Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRKA - Park Narodowy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: KRK - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.08.2013 07:45

andzia_st napisał(a):A wózek typu spacerówka, tyle że bliźniaczy zmieści się gdzieś na tym stateczku? :D
Wybieramy się z dziećmi do Parku Narodowego, liczę się z tym że może być ciężko z wózkiem, ale ma kto pchać, więc pozostaje kwestia czy z szerszym wózkiem nie będzie jeszcze więcej problemów?


Zmieścić się zmieści ale nie zazdroszczę temu "pchaczowi".
maciejk9
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejk9 » 30.08.2013 08:37

Wtam,
Czy te stateczki od Skradine są w cenie biletu? Bo w cenniki parku są jakieś wycieczki stateczkami dodatkowo płatne... Czy korzystając z tego darmowego parkingu w Skradine przy knajpie trzeba koniecznie cos kupić? Jak sie nazywa to miejsce? Dzięki za pomoc!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.08.2013 08:53

maciejk9 napisał(a):Wtam,
Czy te stateczki od Skradine są w cenie biletu?


Tak.
andzia_st
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.08.2013
Re: KRK - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) andzia_st » 30.08.2013 12:08

Jacek S napisał(a):
andzia_st napisał(a):A wózek typu spacerówka, tyle że bliźniaczy zmieści się gdzieś na tym stateczku? :D
Wybieramy się z dziećmi do Parku Narodowego, liczę się z tym że może być ciężko z wózkiem, ale ma kto pchać, więc pozostaje kwestia czy z szerszym wózkiem nie będzie jeszcze więcej problemów?


Zmieścić się zmieści ale nie zazdroszczę temu "pchaczowi".


Pchaczów będzie dwóch :D a wózek nie będzie cały czas "zapełniony", bierzemy bliźniaczy na wypadek ataku zmęczenia starszej córki :)
alladyn98
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyn98 » 09.07.2017 21:34

Chorwacja - Dalmacja
Ceny wstępu do parków narodowych 2017

https://www.chorwackie.pl/dalmacja/ceny ... owych.html

Pozdrawiam
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 14.10.2017 13:14

1. słuchajcie, czy faktycznie "opłaca się" oglądać Krka za te 110 Kn?
Czy sam wodospad (skradinski) warty jest tej ceny?
2. wejście w miejscowości Lozovac to które? Kistanje, Burnum, Puljane?
http://www.np-krka.hr/stranice/pricelis ... 79/en.html
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.10.2017 13:56

Sol-Wagon napisał(a):1. słuchajcie, czy faktycznie "opłaca się" oglądać Krka za te 110 Kn?
Czy sam wodospad (skradinski) warty jest tej ceny?
2. wejście w miejscowości Lozovac to które? Kistanje, Burnum, Puljane?
http://www.np-krka.hr/stranice/pricelis ... 79/en.html


Ad.1 Moim zdaniem tak, byłem 2x.
Ad. 2 Żadne z nich - All terrestrial locations. Jak masz ten bilet to wchodzisz też (tego samego dnia) na Kistanje, Burnum, Puljane, Roski Slap.
BTW było chyba 180 :?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 17.10.2017 15:23

Sol-Wagon napisał(a):1. słuchajcie, czy faktycznie "opłaca się" oglądać Krka za te 110 Kn?
Czy sam wodospad (skradinski) warty jest tej ceny?
2. wejście w miejscowości Lozovac to które? Kistanje, Burnum, Puljane?
http://www.np-krka.hr/stranice/pricelis ... 79/en.html


1. Co miałeś na myśli pisząc w tym punkcie? chcesz dojechać zobaczyć wodospad skradinski i pojechać dalej? Bo trochę nie rozumiem. Za te 110 kun, jeśli tylko dysponujesz czasem, możesz sobie zrobić całodzienny spacer po Krka.
2. Na stronie, na której podałeś jest interaktywna mapa i są na niej poakazane wszystkie wejścia do parku wraz z dodatkowymi atrakcjami - z zamkiem na wyspie i grotą.
Dlaczego akurat zależy Ci na wejściu Lozovac?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 17.10.2017 20:40

1. tak, wstępnie brałem pod uwagę tylko zobaczenie wodospadu...czasem mogę dysponować, dlaczego nie...
2. widziałem mapkę, atrakcje, itd., ale nie odpowiedziała ona na moje pytanie...
na wejściu w Lozovac zależy mi dlatego, że relatywnie blisko jest na piechotę do wodospadu...
p.s. zamek na wyspie, grota niestety jak na razie nie robią wrażenia...
3. ostatecznie biorę pod uwagę:
- przejazd do Lozovac i przejście do wodospadu;
- przejazd do punktu widokowego na Manojlovački slapovi;
- przejazd na punkt widokowy kaskad Roski Slap;
- przejazd na parking i przejście ścieżką wokół kaskad;
https://goo.gl/maps/2VAtu1obgC22
Czy wskazanymi drogami będę mógł poruszać się samochodem, czy część jest zamkniętych z racji położenia ich w parku?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 17.10.2017 22:04

Spróbuj prześledzić ten temat

wodospady-krka-t9045.html

Kiedyś czytałem czyjąś relację o zwiedzaniu parku samochodem, ale niestety nie pamiętam, kto to był ani kiedy to było. Pozostaje wyszukiwarka
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 17.10.2017 22:17

Slavko1974 napisał(a):Za te 110 kun, jeśli tylko dysponujesz czasem, możesz sobie zrobić całodzienny spacer po Krka.


Za 180 od sztuki to raz a dwa - piszesz spacer ? Kiedy tam ostatni raz byłeś ? :D
Nie dosyć, że cena jest z kosmosu to ludź na ludziu. Znajomi pokazywali foty to normalna pielgrzymka była a nie wycieczka :D
Nie wiem czy to jest spowodowane - nagłym wzrostem zainteresowania czy zwiększoną liczba turystów.

Sol-Wagon napisał(a):1. słuchajcie, czy faktycznie "opłaca się" oglądać Krka za te 110 Kn?
Czy sam wodospad (skradinski) warty jest tej ceny?


Nie. Patrz wyżej.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 18.10.2017 08:24

Venom555 napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):Za te 110 kun, jeśli tylko dysponujesz czasem, możesz sobie zrobić całodzienny spacer po Krka.


Za 180 od sztuki to raz a dwa - piszesz spacer ? Kiedy tam ostatni raz byłeś ? :D
Nie dosyć, że cena jest z kosmosu to ludź na ludziu. Znajomi pokazywali foty to normalna pielgrzymka była a nie wycieczka :D
Nie wiem czy to jest spowodowane - nagłym wzrostem zainteresowania czy zwiększoną liczba turystów.

Sol-Wagon napisał(a):1. słuchajcie, czy faktycznie "opłaca się" oglądać Krka za te 110 Kn?
Czy sam wodospad (skradinski) warty jest tej ceny?


Nie. Patrz wyżej.


Cena 110 kun obowiązuje od kwietnia do czerwca. Być może kolega Sol-Wagon planuje zwiedzić park np. w czerwcu? Cena 180 kun obowiązuje za bilet na 3 wizyty w ciągu jednego tygodnia dla dziecka w wieku 7-18 lat od daty zakupu, jeśli dobrze czytam cennik. Jeśli nie, to wyjaśnij mi skąd wziąłeś 180 kun za osobę.
Ja ostatni i na razie jedyny raz tam byłem 4 lata temu. Tylko 3 godziny bo to było już w dzień mojego powrotu do kraju. Gdyby nie, to spędziłbym tam znacznie więcej czasu. Kąpiel przy wodospadzie też zaliczyłem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.10.2017 08:43

Sol-Wagon napisał(a):- przejazd do Lozovac i przejście do wodospadu;

Z tego co pamiętam - z parkingu w Lozovac do wodospadów jedzie się autobusem (w cenie biletu)
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 18.10.2017 09:14

Slavko1974 napisał(a):Cena 110 kun obowiązuje od kwietnia do czerwca. Być może kolega Sol-Wagon planuje zwiedzić park np. w czerwcu? Cena 180 kun obowiązuje za bilet na 3 wizyty w ciągu jednego tygodnia dla dziecka w wieku 7-18 lat od daty zakupu, jeśli dobrze czytam cennik. Jeśli nie, to wyjaśnij mi skąd wziąłeś 180 kun za osobę.


***Poza miesiącami letnimi, ceny nie różnią się od roku poprzedniego. Jedyne zmiana nastąpiły w biletach na miesiąc lipiec i sierpień. Za wejście na teren Parku Krka w szczycie sezonu, dorosłe osoby zapłacą 180 kun, czyli o 30 kun więcej niż w roku 2016, a bilet dziecięcy wzrośnie o 20 kun***

Dorośli - wszędzie jest napisane 180 kun. Poza tym napisałem - byli znajomi i mówili, ze tyle zapłacili za bilet.
Po co tam jechać 3 razy w tygodniu ?!

Tam jest ok jak nie ma rzeszy ludzi. Mam robić zdjęcie kładki na której jest 150 osób z woda w tle ?
Jest brudno - zdeptana trawa jak w ogóle takową uświadczysz, zmulona woda, wszędobylski kurz. Koczowisko.
Czerwiec - OK ale nie sezon gdzie zreszta jest wszędzie od groma ludzi.

Poz
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 18.10.2017 10:05

Biorę pod uwagę też połowę września...
Poza sezonem autobus chyba nie jest w cenie biletu...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KRKA - Park Narodowy - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone