Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kradzież na stacji benzynowej

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: UWAGA!!! Złodzieje na stacjach INY w CHORWACJI!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 01.01.2013 21:23

dokładnie tak jak mówi mervik, płacić kartą wtedy nie będzie problemu z lewymi rachunkami, a i dowód na ewentualne oszustwo będzie. Pośród każdego narodu znajdą się czarne owce, więc nie demonizujmy Chorwatów - bo i tak są narodem bardzo otwartym i przyjaznym.
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: UWAGA!!! Złodzieje na stacjach INY w CHORWACJI!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 09.01.2013 21:07

Tankuje na tej stacji od 2009r.bo spokojnie dociągam z Oświęcimia na jednym baku.
Lubię ze zwykłej ciekawości porównywać wskazania dystrybutora z komputerem w samochodzie.
Nigdy nie miałem problemów,ale teraz będę się miał na baczności.
Strzyżonego Pan Bóg strzyże.
Byle do wakacji.
Pozdrawiam.
Marek.
nabuchodonozor20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 04.10.2012
Re: UWAGA!!! Złodzieje na stacjach INY w CHORWACJI!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor20 » 10.01.2013 12:22

Zawsze trzeba uważać niezależnie gdzie się tankuje - ja ostatnio miałem podobną sytuacje w Polsce. Jak z tego wniosek? Zawsze znajdzie się ktoś kto chce na nas zarobić i tyle w tym temacie. Strzeżonego itd :) :mrgreen:
dareke
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.05.2009
Re: UWAGA!!! Złodzieje na stacjach INY w CHORWACJI!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 14.01.2013 10:46

Tak to już czasami bywa na tym pięknym świecie. W każdym kraju , lub prawie każdym znajdą się osoby , które robią złą opinię kosztem osób przyjezdnych. Mnie się z paliwem udawało , ale za to wystarczyła godzinka drzemki na bramkach autostradowych i ...... kolega który prowadził nasze wspólne auto dał się rąbnąć. Facet w okienku krzyczał ,że tylko euro , euro bo coś tam popsute i kolega zapłacił 10 euro , nie dość ,że nie dostał reszty w kunach to i paragonu nie zobaczył na oczy , poza (jak to ujął) ślicznym uśmiechem i życzeniami spędzenia miłych wakacji. Moja rada... wszystkie czytniki mają sprawne i płacić tylko kartą.
Student22
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 30.12.2011
Kradzież na stacjach benzynowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Student22 » 27.06.2016 23:04

Witam
Nie wiem gdzie to wstawić, wiec Admin zrobi korektę a więc do rzeczy.
Przestroga , jak ktoś zauważy zadzwońcie na policję.

W dniu dzisiejszym byłem świadkiem zuchwałej kradzieży w wykonaniu miejscowych Rumunów( karnacja twarzy) a jak to było:

Wyjechałem wczoraj z Polski na wczasy w CRO, trasa standardowa przez Austrię, Słowenię, , kilometry lecą człowiek zmęczony to robi stopa. Decyzja zapadła , przekraczam sławetny tunel Svetli Roch i STOP i tak zrobiłem , najbliższa stacja benzynowa za tunelem , parking, godzina 3:15 rano.
Żona śpi , dzieciaki tez , a ja jak lis na miedzy, coś mi nie leżało.
Godz. 3:30 na parking wjeżdżają dwa samochody biała skoda Octawia Kombi rocznik 2013-15 ( ta z napisami Octawia na przednich lampach) i czarny mercedes okularnik sedan ok. 96-98r. nr. ZG 5781FK( tutaj może być literówka) czwarta rano to i oczka miałem małe.

W Octawia 4 gości ok. 25-30 lat w mercu podobnie.
Ja niby śpię ale obserwuje co sie dzieje, panowie zaczynają głośno rozmawiać, zwracać uwagę na siebie a w międzyczasie dwóch robi obchód po parkingu i szuka Camperow ale ci pozostali obserwują wszystko i dają znaki i sie zaczyna.
Campery na blachach Slovenskich
Nie wiem jak , ale otwierają dwa campery ( drzwi pasażera- tam nie ma zamka) na podwoziu fiata i obrabiają kabinę kierowcy, jak sie potem okazało po otworzeniu nie było żadnych śladów mechanicznych , ciekawostką było włączenie sie alarmu w nieopodal zaparkowanej KIS Ceed. I szybko faja dyla,
Budzę właścicieli pierwszego i proszę o sprawdzenie samochodu , najpierw nie wierzą , potem szok, telefon na policję itd.
Drugich już obudziła policja , tam większe straty.

Straty:
W jednym camperze saszetka z kasą , paszportami, dokumentami , kartami itd
W drugim 100Kun do 5 rano więcej nie zidentyfikowali właściciele z którymi rozmawiałem ok. 1 godz.

Policja , zamotana nie potrafiła namierzyć mercedesa, jak sie skończyło nie wim ale jeden camper pojechał za radiowozem.
Ps. Na parkingu było ok. 20-30 samochodów , nikt nie zareagował poza mną.
Rada, parkujcie jak najbliżej budynku stacji. Resztę uwag sami sobie dopowiecie.

Ps. Taką samą sytuację widziałem w poprzednim roku na parkingu po drodze do Sarajewa ok. 250 km od granicy i chyba nawet tych samych gości , na pewno był czarny mercedes, tylko wtedy ja z tamtąd dałem drapaka w trosce o dzieciaki a na parkingu były tylko trzy auta.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: Kradzież na stacjach benzynowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 27.06.2016 23:14

Współczuję nieciekawej przygody :(
raz jechałem w nocy z drzemką na parkingu i więcej chyba nie będę , w tym roku nocuję nad Balatonem.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Kradzież na stacjach benzynowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 03.07.2016 21:11

masakra :/

to ja jeszcze dodam od siebie żeby uważać też na przejściu granicznym w Mostach u Jablunkova Czechy-Słowacja. Tam też kręci ich się sporo. Ze dwa miesiące temu koleś z cięzarówki poszedł opłacić myto i jak wrócił to miał wybitą szybę i wyczyszczoną kabinę.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Kradzież na stacjach benzynowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 03.07.2016 21:40

Kolejny dowód na to, że "szybkie" noclegi na parkingach przy stacjach czy mop-ach dla przyoszczędzenia paru euro mogą się kiepsko skończyć.

3 lata temu na trasie do Grecji spotkaliśmy Polaków, których próbowano obrobić w czasie noclegu w Suboticy w Serbii, tylko że tam parking był przy hotelu, ogrodzony i monitorowany, więc ochrona zaraz zareagowała.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Kradzież na stacjach benzynowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 04.07.2016 07:17

valdemar napisał(a):Kolejny dowód na to, że "szybkie" noclegi na parkingach przy stacjach czy mop-ach dla przyoszczędzenia paru euro mogą się kiepsko skończyć.

3 lata temu na trasie do Grecji spotkaliśmy Polaków, których próbowano obrobić w czasie noclegu w Suboticy w Serbii, tylko że tam parking był przy hotelu, ogrodzony i monitorowany, więc ochrona zaraz zareagowała.


Moim zdaniem nie masz racji. To nie kwestia przyoszczędzenia jest bo nie każdy potrzebuje 8 czy 9h snu(po tylu godz snu w aucie to juz bym pewnie z niego nie wysiadł albo miał z tym wielkie trudności ;) ). W zeszlym roku też spałem godzinę na parkingu tylko z zalożeniem że ja śpię a współpasażer czuwa. Mi godzina wystarczyła by moc się zregenerować na tyle by jechać dalej.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Kradzież na stacjach benzynowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 04.07.2016 07:26

Oczywiście, że nie zawsze chodzi o oszczędności. Ja jeżdżę z myślą, że trasę pokonam w jednym kawałku (blisko mam - Zagłębie Dąbrowskie, 1250 km na Riwierę M.)
W razie jakiegoś kryzysu zjadę na najbliższy parking na drzemkę. Jak dotąd zawsze się udaje bez postoju.
Raczej mało kto jeździ z myślą o noclegu na parkingu.
Co nie zmienia faktu, że uważać trzeba, choćby postój trwał chwilkę.
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 04.07.2016 22:08

W zeszłym roku w drodze do CRO jechałem przez Węgry 86ką ze względu za przebudowę któregoś odcinka no i moje niedopatrzenie pomyliłem drogi, gdy się zorientowałem obrałem oczywiście kurs na przejście graniczne Redics. Godzina wczesna ranna, już świtało, z naprzeciwka jedzie ciemny samochód i miga światłami, następnie hamuje, więc i ja zwolniłem. Jakie było moje zdziwienie, w sumie to strach, jak w środku zobaczyłem 4 mężczyzn "ciemnej" karnacji. Od razu buta do podłogi i nie zwalniałem aż do przejścia granicznego. Jechałem z żoną i dwoma synami ( 1,5 roku i 3,5) żonie o tym nie mówiłem
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 04.07.2016 23:16

To ja może wtrącę swoje trzy grosze...
*Kasę,karty kredytowe, paszporty i inne ważne rzeczy trzymam w saszetce typu "nerka" zapiętej na sobie, często nawet pod
bluzką - to chyba najbezpieczniejszy sposób zabezpieczenia majątku "pieniężnego"
*W kabinie, podczas snu, czy pozostawienia auta na parkingu i odejścia od niego dobrze jest otworzyć pusty schowek, tak by potencjalny złodziej widział, że nic w nim nie ma,
*Rzecz wydawało by się oczywista - nie zostawiać na widoku żadnych saszetek, torebek, toreb - nawet kiedy wiemy, że nic w
nich wartościowego nie ma - właśnie, my wiemy, złodziej nie wie - rozwali szybę, narobi bałaganu, problemów

Fajnie mieć ze sobą jakiś paralizator, ale to już lekka przesada chyba, nie ma co za szybko bohatera udawać, tym bardziej jeżeli na pokładzie mamy dzieciaki, wiadomo, w ostateczności różne cuda do głowy przychodzą ale chyba nie jest aż tak źle...
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 05.07.2016 07:44

Chyba trochę przesada... że jeden na parę milionów miał pecha i go okradli, no smutno zdarza się. Pewnie na parkingu pod blokiem coś ginie z samochodu 10 razy częściej niż w drodze na wakacje. 20 lat co roku jeżdżę po europie, śpię gdzie mi się zachce i szczęśliwie nic złego mnie nie spotkało. Więcej luzu, uśmiechu i wiary w dobrych ludzi uchroni nas od pecha!
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Kradzież na stacjach benzynowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 05.07.2016 08:26

Student22 napisał(a):Witam
Nie wiem gdzie to wstawić, wiec Admin zrobi korektę a więc do rzeczy.
Przestroga , jak ktoś zauważy zadzwońcie na policję.

W dniu dzisiejszym byłem świadkiem zuchwałej kradzieży w wykonaniu miejscowych Rumunów( karnacja twarzy) a jak to było:

Wyjechałem wczoraj z Polski na wczasy w CRO, trasa standardowa przez Austrię, Słowenię, , kilometry lecą człowiek zmęczony to robi stopa. Decyzja zapadła , przekraczam sławetny tunel Svetli Roch i STOP i tak zrobiłem , najbliższa stacja benzynowa za tunelem , parking, godzina 3:15 rano.
Żona śpi , dzieciaki tez , a ja jak lis na miedzy, coś mi nie leżało.
Godz. 3:30 na parking wjeżdżają dwa samochody biała skoda Octawia Kombi rocznik 2013-15 ( ta z napisami Octawia na przednich lampach) i czarny mercedes okularnik sedan ok. 96-98r. nr. ZG 5781FK( tutaj może być literówka) czwarta rano to i oczka miałem małe.

W Octawia 4 gości ok. 25-30 lat w mercu podobnie.
Ja niby śpię ale obserwuje co sie dzieje, panowie zaczynają głośno rozmawiać, zwracać uwagę na siebie a w międzyczasie dwóch robi obchód po parkingu i szuka Camperow ale ci pozostali obserwują wszystko i dają znaki i sie zaczyna.
Campery na blachach Slovenskich
Nie wiem jak , ale otwierają dwa campery ( drzwi pasażera- tam nie ma zamka) na podwoziu fiata i obrabiają kabinę kierowcy, jak sie potem okazało po otworzeniu nie było żadnych śladów mechanicznych , ciekawostką było włączenie sie alarmu w nieopodal zaparkowanej KIS Ceed. I szybko faja dyla,
Budzę właścicieli pierwszego i proszę o sprawdzenie samochodu , najpierw nie wierzą , potem szok, telefon na policję itd.
Drugich już obudziła policja , tam większe straty.

Straty:
W jednym camperze saszetka z kasą , paszportami, dokumentami , kartami itd
W drugim 100Kun do 5 rano więcej nie zidentyfikowali właściciele z którymi rozmawiałem ok. 1 godz.

Policja , zamotana nie potrafiła namierzyć mercedesa, jak sie skończyło nie wim ale jeden camper pojechał za radiowozem.
Ps. Na parkingu było ok. 20-30 samochodów , nikt nie zareagował poza mną.
Rada, parkujcie jak najbliżej budynku stacji. Resztę uwag sami sobie dopowiecie.

Ps. Taką samą sytuację widziałem w poprzednim roku na parkingu po drodze do Sarajewa ok. 250 km od granicy i chyba nawet tych samych gości , na pewno był czarny mercedes, tylko wtedy ja z tamtąd dałem drapaka w trosce o dzieciaki a na parkingu były tylko trzy auta.


Po przeczytaniu twojego postu to wygląda to tak
siedzisz w aucie obserwujesz jak okradają turystów --prawie jak w kinie na filmie--- kiedy jest po wszystkim idziesz i informujesz poszkodowanego. Piszesz ---- ciekawostką było włączenie sie alarmu w nieopodal zaparkowanej KIS Ceed------- dla mnie to nie jest ciekawostką myślę że kierowca widział co się dzieje i specjalnie włączył alarm żeby spłoszyć złodziei. Jak by nie kierowca kia to byś pewnie obserwował cały czas jak okradają ileś aut i się dobrze bawił.
Potem piszesz -----Ps. Na parkingu było ok. 20-30 samochodów , nikt nie zareagował poza mną.----- gratuluje widzisz jak kradną i po wszystkim idziesz i informujesz poszkodowanego. Tyle to i by dziecko w przedszkolu zrobiło.
Wystarczyło tylko jak widzisz co się dzieje to włączyć alarm w swoim aucie i wszyscy byliby szczęśliwy oni ze nie zostali okradzeni ty ze zapobiegłeś kradzieży.
Pewnie napiszesz ze miałeś rodzinie w aucie i się bałeś. Jak byś włączył alarm to nikt ze złodziei nie szedł -biegł-do twojego auta bo niby po co . Wiadomo w takiej sytuacji to od razu się zmywają.
Mimo wszystko dzięki za ostrzeżenie.
Ostatnio edytowano 05.07.2016 08:34 przez wajheczka, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.07.2016 08:34

A może Student22 nie miał alarmu w aucie. (Nie wszystkie posiadają.)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kradzież na stacji benzynowej - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone