Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kat Jugosławii poszedł do piekła

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
live_to_ride
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) live_to_ride » 11.03.2006 23:58

no to sie porobiło...
może się wytłumaczę w stylu Michelle z ruchu oporu (kto oglądał Allo Aloo ten wie): SŁUCHAJCIE UWAŻNIE BO NIE BĘDĘ POWTARZAĆ!
Chciałem w powyższej wypowiedzi powiedzieć o czymś, co zwie się relatywizmem.
Otóż relatywizm w tej części świata (Bałkany) jest chyba najbardziej widoczny. Wystarczy przejechać się "parę kilometrów" w jedną czy drugą stronę, a znajdziemy tyleż ofiar co oprawców. "Bałkański kocioł" zdaje się być trafnym określeniem, a pytanie "dobry czy zły?" było retoryczne.

pozdrawiam
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 12.03.2006 00:46

No prosze panstwa, ja rozumie ze mozecie bic po stronie Serbow z ruznich powodow, ale prosze nie klamac. Prosze nie klamac bo to specjalnosc Serbow (naprziklad Mladića jak oklamal muzlimanow i Holendrow w Srebrenici, ze nikomu sie nie stanie krziwda jak zloza bron).
Po co im bil pomisl Milosevica o Wielkej Serbii? Po co im bilo bombardowac Dubrownik, Sarajevo, Bihac, Split, Zadar, Vukovar, Ljubljane, Sisak, Slavonski Brod, Šibenik, Mostar, Zagrzeb, Doboj, Sinj, Slunj, Karlovac, Međugorje. Czy Slowenci miali wojsko zanim ich nie zaczeli atakowac Serbowie z JNA, Czy chorwaci mialy wojsko ze by atakowac Serbow nie miala. Czy Bosniaci miali wojsko zanim ich zatakowano ? nie mialy. Czy kiedi kolwiek jakisz granat z tych krajow spadl w Serbie nie spadl. Czy Slovenci, chorwaci, bosniaci wkraczali wojskem do Serbii, nie. Czy Slobodan po 3 przegranich wojnach muszal rozpetac nowa na Kosowie, tak musial bo bil psichopata. Moze inteligentni i wigadani w gajerku ale psichopata z krwia do kolan. Ale gdy bi tilko on bil psichopata to by od poczatku siedzial w wariatkowu, ale takich do jego podobnich tam jest wiele, Boga sie nie boja i spia spokojnie z krwawimi rekamy. Tylko wy teras jestescie w inej situacji i musze powiedziec ze nie jestescie czesciowo objektywni. I zaczinam sie bac o to co sie dzieje w Polsce. Chorwacja jusz nie jest w wojnie, ale Polska jest: Niestety podlizujanc sie Americe jusz w podswiadomosci macie wrogow muzlimanow. Muzlimanie mi w Bosni zabili strija (ciwil) i kuzina (wojskowi) ale i tak uwarzam ze rosadniej rozumuje sprawi. Coraz wiencej Polakow uwarza Serbow za bochaterow bo zabiali muzlimanow bez mgniecia okem, gwalcili, spalali domi, zabiali kazdego faceta powizej 1,5 metrow. Polakow i Amerikancow nie stac na to ale chentnie by w razie potrezbi chciali miec takich "...u boku mego..." Wedlug wiele Polakow to wlasnie Serbowie odczitali zamiari muzlimanow i zaczeli ich czyscic w odpowiednim czasie.....
Prosze nie zamikajcie oczy przed zbrodniamy Serbow, to jest niedobrze
Chorwaci nie zamikaja oczy przed swoimy zbrodniamy, czy to z drugej wojni czy z tej...
Chocbi z powodu osieroconich dzieci i zgwalconich kobiet prosze nie relatiwizowac wine Serbow i szukac usprawidliwienia w bzdurach...
Wszistkim ktory tak zazarto bronia zbrodni Serbow i Milosevicia zycze ze by przezili (ale przezili) to co Muzlimanie i Chorwaci oblezoni przez Serbow w Sarajewie. Nijak sie z Wami nie moge zgodzic ale jest dobrze ze zyjemi w takich czasach kiedy sie nie musimi za powiedziane bac "Czarnej Volgi"
live_to_ride
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) live_to_ride » 12.03.2006 01:07

właśnie o to mi chodziło - temat winy miloszevicia szybko przechodzi w temat winy narodu serbskiego. DZIĘKI BOGU MOGĘ PATRZEĆ NA TO Z BOKU, jednak serce "sie krajało" słuchając chorwatki pokazującej zdjęcia zniszczonego domu, opowiadającej o wojnie i o bezwzględnych serbach. jednak kilka dni wcześniej ci "bezwzględni serbowie" pomagali mi jak mogli... DZIĘKI BOGU MOGĘ PATRZEĆ NA TO Z BOKU!
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 12.03.2006 01:44

....liwe...ale o co chodzi :?: :?: :?: ....muzlimanie w Mostarze czy Sarajewie tez bi ci pomogli....jak bis bil w potrzebie....podejzewam ze Chorwaci tez....Czarnogurci i Macedonci tez....
Wiesz jak mi sie tutaj zdarza ze Polaci ida do Bosni zobaczyc muzlimanow..
wracaja rozczarowani bo ich nie widzaly, miszlali ze zobacza palmy, wielblondi, facetach w pidzamach z turbanamy i brodamy do pasa.

Czemu bi tobie Serbowie nie pomogli, czemu bi mnie nie pomogli ?? Czy czemu bim ja nie pomugl Serbowi. Co ty sobie miszlisz ze ja jak ide do praci gdzie mam kolezanke Serbke tylko maze jak by ja wiwalic z praci. Nie ona jest normalna obiwatelka chorwacji z Šibeniku srebskiej narodowosci jakih jest w Chorwacji wiele w Splicie, Rijece, Zagrzebiu. Ale bilo wiele Serbow w Serbi, Chorwacji i Bosni ktory chcialy Wielka Serbie, i nje chodzi tu tylko o Milosevica ....bo jedna jaskolka, nie ruwna sie wiosna....I ta Olbrzimia masa Serbow nigdy nie przeprosila za wirzandzone krziwdy, a Miloszewic zostal wydani za to ze nie wygral wojni a nie za to ze nagle ta duza masa nacionalistow zostala nawiedzona przez Ducha swientego...i poczula wirzuti sumienia. Jak by bilo inaczej jusz by odali Karađićia i Mladića. Jezeli ci pomogli Serbowie z Chorwacji lub Bosni prawdopodobnie maja cziste sumienie i moga mieszkac z sasiadamy chorwatamy lub Muzlimanamy. Jezeli byli z Republiki Serbskiej to znowu pitam czemu bi ci nie mialy pomuc? Czy nawet zaspiewac z taba czy nakarmic cie. Ale jak bis w czasie wojni bil inni niz ony moze bis skonczy w Manjaci.
live_to_ride
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) live_to_ride » 12.03.2006 02:04

Leon napisał(a):....liwe...ale o co chodzi :?: :?: :?: ....muzlimanie w Mostarze czy Sarajewie tez bi ci pomogli....jak bis bil w potrzebie....podejzewam ze Chorwaci tez....Czarnogurci i Macedonci tez....


i dlatego tak lubie bałkany :D
najważniejsi są ludzie, nie ich narodowość.

pozdrawiam
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 12.03.2006 02:18

kiana napisał(a):chcialam przymrozyc oczy na to co ostatnio napisales *LIVE TO RIDE* "ze umarl wielki czlowiek" po pierwsze to nie byl 'czlowiek' to jest war criminal, a ze wielki zostawie to bez komentarza..bo na Papieza Jana Pawla II sie mowi ze byl wielkim czlowiekiem, i jeszcze stawiasz pytanie dobry czy zly tak jak bys sie sam nie mogl zdecydowac a milosevic w pamieci zostanie po tym haslem 'OD KOLIJEVKE PA DO GROBA NAJBRŽE VAS VODI SLOBA' a prawdziwe haslo brzmi 'OD KOLIJEVKE PA DO GROBA NAJLJEPŠE JE ĐACKO DOBA' (nie umiem tego przetlumaczyc jesli sie znajde ktos kto umie to prosze bardzo..)


Otuż to! Wielki to był Karol Wojtyła i jemu podobni ale widać są tacy dla których wielki był Milosević i zapewne uwazają że poszedł do nieba... Czyżby ptasia grypa przeskoczyła już na mózg człowieka?

Kiana nie przejmuj się tymi idiotyzmami bo ci którzy to piszą nie wiedzą co piszą - u nas mądrych inaczej nigdy nie brakowało

A dla potrafiących myśleć przypominam że temat rzucony przeze mnie dotyczy wyłącznie osoby zbrodniarza Milosevicia i jego winy a nie winy całego narodu serbskiego.
Mnie Milosević nie zrobił niczego złego więc nic do niego nie mam i nie czuję do niego nienawiści. Ale to że był BARDZO ZŁYM CZŁOWIEKIEM mogę stwierdzić jednoznacznie bo znam historię, ktorą on tworzył. 250.000 ludzi zginęło w Jugosławii - wystarczy? A jeśli nie wystarczy to postawcie mu pomnik, najlepiej dużo pomników, byle nie w moim Krakowie :!:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 12.03.2006 02:43

Leon napisał(a):No prosze panstwa, ja rozumie ze mozecie bic po stronie Serbow z ruznich powodow, ale prosze nie klamac.


Przyłączam się do prośby Leona - proszę nie klamać! (jak ładnie powiedziane)

Leon napisał(a):Prosze nie zamikajcie oczy przed zbrodniamy Serbow, to jest niedobrze
Chorwaci nie zamikaja oczy przed swoimy zbrodniamy, czy to z drugej wojni czy z tej...
Chocbi z powodu osieroconich dzieci i zgwalconich kobiet prosze nie relatiwizowac wine Serbow i szukac usprawidliwienia w bzdurach...
Wszistkim ktory tak zazarto bronia zbrodni Serbow i Milosevicia zycze ze by przezili (ale przezili) to co Muzlimanie i Chorwaci oblezoni przez Serbow w Sarajewie. Nijak sie z Wami nie moge zgodzic ale jest dobrze ze zyjemi w takich czasach kiedy sie nie musimi za powiedziane bac "Czarnej Volgi"


Leon!
Mnie i podobnie myślących przekonywać nie musisz. Ale zawsze znajdą się tacy którzy uznają Lenina, Stalina, Hitlera, Milosevicia itd. za "wielkich ludzi".
Zawsze znajdą się tacy, którzy powiedzą "sami wicie..., rozumicie..., trudno jednoznacznie powiedzieć kto był dobry a kto zły... więc trudno stwierdzić jednoznacznie winę...., więc zapomnijmy już o tym...."

Ja nie zapomnę kto był kim.
Zło jest złem a dobro jest dobrem. Wskazujmy dobro - piętnujmy zło wtedy świat bedzie lepszy.
A Milosević? Wierzę że siedzi teraz znowu na ławie oskarżonych, przed Sądem Ostatecznym, który osądzi go do końca i wyda sprawiedliwy wyrok. Mogę tylko zgadywać werdykt bo niezbadane są wyroki boskie. Póki co obstawiam: PIEKŁO :!:
live_to_ride
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) live_to_ride » 12.03.2006 10:47

jeśli chcecie zrozumieć przeciwko czemu protestuję, przeczytajcie sobie forum onet.pl, gdzie rozmowa toczy się wokół tego, gdzie kogo przesiedlić żeby na bałkanach zapanował spokój: "węgrom oddać wojwodinę, albańczykom kosowo". nie wiem jak wam, ale dla mnie wydaje się to conajmniej śmieszne.

nie piszę, że dla mnie miloszević jest wielkim bohaterem. osobiście uważam go za wielkiego zbrodniaża i porównywanie go do hitlera czy stalina jest MOIM ZDANIEM jak najbardziej na miejscu. są jednak ludzie uważający go za wielkiego bohatera i niech któryś z forumowiczów da mi 100% gwarancji, że za 50 lat dzieci w serbskich szkołach nie będą uczyć się o Bohaterze Slobodanie (ja uczyłem się o pomocy radzieckiej w czasie II wojny światowej).

wszystkich protestujących przeciwko temu co napisałem zapraszam na forum onet.pl, gdzie można sobie dowolnie osądzać, pisząc jaka kara spotka go w piekle. można też prowokować, pisząc o "bohaterskim slobo". możemy tam też dokonać podziału bałkanów...

tylko czy mamy do tego prawo?
KubusPuchaty
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KubusPuchaty » 12.03.2006 18:27

live_to_ride napisał(a):jeśli chcecie zrozumieć przeciwko czemu protestuję, przeczytajcie sobie forum onet.pl, gdzie rozmowa toczy się wokół tego, gdzie kogo przesiedlić żeby na bałkanach zapanował spokój: "węgrom oddać wojwodinę, albańczykom kosowo". nie wiem jak wam, ale dla mnie wydaje się to conajmniej śmieszne.

nie piszę, że dla mnie miloszević jest wielkim bohaterem. osobiście uważam go za wielkiego zbrodniaża i porównywanie go do hitlera czy stalina jest MOIM ZDANIEM jak najbardziej na miejscu. są jednak ludzie uważający go za wielkiego bohatera i niech któryś z forumowiczów da mi 100% gwarancji, że za 50 lat dzieci w serbskich szkołach nie będą uczyć się o Bohaterze Slobodanie (ja uczyłem się o pomocy radzieckiej w czasie II wojny światowej).

wszystkich protestujących przeciwko temu co napisałem zapraszam na forum onet.pl, gdzie można sobie dowolnie osądzać, pisząc jaka kara spotka go w piekle. można też prowokować, pisząc o "bohaterskim slobo". możemy tam też dokonać podziału bałkanów...

tylko czy mamy do tego prawo?

drogi motocyklisto :!: :!: :!: :!: :!: :!:
dla mnie Milosevic byl malym czlowieczkiem, a jezeli juz mowa o rozmiarach, to jedynie WIELKIM ZBRODNIARZEM i nie przenos nam tutaj tej swojej prowokacyjnej ideologii komunistycznej, bo to jest forum turystyczne a nie forum ludzi "myslacych inaczej" 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 12.03.2006 20:03

Leon napisał(a):....liwe...ale o co chodzi :?: :?: :?: ....muzlimanie w Mostarze czy Sarajewie tez bi ci pomogli....jak bis bil w potrzebie....podejzewam ze Chorwaci tez....Czarnogurci i Macedonci tez....
Wiesz jak mi sie tutaj zdarza ze Polaci ida do Bosni zobaczyc muzlimanow..
wracaja rozczarowani bo ich nie widzaly, miszlali ze zobacza palmy, wielblondi, facetach w pidzamach z turbanamy i brodamy do pasa.

Czemu bi tobie Serbowie nie pomogli, czemu bi mnie nie pomogli ?? Czy czemu bim ja nie pomugl Serbowi. Co ty sobie miszlisz ze ja jak ide do praci gdzie mam kolezanke Serbke tylko maze jak by ja wiwalic z praci. Nie ona jest normalna obiwatelka chorwacji z Šibeniku srebskiej narodowosci jakih jest w Chorwacji wiele w Splicie, Rijece, Zagrzebiu. Ale bilo wiele Serbow w Serbi, Chorwacji i Bosni ktory chcialy Wielka Serbie, i nje chodzi tu tylko o Milosevica ....bo jedna jaskolka, nie ruwna sie wiosna....I ta Olbrzimia masa Serbow nigdy nie przeprosila za wirzandzone krziwdy, a Miloszewic zostal wydani za to ze nie wygral wojni a nie za to ze nagle ta duza masa nacionalistow zostala nawiedzona przez Ducha swientego...i poczula wirzuti sumienia. Jak by bilo inaczej jusz by odali Karađićia i Mladića. Jezeli ci pomogli Serbowie z Chorwacji lub Bosni prawdopodobnie maja cziste sumienie i moga mieszkac z sasiadamy chorwatamy lub Muzlimanamy. Jezeli byli z Republiki Serbskiej to znowu pitam czemu bi ci nie mialy pomuc? Czy nawet zaspiewac z taba czy nakarmic cie. Ale jak bis w czasie wojni bil inni niz ony moze bis skonczy w Manjaci.

Moim zdaniem 99,9% słuszności jest po stronie Chorwatów, Bośniaków bo dobrze pamiętam kto wywołał tą wojnę i jak to się zaczeło.

Pozdrawiam Kochaną Chrwację!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.03.2006 20:20

(Cytat) Slobodan Milošević :
* Być może nie umiemy dobrze pracować czy handlować, ale bić się umiemy znakomicie. I niech inni o tym pamiętają.
Opis: wypowiedziane w czasie 600-lecia porażki Serbów na Kosowym Polu.
:idea:
Finestra
Croentuzjasta
Posty: 470
Dołączył(a): 11.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Finestra » 12.03.2006 21:10

Jeśli o zmarłym trudno powiedzieć coś dobrego, to najlepszym epitafium będzie milczenie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.03.2006 21:39

...ja bym dodał po polskiemu....srał go pies....
live_to_ride
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) live_to_ride » 12.03.2006 23:43

Finestra napisał(a):Jeśli o zmarłym trudno powiedzieć coś dobrego, to najlepszym epitafium będzie milczenie...


święte słowa

i tu koniec mojej dyskusji na ten temat
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 12.03.2006 23:44

Milosević ,a kto to jest ?
Pionek i wykonawca.
A projektanci wojny i jej architekci mają się dobrze.
Miekkie podbrzusze Europy,podzielmy Bałkany na państwa,Serbia bez morza to hasła sekretarza z United States of America z 1991 roku.
Wykonawców tego projektu w Jugosławii znalazło się kilku,zbrodniarzy patriotów,bohaterów . Hojnie dawały im pieniądze na to wywiady róznych państw w zalezności od swoich potrzeb terytorialnych czy to Niemcy,czy Francja ,czy Wielka Brytania ,czy Stany Zjednoczone i udzielały pomocy logistycznej i militarnej.
Także my wiemy ,ze Milosević zbrodniarzem był.
Ale ,kto jeszcze ? Może największy bank w Europie ?może największa firma zbrojeniowa w Stanach? Kto ?Brak nazwisk,brak danych.
Został tylko Milosević.A właściwie to już teraz nikt nie został.I o to chodzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Kat Jugosławii poszedł do piekła - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone