Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kowolki na Korsyce 2014

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
wukor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 25.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wukor » 15.10.2014 20:06

I Kowol piwko pił w hostinec v zatoce, tam właśnie zdobywałem patent sternika motorowodnego.
I też opijałem rumem :oczko_usmiech:
Jaki ten świat jest mały :D
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 15.10.2014 20:49

...camping wygrzebałem w necie wiosną , położony na wschodnim wybrzeżu Korsyki ....jest ich tam sporo , nasz niedaleko miejscowości Ghisonaccia


..kilka fotek domku i campingu



sypialnia nr 1
Obrazek



sracz ledwo sie mieściłech 8O
Obrazek


kuchnia
Obrazek



Obrazek


łazienka
Obrazek

sypialnia nr 2
Obrazek



no i podstawa f miare wypełniono lodofka :roll:
Obrazek


Obrazek




Obrazek



tarasik :wink:
Obrazek


takich domków było chyba ze 100 :roll:
Obrazek


parking blisko
Obrazek



syska 8O

Obrazek



Obrazek



mały bajzel :wink:

Obrazek



plaża przy campingu
Obrazek


Obrazek

Obrazek

recepcja
Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


koziołki matołki na campingu se mieskały tyz :wink:
Obrazek



Obrazek



Obrazek




był też basen dla gości ( o dziwo 1,5 euro opłata za osobę za pobyt ) 8O


Obrazek



Obrazek


Obrazek



.. ogólnie ..cisza :hut: , czystość :!: ..cena takiego domku w okresie w którym byliśmy 360 euro za tydzień za 4 osoby + pościel 40 euro ( pościel składała się z dwóch prześcieradeł i poszewki na poduszkę 8O kapke drogo , ale mozna zabrać zdomu 8O , abo spać bez na sagola :mrgreen:

..aha i obyczaj wpłacenia kaucji w sumie 300 euro z którym spotkałem się pierwszy raz w moich skromnych wojażach , lecz po "zdaniu domku w stanie nienagannym " zwrot bezproblemowy , hm w sumie moze i dobry obycaj :roll:



..aha i ceny które podałem , aktualne po 20 września w sezonie kosmiczne nawet trzykrotnie wyższe , ale wg mojego odczucia , to jeden z lepszych terminów na zwiedzanie Korsyki jeżeli chodzi o ceny i pogodę , przed chwilą spojrzałem na prognozę pogody dla Calvi to do 25 października lampa 26 stopni , woda 23 stopnie , jedyny mankament ...to że dzień krótszy... :wink:



..kurde końce bo Pamela rykła bez telefon ze mom natychmiast po niom pzijechać do mamusi bo sie ij nie kce iś pieso :evil:



..cdb :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.10.2014 22:08

Zaczęłam czytać ta relację z uśmiechem a kończę..z co najmniej dziesięcioma .
Kowalu, abyś jak najwięcej tych relacji pisał, na poprawę humorów naszych :D

Pozdrowionka:)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.10.2014 12:19

A ja się coś naparłam na wybrzeże zachodnie - że niby plaże są ładniejsze , morze czystsze i góry blisko .

Jak to faktycznie jest :?:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 16.10.2014 20:08

travel napisał(a):A ja się coś naparłam na wybrzeże zachodnie - że niby plaże są ładniejsze , morze czystsze i góry blisko .

Jak to faktycznie jest :?:




Hejka :papa:

Witaj Travel :wink: .. i dobrą stronę wyspy wybrałaś :wink: , ja poszedłem tak trochę kompromisem :roll: wybierając środek wschodniego wybrzeża Ghisonaccia..( jako dobry punkt wypadowy na jednodniową wycieczkę wokół Cap Corse , do Bonifaccio , na Levezzi i Col De Bavella) i północny zachód Calvi , ( specjalnie dla reszty ekipy , gdyż warunek był taki aby kilka wieczorów mogli pospacerować po jakiejś urokliwej starówce i posiedzieć w auberge :wink: przy piwku i kawce :wink:..tu Calvi okazało się strzałem w dziesiątkę :wink: ) a zarazem dobrym punktem wypadowym na południe .... Scandola , Porto , Piana i wschód ...Ile Rouse , Saint Florent.. :wink:



..hm... :roll: s Korsykom je jak ze tak powiym s kawiorym s nojwyzsej połki , jys po małej łyzecce , zujes , gryzies i degustujes sie smakiym :mrgreen: ( chocioz pziznom sie co kawioru nigdy nie jodłem ..no moze za komuny taki ruski s puski :mrgreen: i jom dopiyro zjod jednom małom łyzecke s tej misecki co jom nazywajom Ile De Beaute jak się przekonałem ..nie bez powodu :roll: :wink:




...zachodnie wybrzeże...



..hm .. :roll: , przez dwa tygodnie nie sposób wszystkiego zobaczyć ...oczywiste 8O , też brałem pod uwagę na początku jako pierwszy punkt zakwaterowania Porto ( camping Les Oliwiers ) , bardzo urokliwe miejsce , lecz był jeden problem , ciężko się stamtąd gdziekolwiek ruszyć , w każdym kierunku bardzo kręte i wąskie górskie drogi ( przyznam że jeszcze po takich nie jeździłem) 8O , ale dobre miejsce na leniuchowanie z kilkoma krótkimi wypadami , krajobrazy jak z bajki ( to co lubię najbardziej ).. :mrgreen:



..plaże zachodniego wybrzeża....



...powiem krótko piękne :mrgreen: , w większości żwirowe lub z gruboziarnistego piasku , dlatego woda bardziej przejrzysta niż na wschodzie wyspy ( większość piaszczystych )


...góry blisko..


..fakt ..na niektórych góry spadają dosłownie do morza :wink: ale na Corse praktycznie z każdej strony do gór ..to rzut beretem :mrgreen:


.. hm ..gdybym jechał drugi raz wybrałbym teraz Porto na zachodzie i Saint Florent na północy jako bazy :wink: ... a je to całkiym mozliwe na pzisły rok , chocioz Eunike mi zawrociła w gowie tom Italiom , no i Hellada tkwi dalij w moim sercu ..ale gdo wiy :roll:


.. w załoncniku posyłom linka do fajnej stronki s plazami i do fajnej apki na antka :wink:



Korsykańskie plaże



dobry przewodnik na androida , można aktualizować i korzystać offline



Pozdrówki :wink: :papa: :hut:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 16.10.2014 20:30

Bardzo fajny ten mobile home, sami się na nimi zastanawiamy, bo cena po sezonie też przystępna. Fajnie wyposażone, czysto i do tego basen! - czego chcieć więcej :D Znajomi od lat jeżdżą na takie campy i bardzo sobie chwalą :)

To mówisz, że zawróciłam Ci w głowie Italią? :roll:
Ale się porobiło... :oczko_usmiech:

Foty super!
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 19.10.2014 09:49

..... :roll: .......


uce sie jak sie robi fimiki fajne "kupiłech se" :wink: tzi programy + win meaker :roll: i ciynzko mi idzie , ale mom tzi dni urlopu teraz , pośfiynce na to 500 godzin , to moze w końcu załapie , fcora zaś było kołko tanecne bo sonsiedzi wyjyzdzajom do faterlandu na stałe :(



Obrazek












Île de Beauté




..aha.. :wink: i dejcie se tam na HD :wink:


Pozdrowio , Kłanio sie i Klynko :wink: :mrgreen:


Kowol 38 :wink: :roll: :mrgreen: :papa:



cdb...napewno f pzisłym roku live ..chyba ze połkne ty programy .... :roll: to za tydziyń :mrgreen:
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 19.10.2014 14:29

Dzięki Kowol


Szkoda że już koniec, no ale...


Na pewno ta Twoja rajza przydo mi sie w przyszłości.


Pozdrawiom ciepło
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 19.10.2014 18:07

gego napisał(a):Dzięki Kowol


Szkoda że już koniec, no ale...


Na pewno ta Twoja rajza przydo mi sie w przyszłości.


Pozdrawiom ciepło





Hejka :mrgreen:



....e ..no ..jak sie Gegusiowi pzido ...tom je fest dumny :wink: :mrgreen: :papa: :hut:



Pozdrówki ( i dlo Pana Janka i Kolegi co ś Wami był) :wink: :papa:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 19.10.2014 18:15

....a teraz ...co je dlo mnie bardzo wazne... :!: uce sie puscać bonki 8O i robić zyza :roll:





nojlepse mi wychodzom po grochuli f Gazdowce f Nierodzimiu :mrgreen:
Obrazek



Obrazek


....hm... :roll: moze mie Kapitan Planeta zatrudni do jakij telenoweli :roll: bez tyn moj talynt... 8O ..gdo wie.... :roll:

Obrazek




no i dzisio nie muse jechać po Pamele do Mamusi .. bo nie dom rady s uwagi na 1 promil....hura :mrgreen: :mrgreen:


Pozdrówki :wink: :mrgreen: :papa:
....
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18336
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.10.2014 21:32

Szkoda że Twoja relacja dobiegła końca :)
Fajny przewodnik zapodałeś

Ale tą grochową toś mi smaku narobił :roll: :wink:


Pozdrawiam
Piotr
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 22.10.2014 17:30

Hejka.. :wink: :smo:



..w tym poście będę doklejał filmiki ( może kilka lub kilkanaście ).. :roll:






... bedzie to kapke trfało moze miesionc abo dwa :mrgreen: , bo mi sie nie chce :mrgreen: ale jak tam wceśnij łobiecołem .. :roll: to słowa dotzimom.. :mrgreen: , nowych postów juz nie bede nabijoł , co by mi sie s tej relacyji telenowela nie zrobiła :mrgreen: , bedzie jesce kedyś post podsumowanie :wink: ..i cheba co by Kiery mioł jaki pytania to chyntnie pomoge i f miare skromnej wiedzy łodpowiym :wink:



sału sie nie spodziywejcie :mrgreen: , bo mi sie ich nie kce na tych programach specyjalnych łobrobiać :? , a krynciłem je piyrwsy roz i kapke w konwyncji prujymy dalij :mrgreen: , ale jak Gdo s Wos mo chynć to se moze spojzyć łod casu do casu :wink: :mrgreen:




Calanches De Piana





Calvi





Saint Florent ..bez podkładu :mrgreen: :lool: :sm:






Bastia





.. tu bedom kolejne


..aha i se tam pzełonccie na HD i full screen , bo lepij widać :lool: :mrgreen:







Pozdrowio, Kłanio sie i Klynko ... :wink: :mrgreen: :papa: :hut: Kowol 38
Ostatnio edytowano 23.10.2014 23:17 przez Kowal38, łącznie edytowano 2 razy
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 22.10.2014 17:59

Widoki piękne :D
A droga to chyba nawet "szersza" niż w Amalfi 8O I te wypaśne zabezpieczenia... :roll:
Pozdrawiam i czekam na więcej :papa:

Filmiki super!

I muzę podkładasz świetną! :D
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 22.10.2014 19:07

Kazek widza ze ty tego Leona nie pasiesz yno nim dość gibko żyniesz po tych drogach.Zrobioł żeś mi smaka na ta korsyka :lol: .Ale jescze nie w przyszłym roku dopiero na pyndzyji se tam pojada.Małe przimiarki już robia i Calvi bydzie raczej moją bazą wypadową.
Poizdrawiom Czesiek.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 22.10.2014 19:14

Kowal38 napisał(a):
Calanches De Piana



...ehhh, ta droga - piękna, dobrze ją wspominam :)
A i na podsumowanie cierpliwie poczekam :!:
Relacja jak zwykle - jedyna w swoim rodzaju :lol:
Dzięki :!:

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Kowolki na Korsyce 2014 - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone