Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krosno- Barwinek- Koszyce-Budapeszt-Zagrzeb-Split-Duce

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 23.07.2014 11:18

wojan napisał(a):
peetus napisał(a):Napewno nie tankuj na Węgrzech bo jest dość drogo. Musisz skalkulować tankowanie tak aby Węgry przejechać bez tankowania. W Chorwacji jest tańsze paliwo. Jeśli chodzi o płatność ja zawsze korzystam z karty.


Kiedyś była to prawda - teraz na trasie do Chorwacji przez Slowację i Węgry najtańsze paliwo jest u Madziarów - dane stąd z 16 lipca :D :papa:

Najbardziej aktualne ceny paliw w Europie - ceny w euro i walucie lokalnej. Najważniejsze - ceny aktualizowane codziennie, a nie jak w e-pertol raz w tygodniu:
http://www.fuel-prices-europe.info/

Wynika z nich jednoznacznie, że na tej trasie najdroższe paliwo jest na Słowacji. Pomiędzy Węgrami a Chorwację różnica wynosi około 13 groszy na litrze. Przy baku 60 l, różnica wynosi ok. 8 zł. Biorąc pod uwagę całość wydatków na paliwo - różnica psychologiczna :)
Ze wskazanej stronki wynika, że paliwo jest jednak tańsze w Chorwacji
grzesiek00758
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek00758 » 24.07.2014 07:40

Dzięki Panowie czyli tankowanie u Madziarów :)
peetus
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) peetus » 24.07.2014 08:07

Patrząc na dane z 23.07.2014 jednak Chorwacja wychodzi taniej. Raptem 20 gr ale zawsze ;)
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 24.07.2014 22:01

peetus napisał(a):Patrząc na dane z 23.07.2014 jednak Chorwacja wychodzi taniej. Raptem 20 gr ale zawsze ;)
post
Zalezy na jakie paliwo patrzysz :) PB czy ON.
Dzisiaj obydwa paliwa są tańsze w Chorwacji. Wczoraj jak pisałem bylo inaczej. Wczoraj pisalem o Pb.
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 26.07.2014 18:59

Zawsze jeżdżę tą trasą i z paliwem robę tak : do pełna jeszcze w Polsce na Orlenie w chyba w Dukli, bo na samej granicy mają drożej. Potem kilkanaście kilometrów przed autostradą na Węgrzech na stacji Mol kupuję winietę i dopełniam bak, bo nie ma problemów z płatnością kartami. Dalej na Węgrzech już jest różnie, w większoći moich przypadków chcieli mnie skubnąć na kilka euro, więc to jest jedyny raz jaki tankuję i kupuję u Madziarów. Mam diesla więc starcza mi to paliwo już do Zagrzebia.
kajot85
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.07.2014
trasa Nowy Sącz - Brac (Supetar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajot85 » 30.07.2014 06:53

witam
wybieram się po raz pierwszy do Cro w tym roku, jadę na wyspę Brac i proszę o podpowiedź czy taka trasa jak w obrazku w załączniku będzie ok?
gdzie i ile będę musiał zapłacić za autostrady (winiety, opłaty na bramkach) czy któryś odcinek lepiej jest ominąć lub bardziej opłaca się dołożyć kilka km żeby nie zapłacić winiety?
taką trasę wyznaczyłem po lekturze kilku wątków z podobnym kierunkiem jazdy ale one były sprzed kilku lat, jak teraz wygląda ta trasa?
korzystając z kalkulatora policzyłem koszty przejazdu tą trasą - obrazek w załączniku. czy to jest optymalna trasa?
gdzie najlepiej tankować po drodze?
będę wdzięczny za podpowiedzi
Załączniki:
mapa supetar.jpg
oplaty.jpg
zestawienie kosztów autostrad
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: trasa Nowy Sącz - Brac (Supetar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2014 07:44

kajot85 napisał(a):witam
wybieram się po raz pierwszy do Cro w tym roku, jadę na wyspę Brac i proszę o podpowiedź czy taka trasa jak w obrazku w załączniku będzie ok?
gdzie i ile będę musiał zapłacić za autostrady (winiety, opłaty na bramkach) czy któryś odcinek lepiej jest ominąć lub bardziej opłaca się dołożyć kilka km żeby nie zapłacić winiety?
taką trasę wyznaczyłem po lekturze kilku wątków z podobnym kierunkiem jazdy ale one były sprzed kilku lat, jak teraz wygląda ta trasa?
korzystając z kalkulatora policzyłem koszty przejazdu tą trasą - obrazek w załączniku. czy to jest optymalna trasa?
gdzie najlepiej tankować po drodze?
będę wdzięczny za podpowiedzi

Trasa "niebieska" OK.
Można nie płacić winiety na Słowacji i skorzystać z dróg alternatywnych dla autostrady i drogi ekspresowej.
http://www.dialnicnenalepky.sk/spoplatnene-useky

Przez Węgry autostrada od Miszkolca do Gorican z e-winietą :idea:
http://www.autopalyamatrica.ws/

W Chorwacji jechać autostradami. i płacić na bramkach:
-Gorican bilecik - Sveta Helena opłata
-Obwodnica Zagrzebia bez opłat
-Lucko bilecik - zjazd do Split opłata
http://www.hac.hr/cestarina/cjenik

Tankować na Węgrzech i w Chorwacji.
kajot85
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajot85 » 30.07.2014 08:40

dzięki Janusz za szybką odpowiedź
Powiedz mi jeszcze jak uważasz czy opłaca się omijać autostrady w Słowacji? według mapki którą podesłałeś wynikałoby że odcinki płatne to (D1-Prešov - Budimír, 20 km; R4 - Košice - Milhosť (SK/HU), 14 km) czyli łącznie raptem 34km za 10E.
jak wygląda sprawa przejazdu odcinka od Budimír za Koszyce - trasa wiedzie Odcinkiem R4-czy on jest bezpłatny?
powiedz mi czy jeśli pojadę tak jak na obrazkach w załączniku to uda mi się ominąć płatne drogi w Słowacji?
o co chodzi z e-winietą na Węgrzech?
Załączniki:
mapa1.jpg
mapa2.jpg
mapa3.jpg
czy ten odcinek jest bezpłatny?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2014 09:04

kajot85 napisał(a):dzięki Janusz za szybką odpowiedź
Powiedz mi jeszcze jak uważasz czy opłaca się omijać autostrady w Słowacji? według mapki którą podesłałeś wynikałoby że odcinki płatne to (D1-Prešov - Budimír, 20 km; R4 - Košice - Milhosť (SK/HU), 14 km) czyli łącznie raptem 34km za 10E.
jak wygląda sprawa przejazdu odcinka od Budimír za Koszyce - trasa wiedzie Odcinkiem R4-czy on jest bezpłatny?
powiedz mi czy jeśli pojadę tak jak na obrazkach w załączniku to uda mi się ominąć płatne drogi w Słowacji?
o co chodzi z e-winietą na Węgrzech?

Płatne odcinki można objechać drogą 68, ja tak jeździłem.
Przez Koszyce przejazd bezpłatny, nowy płaty odcinek R4 zaczyna się za Koszycami.

Na Węgrzech nie ma tradycyjnej naklejanej winiety, na pierwszej większej stacji benzynowej robisz stosowną opłatę za przejazd podając nr rej samochodu.
Kwitek opłaty zachowujesz do kontroli.
http://www.hajduszoboszlonoclegi.pl/pom ... cej/8.html
Można też zrobić opłatę online.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 30.07.2014 09:30

Strata czasu jadąc odcinkami bezpłatnymi = stracie czasu na zakup winietki i korzystaniu z D1/R4, więc to tak jakby wyrzucić 10 euro do kosza na śmieci. :oczko_usmiech:
kajot85
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajot85 » 30.07.2014 09:44

ok
dzięki za inf.
rozumiem że droga z obrazków jest ok i uda się ominąć płatne odcinki wSK?:)
czy winiete na Węgry lepiej kupić przez internet czy na stacji? jest jakaś różnica w cenie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2014 09:59

kajot85 napisał(a):ok
dzięki za inf.
rozumiem że droga z obrazków jest ok i uda się ominąć płatne odcinki wSK?:)
czy winiete na Węgry lepiej kupić przez internet czy na stacji? jest jakaś różnica w cenie?


Droga z obrazków OK.
Ja zawsze kupowałem e-winietę na stacji benzynowej po cenie taka jak w cenniku płacąc kartą.
Opłata online jest zapewne identyczna.
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 30.07.2014 10:00

14lipca kupowałem winietę węgierska na drugiej stacji za granicą Słowacji, płatność karta, po przewalutowaniu koszt 64 zł, miesięczna oczywiście...
Ostatnio edytowano 30.07.2014 22:33 przez dr.kokos, łącznie edytowano 1 raz
cvallo2
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) cvallo2 » 30.07.2014 17:34

Czy ktoś może dać źródło, że R4 obwodnica świdnik jest bezpłatna?
Widziałem w kilku miejscach takie info ale nigdzie źródła - na mapce z płatnymi ta droga jest przerywana...ale nie widzę info., że do 3,5t jest free
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 31.07.2014 09:54

http://www.fuel-prices-europe.info/

Patrzę na ceny LPG i w połowie lipca z pewnością były wyższe, a juz na pewno na Węgrzech. Wychodziło nieco ponad 4 zł i zdecydowanie było najdroższe na trasie. W Chorwacji na autostradach też trochę drożej niż nad morzem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Krosno- Barwinek- Koszyce-Budapeszt-Zagrzeb-Split-Duce - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone