Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 29.04.2018 20:49

A ja jestem zadowolony. Kupiłem taką rok temu, po przeczytaniu kilku pozytywnych opinii w tym wątku, nawet ktoś robił tu pomiary. Wyciągnięte z normalnej lodówki produkty do tej, dodatkowo wsadzona zmrożona butelka z wodą i dojechałem na Thassos. Po drodze nocleg, podłączona na kwaterze do kontaktu. Wszystko zimne. Jesienią miałem spotkanie koleżeńskie, byłem wyznaczony do jednolitego zabezpieczenia "trunków". Podobny manewr, a na stole postawiłem zimną... Spełnia moje oczekiwania.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 30.04.2018 17:40

W tamtym roku w Biedronce była taka lodówka za 199 zł
https://m.euro.com.pl/lodowki-turystycz ... GAodHiwNgg
Tylko trzeba sprawdzić czy te lodówki 29 litrowe wejdą na wysokość do auta. Musi być jeszcze około 10 cm luzu nad lodówką , do prawidłowej wentylacji.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 30.04.2018 20:24

To prawda, jest wyższa i u mnie akurat odpowiednia wysokość od rolety jest zachowana.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.05.2018 09:00

niuniek napisał(a):To prawda, jest wyższa i u mnie akurat odpowiednia wysokość od rolety jest zachowana.


Prawda, ja kupiłem w Lidlu rok temu tę większą i do kombiaka wchodzi mi na styku gdzie ledwo zaciągnę roletę. Jako, że na wakacje wyciągam podłogę bagażnika znacznie powiększając jego pojemność to lodówka wchodzi bardzo luźno ze sporym zapasem na wysokości. W trasie w sumie i tak jej nie włączam wiec to bez znaczenia, na lodówce leżą kolejne graty :). Do codziennego użytku, zakupy itd to wstawiamy ją na tylny fotel gdyż tak jest nam najłatwiej.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 04.06.2018 16:10

Nie mogę się doszukać dokładnych danych technicznych obecnej lodówki z Biedronki za 129 zł. Warto w ogóle rozpatrywać ten produkt? Wiem, że jest na 12V z auta i 22l pojemności.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.06.2018 16:57

Upewnij się czy jest zasilana z zapalniczki 12v i gniazdka 230v. Jeśli tak, to bierz.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 04.06.2018 16:59

Lodówka turystyczna z Biedronki - opis:
- ekologiczny system chłodzenia
- manualna regulacja chłodzenia w trybie 230 V
- 80 kWh
- system bezpiecznego mocowania
- pojemność: 22 l
- zasilanie 12 V z gniazda zapalniczki
- blokada pokrywy zabezpieczająca przed przypadkowym otwarciem

Nie kumam, zasilanie 12V, regulacja chłodzenia manualna "w trybie 230V"
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.06.2018 22:49

Najlepiej sprawdzić czy ma dwie wtyczki: do zapalniczki i do sieci. Jeśli idzie o regulację, to przy zasilaniu z sieci może mieć tzw. "boost" czyli wiatraczek chodzi nieco szybciej i teoretycznie cały układ zwiększa wydajność.
Ostatnio edytowano 05.06.2018 13:15 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.06.2018 23:38

Farstone napisał(a):Lodówka turystyczna z Biedronki - opis:
- ekologiczny system chłodzenia
- manualna regulacja chłodzenia w trybie 230 V
- 80 kWh
- system bezpiecznego mocowania
- pojemność: 22 l
- zasilanie 12 V z gniazda zapalniczki
- blokada pokrywy zabezpieczająca przed przypadkowym otwarciem

Nie kumam, zasilanie 12V, regulacja chłodzenia manualna "w trybie 230V"


Ja za to nie kumam 80 kWh ...

Jak z 230 to reguluje się chłodzenie na mocniejsze i słabsze. Przy 12V nie ma regulacji, wiatrak wolniej się kręci i słabiej chłodzi
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 05.06.2018 00:20

piotrulex napisał(a):...Ja za to nie kumam 80 kWh ...
Tyle chyba założyli zużycia energii (w skali roku?) :?:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.06.2018 07:46

Farstone napisał(a):Lodówka turystyczna z Biedronki - opis:
- ekologiczny system chłodzenia
- manualna regulacja chłodzenia w trybie 230 V
- 80 kWh
- system bezpiecznego mocowania
- pojemność: 22 l
- zasilanie 12 V z gniazda zapalniczki
- blokada pokrywy zabezpieczająca przed przypadkowym otwarciem

Nie kumam, zasilanie 12V, regulacja chłodzenia manualna "w trybie 230V"


Ten sam problem miałem z "regulacją chłodzenia w trybie 230" a zasilanie ma 12V. Nie wiem o co w tym chodzi? Do tego nie mogłem doczytać ile stopni schodzi w stosunku do otoczenia. jakis czas temu była a lidlu na 12 i 230 i co kojarzę schodziła 18 poznizej otoczenia wiec wynik chyba nie najgorszy... ale cena była 200 zł, wygladała ciekawie jednak wtedy te 200 zł mi brakowało:(
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.06.2018 09:52

amatus1 napisał(a):
Farstone napisał(a):Lodówka turystyczna z Biedronki - opis:
- ekologiczny system chłodzenia
- manualna regulacja chłodzenia w trybie 230 V
- 80 kWh
- system bezpiecznego mocowania
- pojemność: 22 l
- zasilanie 12 V z gniazda zapalniczki
- blokada pokrywy zabezpieczająca przed przypadkowym otwarciem

Nie kumam, zasilanie 12V, regulacja chłodzenia manualna "w trybie 230V"


Ten sam problem miałem z "regulacją chłodzenia w trybie 230" a zasilanie ma 12V. Nie wiem o co w tym chodzi? Do tego nie mogłem doczytać ile stopni schodzi w stosunku do otoczenia. jakis czas temu była a lidlu na 12 i 230 i co kojarzę schodziła 18 poznizej otoczenia wiec wynik chyba nie najgorszy... ale cena była 200 zł, wygladała ciekawie jednak wtedy te 200 zł mi brakowało:(


Jaki problem? Czego nie wiesz?

Jak zasilasz z gniazdka 230V to działa Ci pokrętło i możesz regulować moc lodówki

Jak zasilasz z gniazdka 12V to pokrętło do regulacji nie działa i lodówka pracuje na małej mocy

Jak nie mogłeś doczytać to pewnie producent nie podał, jakby podał to pewnie byc wyczytał ile schładza

Mam Lidlową kupioną na wiosnę zeszłego roku chyba właśnie za 199 w Lidlu. Ten wyzszy model. Podano, że schładza 18 ponizej otoczenia. Masło w niej trzymane było twarde. Stoi zwykle w cieniu drzew, właczone non stop cały wyjazd. My jesteśmy zadowoleni :)

Nie wiedziałęm że to konieczna dla nas rzecz zanim takiej kiedys nie używaliśmy. Poźniej wyjazdów bez lodówki sobie nie wyobrażam. Teraz zaberamy nawet na zakupy np. miesa, lodów czy delikatniejszych owoców. Nawet bez włączenia działą jak termos

POLECAMAY :)
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 05.06.2018 11:12

U nas świetnie sprawdziła się zwykła lodówka bez schładzania.
Wystarczyło wpakować zamrożoną butelkę 1,5 litra aby po 16 godzinach podróży na Chorwacji otworzyć chłodną lodówkę. W butelce pływały jeszcze kawałki lodu.
Jak w podróży chcemy dodatkowo schłodzić, to kupujemy w sklepie najtańszą mrożonkę (np warzywa) i mamy całkiem dobry generator chłodu na dodatkowe godziny :-)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.06.2018 11:24

jacencjusz napisał(a):U nas świetnie sprawdziła się zwykła lodówka bez schładzania.
Wystarczyło wpakować zamrożoną butelkę 1,5 litra aby po 16 godzinach podróży na Chorwacji otworzyć chłodną lodówkę. W butelce pływały jeszcze kawałki lodu.
Jak w podróży chcemy dodatkowo schłodzić, to kupujemy w sklepie najtańszą mrożonkę (np warzywa) i mamy całkiem dobry generator chłodu na dodatkowe godziny :-)


Zaje.................. ste :mrgreen:

taka sobie definicja :mrgreen:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ch%C5%82odziarka

temat ma 35 stron i mało komu chce sie go przeczytać, może gdyby przeczytali nie powielali by ( wg. siebie) błyskotliwych odkryć :mrgreen: :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.06.2018 11:35

piotrulex napisał(a):
amatus1 napisał(a):
Farstone napisał(a):Lodówka turystyczna z Biedronki - opis:

Jaki problem? Czego nie wiesz?

Jak zasilasz z gniazdka 230V to działa Ci pokrętło i możesz regulować moc lodówki

Jak zasilasz z gniazdka 12V to pokrętło do regulacji nie działa i lodówka pracuje na małej mocy

Jak nie mogłeś doczytać to pewnie producent nie podał, jakby podał to pewnie byc wyczytał ile schładza

Mam Lidlową kupioną na wiosnę zeszłego roku chyba właśnie za 199 w Lidlu. Ten wyzszy model. Podano, że schładza 18 ponizej otoczenia. Masło w niej trzymane było twarde. Stoi zwykle w cieniu drzew, właczone non stop cały wyjazd. My jesteśmy zadowoleni :)

Nie wiedziałęm że to konieczna dla nas rzecz zanim takiej kiedys nie używaliśmy. Poźniej wyjazdów bez lodówki sobie nie wyobrażam. Teraz zaberamy nawet na zakupy np. miesa, lodów czy delikatniejszych owoców. Nawet bez włączenia działą jak termos

POLECAMAY :)

Ale nie ma ona zasilania na 230V przynajmniej nie widziałem w biedronce aby miała, opis mówi również, że zasilanie na 12V...ta w lidlu, o ktorej mówisz miała dwa wejścia na 12 i 230, osobiście wizualnie nam sie podobała, do tego -18...tylko wtedy gotowki nie mialem...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone