Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kat Jugosławii poszedł do piekła

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ArtaNigra
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 13.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArtaNigra » 13.03.2006 15:19

AndrzejJ. napisał(a):A projektanci wojny i jej architekci mają się dobrze.


To standard jak historia długa. Tych, którzy są na tyle potężni, żeby decydowac o wybuchu wojen, o ludzkich tragediach zwykle nie dosięga ręka sprawiedliwości. Ludzie widzą przywódców przemawiających do nich z balkonów, ale nie widzą prawdziwej władzy. Prawdziwa władza unika balkonów, bo popularność wiąże się z oceną podejmowanych działań, a więc wcześniej czy później odpowiedzialnością za nie. To unikanie rozgłosu i korzystanie z ambicji przywódców niezmiennie od wieków daje rezultaty.

Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, że od wieków tłumy kupują różnych wodzów wykreowanych przez mocarstwa, grupy nacisku i instytucje finansowe. Zabijają dla nich i ich idei. Nawet po latach gdy te idee zostaną uznane za zbrodnicze tacy jak Hitler, Stalin czy Miloszevicz będą mieli swoich wyznawców palących znicze w rocznice ich śmierci i marzących o III Rzeszy czy Wielkiej Serbii.

Ciekawa jestem czy nadejdzie dzień kiedy sami Serbowie (a nie tylko ich władze w świetle fleszy) będą rozumieć, ze to co stało się na Bałkanach to była zbrodnia i że wystarczy czasem nie sprzeciwić się głośno złu żeby być za nie współodpowiedzialnym. Niemcy to zrozumieli, Ostatnie wydarzenia świadczą o tym, że Rosjanie jeszcze pewnie długo nie zrozumieją.
Nie da iść do przodu, budować jutra bez rzetelnego rozliczenia się z przeszłością.
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 13.03.2006 16:30

AndrzejJ. napisał(a):Milosević ,a kto to jest ?
Pionek i wykonawca.
A projektanci wojny i jej architekci mają się dobrze.
Miekkie podbrzusze Europy,podzielmy Bałkany na państwa,Serbia bez morza to hasła sekretarza z United States of America z 1991 roku.
Wykonawców tego projektu w Jugosławii znalazło się kilku,zbrodniarzy patriotów,bohaterów . Hojnie dawały im pieniądze na to wywiady róznych państw w zalezności od swoich potrzeb terytorialnych czy to Niemcy,czy Francja ,czy Wielka Brytania ,czy Stany Zjednoczone i udzielały pomocy logistycznej i militarnej.
Także my wiemy ,ze Milosević zbrodniarzem był.
Ale ,kto jeszcze ? Może największy bank w Europie ?może największa firma zbrojeniowa w Stanach? Kto ?Brak nazwisk,brak danych.
Został tylko Milosević.A właściwie to już teraz nikt nie został.I o to chodzi.

Ciekawe czy to tekst Lecha czy Jarosława....?

Pozdr
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 13.03.2006 20:20

Piotr Lutynski napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):Milosević ,a kto to jest ?
Pionek i wykonawca.
A projektanci wojny i jej architekci mają się dobrze.
Miekkie podbrzusze Europy,podzielmy Bałkany na państwa,Serbia bez morza to hasła sekretarza z United States of America z 1991 roku.
Wykonawców tego projektu w Jugosławii znalazło się kilku,zbrodniarzy patriotów,bohaterów . Hojnie dawały im pieniądze na to wywiady róznych państw w zalezności od swoich potrzeb terytorialnych czy to Niemcy,czy Francja ,czy Wielka Brytania ,czy Stany Zjednoczone i udzielały pomocy logistycznej i militarnej.
Także my wiemy ,ze Milosević zbrodniarzem był.
Ale ,kto jeszcze ? Może największy bank w Europie ?może największa firma zbrojeniowa w Stanach? Kto ?Brak nazwisk,brak danych.
Został tylko Milosević.A właściwie to już teraz nikt nie został.I o to chodzi.

Ciekawe czy to tekst Lecha czy Jarosława....?

Pozdr

oj Piotrze ,nie masz teraz nic do powiedzenia to piszesz o swoich nocnych zjawach i upiorach :D tu psychoanalityk nie pomoże niestety :wink:
wyczekuj czwartego bliżniaka , a jego liczba 44 :roll:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 14.03.2006 00:01

Milosević - zbrodniarz, na pewno. Ale nie mnie spekulować co go czeka po śmierci. Pomodlić się zawsze mogę bo nawet największemu grzesznikowi to się należy.
A czy Tudźman był bohaterem czy kacykiem realizującym własne ambicje? Też nie mnie oceniać. Albo inni ludzie wykorzystali jego ambicje.
Nie bądźmy zbyt ambitni bo nas wykorzystają.
"Tylko chroń mnie Panie od nienawiści i od pogardy mnie zachowaj." Nie wiem czy dokładnie powtórzyłem za Norwidem ale jakoś tak to było. Gintrowski śpiewał, stąd pamiętam.
Taki sobie "strumień świadomości".
A Jędrusiowi raz na jakiś czas też się zdarzy coś mądrego powiedzieć :)
antek
Cromaniak
Posty: 1031
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 14.03.2006 10:19

Milosevicia zapamiętam nie jako więźnia...zapamiętam jako przywódcę grożącego śmiercią wszystkim innym nacjom niż Serbowie....

a Trybunał Haski to parodia tego co nazywa się sądem. W ciągu ostatnich 2 lat na procesie była mowa o wszystkim tylko nie o wojnie i zbrodniach milosevicia.
gdyby sądzić jego czyny juz dawno powinien mieć czape.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 14.03.2006 10:31

,,Władze w Belgradzie nie chcą by zmarły w sobotę w Hadze były prezydent Jugosławii Slobodan Miloszević został pochowany w serbskiej stolicy - oświadczył syn zmarłego Marko Miloszević.''
tak go u siebie podsumowali za całokształt :idea:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 14.03.2006 12:06

a w Chorwacji
Władze Chorwacji wyraziły w sobotę żal, że Slobodan Miloszević umarł w więzieniu, nim zdążono skazać go za rolę, którą odegrał w wojnach w Chorwacji i Bośni.
"Szkoda, że Miloszević nie dożył do końca procesu i nie dostał wyroku, na który zasłużył" - głosi krótkie oświadczenie kancelarii prezydenta Stipe Mesicia.

W oświadczeniu rządu napisano, że śmierć Miloszevicia wyznacza "definitywny koniec najtrudniejszego, najtragiczniejszego dla krajów i narodów tej części Europy okresu ostatnich 50 lat". "Swą polityką agresji uruchomił machinę wojenną" - napisano w oświadczeniu, wyliczając jako następstwa polityki Miloszevicia "setki tysięcy ofiar, miliony uchodźców, idące w miliardy euro straty materialne, dziesiątki zniszczonych miast, czystki etniczne, ludobójstwo".
ArtaNigra
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 13.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArtaNigra » 14.03.2006 15:57

[quote="AndrzejJ.śmierć Miloszevicia wyznacza "definitywny koniec najtrudniejszego, najtragiczniejszego dla krajów i narodów tej części Europy okresu ostatnich 50 lat[/quote]

Chciałabym w to wierzyć, ale na wolności są nadal inni zbrodniarze, a za Miloszevica modli sie wielu Serbów i obawiam się, że nie jest to modlitwa żeby Najwyższy Sędzia był dla niego bardziej miłosierny niz on dla swoich ofiar, a modlitwa za kogoś kogo nadal wielu uważa za wielkiego człowieka.

Rozumiem rząd Serbii- na ich miejscu tez obawiałabym się pogrzebu Miloszevica w Belgradzie, byłoby co najmniej nie dobrze dla wizerunku Serbii gdyby stacje telewizyjne na całym świecie pokazały tłumy.
mojekp1
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 01.03.2006
2=2

Nieprzeczytany postnapisał(a) mojekp1 » 17.03.2006 14:19

Witam!

Dopiero dzisiaj mogłem przesledzić calość wypowiedzi na forum dotyczących tego tematu. Zbrodniarze, wzyrodnialcy byli po kazdej ze stron nie tylko po jednej. Miloszewicz - nie był moim ulubieńcem i powinien być osądzony , ale rodrapywanie ran, budowanie nowych podziałów może doprowadzić do powtórki z lat 90. Wydaje mi się że wiekszość mieszkanców byłej JUGO tego nie chce. O prawdę należy walczyć ale walczyć tak by w tej walce nie krzywdzić innych ludzi. Wiem że takie słowa mogą być niezrozumiałe dla osob które straciły bliskich w tych wojnach ale wydaje mi się że inne myślenie nie doprowadzi do zniwelowania podziałów, do ponownego zbliżenia się tych wszystkich narodów. Karać należy zawsze tylko i wyłącznie indywidualnie nie zbiorowo. Każdy zbrodniarz powinien ponieść karę nie zależnie jaki mundur nosił.

Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Kat Jugosławii poszedł do piekła - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone