Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krakow>Slowacja>Wegry>Chorwacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 06.04.2014 17:25

Dżejan napisał(a):
adresik84 napisał(a):
marcin0k napisał(a):Możesz wrzucić ta trasę w Google map? Do te j pory jeździłem przez Czechy austrie ale widzę ze większość osób preferuje jednak trasę przez Słowację Węgry. Zastanawiam się czy w tym roku niepoeksperymentuje.

Taka trasa dokladnie zamierzam jechac:
https://goo.gl/maps/FghBe


Trasa od Milówki do Żyliny to tragedia, wracałem w tamtym roku, przygotuj się...
bzdura, w weekand i do tego w nocy?? :D
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 06.04.2014 17:28

nie chodzi o ruch i korki tylko o drogi i wioski, szczególnie słowackie
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 06.04.2014 17:32

Dżejan napisał(a):nie chodzi o ruch i korki tylko o drogi i wioski, szczególnie słowackie
odcinek od granicy Skalite , do przed Cadcą to 12km i jedziesz owszem odcinkami 40-50 bo jest kilka wiosek. ale też są odcinki bez zabudowy. Pokaż mi trasę gdzie nie ma podobnych odcinków.
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 06.04.2014 21:37

adresik84 napisał(a):
marcin0k napisał(a):Możesz wrzucić ta trasę w Google map? Do te j pory jeździłem przez Czechy austrie ale widzę ze większość osób preferuje jednak trasę przez Słowację Węgry. Zastanawiam się czy w tym roku niepoeksperymentuje.

Taka trasa dokladnie zamierzam jechac:
https://goo.gl/maps/FghBe

Dzięki. Czy jadąc tą trasą przez Słowację wymagana jest winieta?
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 06.04.2014 21:43

marcin0k napisał(a):
adresik84 napisał(a):
marcin0k napisał(a):Możesz wrzucić ta trasę w Google map? Do te j pory jeździłem przez Czechy austrie ale widzę ze większość osób preferuje jednak trasę przez Słowację Węgry. Zastanawiam się czy w tym roku niepoeksperymentuje.

Taka trasa dokladnie zamierzam jechac:
https://goo.gl/maps/FghBe

Dzięki. Czy jadąc tą trasą przez Słowację wymagana jest winieta?

tak
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.04.2014 08:38

Dżejan napisał(a):ja z Krakowa jadę w tym roku trzeci raz i tak jak zwykle: Chyżne, BB, Zvolen, Sahy, Budapeszt i dalej wiadomo, z powrotem skręcałem za Balatonem na Gyor a potem autostradą na Żylinę i Zwardoń ale to jest wg mnie gorsza trasa... szczególnie od Żyliny do Krakowa



Czy miedzy Bańską Bystrzycą a Zvolenem jest odcinek płatny? Czy przejeżdżasz jeszcze gdzieś płatnymi odcinkami?? No i ostatnie pytanie wyjeżdżając około godz. 15-16 tej z Krakowa ta trasa nie bedzie jakimś wielkim uciążeniem???
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 07.04.2014 12:43

ma77 napisał(a):Czy miedzy Bańską Bystrzycą a Zvolenem jest odcinek płatny?


Tu masz wszystko opisane :)
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 07.04.2014 18:48

15-16 to najgorzej będziesz miał z Krakowa do Myślenic a potem z Lubnia do Rabki. Potem do Chyżnego raczej bezproblemowo. Na Słowacji najgorzej jest do Dolnego Kubina miejscami wąsko i kręto. Za D.Kubinem przebudowywali drogę i były wahadła, pewnie jeszcze tam dłubią. Dalej do Ruzomberoka w miarę OK. Potem Banska B. - powinieneś być ok. 19. Zjeżdżasz sobie na parking przy Tesco, WC i niezłe bułeczki w kiosku w hali (może będzie jeszcze czynny). Potem z wyjeżdżasz parkingu i jedzie sobie uliczką wzdłuż głównej drogi na Zvolen. Po ok 2 km przejeżdżasz pod wiaduktem, skręcasz zaraz w prawo i wjeżdżasz ślimakiem na niego i kierujesz się na Sliac (lotnisko), a potem na Zvolen drogą 69. A resztę to już wypatrzysz w googlach :)
Oczywiście mając winietkę, za wspomnianym wiaduktem jedziesz prosto i zaraz włączasz się na płatną od tego momentu R4. Pilnujesz tylko zjazdu na Zvolen bo długo nią nie pojedziesz.
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 08.04.2014 16:12

adresik84 napisał(a):Witam wybieram sie na urlop do Šibenika i chcialbym zasiegnac waszej opinii na temat drogi jaka sobie wyznaczylem
goo.gl/maps/ATc8B

Czy ktos z obecnych forumowiczow podrozowal taka trasa ? Wiem ze jest opcja z droga 86 ale czytajac temat o w/w drodze chyba jednak wole troche dolozyc i jechac szybciej lepszej klasy droga. Myslalem jeszcze nad Czechy, Austria i Slowenia jednak w tym ostatnim Panstwie znowu kombinacje zeby objechac krotki platny odcinek drogi.
Start przewidywany po 01:00 w sobote. Zastanawiam sie czy kolo 3 w nocy nie bedzie problemu z zakupem winiety po przekroczeniu granicy w Zwardoniu ? Moze macie jakies sprawdzone miejsce na nocny zakup winiety ?
I jeszcze jedna sprawa od ktorego miejsca zaczyna sie platna droga na Wegrzech ? Dokad po przekroczeniu granicy moge jechac bez winiety ?

Ja polecam taką trasę, jest szybka i jednocześnie oszczędza się pare kilometrów nie jadąc przez Budapeszt:
https://www.google.pl/maps?saddr=Krak%C ... ,3&t=m&z=8
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 08.04.2014 17:12

LFB napisał(a):
adresik84 napisał(a):Witam wybieram sie na urlop do Šibenika i chcialbym zasiegnac waszej opinii na temat drogi jaka sobie wyznaczylem
goo.gl/maps/ATc8B

Czy ktos z obecnych forumowiczow podrozowal taka trasa ? Wiem ze jest opcja z droga 86 ale czytajac temat o w/w drodze chyba jednak wole troche dolozyc i jechac szybciej lepszej klasy droga. Myslalem jeszcze nad Czechy, Austria i Slowenia jednak w tym ostatnim Panstwie znowu kombinacje zeby objechac krotki platny odcinek drogi.
Start przewidywany po 01:00 w sobote. Zastanawiam sie czy kolo 3 w nocy nie bedzie problemu z zakupem winiety po przekroczeniu granicy w Zwardoniu ? Moze macie jakies sprawdzone miejsce na nocny zakup winiety ?
I jeszcze jedna sprawa od ktorego miejsca zaczyna sie platna droga na Wegrzech ? Dokad po przekroczeniu granicy moge jechac bez winiety ?

Ja polecam taką trasę, jest szybka i jednocześnie oszczędza się pare kilometrów nie jadąc przez Budapeszt:
https://www.google.pl/maps?saddr=Krak%C ... ,3&t=m&z=8

czas niby ten sam, ale po co nadrabiać 80km ? i jeszcze chyba winiety na H do tego dochodzą
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 08.04.2014 17:47

i jeszcze chyba winiety na H do tego dochodzą

raczej nie chyba a napewno :) od skretu na 86 trzeba miec juz winiete. Oczywiscie kazdy jezdzi jak mu pasuje jednak jak juz mam kupic winiete to zakladam ze jade tylko po autostradach.
wiec
https://www.google.pl/maps?saddr=Krak%C ... ,3&t=m&z=8
taka trase wolalbym juz ciagnac do Budapesztu bo to tylko dokladki 60km.

Jak dla mnie zloty srodek to 86 bez winiety i skraca sie sporo drogi.
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 09.04.2014 08:38

adresik84 napisał(a):
i jeszcze chyba winiety na H do tego dochodzą

raczej nie chyba a napewno :) od skretu na 86 trzeba miec juz winiete. Oczywiscie kazdy jezdzi jak mu pasuje jednak jak juz mam kupic winiete to zakladam ze jade tylko po autostradach.
wiec
https://www.google.pl/maps?saddr=Krak%C ... ,3&t=m&z=8
taka trase wolalbym juz ciagnac do Budapesztu bo to tylko dokladki 60km.

Jak dla mnie zloty srodek to 86 bez winiety i skraca sie sporo drogi.

No właśnie to dodatkowe 60km i zagęszczenie ruchu od Gyor do Budapesztu powoduje że przejazd skrótem jest nie tylko tańszy ale i o jakieś 30 minut szybszy :) To że płace za winietę nie znaczy że bez względu na rozsądek muszę się trzymać cały czas autostrady.
Od granicy do Gyor autostradą jedzie się dość przyjemnie, ruch ma średnie natężenie i jest nieco większy niż na odcinku Zilina - Bratysława. Skrót Gyor - Szekesfehervar to trasa o dość niskim natężeniu ruchu prawie bez ograniczeń prędkości więc mija bardzo szybko. Natomiast po powrocie na autostradę o ile nie jest to piątek wieczorem lub sobota rano zastajemy totalny luz. Natężenie ruchu jest bardzo małe, jedzie się wiec i szybko i bezpiecznie.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.04.2014 15:58

o której Budapeszt (przez centrum) można przejechać bezproblemowo?
do tej pory okrążałem Budapeszt M0 bo jeździłem w dzień,
teraz planuję jazdę w nocy (Banska B, Sahy) tak, żeby być w Baśce V. ok 8 rano:
2 opcje:
1) Wyjazd z Krakow o 18, Budapeszt ok północy, Baśka Voda ok. 8 - tylko wtedy nie ma czasu na spanie

2) Wyjazd o 15, Budapeszt 21 (wtedy trzeba by obwodnicą chyba), wtedy jest czas na przespanie się po północy gdzieś na parkingu w samochodzie z 2-3 godzinki,

nie jeździłem nigdy w nocy na raz i nie wiem którą opcję wybrać
zawsze jeździłem na 2 razy ze spaniem nad Balatonem
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 14.04.2014 18:28

Jeżeli to będzie piątek to im później tym mniejszy ruch na wyjeździe z miasta. W pozostałe dni ok. 21 powinno być OK.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.04.2014 18:58

Dzięki :)
wyjazd w czwartek...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Krakow>Slowacja>Wegry>Chorwacja - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone