Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 08.08.2017 09:39

A zobacz co podają mariny ACI? ciekawy jestem czy ich prognozy różnią się od tego co internet prognozuje...bo jak nie to już ci tylko stary chorwacki góral może pomóc :mrgreen:

A na poważnie, mi czasami także nie zgadzała się pogoda, ale raczej w drugą stronę, miało być np 6 węzłów a była flauta cały dzień...

Obrazek
chyba nic bardziej wiarygodnego nie znajdziesz
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 08.08.2017 15:50

Dzisiaj sie w 100 % sprawdziła, miało być spomojnie i było, udało się popływać.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2017 15:54

sdolas napisał(a):Dzisiaj sie w 100 % sprawdziła, miało być spomojnie i było, udało się popływać.

No to super! :D
Tylko coś szybko wróciliście ;)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 09.08.2017 02:33

maslinka napisał(a):...Tylko coś szybko wróciliście ;)

Tylko nie mów że gdzieś sie minęliśmy 8O

Dzisiaj ..tzn. wczoraj :lol: udało się popływać przed południem i pod wieczór, pogoda idealna :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.08.2017 22:54

sdolas napisał(a):Tylko nie mów że gdzieś sie minęliśmy 8O

Niestety nie :(
Ja teraz kajakuję już tylko tutaj ;)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.08.2017 22:36

Tytusdj napisał(a):Super
Napisz koniecznie jak sie oboma kajakami plywalo, ja wlasnie zawijam sie do PL


Jak nie ma bury to niemal codziennie da się popływać :wink:
Co najważniejsze jest gdzie pływać, sama zatoka Povlji jest spora, do tego masa mniejszych i większych zatoczek dookoła.
Pływaliśmy w różnych konfiguracjach, 2+2, jedną dwójką, jednak najwięcej pływałem sam, tak też dalej się zapuszczałem :wink:
Pływałem w różnych warunkach, była niemal jeziorna flauta, ale też były na prawdę duże fale po burze. Zrobiła się całkiem spora dziura wiatrowa, przestało niemal całkowicie wiać a jadran ciągle był nieźle rozbujany. Super warunki :wink:
Obu kajaków nie da się dokładnie porównać. Jednym i drugim pływa się inaczej.
Za to oba okazały się zaskakująco stabilne nawet na wysokiej fali.
Jednego dnia więcej popływałem Hudsonem to kolejnego dnia nie pasowała mi wysoka pozycja w Itiwicie :roll:
Plus jest taki że człowiek bardzo szybko się adaptuje i w sumie jednym i drugim pływa się bardzo pewnie.

Przy pływaniu na Jadranie warto sprawdzić kajak w pojedynkę na wysokiej fali i dużym wietrze.
Oczywiście w granicach rozsądku.
Povlja była do tego idealna, bo często wieje dość mocno w z kierunku lądu prosto w zatokę, wiec takie pływanie testowe jest bezpieczne.
Poniżej kilka fotek z wypadów :wink:
Załączniki:
P1070359.jpg
P1060966.jpg
P1060921.jpg
P1060831.jpg
P1060816.jpg
P1060811.jpg
P1060760.jpg
P1060679.jpg
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 14.08.2017 23:14

Sławek dopłynąłeś do zatoki Tri Luke Bay :?:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 15.08.2017 16:13

Tak :D
Poniżej kilka fotek, na zatokę, w kierunku na Biokovo i na kryształową wodę ..... ach :lol:
O wiatrach będzie później ...
Załączniki:
P1070402.jpg
P1070397.jpg
P1070390.jpg
P1070388.jpg
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 16.08.2017 09:39

Możesz pokazać na mapie google gdzie to? bo jedyna nazwa jaką znalazłem wiąże się z Korculą a nie Brac
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 16.08.2017 13:56

No i pierwszą wyprawę do Cro z kajakiem można uznać za udaną. Pathfinder jest naprawdę ok. Aczkolwiek nie obyło się na bez konieczności jego łatania bo zrobiło się niewielkie przetarcie zapewne gdzieś przy przenoszeniu zahaczyłem. Dobrze, że przed wyjazdem kupiłem łatki no i niestety wodowanie opóźniło się o jeden dzień.
Kajak ogólnie na wodzie jest bardzo stabilny i bardzo łatwo się nim manewruje, aczkolwiek zauważyłem, że jest trochę wolniejszy od innych jednostek pływających ;) Zastanawiam się czy na drugi rok nie wyposażyć go w silnik na prąd tak, żeby powroty były mniej uciążliwe :)
Załączniki:
20170729_103538.jpg
20170729_102712.jpg
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.08.2017 12:18

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie założenie nowego wątku.
W tym wątku rozmawiamy o kajakach od strony technicznej.
Mi jednak brakuje wątku kajakowego, gdzie myślą przewodnią będą miejscowości, regiony, które warto wybrać na pobyt w Cro, właśnie że względu na kajakowanie.
Owszem są relacje z podróży osób kajakujacych, ale są to wątki bardzo obszerne.
Przydałoby się coś innego, same informacje o kajakowaniu w pigułce, typu ... " Miasta i regiony przyjazne kajakowaniu " ...
Właśnie zakończyliśmy wakacje w Povlji, które dały trochę doświadczenia i refleksji.
Co o tym sądzicie?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.08.2017 12:33

Wymarzona do kajakowania jest wyspa Krk okolice między Starą Baśką a Punat a już idealnym miejscem startu jest kemp. Skrila :)
Twój pomysł z wątkiem fajny ale trzeba by go było też podzielić na regiony inaczej ciężko będzie zapanować i odnaleźć informacje.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 21.08.2017 11:32

Bardzo dobry pomysł z tym nowym wątkiem. Też właściwie posiłkuje się relacjami z kajakowania innych forumowiczów.
A KRK chodzi mi już po głowie od jakiegoś czasu. Może w następnym roku ;) W tym roku byłem w Ivan Dolac trochę ciasno na plażach ale za pomocą kajaka udało się znaleźć fajną pustą zatoczkę :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 21.08.2017 12:28

Jest nas tu kilku pływających, zapewne trochę z czasem dołączy.
Jest kilku weteranów jak Gusia, Maslinka czy Jan :wink:
Z tego co wiem nie ma takiego wątku na forum.
Nowy wątek zapewne nie byłby tak często odwiedź wy jak ten, ale plusem byłoby to że byłyby informacje o miejscowkach w pigułce.
Zobaczymy jaki będzie odzew zaineresowanych :wink:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 21.08.2017 14:42

Kamenjak i okolice to także idealne miejsce, wszędzie tam gdzie linia brzegowa jest urozmaicona w miniaturze, na skalę długości podróży kajakiem, jest idealne miejsce do kajakowania. Czyli sporo ich w Cro.

Ja bym jednak pozostał w tym wątku, bo nie ma nas znowu tak wielu, a fajniej nawet czyta się w jednym miejscu w takich proporcjach i ilości wymianę informacji technicznych i związanych z samym kajakowaniem.

Może lekko tytuł tego wątku zmienić jak się da?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 56
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone