Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańska pętla

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.04.2013 11:25

Ja już sobie też zamówiłam taki filtr... na urodzinki :D

Ciekawe ile trzeba "trenować" jeszcze, zanim ostateczny efekt jest taki, jak w tej relacji :roll:

Dzięki i pozdrawiam :papa:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.04.2013 11:50

Krzychooo napisał(a):Cholera, nie wiedziałem, że tam wpływają delfiny. Jak na razie delfinów w Jadranie nie widziałem, a jako że jestem niedowiarkiem, to nie wierzę, że tam się pojawiają :oczko_usmiech:.


Sorry, że Ci naśmieciłem..
Już więcej nie będe.. :oops:
Załączniki:
IMG_2082.JPG
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 11.04.2013 15:34

@te kiero, @Mikromir

W takim razie gratuluję zakupu i czekam na efekty. Powodzenia! Nie zapomnijcie się później podzielić zdjęciami na forum :).

@anakin

Co Ty, jakie śmiecenie, nie krępuj się! :) No dobra, wierzę w delfiny. Jak na razie z takich egzotycznych zwierząt to widziałem w Cro tylko szakala.

Pozdrawiam!
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 11.04.2013 16:28

Pokażę jeszcze kilka zdjęć ze wspomnianej wcześniej plaży czy plaż (niektóre mają swoją nazwę). Gdyby kogoś interesowało, gdzie to dokładnie, odsyłam tutaj. Na północ od Bošany, naprzeciwko Metajny.
Obrazek

Kiedy zerkam na mapę z linku, wydaje mi się, że spacerowałem pomiędzy plażami Sv. Marko i Sv. Marija. Niektóre skałki przy wąziutkiej plaży mają fantazyjne kształty.
Obrazek

Wskazane zabranie parasola, choć kawałek naturalnego cienia rzucanego przez klif też się znajdzie.
Obrazek

Choć ląd po drugiej stronie zalewu przypomina pustynię...
Obrazek

...tutaj jest dość zielono. Są też winnice, a kawałek dalej na południe nawet stanowiący rezerwat las. Nazywa się Dubrava-Hanzine
Obrazek

Nawet kwiatki rosną.
Obrazek

Ludzi garstka. Podczas około kilometrowego spaceru spotkałem kilkanaście osób.
Obrazek

Pora wracać. Po drodze znów mijam ciekawie wyglądającą skałę, za którą można się ukryć. Miejsce noclegowe?
Obrazek
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 11.04.2013 16:30

Co tu pisać ?
Piknie i już.
:hut:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 11.04.2013 16:39

kaszubskiexpress napisał(a):Co tu pisać ?
Piknie i już.
:hut:


Nie wiem co więcej powiedzieć.???

Może : "odlot" ?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.04.2013 16:40

Cudnie!
Wydaje mi się, że ta długa plaża to było Filino - jeszcze kawałeczek na północ od Sveti Marko.
Między Sv. Marija i Sv. Marko są raczej bardzo strome skaliste klify i woda jest prawie niedostępna od lądu. Potem jest 15 południk i plaże Girisce oraz Sv. Marko, no i kawałek dalej to niesamowicie długie Filino.
Wybieram się w tym roku właśnie do Sv. Marko, w pobliże 15 południka. Z pewnością będę zaglądać w te rewelacyjnie pokazane przez Ciebie miejsca :D Cieszę się, że nie było tam tłoku :D
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 11.04.2013 21:06

@kaszubskiexpress, @Darkos

Zgadzam się, pięknie tam! Skoro się podoba, to jeszcze kilka zdjęć. Ostrzegam, wybierając się tam, zarezerwujcie sporo miejsca na karcie aparatu :).
Obrazek

Mikromir napisał(a):Wydaje mi się, że ta długa plaża to było Filino - jeszcze kawałeczek na północ od Sveti Marko.
Między Sv. Marija i Sv. Marko są raczej bardzo strome skaliste klify i woda jest prawie niedostępna od lądu.


Hmm, to raczej nie Filino. Na 90% jestem pewien, że zaparkowałem dokładnie tutaj (na zbliżeniu widać nawet zostawione tam auta i ścieżkę, którą zeszliśmy na plażę). Faktycznie, woda jest prawie niedostępna od strony lądu (trzeba pokonać stromy kilkumetrowy klif). Pewnie z tego powodu nie było tam tłoku.

To widok z parkingu.
Obrazek

Droga na plażę, choć niezbyt długa (100m), dość stroma i męcząca, zwłaszcza w upale i z plażowym majdanem. Wiosła pełniły rolę maczet...
Obrazek

...bo trzeba było się przedrzeć przez dżunglę. Rambo VI :).
Obrazek

Na szczęście na plaży były nie tylko Niemki ;).
Obrazek

A tu ocena wystawiona okolicy wyrażona skokiem ;).
Obrazek

Nawet kamienie zdają się mówić: I Obrazek Cro!
Obrazek

Ostatnie fotki i żegnamy Paški zaljev. Cóż, Pag nie stał się moją ulubioną wyspą, serce zostało trochę dalej na południe, ale takich widoków jak wokół zatoki próżno szukać gdzie indziej. Wyjątkowo fotogeniczna okolica. Wrócę tam kiedyś...
Obrazek

...choćby po to, by wleźć na najwyższy szczyt Pagu. Dobrze go widać z naszego parkingu. Sveti Vid dołącza do listy zaległości i rachunków, które trzeba będzie wyrównać. Tym razem się nie udało. Uwierzcie, naprawdę było za gorąco.
Obrazek

Szutrową drogą jedziemy do stolicy wyspy. Cały czas towarzyszą nam spektakularne widoki. Tutaj Paška vrata - cieśnina, która oddziela zatokę od kanału Velebitskiego.
Obrazek

Wydaje mi się, że w centrum widać odwiedzoną wczoraj Beritnicę, choć pewności nie mam, wszędzie kamień na kamieniu.
Obrazek

Jedziemy, jedziemy, zaczyna się asfalt...
Obrazek

...aż dojeżdżamy do miasta Pag.
Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.04.2013 22:06

Krzychooo napisał(a):Na 90% jestem pewien, że zaparkowałem dokładnie tutaj (na zbliżeniu widać nawet zostawione tam auta i ścieżkę, którą zeszliśmy na plażę). Faktycznie, woda jest prawie niedostępna od strony lądu (trzeba pokonać stromy kilkumetrowy klif). Pewnie z tego powodu nie było tam tłoku.


Bardzo przepraszam, że tak Ci śmiecę, ale wydaje mi się, że w tym linku:
http://www.mediteranpag.com/pl/chorwacj ... ag-s55.htm
plaża Dubrava pojawiła się w miejscu, gdzie jest Sv. Marija, a Sv. Marija przesunęła się aż nad Sv. Marko. W związku z tym Sv. Marko jest też trochę bardziej przesunięte na północ, więc Filino wylądowało blisko Sv. Duha.
Czyli normalnie Sv. Marko i Sv. Marija są trochę na południe od miejsca Twojego spaceru, które zaznaczyłeś jako A:
Obrazek
Tak to też zapamiętałam z zeszłorocznej wędrówki po tej okolicy.

Na poniższej mapce wprawdzie Dubrava jest przypadkowo zaznaczona na południe od Bosany, zamiast na północ od niej, to jednak po przesunięciu mapki widać Filino w jak mi się wydaje właściwym miejscu i to w całej swej urokliwej rozciągłości:
http://www.grad-pag.com/en/accommodatio ... ap-s29.htm

Przepraszam bardzo :!: za to wtargnięcie w temat, ale to tak z troski, gdyby ktoś szukał tych pięknych miejsc, które pokazujesz. A nie wątpię, że po obejrzeniu tych cudnych zdjęć wielu osobom odwiedzenie ich się zamarzy :D Sama też już chcę tam być i nogi w wodzie moczyć :lol:

To zdjęcie z dziurawym okrągłym kamieniem po prostu rzuca na kolana! 8O Mistrzostwo świata :D :papa:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 12.04.2013 15:14

Ależ nie ma za co przepraszać! :). Upierał się oczywiście nie będę, prawdę mówiąc, nie wiem, jak nazywa się plaża, na której wtedy byliśmy. Opierałem się na mapie z linku - jeśli twierdzisz, że są tam błędy, to pewnie tak jest.

Gdyby ktoś faktycznie chciał tam zajrzeć... To dokładnie tutaj (obszar zaznaczony na żółto):
Obrazek

O! Na mapce z linku, który wrzuciłaś, to Filino 3. Dzięki! :)

Myślę, że sąsiednie plaże wyglądają podobnie. Dzięki raz jeszcze za miłe słowa. A ten dziurawy kamień kiedyś był muszlą. Pozdrawiam! :)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4911
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 13.04.2013 17:42

Krzychooo,już Cię nie będę odwiedzał w żadnej relacji,bo......."cierpię" i to bardzo 8) 8O

:P
HEJ :!:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.04.2013 17:56

Krzychooo, cudne są te Twoje fotki. Wyraźnie widać na nich, że Pag to wyjątkowo fotogeniczna wyspa :D
dave.pl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 04.05.2012
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave.pl » 13.04.2013 18:19

Krzychooo pikne fotki - 1st class :P
Jakiego szkiełka używasz do focenia, bo sam polar to jeszcze nie wszystko?
Pozdrav :oczko_usmiech:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.04.2013 19:34

Dobra, zakupuję nowy filtr polaryzacyjny bo mój ni hu hu tak nie działa ;)

Mniemam, że Pag będzie ostatnią rzeczą do odkrycia w Cro....niemniej na pewno kiedyś tam trafię. I Twoja w tym zasługa :D
A poza tym....cudnie....więcej nie gadam, wracam jeszcze oczęta nacieszyć.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.04.2013 09:55

wczoraj pokazałem żonie te foty 8O , coraz bardziej przekonuje się, że Pag trzeba kiedyś będzie odwiedzić :wink: dzięki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Bałkańska pętla - strona 86
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone