Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

KRKA - Park Narodowy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.08.2011 07:34

SDI napisał(a):....nie idzicie jak 999 osób na 1000 w prawo lecz w lewo

Co nie zmienia faktu, że jest to samo

Jacek S napisał(a):...ścieżka z drobnych kamyczków gdzie koła grzęzną a później tłok, ścisk, schody, schody, schody...Jest droga (stroma serpentyna za mostkiem) na górę ale z dużej kostki gdzie dziecko dzwoni zębami...

tylko od tyłu.
:wink:
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 25.08.2011 21:53

Byłem i w Plitvickich i w Krka. Jednak Plitvickie dla mnie są o wiele piękniejsze.
SDI
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 30.08.2011 08:46

Jacek S napisał(a):
SDI napisał(a):....nie idzicie jak 999 osób na 1000 w prawo lecz w lewo

Co nie zmienia faktu, że jest to samo
.............jeśli moja wersja .czyli najpierw pod górę w słońcu a potem na dół w cieniu to to samo co najpierw z wózkiem cały czas pod górę pomimo że w cieniu a potem z górki na pazurki z wózkiem ,który ciągle trzeba hamować i to w spiekocie to zapytam ---Co to jest to samo
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.08.2011 09:13

SDI napisał(a):Co to jest to samo

To samo tzn. opis tras oraz sam park dla rodziców z wózkiem to nie lada wyzwanie (jeśli chce się coś więcej zobaczyć niż tylko pierwszy wodospad i kąpiel).

Pzdr
SDI
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 02.09.2011 11:23

.OK
spili
Autostopowicz
Re: KRK - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) spili » 29.07.2013 14:35

Już wiem, że za wstęp można płacić kartą. Ale proszę o informację, czy za parking przy Jeziorach Plitwickich też można płacić kartą?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2013 14:41

spili napisał(a):Już wiem, że za wstęp można płacić kartą. Ale proszę o informację, czy za parking przy Jeziorach Plitwickich też można płacić kartą?

Tak.
spili
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) spili » 29.07.2013 14:45

dids76 napisał(a):
spili napisał(a):Już wiem, że za wstęp można płacić kartą. Ale proszę o informację, czy za parking przy Jeziorach Plitwickich też można płacić kartą?

Tak.

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :)
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 27.08.2013 22:20

Ile trzeba przeznaczyć na najkrotsza opcję zaczynając w Skradine, tam i z powrotem? Chodzi mi o rejs stateczkiem, krotka kapiel przy wodospadzie i powrót do Skradine.
W sobotę rano wyjeżdżam z Rogoznicy do Polski i zastanawiam się czy warto zahaczyć po drodze o park narodowy Krka. Jeśli byłoby to powiedzmy 2-3 godziny to jestem w stanie przeznaczyć czas na krótka kapiel.
golibroda
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 27.08.2013 22:24

Jak trafisz na statek tam i z powrotem od razu to spokojnie łącznie z ringiem i moczeniem zaliczysz. Tylko tempo musi być rajdowe. :mrgreen: Jak źle trafisz, porobisz fotek i nie będziesz miał butów do wody to wycieczka wydłuży się :)

P.S.
Temat trzeba zmienić na Park narodowy KRKA
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 27.08.2013 22:31

Buty do wody są :)
Problem w tym, że będzie dziecko 3 letnie.
Jeżeli będę na miejscu przed 10ą rano , i powiedzmy na kąpiel przeznaczę 15 minut, to 2 godziny wystarczy?
Co ile kursują staeczki?
golibroda
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 27.08.2013 22:38

Statki teoretycznie raz na godzinę - także przy niekorzystnym zbiegu okoliczności może być opóźnienie. Do wodospadów od statku 5 minut drogi. Można zrobić wycieczkę w około wodospadów ze 2 km - łatwa trasa. Statek płynie ok 15 minut. Dziecko na barana i ogień w rurze wydechowej.
boro2511
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 28.08.2013 15:30

Slavko1974 napisał(a):Ile trzeba przeznaczyć na najkrotsza opcję zaczynając w Skradine, tam i z powrotem? Chodzi mi o rejs stateczkiem, krotka kapiel przy wodospadzie i powrót do Skradine.
W sobotę rano wyjeżdżam z Rogoznicy do Polski i zastanawiam się czy warto zahaczyć po drodze o park narodowy Krka. Jeśli byłoby to powiedzmy 2-3 godziny to jestem w stanie przeznaczyć czas na krótka kapiel.

Byłem tam w zeszła sobotę. Statki kursują co godzinę (o pełnej w kierunku wodospadów, powrotne o ...:30). Płynie się jakieś 20-25 minut. I teraz tak. Jak chcesz się tylko wykąpać to czas, o którym mówisz wystarczy. Jeśli będziesz chciał się przejść i zatoczyć "koło" to już będzie ciężko. Ja tam zameldowałem się około 13:00, z przejściem i 20 minutową kąpielą i przypłynięciem z powrotem, na parkingu zameldowałem się o 17:30.
I jeszcze jedno. Free parking nie jest taki do końca free. Należy do knajpy po drugiej stronie ulicy i pani przy parkingu powiedziała,że "trzeba coś w niej choć do picia kupić". Zjadłem tam obiadokolację przed wyjazdem do domu bo i tak taki był plan. Ciekawiło mnie czy pani przy parkingu będzie chciał jakieć potwierdzenie, ale nie chciała bo najpewniej nie dało się ukryć,że właśnie stamtąd wyszliśmy.
pozdrowienia i szerokiej drogi.
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 28.08.2013 17:36

Nie chcę robić żadnego spaceru, tylko kurs do wodospadów, krótka kąpiel i powrót. Byłem już dwa razy w plitvickich, więc jestem przygotowany na to, że nie będę zauroczony, aczkolwiek jak dziecko podrośnie, zamierzam kiedyś zwiedzić Krka w długiej wersji. Ale na razie to musi mi wystarczyć. Będę tam w najbliższa sobotę, więc pewnie tłumy będą wieksze niż w tygodniu ale nie mam wyboru. Jednakże chciałbym być w Skradine najpoźniej o 10 rano.
andzia_st
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) andzia_st » 29.08.2013 16:43

A wózek typu spacerówka, tyle że bliźniaczy zmieści się gdzieś na tym stateczku? :D
Wybieramy się z dziećmi do Parku Narodowego, liczę się z tym że może być ciężko z wózkiem, ale ma kto pchać, więc pozostaje kwestia czy z szerszym wózkiem nie będzie jeszcze więcej problemów?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

KRKA - Park Narodowy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022