jest za niska a auta przerobione u Staśka w stodole niebiezpieczne :P





Widzę że kolega zatrzymał się na etapie lat dziewięćdziesiątych i pojęcia nie ma o obecnych nowoczesnych instalacjach. Proponuję zasadę, którą ja się kieruję - nie znam się, to się nie odzywam, a nie wypisywać bzdury.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 11.06.2021 05:22

Właśnie dlatego ze się znam to się odzywam 8)
Wczoraj wykryłem kolejny przeciek gazu tym razem w audi nieświadomego użytkownika.
Zanim wyjedziesz do Chorwacji należy instalacje poddać przegladowi pod katem szczelności przewodów doprowadzających gaz a gdy masz podejrzenie ze nie jest sprawna to skorzystać z benzyny :P
Bezpieczeństwo to podstawa każdego turysty zmotoryzowanego!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 153
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone