Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańska pętla

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.02.2013 18:23

Krzychooo napisał(a):...teraz pojedziemy drogą wysypaną żwirem. Do plaży o nazwie Ručica około kilometr.


A potem dalej do Beretnicy :?: :)
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 27.02.2013 19:04

BeJur napisał(a):nie ;)


No to pokażę jeszcze parę zdjęć :).

longtom napisał(a):A potem dalej do Beretnicy :?: :)


Jako że na studiach miałem ksywę "Beret", nie może być inaczej ;).
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 27.02.2013 19:08

PLAŻA RUČICA

Mijamy Metajnę i kierujemy się na plażę o nazwie Ručica. Można tam dojechać dwiema drogami. My wybieramy tę zaznaczoną na czerwono. Szutrowa, ale raczej równa nawierzchnia, no i wiadomo, kurzy się niemiłosiernie.
Obrazek

Parkingi też są dwa. Po doświadczeniach z Krku miłym zaskoczeniem jest to, że są darmowe (przynajmniej ten czerwony). Cienia oczywiście brak. Z obu parkingów trzeba podejść jakieś 150m.
Obrazek

Widok z parkingu. Co tu dużo pisać, pięknie jest! Widać cieśninę o nazwie Paška vrata, która oddziela zatokę od kanału Velebitskiego. Parasole w dłoń, ponton pod pachę, torba izotermiczna na szyję i jako te osiołki juczne ruszamy.
Obrazek

Cholera, niby wakacje, a człowiek na dwóch etatach: kierowca i fotograf. Czas więc na sesyjkę ;).
Obrazek

I zmiana modelki ;).
Obrazek

Na plaży drobny żwirek, myślę, że obeszłoby się bez butów do wody.
Obrazek

Widok z góry. Jak widać, ludzi sporo, ale plaża jak na warunki chorwackie jest dość długa (ok. 200m), bez problemu można znaleźć kawałek miejsca przy samej wodzie. Warto się oddalić od widocznego po prawej baru. Nie z powodu cen czy zagrożenia alkoholizmem, a straszliwie hałasującego prądotwórczego agregatu.
Obrazek

Niektórzy przed tłumem i hałasem uciekają daleeeko.
Obrazek

No, to jest prawdziwy Pag, a nie jakieś zielone Mandre! :)
Obrazek

Woda jest bardzo ciepła. Do tego stopnia, że - aby się ochłodzić - trzeba oddalić się kawałek od brzegu.
Obrazek

Dziewczyny plotkują na materacu...
Obrazek

...a ja trenuję pływanie synchroniczne.
Obrazek

A to drugi z parkingów. Naprawdę tu malowniczo. Zaczyna mi się ten Pag podobać!
Obrazek

A teraz na ponton.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.02.2013 19:16

Krzychooo napisał(a):No, to jest prawdziwy Pag, a nie jakieś zielone Mandre! :)


:mrgreen:
Na temat Twoich zdjęć już się nie wypowiadam, bo cóż tu można powiedzieć?
Siąść i patrzeć.
Po prostu. :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 27.02.2013 19:23

Krzychooo napisał(a):Parkingi też są dwa. Po doświadczeniach z Krku miłym zaskoczeniem jest to, że są darmowe (przynajmniej ten czerwony).

oba są darmowe ;)

Krzychooo napisał(a):Warto się oddalić od widocznego po prawej baru. Nie z powodu cen czy zagrożenia alkoholizmem, a straszliwie hałasującego prądotwórczego agregatu.

ojjj Krzychooo - to była muzyka - crodisco :)

Krzychooo napisał(a):No, to jest prawdziwy Pag, a nie jakieś zielone Mandre! :)

właśnie ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.02.2013 19:31

Krzychooo napisał(a):Warto się oddalić od widocznego po prawej baru. Nie z powodu cen czy zagrożenia alkoholizmem, a straszliwie hałasującego prądotwórczego agregatu.

Nie słyszeliśmy agregatu, skutecznie zagłuszała go muzyka w stylu "umc... umc" ;)

Pag jest cudny! Na Twoich fotach szczególnie :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.02.2013 19:42

maslinka napisał(a): "umc... umc" ;)


Donośnie docierało nawet na "zielony" parking. :x
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 27.02.2013 19:52

longtom napisał(a):Donośnie docierało nawet na "zielony" parking. :x


na Beretnicę przypływało i zostawało :evil:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.02.2013 20:29

anakin napisał(a):
Krzychooo napisał(a):No, to jest prawdziwy Pag, a nie jakieś zielone Mandre! :)


:mrgreen:
Na temat Twoich zdjęć już się nie wypowiadam, bo cóż tu można powiedzieć?
Siąść i patrzeć.
Po prostu. :D


No... zdjęcia Krzychooo są ... skandaliczne!

8O 8O 8O

Ps Trzy dziewczyny na jednym materacu? Widać, że Krzychooo ma nadal raj na ziemi ;) :papa:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 28.02.2013 19:20

anakin napisał(a):
Krzychooo napisał(a):No, to jest prawdziwy Pag, a nie jakieś zielone Mandre! :)


:mrgreen:


Przyznam, cholera, że jest coś w tym jeziorze na pustyni. Nawet brak widoku na bezkresne morze mi nie przeszkadzał!

BeJur napisał(a):
Krzychooo napisał(a):Warto się oddalić od widocznego po prawej baru. Nie z powodu cen czy zagrożenia alkoholizmem, a straszliwie hałasującego prądotwórczego agregatu.

ojjj Krzychooo - to była muzyka - crodisco :)


Hmm, agregat czy crodisco... Jak dla mnie, brzmi podobnie, mogłem pomylić :mrgreen:.

maslinka napisał(a):Pag jest cudny!


Pamiętam, że kiedyś mnie do Pagu przekonywałaś. Jak widać, udało Ci się :)

tony montana napisał(a):Trzy dziewczyny na jednym materacu? Widać, że Krzychooo ma nadal raj na ziemi ;)


Yyyyyyy... No niech będzie :).

Dzięki za komplementy. Pozdrawiam!
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 28.02.2013 21:00

BERETNICA (BERITNICA)

Plaża Ručica jest bardzo ładna, ale spokoju to tam w upalny sierpniowy dzień tyle, co... cienia. Sporo dzieciaków, w tym wychowywanych bezstresowo małych Włochów... Postanawiam więc zwodować gumowego pogromcę adriatyckich wód. Wcześniej trzeba z 10 minut pomachać pompką, co przy 40 stopniach mocno daje w kość.

Cel to plaża Beretnica. Wiem, że jest piękna, zapamiętałem z relacji. Mniej więcej wiem, gdzie się znajduje. Kompletnie nie wiem, jak daleko od Ručicy. Ale zmierzające gdzieś ku wschodowi, niknące za skalnym grzbietem małe sylwetki ludzików maszerujących z plażowym majdanem dają nadzieję, że zbyt daleko nie jest. Zapraszam na krótki rejs.

Żegnajcie, szczury lądowe! Ahoj, przygodo! Bądź łaskawy, Posejdonie! ;). W oddali widać plażę, na której zostały dziewczyny. Hmm, kawałek przepłynąłem, a Beretnicy nie widać.
Obrazek

Wreszcie, po przepłynięciu prawie kilometra, pojawiają się charakterystyczne wielkie kamienie.
Obrazek

Jeszcze kawałek...
Obrazek

To musi być tutaj! Długo nie było jej widać, bo ukryła się za dużą skałą.
Obrazek

Na plaży kilkanaście osób, a że plaża dość długa, jest bardzo kameralnie i cicho. Podobnie jak na Ručicy drobny żwirek.
Obrazek

Za plecami skały o fantazyjnych kształtach...
Obrazek

...i spalona słońcem trawa.
Obrazek

A to mój ponton. Mały, ale wariat.
Obrazek
Ostatnio edytowano 01.03.2013 17:10 przez Krzychooo, łącznie edytowano 1 raz
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 28.02.2013 21:25

Niesamowite są te skały w wodzie. Trochę Was pokatuję zdjęciami, ale myślę, że warto. Przepiękne miejsce...
Obrazek

I nawet cienia trochę można znaleźć. Nie wiem, czy to do końca bezpieczne - widać, że ten kamień po lewej zrzucił kiedyś trochę pomarszczonej skóry.
Obrazek

Wczesnopopołudniowy żar leje się z nieba, a ja biegam jak szalony po skałach, by zatrzymać w kadrze te widoki, które - ustawione na pulpicie - będą mnie grzać w długie zimowe wieczory.
Obrazek

I jeszcze raz.
Obrazek

Rzut oka na drugą stronę. Wiem, że są tam inne piękne i dzikie plaże, ale bez silnika ani rusz. Może kiedyś.
Obrazek

Do Beretnicy można dotrzeć albo drogą morską, albo na piechotę (lub drogą wodną na piechotę, o tym za chwilę). Jak widać, jest dość płytko.
Obrazek

Trzy tygodnie wcześniej byłem na Majorce, niektóre tamtejsze plaże wysoko postawiły poprzeczkę, ale Beretnica bez trudu wytrzymuje porównanie z nimi.
Obrazek

No to do wody! Superprzejrzysta, czysta, bardzo ciepła. I - co zauważyłem już kiedyś w Lun - wyjątkowo słona. Mam wrażenie, że na wodzie utrzymać się tu łatwiej niż w innych rejonach Chorwacji.
Obrazek

Już chciałem wykrzyknąć "Chwilo, trwaj!", wrócić po dziewczyny i rozbić tutaj kilkudniowy obóz, kiedy między oczy dostałem silny sierpowy boleśnie sprowadzający na ziemię. Barbarzyńcy przypłynęli statkiem. Wyglądali całkiem jak ludzie, ale groźnie pohukiwali i słuchali dziwnej, bardzo głośnej muzyki. Gwałt przez uszy, wreszcie zrozumiałem Gombrowicza ;).
Obrazek

No i trzeba było spieprzać. I Herkules dupa, kiedy ludzi kupa. Ostatni raz rzucam okiem na brutalnie odebrany mi raj. Żegnaj, Beretnico!
Obrazek

Starcie z przeważającymi siłami wroga odebrało mi siły, w połowie drogi powrotnej musiałem podpłynąć pod skały, by odpocząć. I odkryłem, że przy skałach jest tak płytko, że można dojść do samej Ručicy!
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.02.2013 21:36

Siła złego na jednego . . . :?

Sprawiedliwe to nie jest :roll:
Dobrze , że chociaż pogoda dopisała i widoki


Pozdrawiam
Piotr
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.02.2013 22:02

Jak to nazwałeś :?: :!: :?: ....katować 8O ......
Masz rację - "skatowałeś" moje oczy,bo chwilę wcześniej widziałem miejskie widoki podczas ustępującej zimy.......
a na domiar udręczyłeś moją duszę :roll: :wink:
.....ale rób tak dalej 8) pewnie mnie to nie zabije , a pozwoli dotrwać do wakacji :P
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Bałkańska pętla 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.02.2013 22:10

Krzychooo napisał(a): Barbarzyńcy przypłynęli statkiem. Wyglądali całkiem jak ludzie, ale groźnie pohukiwali i słuchali dziwnej, bardzo głośnej muzyki. Gwałt przez uszy


Mam nadzieję, że ktoś to kiedyś zatopi. :evil:
Ja rozumiem, że kasa...
Ale od tego jest Zrce...

Zawsze zastanawiałem się dlaczego Conan nie wpływa na Rucicę... :?
Pewnie za wąsko albo zbyt płytko...
I całe szczęście...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bałkańska pętla - strona 83
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone