Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 23.04.2013 08:24

sicret napisał(a):A i nawet te 20h to tak dużo nie jest, ot, nocleg po drodze albo dłuższy postój i może być kupa. :lol:
Póki co jednak kupę fundują nam producenci lodówek... normalnie, byłem tak przekonany, że skoro w sprzęcie z przełomu wieków to miałem, że nawet nie zajmowałem się tym tematem (szukam nowej lodówki), dopiero Twój post mnie "nakierował".
Dzięki w pewnym sensie jestem wdzięczny :)

Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie postój, i nocleg nie trwają 20h tylko o wiele krócej tym samym jak jedziemy alternator dba o prąd i napięcie dla niezbędnych urządzeń. Najśmieszniejsze z tego wszystkiego jest to że byle badziewna przetwornica napięcia 12V -> 220V posiada taki moduł a lodówka kosztująca o 100 więcej już nie. Choć w czasach kiedy zamiast montować koło zapasowe/dojazdowe dostaje jakiś kompresor z płynem. A jak wyczerpie mi się akumulator dzwonie po Assistance wszystko jest możliwe.
Jednym słowem do zobaczenia w Oekotel niech ktoś weźmie kable rozruchowe to po śniadaniu obejdzie się bez Assistance ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7955
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.04.2013 10:00

Kable rozruchowa wożę zawsze w samochodzie, tylko w kole zapasowym więc może być problem z wyciągnięciem ich ;) . Jeżeli jedziecie z noclegiem to można przecież zabrać lodówkę z bagażnika i podłączyć do zwykłego gniazda 230V. W tym roku pierwszy raz jadę z noclegiem i sam zastanawiam się nad lodówka turystyczną. W ofercie marketu w którym pracuję od jutra ma być w promocji jakaś 24l za 169zł. Zobaczę co to będzie.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 23.04.2013 10:04

Ja nigdy nie nocuję, nawet jak jadę daleko dalej niż do Hiszpanii - ale chodzi o wygodę, żeby nie trzeba było myśleć o lodówce. Czujniki parkowania też ludzie montują nie dlatego, że nie umieją parkować, tylko że wygodniej się to robi z czujnikami.
A assistance mam podwójny, ale żaden nie przyjedzie w 15 minut - to też wygoda :)
Najwyżej kupię tą bez zabezpieczenia i sobie zrobię takie za 5 zł. :hut:
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 23.04.2013 11:22

Wcześniej szukałem lodówki w marketach jednak to chyba jeszcze nie sezon na tego typu asortyment. Cena 169 PLN wydaje się być atrakcyjna, może w promocji dadzą też wkłady do lodówek chętnie bym zakupił.
Odnośnie noclegów chętnie przejechał bym się na raz i w zależności od nastroju raz myślę o jeździe na strzała a raz z noclegiem do Włoch daleka droga jak na raz a małe dziecko z tyłu też ma swoje potrzeby. Do wyjazdu jeszcze daleko i pewnie w między czasie zdanie dotyczące jazdy zmienię jeszcze ze 4 razy.

A zabezpieczenia szukałem na elektrodzie ale nie znalazłem masz jakiś układ do tego?
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 23.04.2013 11:43

Dziecko często jest bardziej wytrzymałe niż dorosły kierowca :) Moje się nudzą powyżej 1800 km na 1 raz :mrgreen: Ale wtedy już zwykle jest "niedaleko" (czytaj: paręset km). :lol:
Wracając do modułu, tak znalazłem "coś", a jest to moduł ZB-1 firmy Satel, tylko że odcina przy dopiero 10,5 V, nie wiem czy to nie zbyt mało, ale zawsze mieć aku z 10,5 V niż totalnie rozładowany. Sprawdzałem przy jakim napięciu następuje odłączenie przy modułach stricte przeznaczonych do lodówek i jest to podobne napięcie (od ok. 10,9 V).
Kosztuje ok. 20 zł (gotowy, nie do samodzielnego montażu), więc uważam to za dobrą alternatywę.
:D
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 23.04.2013 12:30

Hej
przyznam, że też rozglądam się za czymś zasilanym z gniazdka zapalniczki, co utrzyma w miarę niską temperaturę przeworzonych w autku smakołyków. Jak na razie jestem na etapie poznawania rozgladania się, choć jzu teraz produkty firmy WAECO robia bardzo pozytywne wrażenie.
Pozdrawiam
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 23.04.2013 12:40

Ja myślę o tym:
http://www.conrad.pl/websale7/?Ctx=%7bv ... 1=tablink2
plus to:
http://www.conrad.pl/Kontroler-akumulat ... a%2Fmd5%7D
żeby w 1 miejscu wszystko zakupić.
Dodatkowo po zapisaniu się na newsletter można urwać 20 zł :)

EDIT:
Zamówiłem - łącznie z dostawą i pobraniem 2 przedmioty 254 zł :) Zamówione na firmę (szybciej realizują zamówienia), to powinno być na czwartek lub piątek). Wysyłka z Niemiec.
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 23.04.2013 13:04

Moja po 100km w czasie dnia ma już dość i zaczyna się darcie choć z drugiej strony ma niespełna 1,5 roku więc jeszcze nie wie o co chodzi.
Moduł Satela bardzo sprytne urządzenie 10,5V +/-5% więc równie dobrze może być 10V albo 11V
i tylko wpinasz je w kable zasilające, doskonały patent dla wszystkich którzy potrafią rozciąć i poprawnie wpiąć ten moduł. Dla pozostałych "śrubowkręt" i ukryć to gdzieś do wnętrza o ile znajdzie się tam odrobina miejsca.

Zaproponowany zestaw fajny i niedrogi zarazem Ogniwo Peltiera 4A, ciekawe ile moje podbiera prądu - do zweryfikowania. Możliwe że ta będzie miała większą wydajność?
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 23.04.2013 13:16

Tak mnie zastanawia - ten moduł Peltiera 4A, to taki mocniejszy moduł czy zwykły?
W poprzedniej Campingaz miałem 1 moduł, ale jaki... nie wiem.
W każdym razie zasilacz został mi z Campingaza (13,8V), więc na 230V nie potrzebowałem dopłacać.
Przynajmniej tak to sobie teraz tłumaczę... :oczko_usmiech:
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 23.04.2013 13:28

W sumie nie wiem;) widać po allegro że tych modułów Peltiera jest sporo o różnych rozmiarach i mocach więc jeśli 4A nie zda egzaminu można podmienić na 5A. Przy większych mocach radiator może okazać się zbyt mały. Jednak ze wzrostem prądu i krótszy czas na którym można zostawić lodówkę podpiętą do gniazda zapalniczki.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.04.2013 13:50

dids76 napisał(a):Kable rozruchowa wożę zawsze w samochodzie, tylko w kole zapasowym więc może być problem z wyciągnięciem ich ;) . Jeżeli jedziecie z noclegiem to można przecież zabrać lodówkę z bagażnika i podłączyć do zwykłego gniazda 230V. W tym roku pierwszy raz jadę z noclegiem i sam zastanawiam się nad lodówka turystyczną. W ofercie marketu w którym pracuję od jutra ma być w promocji jakaś 24l za 169zł. Zobaczę co to będzie.



To i piwko Dids kupisz w promocyjnej cenie. Rozpoznam Ciebie w Croatii w m. Bolo po postawie hejnalisty i zapewne wydatnym brzuchu :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7955
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.04.2013 14:21

Darku, lepiej mieć brzuch od jedzenia niż garb od roboty :mrgreen:
Piwko na plaży rzadko piję, a jak już to na siedząco, czyli pozycja "pół hejnalisty'' :wink: :mrgreen:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.04.2013 15:31

To prawda. :D
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 23.04.2013 23:08

A tak na marginesie, to zastanawia mnie, czy czasami producenci nie robią z nas idiotów, bo - wedle mojej wiedzy (?) - zwykłe odwrócenie zasilania modułu Peltiera przecież zapewnia "dodatkową" funkcję w postacji grzania (zamiast chłodzenia), jeśli ktoś potrzebuje. :)
No, ale cóż..., pewnie durny (czytaj: nieświadomy) klient zapłaci.
Ech... takie czasy... durne... :cry:
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 24.04.2013 09:16

Teoretycznie tak, jednak ogniwo to nie wszystko, mamy jeszcze silniczek od wentylatora który też zasilany jest z tego samego źródła i odwracając polaryzację napięcia - ogniwo zacznie grzać, a wentylator zmieni kierunek swoich obrotów nie wiem jak wpłynie to na wydajność i odprowadzanie zimnego powietrza z górnej części radiatora.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone