Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańska pętla

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 22.06.2013 14:14

Cholera, kolejne wakacje tuż, tuż, a ja nadal w Mandre. Przyjemne wieczorne spacery wzdłuż brzegu do centrum, na piwo czy kalmary. Codziennie mijamy łódkę w stanie daleko posuniętego rozkładu.
Obrazek

Niewielka przystań pełna kołyszących się łódek. Na niektórych suszą się sieci. Cisza. Spokój. Upał.
Obrazek

Z Mandre zapamiętam też zachody słońca. Niegroźne chmurki, zmieniające się barwy, wracające do portu albo zacumowane łódki na odbijającej ostatnie błyski wodzie - co dzień inne spektakularne widowisko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czasem próbowałem się trochę pobawić aparatem...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.06.2013 14:18

8O
No cudne! Słów mi brak!
:hearts:

25DDW :!:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 22.06.2013 14:21

Cóż, pora się żegnać z Mandre. Ostatni dzień spędzamy na nieróbstwie. Dwutygodniowe upały mocno dały nam się we znaki. Nawet zwiedzać się już nie chce... Ledwo na plażę przed apartmanem dotarliśmy. Tam czekała delegacja pożegnalna. Cóż, gospodarza w apartmanie nie mieliśmy, pożegnać nas musiały ptaki.
Obrazek

Zarówno mewa, jaki kormoran były bardzo odważne. Można było podejść blisko.
Obrazek

Obrazek

Czekamy z otwartymi ramionami...

Obrazek

...i dziękujemy za wizytę! ;)
Obrazek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10903
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.06.2013 17:44

ładniutko i faktycznie niezły komitet pożegnalny... :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.06.2013 20:42

Krzychooo , kormoran przykuty do skały ( trzeba było te kajdany jakoś wyretuszować , albo co :roll: :wink: )

Jedno trzeba przyznać , że ukłony pożegnalne urocze :)


Pozdrawiam
Piotr
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 22.06.2013 22:52

Krzychooo napisał(a):
Obrazek

Wszystkie fotki fajne, ale ta naj.....
No może poza tym kamlotem w górnym lewym....
:wink:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 23.06.2013 19:40

Mikromir napisał(a):25DDW :!:


Zazdroszczę! :)

Ha! Połowa komitetu pożegnalnego faktycznie wygląda jak przykuta do skały ;).

kaszubskiexpress napisał(a):Wszystkie fotki fajne, ale ta naj.....
No może poza tym kamlotem w górnym lewym....
:wink:


Dzięki! Chciałem uzyskać efekt takiej morskiej mgiełki, ale nie do końca mi się to udało. Trzeba będzie popróbować w tym roku... Mam jeszcze takie: zamiast kamlota łódka :).

Obrazek

Pozdrawiam!
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 24.06.2013 22:36

kaszubskiexpress napisał(a):Wszystkie fotki fajne, ale ta naj.....



Dla mnie też wszystkie fajne,ale naj.....bardziej to mi nervy szarpały :oczko_usmiech: 8)...... w okresie przed wakacyjnym :!:
Hvala :!: bo te nervy w letarg mi popaść nie pozwoliły :lol:

Hej .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.06.2013 22:44

Dziesiaty raz napisze ze wariuje na punkcie kolorow na Twoich fotach
Ja tez chce takie miec jak to zrobic Krzychooo? :) np z tymi galebami i kormoranami !:)

CROberto Ty i ostrzezenie??? Gdzie Cie ponioslo? ;)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 25.06.2013 14:34

Krzychooo napisał(a):Mam jeszcze takie: zamiast kamlota łódka :).

Lepsze, super.

:hut:
marzka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 10.05.2006
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzka » 26.06.2013 17:09

Krzychooo , a czy możesz mi plus minus określić, ile muszę liczyć na przejazd z Żabljaka do Sarajeva (piramid niestety nie zaliczam :( )

Mam rezerwację w Sarajewie i mam nadzieję popołudniem jeszcze trochę pospacerować po mieście? Dam radę?

Będę mieszkać w Sarajevo Apartaments przy Save Skarića 11, kojarzy ktoś te rejony?
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 30.06.2013 16:46

CROberto napisał(a):Dla mnie też wszystkie fajne,ale naj.....bardziej to mi nervy szarpały :oczko_usmiech: 8)...... w okresie przed wakacyjnym :!:
Hvala :!: bo te nervy w letarg mi popaść nie pozwoliły :lol:


Dzięki. Mimo wszystko chyba lepiej być tuż przed wakacjami niż już po ;).

tony montana napisał(a):Dziesiaty raz napisze ze wariuje na punkcie kolorow na Twoich fotach
Ja tez chce takie miec jak to zrobic Krzychooo? :) np z tymi galebami i kormoranami !:)


Dzięki. Kurde, nie wiem, Tony. Fuks i tyle :). Filtr, odpowiednia pozycja względem słońca, pora dnia... I ustawienia aparatu (ja w swoim mam na przykład taką funkcję F-CHROM, która dyskretnie podbija nasycenie barw).

marzka napisał(a):Krzychooo , a czy możesz mi plus minus określić, ile muszę liczyć na przejazd z Żabljaka do Sarajeva (piramid niestety nie zaliczam :( )

Mam rezerwację w Sarajewie i mam nadzieję popołudniem jeszcze trochę pospacerować po mieście? Dam radę?


Myślę, że spokojnie dasz radę. Odcinek Sarajewo - Żabljak liczy ok. 140km. Ja jechałem w odwrotnym kierunku: Sarajewo (0km) – Scepan Polje (100km) – Trsa (25km) – Żabljak (25km).

Generalnie nie jest daleko. Najwięcej czasu poświęcisz na przejechanie serpentyn i tuneli niedaleko Jeziora Pivskiego. Kiepska droga jest też blisko granicy, po bośniackiej stronie.

Zerknąłem na czas wykonania zdjęć. Z Sarajewa wyjechałem ok. 13.30. Granicę przekroczyłem ok. 17.00 (dużo czasu poświęciłem na szukanie piramid). W Trsie byłem o 19.00, w Żabljaku ok. 21. Duuuużo przerw na zdjęcia i podziwianie widoków. Fantastyczna trasa! Podsumowując: 140km przejechałem w 8,5 godziny :oops: :D. Na pewno da się dużo szybciej, więc jeśli wyruszysz rano, to nawet wczesnym popołudniem wypijesz kawkę przy Baščaršiji :).

Pozdrawiam!
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10903
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.07.2013 08:09

Jak tak już któryś raz oglądam Krzychooo Twoją jakże 'króciótką' relację, to myślę że moja po tym tegorocznym wyjeździe będzie się raczej nazywać "Śladami Krzycha" :mrgreen:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 15.07.2013 16:36

Nie ma sprawy, Te kiero. Jeśli Ci się moja pisanina przyda, będę się cieszył. Korzystaj! Udanego wyjazdu! :)
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 15.07.2013 16:42

Ostatni wieczór na wyspie. Wieczorem zebrało się sporo chmur, dzięki czemu mogliśmy podziwiać kolejny spektakularny zachód słońca.
Obrazek

Już zacząłem myśleć, że tradycji stanie się zadość i pogoda po naszym wyjeździe zepsuje się, ale ranek był bardzo pogodny. Doskonała widoczność i czyste powietrze to zasługa wiatru bura (bora), który rankiem ześlizgnął się z Velebitu.
Obrazek

Przez dwa tygodnie naszej bałkańskiej pętli grzało niemiłosiernie, temperatura sięgała 40 stopni. Dopiero w dzień wyjazdu zrobiło się wyraźnie chłodniej. Ulga.
Obrazek

Cholera, przy takiej temperaturze i widoczności można by wleźć na najwyższy szczyt wyspy... Niestety, trzeba wracać, Sveti Vid musi poczekać na lepsze czasy. Mówię "do widzenia", nie mówię "żegnaj" ;).
Obrazek

Klucze zostawiamy w drzwiach, wszak gospodarza nie mieliśmy. Pora ruszać. Jeszcze tylko krótki przystanek na przełęczy przed stolicą wyspy. Niestety, patrzymy pod słońce.
Obrazek

Dziewczyny próbują utrzymać w ryzach swe fryzury. Bora tańczy we włosach. I po co było się czesać?
Obrazek

Wieje tak, że aż trudno złapać oddech. Niestety, fruwa tutaj sporo śmieci. Paški zaljev wygląda pięknie, kiedyś tam wrócę.
Obrazek

Krótka sesja... Ania z irokezem ;).
Obrazek

Ostatnie fotki...
Obrazek

...i żegnaj, Pagu. Lijepa li si...
Obrazek

Na autostradzie przed Velebitem ograniczenia do 50km/h z powodu silnego wiatru. Słusznie, jadę wolno, a i tak kilka podmuchów sprawia, że auto zaczyna tańczyć jak na lodzie. Rozumiem już, dlaczego czasem drogi się z powodu bory zamyka.

A potem znaną na pamięć drogą (Zagrzeb - Budapeszt - Bańska Bystrzyca - Chyżne - Kraków) do domu.

To tyle. Miło było. Trzymajcie się. Dziękuję wszystkim za komentarze i odwiedziny. Do zobaczenia na Bałkanach. Pozdrav!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bałkańska pętla - strona 88
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone