Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kradzież na stacji benzynowej

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: UWAGA!!! Złodzieje na stacjach INY w CHORWACJI!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.08.2016 10:53

Też współczuję, szkoda, że nie przeczytaliście jak powyżej wspomniano wcześniejszego ostrzeżenia :( Kolejny przyczynek do tego by cenne rzeczy trzymać w tzw dziwnych i trudno dostępnych miejscach
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 02.08.2016 12:16

Chyba podeślę tego linka żonie. Może przekona się do moich argumentów za wożoną nogą od stołu w drzwiach auta :D Kiedyś był baseball ale z nogi łatwiej się wytłumaczyć(przewoziłem meble i się zawieruszyła). Mieliśmy wielokrotnie sytuacje z nagabywaniem .Ostatnio były noże ceramiczne . Faktycznie jak ktoś pisał Romowie (i nie tylko)stają się b.nachalni mając przewagę widząc kobiety z dzieciakami. Dlatego jestem zwolennikiem jazdy w kilka aut. My jeżdzimy często w ponad 20 osób z czego ponad połowa to chłopaki co mają od 14 do 4..lat. W ubiegłe wakacje byliśmy w 24 os. i żona żałowała że nie zrobiła foty min trzech "ciemnolicych " którzy wciskali jej na parkingu w/w noże i zostali otoczeni przez 13 "naszych" :P
Cro1
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cro1 » 04.08.2016 10:17

Nie doczytałam niestety,podróżujemy już dwa lata za granicą kamperem i po Polsce i nigdy się nam nie przytrafiło do teraz.
Zapamiętamy to na zawsze..I zabezpieczymy się ale wiadomo pewnych sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
To byłoby idealne życie.

Co się stało w Grecji?Docelowo tam właśnie mieliśmy jechać w te wakację ale kradzież nam pokrzyżowała plany.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 04.08.2016 11:31

Cro1 napisał(a):Nie doczytałam niestety,podróżujemy już dwa lata za granicą kamperem i po Polsce i nigdy się nam nie przytrafiło do teraz.
Zapamiętamy to na zawsze..I zabezpieczymy się ale wiadomo pewnych sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
To byłoby idealne życie.

Co się stało w Grecji?Docelowo tam właśnie mieliśmy jechać w te wakację ale kradzież nam pokrzyżowała plany.


na początek zabezpieczcie drzwi od wewnatrz mocną taśmą bagażową i zasłońcie okna w szoferce jeżeli macie taką opcje. Będą zaskoczeni. Jeżeli zobaczą taśmę to może polecieć okno + nożyk i za 3 sekundy dłużej są w środku. Portfele, dokumenty i telefon najdroższy do sejfu - sorry trzeba trochę zainwestować w bezpieczeństwo. Do tego czujnik gazów usypiających i zabezpieczenie od wewnątrz drzwi do zabudowy. Niestety, kradną nie od dziś, i będą dalej, trzeba starać się o zabezpieczenie lub polecam nocleg na campingu.

Ja w tym roku pierwszy raz nocowałem (3 godziny) na parkingu pod Grazem, jechaliśmy w 3 rodziny, teraz po lekturze, wiem że to był ostatni raz. Do tej pory zawsze szukam campingów tranzytowych blisko autostrady tak do 10 kilometrów na odcinku gdzie wypadnie spanie. Później w trakcie jazdy jak poczujemy zmęczenie to w nawigacji już tylko klikam guzik na najbliższy i spokojnie śpię kosztem 10-20E.

P.S. jak nie taśma bagażowa to łańcuch i kłódka ( i wcale nie żartuję, włamania do camperów to plaga, wystarczy poczytać fora, posłuchać sąsiadów na campingu)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.08.2016 11:37

ja stosuje takie dziwne zabezpieczenie aczkolwiek skuteczne mam nadzieję tzw personal alarm https://www.neighbourhoodwatchshop.com. ... Watch.html

jak widać na zdjęciu jest to pudełeczko z uchwytem można to stosować również do np torebki czy osobistej ochrony po wyszarpnięciu uchwytu z pudełeczka zaczyna to ustrojstwo potwornie wyć. Po włożeniu wtyczki z powrotem natychmiast przestaje. Można to przymocować również wewnątrz auta :papa:
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 04.08.2016 11:44

Ja proponuję stosować coś takiego do zablokowania drzwi podczas snu: https://www.google.pl/search?q=pas+tran ... 29#imgrc=_, czyli pas transportowy z napinaczem. Oczywiście w wersję węższej, niż te na zdjęciach :) Spinamy takim pasem drzwi z czymś stabilnym w środku i drzwi od zewnątrz otworzyć się już nie da.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 04.08.2016 12:28

Właśnie o takim czymś pisałem. Ważne aby zastosować poprawnie :). Dwa - na wypadek pożaru mieć gdzieś pod ręką nożyk aby było jak się z auta w nerwach wydostać.
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 04.08.2016 12:33

maarec napisał(a):Właśnie o takim czymś pisałem. Ważne aby zastosować poprawnie :). Dwa - na wypadek pożaru mieć gdzieś pod ręką nożyk aby było jak się z auta w nerwach wydostać.


Proponuję potrenować spinanie i rozpinanie (to akurat polega na naciśnięciu rączki i pas 'puszcza', więc to trwa chwilę tylko) i nie będzie z tym problemu, a rozwiązanie dość skuteczne myślę.
Cro1
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cro1 » 10.08.2016 10:08

maarec napisał(a):
Cro1 napisał(a):Nie doczytałam niestety,podróżujemy już dwa lata za granicą kamperem i po Polsce i nigdy się nam nie przytrafiło do teraz.
Zapamiętamy to na zawsze..I zabezpieczymy się ale wiadomo pewnych sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
To byłoby idealne życie.

Co się stało w Grecji?Docelowo tam właśnie mieliśmy jechać w te wakację ale kradzież nam pokrzyżowała plany.


na początek zabezpieczcie drzwi od wewnatrz mocną taśmą bagażową i zasłońcie okna w szoferce jeżeli macie taką opcje. Będą zaskoczeni. Jeżeli zobaczą taśmę to może polecieć okno + nożyk i za 3 sekundy dłużej są w środku. Portfele, dokumenty i telefon najdroższy do sejfu - sorry trzeba trochę zainwestować w bezpieczeństwo. Do tego czujnik gazów usypiających i zabezpieczenie od wewnątrz drzwi do zabudowy. Niestety, kradną nie od dziś, i będą dalej, trzeba starać się o zabezpieczenie lub polecam nocleg na campingu.

Ja w tym roku pierwszy raz nocowałem (3 godziny) na parkingu pod Grazem, jechaliśmy w 3 rodziny, teraz po lekturze, wiem że to był ostatni raz. Do tej pory zawsze szukam campingów tranzytowych blisko autostrady tak do 10 kilometrów na odcinku gdzie wypadnie spanie. Później w trakcie jazdy jak poczujemy zmęczenie to w nawigacji już tylko klikam guzik na najbliższy i spokojnie śpię kosztem 10-20E.

P.S. jak nie taśma bagażowa to łańcuch i kłódka ( i wcale nie żartuję, włamania do camperów to plaga, wystarczy poczytać fora, posłuchać sąsiadów na campingu)


Takie właśnie pasy były w samochodzie do zapięcia motocykla ale zapieliśmy je dopiero od kolejnej nocy od kradzieży.
Co masz na myśli odnośnie zabezpieczenia od wewnątrz drzwi do zabudowy?W jaki sposób?

Teraz już doskonale wiem co to kradzież,pierwszy i oby ostatni raz.
Cro1
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cro1 » 10.08.2016 10:10

bluesman napisał(a):ja stosuje takie dziwne zabezpieczenie aczkolwiek skuteczne mam nadzieję tzw personal alarm

jak widać na zdjęciu jest to pudełeczko z uchwytem można to stosować również do np torebki czy osobistej ochrony po wyszarpnięciu uchwytu z pudełeczka zaczyna to ustrojstwo potwornie wyć. Po włożeniu wtyczki z powrotem natychmiast przestaje. Można to przymocować również wewnątrz auta :papa:


Dziękuje za pomysł,teraz na kolejny wyjazd napakujemy wszystko co się da w zabezpieczenie :o
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 03.08.2018 09:42

Ponawiam ostrzeżenie. Dostaliśmy info od znajomych znajomych że w drodze do Chorwacji na parkingu przy stacji benzynowej ich okradli.
Zbili szybę w aucie, wyrwali co było pod ręką i chodu.

Sytuacja jest świeżutka, jeszcze nie wiem w jakim to było kraju, ani jakie były szczegóły, ale wiem tylko że policja powiedziała że wiedzą kto to. Do mnie doszło info że to Rumuni, ale raz że bariera językowa a dwa że nerwy mogły spowodować że źle zrozumieli i chodziło o Romów.

Jak będę miał więcej informacji to napiszę, a tymczasem ludzie uważajcie w drodze. Nawet jak zjeżdżacie tylko na taktowanie albo do WC. Wszelkie środki ostrożności wskazane.

P.S.
Od zawsze wiedziałem że kradzieże były są i będą, ale jak to dotyka kogoś znajomego to jakoś tak nagle robi się to takie realne..
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 03.08.2018 09:49

tranquilo napisał(a):Ponawiam ostrzeżenie. Dostaliśmy info od znajomych znajomych że w drodze do Chorwacji na parkingu przy stacji benzynowej ich okradli.
Zbili szybę w aucie, wyrwali co było pod ręką i chodu.

Sytuacja jest świeżutka, jeszcze nie wiem w jakim to było kraju, ani jakie były szczegóły, ale wiem tylko że policja powiedziała że wiedzą kto to. Do mnie doszło info że to Rumuni, ale raz że bariera językowa a dwa że nerwy mogły spowodować że źle zrozumieli i chodziło o Romów.

Jak będę miał więcej informacji to napiszę, a tymczasem ludzie uważajcie w drodze. Nawet jak zjeżdżacie tylko na taktowanie albo do WC. Wszelkie środki ostrożności wskazane.

P.S.
Od zawsze wiedziałem że kradzieże były są i będą, ale jak to dotyka kogoś znajomego to jakoś tak nagle robi się to takie realne..

Możesz dowiedzieć się gdzie to było?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 03.08.2018 10:24

Będę chciał, to jest rodzina moich znajomych z którymi jedziemy do Chorwacji za kilka dni. To jest świeża sytuacja i info było takie zdawkowe. Nie wiem co im zabrali, czy całą kase, czy pojechali dalej, wiem że szybe wynili więc z tego może być kłopot. Jak tylko będzie się dało dowiedzieć więcej to od razu napisze. Bo sam jestem ciekaw jakich stacji unikać.

Tzn to sie może wszędzie zdażyć, ale jak już bede wiedział że to w tym miejscu było to napewno sie tam nie zatrzymam.
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 03.08.2018 10:29

Mnie oskubali w ubiegłym roku w kwietniu w Poreć. Byliśmy we trzech w apartamencie na parterze, męski wyjazd rowerowy, nie zamknęliśmy drzwi na klucz na noc. Po pierwszej nocy każdy miał wyczyszczony portfel z gotówki, oprócz tego nic nie zginęło.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 03.08.2018 11:55

victoo napisał(a):Mnie oskubali w ubiegłym roku w kwietniu w Poreć. Byliśmy we trzech w apartamencie na parterze, męski wyjazd rowerowy, nie zamknęliśmy drzwi na klucz na noc. Po pierwszej nocy każdy miał wyczyszczony portfel z gotówki, oprócz tego nic nie zginęło.


No stary jak się zostawia mieszkanie otwarte to co się dziwić :lol: ballady o taniej Chorwacji jak i otwartych bezpiecznych samochodach i domach można chyba opowiadać już w czasie przeszłym :wink: Trzeba być czujnym i na stacjach ucinać sobie drzemki jak najbliżej innych samochodów i ludzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kradzież na stacji benzynowej - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone