Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lizbona i Porto

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.07.2018 12:53

altezza napisał(a):Ten Pilar 7 Bridge Experience wyglada swietnie! Jak ja moglam go przeoczyc? :cry:

To chyba jest bardzo świeża atrakcja. Na zdjęciach na google maps nie widać jeszcze nawet konstrukcji windy na pylonie.


altezza napisał(a):Szczerze zazdroszcze Ci tych 5 dni w Lizbonie

Czytam i czytam o tej Lizbonie, zaznaczam kolejne punkty na mapie i dochodzę do wniosku, że 5 dni (a w zasadzie 4,5) to zdecydowanie za mało :? .
Pokazałam wczoraj mężowi trasę na pierwszy dzień z Lisboa Card to stwierdził, że zwariowałam :lol: .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 11.07.2018 07:45

Chodzi mi też ta Lizbona po głowie.
Dzięki za wspaniały opis i zdjęcia (oraz informacje techniczne) - mam wspaniałego gotowca, a niestety pobyt 5-6 dni musi być zaplanowany. Spontan jest dobry na dłuższe (lub częstsze) pobyty. Pozdrawiam
altezza
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) altezza » 11.07.2018 10:43

Komentarz moderacji:
Treść posta zablokowana ze względu na problemy z prawami autorskimi do zdjęć użytkownika altezza.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 11.07.2018 14:17

Mam pytanko techniczne - z lotniska bez problemów i specjalnych taryf dojeżdżamy do miasta czerwonym metrem ??
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.07.2018 14:21

Moim zdaniem tak. Nastawiam się na wydatek 1,45 € :D . Tylko, że ja to dopiero wypróbuję w praktyce :mrgreen: .
altezza
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) altezza » 11.07.2018 15:54

Komentarz moderacji:
Treść posta zablokowana ze względu na problemy z prawami autorskimi do zdjęć użytkownika altezza.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.07.2018 16:33

Mam jeszcze pytanie "technicze" co do przejazdow na bilecie 24h. Kasuję go przy pierwszym przejeździe i od tego momentu liczy mi się okres ważności. Czy wsiadając potem do kolejnych autobusów i tramwajów tez musze go za kazdym razem kasować?
altezza
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) altezza » 11.07.2018 16:48

Komentarz moderacji:
Treść posta zablokowana ze względu na problemy z prawami autorskimi do zdjęć użytkownika altezza.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 20.08.2018 19:17

Przeczytałem cały wątek. Zdjęcia i opisy super :D Ale może coś niedokładnie zgłębiłem :oops: ale o Porto to jeszcze nic nie pisałaś ?
W sensie o mieście Porto :lol:

pozdrawiam, Michał :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 21.08.2018 07:14

Altezza też czekam na Porto, tym bardziej, że o Lizbonie tak wspaniale piszesz ... dzięki Tobie bileciki do LIS już zaklikane :D.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.08.2018 09:05

Buber napisał(a):bileciki do LIS już zaklikane :D.


Brawo Ty :) Kiedy wyprawa ?
Ja właśnie myślę intensywnie nad Porto na jesień i szukam co tam ktoś zwiedził ... :wink:

pozdrawiam, Michał
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 21.08.2018 09:10

Buber napisał(a):Altezza też czekam na Porto

Przyłączam się do apelu :D . Myślałam, żeby wyskoczyć na parę dni na wiosnę :hut: .



Buber napisał(a): bileciki do LIS już zaklikane :D.

Sama Lizbona czy planujesz przy okazji jakiś większy kawałek Portugalii?
altezza
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) altezza » 21.08.2018 09:51

Komentarz moderacji:
Treść posta zablokowana ze względu na problemy z prawami autorskimi do zdjęć użytkownika altezza.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.08.2018 10:02

altezza napisał(a):Obiecuje, ze juz na dniach pokaze Wam Porto. Moze byc zaskoczenie...


Uchyl rąbka tajemnicy, raczej negatywne, czy pozytywne :?:

pozdrawiam, Michał
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014
Re: Lizbona, najpiekniejsza kobieta swiata?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 21.08.2018 11:13

altezza napisał(a): (...)Troche jak na krakowskim Kazimierzu - jeszcze 20 lat temu nie bylo po co sie tam zapuszczac bo tylko meliny i posterunek policji na Szerokiej. Jedynie w niedziele ozywal handlowo Plac Nowy, zwany u nas Zydowskim lub po prostu "zydem". Dzis Kazik to modne knajpy i coraz drozsze mieszkania. A pamietam jak sie pilo wino w pasazu miedzy Meiselsa a Jozefa, dzis w tym miejscu jest restauracja (dawniej Dom Kultury) i knajpa z piwem i oranzada :)
I taka wlasnie jest Alfama. (...) Jedzcie do Lizbony zobaczyc autentyczna Alfame poki jeszcze istnieje.


Nooo... dwa lata mieszkałem przy Arielu "białym" (w latach '95-'97). Przejście wieczorem do znajomych na Plac Wolnica to zawsze była "przygoda". :)

Za rok ( a od Twojego wpisu minął już kolejny rok) w Alfamie może być już posprzątane.

Powoli studiuję Twoją relację.
Pierwsze co rzuca mi się w oczy na zdjęciach, to brak zewnętrznych okiennic, charakterystycznych dla nieodległego Śródziemnomorza. Hmmm.? Ciekawe - nie ma potrzeby? (na jednym zdjęciu tylko widziałem z Bairro Alto)

Możliwość kilkukrotnego odwiedzenia tych samych miejsc (dworzec Oriente) to super przywilej. My będziemy upychać wszystko w góra pięć dni ( w zależności od lotów).

Jest cudnie.
Trochę przytłoczyła mnie ilość materiału do analizy, ale zawsze na początku jest mętlik.

Dziękuję za tak szczegółową relację.

Pozdrawiam.
Interseal.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portugalia - Portugal


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lizbona i Porto - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone