..dzisiaj przenosimy sie na kolejną wyspę archipelagu Sporad Północnych ( na 5 dni ) a mianowicie Skiathos , bilety na prom mamy już zakupione ( 46 euro 4 osoby + auto )
..prom mamy o 13:00
Skopelos - Skiathos
...cdb
Pozdrowiajom Kowolki
.png)
.png)
.png)
gego napisał(a):darek1 napisał(a):Wszędzie króluje kolor niebieski - dlaczego, kto wie ???
Kolor biały i niebieski
Są trzy wersje (które znam i wspominam co nam mówiono jak kiedyś byliśmy w Helladzie)
1. Jak grecy budowali swoje domki w Stolicy była tylko dostępna biała i niebieska farba. Była też najtańsza![]()
![]()
2. Biel i błękit związany jest z flagą Hellady, a że Grecy patriotyczni....![]()
![]()
3. Kolor biały zastosowano w celu odbicia światła. W Grecji cieplutko, ziemia sucha - nie rośnie na niej wiele roślinności i nie ma cienia. Kolor ciemny powodował by iż domy i otoczenie nagrzewałyby się za bardzo.
Kolor niebieski odstrasza insekty, dlatego obramowania okien, drzwi oraz dachy są tego koloru.
![]()
![]()
.png)
.png)
Bea.ta napisał(a):Kurczete nocne fotki masz fajne, ze statywem chodzisz??? czy ręka taka pewna po tych Ambrozyjach?
kaeres napisał(a):Albo tak potrafisz zaplanować aby nie szczypało w tyłku albo po prostu takie wakacje są 2x droższe niż w Chorwacji...?
Już widzę po samym zakwaterowaniu (basen, jakuza) 100-120e/doba co ?

.png)
.png)

.png)
husband napisał(a):Czy według Twojego odczucia Alonissos nie posiadało lepszych plaż i zatoczek niż Skopelos ? Może warto było tam zacumować na trochę dłużej ?
Czekam na dalsze zdjęcia. Jestem napalony jak "szczerbaty na suchary""![]()
Pozdrawiam

