Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jakie groźne owady czekają na mnie w Chorwacji?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.06.2009 13:50

Dobra, ja tych stworzeń nie zabijam, niech sobie żyją, ale muszą obok mnie?? :(
Pasikonik monstrum, czy jaszczurka na mnie wrażenia nie robią, ćma jak ćma, przeżyję ale najbardziej na świecie nie znoszę pająków i jakoś nie umiem z nimi w zgodzie żyć ani ich pokochać.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.06.2009 14:02

:D Chyba pająki cieszą się najmniejszą sympatią ludzi... Spoko, takich "dużych" w Cro często nie zobaczysz... Może czasem , wieczorem jak śmiga przy ścianie... :) Kiedyś miałem okazję na wystawie wziąć ptasznika na rękę, nie powiem, jest przeżycie. Był miły w dotyku i przyjemnie łaskotał :)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 22.06.2009 15:37

yskyerka napisał(a):
Plumek napisał(a):
Ola42 napisał(a):PAJĄK!
BOŻE, CO TO JEST?!
Widzieliście takie nie raz?
Oszaleję! 8O
Nie straszcie nawet.. :cry:


Wiesz... To podobno da się leczyć... Może idź do specjalisty, zamiast w życiu cierpieć? W Polsce nie ma pająków niby?

Plumek dlaczego jesteś złośliwy? Ludzie mają różne fobie. Ja bym też tego stwora nie chciała spotkać. Boję się tego typu żyjątek i co?


Nie jestem złośliwA, tylko ię troszczę o bliźniego. Przecież pająki są wszędzie. Jak można normalnie żyć z arachnofobią?
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 22.06.2009 18:06

yskyerka napisał(a):Dobra, ja tych stworzeń nie zabijam, niech sobie żyją, ale muszą obok mnie?? :(
Pasikonik monstrum, czy jaszczurka na mnie wrażenia nie robią, ćma jak ćma, przeżyję ale najbardziej na świecie nie znoszę pająków i jakoś nie umiem z nimi w zgodzie żyć ani ich pokochać.

Ja też nawet do myszy nic nie mam a pająki mnie paraliżują, te krajowe też do piękności nie należą. Ale takiego ptasznika 8O wziąć do ręki! Nigdy!
A jak można żyć z arachnofobią pyta Plumek odpowiadam: w strachu :wink: i z wyrozumiałym mężem który zabiera sprzed oczu te potwory.
Ola42
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 08.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ola42 » 22.06.2009 21:14

W Polsce są pająki, owszem, ale o wiele mniejsze i przyjemniejsze dla oka.
A z tą 'fobią' żyje się całkiem dobrze, dziękuję za 'troskę' :lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 23.06.2009 00:54

Plumek napisał(a):Przecież pająki są wszędzie. Jak można normalnie żyć z arachnofobią?

Jak? Normalnie.
Maresa
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maresa » 23.06.2009 02:43

Ola42 napisał(a):Jak to 'nie jest groźny?!'
Jakbym takie 'coś' zobaczyła to od razu bym umarła :lol: 8O


To najlepiej siedz w domku! nigdzie nie wyjezdzaj :P :)
kropeczka
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropeczka » 23.06.2009 10:08

W zeszłym roku przed wyjazdem też czytałam ten wątek, spotkałam modliszki, pająki, jaszczurki(śliczne), cykady, jeżowce.....wszystko przyjmowałam jako egzotykę związaną z miejscem...ale Podskok...i świadomość,że do szpitala daleko, lekko przerażająca. Trzeba będzie patrzeć pod nogi wędrując po bezdrożach. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2009 10:26

I skorpiony. :lol:
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 23.06.2009 10:40

Podczas szukania różnych informacji o Chorwacji znalazłam o to takie zdanie:"Świat zwierzęcy reprezentują zarówno gatunki spotykane w Polsce, jak na przykład wilki, rysie, lisy czy kozice, jak również osobliwości - hiena pręgowana, liczne gatunki węży i żmij oraz skorpiony".

Hiena Pręgowana? 8O hmm ciekawe...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.06.2009 13:00

Podskok
:):)
Poskok, i nie pod nogi bo on wisi na drzewach... :)
Z tą hieną to ich chyba poniosło, szakal to i owszem...
kropeczka
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropeczka » 23.06.2009 13:53

Poskok...dziękuję ..to była pomyłka ze strachu :D mamy zamiar powędrować po Paklenicy, a tam z tego co czytałam jest dośc dużo ciekawych okazów fauny.
W Hienę też nie chce mi się wierzyć...ale może jakiś okaz trafił do Chorwacji na urlop :D
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 23.06.2009 14:12

Jeśli trafił to oby był w zamknięciu bo inaczej to aż strach się bać...
sky_fly
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sky_fly » 23.06.2009 14:49

Powiem szczerze jadę z żona 1 raz do Chorwacji - żona już raz była.

Jak czytam o wężach, skorpionach, pająkach, osach

trzeba będzie się zaopatrzyć w duże opakowanie wapnia :)

a tak na poważnie w każdym kraju są jakieś ciekawostki przyrodnicze :)

tylko dzięki Wam forumowicze można się dowiedzieć z własnego doświadczenia o tych żyjątkach.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 23.06.2009 14:51

kropeczka napisał(a):...ale Podskok...i świadomość,że do szpitala daleko, lekko przerażająca. Trzeba będzie patrzeć pod nogi wędrując po bezdrożach. :D

agneess napisał(a):hiena pręgowana, liczne gatunki węży i żmij oraz skorpiony

I nietopyrze! Nietopyrze tu są!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
jakie groźne owady czekają na mnie w Chorwacji? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone