Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.06.2018 13:37

piotrulex napisał(a):
amatus1 napisał(a):nazwa ciekawa, swojsko brzmi, cena dobra, ja szukam cos w graniach -20 w stosunku do otoczenia ale te 17 tez chyba wystarczy


Skoro tak wybrzydzasz to sukcesu nie wróżę ;)

Wróżbita nie jestem ale coś takiego bardzo mi sie podoba, w rankingach dosyć często się pojawia a cena w necie od 200 zł
https://www.mediaexpert.pl/lodowki-tury ... ,id-235083 i jest te wspomniane -20 stopni w stosunku do otoczenia. 17 wyglada tez ok ale 13 moim zdaniem to już mało...a co tej lodówki to jest pojemna bo 32 litry ale minusem jest waga-7kg:(
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.06.2018 18:24

Zanim kupisz, to na chłodno ;) poczytaj opinie o tej chłodziarce, żebyś się nie rozczarował parametrami. https://m.ceneo.pl/1582047#tab=reviews_scroll
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.06.2018 20:52

czytalem czytalem i bardzo duzo jest pozytywów, pojawiaja się jednak uwagi ze nie schodzi do opsiwanych-20. Dziwi mnie, że nie reklamują ludzie. W kilku rankingach jest bardzo wysoko-https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/ranking-lodowek-turystycznych-top-10-najczesciej-wybieranych-ktore-najlepsze/4515/ chodz z rankingami rowniez ostrożnie...dla mnie duza wada jest ta waga. Byłem dzis w Auchanie i powiem lipa lodowki za 199-290 zł a zero specyfikacji, ze niby w srodku jest instrukcja ale nie moge otworzyc...do tego tandetna obudowa. W Lidlu pustki, Kaufland równiez zostaje tylko net chyba ze biedrona cos rzuci bo jak na razie stoi tylko na 12 V
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.06.2018 22:04

amatus1 napisał(a):czytalem czytalem i bardzo duzo jest pozytywów, pojawiaja się jednak uwagi ze nie schodzi do opsiwanych-20. Dziwi mnie, że nie reklamują ludzie.


Czy reklamowałeś, a może słyszałeś o kimś kto reklamował auto, bo paliło więcej niż w katalogu?

Stwierdzenie "do - 20" dotyczy warunków optymalnych, pewnie dotyczy samego powietrza w chłodziarce i nie jest napisane w jakim czasie i przy jakiej temperaturze zewnętrznej zostanie osiągnięte.

Jeżeli czytałeś mój test, to możesz być pewny, że jest rzetelny, bo ja zawsze potrafię przyznać się do błędu po po nieudanych zakupach, podobnie jak ludzie oceniający negatywnie chłodziarkę CAMRY (brak związku z Toyotą - zapewniam ;) ). Takie negatywy dotyczą wszystkich chłodziarek z ogniwem Peltiera, bo producenci piszą bzdury, a ludzie naiwnie w to wierzą.

Słowo "błąd" nie dotyczy mojej chłodziarki. Sam jestem z niej zadowolony, bo przed zakupem byłem świadomy jej wad i zalet. Korzystam na imprezach do schładzania napojów. Wystarcza w zupełności, pod warunkiem włączenia odpowiednio wcześnie lub włożenia napojów wstępnie schłodzonych.

Jeśli jesteś zdecydowany na tego typu sprzęt, to szukaj Campingaz, Ezetil lub Mobicool. To gwarantuje w miarę dobrą jakość plastików. Wydajność w porównaniu z "typowymi chińczykami" jest podobna.

Niedawno kupiłem prawdziwą nową mini lodówkę sprężarkową za 199 zł i w tym roku biorę obie. Ezetil do płynów wszelkiej maści, a lodówkę do przechowywania jedzenia.
Ostatnio edytowano 12.06.2018 12:54 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 10.06.2018 08:16

SingSing74 napisał(a):
amatus1 napisał(a):czytalem czytalem i bardzo duzo jest pozytywów, pojawiaja się jednak uwagi ze nie schodzi do opsiwanych-20. Dziwi mnie, że nie reklamują ludzie.


Czy reklamowałeś, a może słyszałeś o kimś kto reklamował auto, bo paliło więcej niż w katalogu?

Stwierdzenie "do - 20" dotyczy warunków optymalnych, pewnie dotyczy samego powietrza w chłodziarce i nie jest napisane w jakim czasie i przy jakiej temperaturze zewnętrznej zostanie osiągnięte.

Nie reklamowałem chodź akurat powiem, że moje autko potrafi spalić mniej niż w katalogu chodź rzadko ta się dzieję bo nie jestem zwolennikiem jazdy eko...:)
A spójrzmy na inną sytuację z lodówką, jeśli jest napisane do -13 a ona osiąga -8...przecież analogiczna sytuacja jest możliwa również w tej sytuacji i ja biorę to pod uwagę tak samo jak przy Camry...
Twój test pokazuje jak wygląda sytuacja z lodówką z biedry i też pokazuje, że temp nie schodzi do końca jak w specyfikacji...ale tak jak piszesz jest wiele zależności. Samo to, że temp. była zapewniena zmienna na zewnątrz...resumując jest twoja chlodziareczka jest dobrym sprzętem, dużo o niej na necie, yotube ale niestety biedra jej na razie nie wystawia:(
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.06.2018 13:02

amatus1 napisał(a):czytalem czytalem i bardzo duzo jest pozytywów, pojawiaja się jednak uwagi ze nie schodzi do opsiwanych-20 ...


Napisać można wszystko gdyż "papier przyjmie wszystko" ;)
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 10.06.2018 13:05

Farstone napisał(a):Litrów nie za dużo bo 24, ale chyba się skuszę....

https://tooles.pl/zefir-polska-lodowka- ... _1567.html

Tu wersja z Allegro - tańsza.
http://allegro.pl/24l-12-240-lodowka-tu ... 36988.html

Tutaj trochę inna droższa - ciekawe czy rzeczywiście ochładza 20 stopni poniżej otoczenia, czy marketingowe oszustwo...
http://allegro.pl/24l-lodowka-turystycz ... ml#thumb/1
officeman
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 05.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) officeman » 10.06.2018 13:25

Hej
Ja mam swoje rozwiązanie, stosowane od lat.
Kupcie sobie na alledrogo pojemnik styropianowy o potrzebnej pojemności, ze ściankami 40mm i nie ma siły żeby jedzenie nie przetrwało nawet ponad 20 godzin

takie pudło można dodatkowo rozbudowywać poprzez stosowanie pierścieni rozszerzających pojemność
inwestycja 30-60 pln + wkłady

wada - nieprzenośne

dla chętnych link z mojego tegorocznego zakupu (strare podlo się zuzyło przez 4 sezony)

http://allegro.pl/pudelka-styropianowe-termobox-z-3-ringami-68-l-i6795395263.html
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 10.06.2018 22:03

OK. Na kempingu jednak potrzebne jest coś, co podczas całego pobytu będzie schładzać co nieco, dlatego dyskutujemy o chłodziarkach, które w tym pomogą.

Styropian jest dobry na przewiezienie pewnych produktów, które będziemy mogli na miejscu przełożyć do normalnej lodówki.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 11.06.2018 02:10

My kupiliśmy ze 3-4 lata temu chłodziarkę 12/230V w Auchan za 99,- (nie pominąłem 1 na początku :mrgreen:). Skorzystaliśmy z otwarcia nowego Auchan w Łomiankach. Może nie ma wielkiej pojemności-nieco mniejsza niż te w Lidlu, może nie chłodzi o ileś tam stopni, ale:
1. Nie jeździmy na camping
2. Butelka zmrożonej wody i wymieniony kabel zasiania zwiększyły możliwości ;)
A dodatkowo-aby nie traciła ciepła jest owijana po bokach kocem, który i tak zawsze jedzie z nami :) O zaletach rozmarzającej wody po przyjeździe do Chorwacji chyba nie muszę nikogo przekonywać? ;)
Gdy sprawdzałem w mieszkaniu to z ~26 zeszła w okolice 10.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 11.06.2018 18:15

Lodówka w Kauflandzie zakupiona, rzucili jeszcze kilka sztuk i 2 ostatnie były, cena 169.99 zł regularna 249. Napisane jest że schodzi do -18 ale jak będzie to zobaczymy:)...29 litrów wydaje się optymalne, jest dosyć lekka więc można nosić:), A+++, 38- 45 DB.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.06.2018 18:49

Ja dzisiaj próbowałem dwie lodówki w pracy. Mają już z 10 lat i były kiedyś wykorzystywane do wożenia próbek, teraz leżą i chcę sobie jedną pożyczyć na wyjazd do Cro :wink:
Postawiłem w biurze, podłączyłem do 230V i wsadziłem termometr.
Temp w biurze: ok 23-24 stopnie
Temp. w lodówkach: jedna 12,3 stopnia a druga 10,6 stopnia
Obie lodówki identyczne, nie wiem co za firma. :wink:
JACU
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JACU » 11.06.2018 22:51

Zakładam Mariusz że nie były tanie z marketu i nawet nie schłodziły 15 poniżej otoczenia. Tak to jest z podawaniem parametrów przez dział marketingu, technicy mówią 8 marketingowcy 18 i się sprzedaje :)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 11.06.2018 23:19

Ma ktoś Crivita? Bo wczoraj dorwałem okazyjnie nówkę sztukę z bieżącej promocji i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem. Hula, w 15 minut schłodziła o 2 stopnie.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 12.06.2018 11:31

Jak masz możliwość to przetestuj do ilu stopni schładza poniżej temp. otoczenia i podziel się wynikami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone