Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do Chorw

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 11.04.2016 18:23

Witam, od niedzieli jestesmy w domu po Wielkanocnym wypadzie I, odcinek od slovenskiej A4 az do przejscia jest rozkopany we wszystkie strony, ruch wahadlowy na trzech odcinkach. Pomimo ze jechalismy bez zwiekszonego ruchu na drodze stalismy w korku ponad 2 godziny. Nie ma sily zeby skonczyli przed latem.
W drodze powrotnej jechalem przez Metlike.
Most w Mureck zamkniety od strony Austrii szlabanem, kazdy samochod kontrolowany, mrowie celnikow. Od strony autostrady w drodze powrotnej pusto, na granicy A/Slo jeden pas ale zatrzumuja tylko nielicznych.
Generalnie na granicach tloczno, kontrole na Belgia/Holandia, Holandia/Niemcy, Austria/Slovenija, Austria/Niemcy. Na slo/Cro balkanski luz.

:papa:
Użytkownik usunięty
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2016 18:55

Berbel napisał(a):Witam, od niedzieli jestesmy w domu po Wielkanocnym wypadzie I, odcinek od slovenskiej A4 az do przejscia jest rozkopany we wszystkie strony, ruch wahadlowy na trzech odcinkach. Pomimo ze jechalismy bez zwiekszonego ruchu na drodze stalismy w korku ponad 2 godziny. Nie ma sily zeby skonczyli przed latem.
W drodze powrotnej jechalem przez Metlike.
Most w Mureck zamkniety od strony Austrii szlabanem, kazdy samochod kontrolowany, mrowie celnikow. Od strony autostrady w drodze powrotnej pusto, na granicy A/Slo jeden pas ale zatrzumuja tylko nielicznych.
Generalnie na granicach tloczno, kontrole na Belgia/Holandia, Holandia/Niemcy, Austria/Slovenija, Austria/Niemcy. Na slo/Cro balkanski luz.

:papa:


Na granicy Austrii i Słowenii nie ma celników, to granica wewnętrzna UE, mogą być policjanci.
Te kontrole są przeważnie wyrywkowe :!:
A na granicy Słowenii z Chorwacją stałe :!:
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 11.04.2016 19:52

Lednice napisał(a):
Na granicy Austrii i Słowenii nie ma celników, to granica wewnętrzna UE, mogą być policjanci.
Te kontrole są przeważnie wyrywkowe :!:
A na granicy Słowenii z Chorwacją stałe :!:


Lol,
Tak jak napisalem w Mureck na moscie jest szlaban, policja w czarnym i zoll z psami na zielono, jak tez pisalem na 30 samochodow przed nami (wyrywkowo) skontrolowali wszystkie.
Jesli chodzi o przejscie chorwackoslowenskie to przejechalismy przez kontrole najszybciej.

:hut:
Użytkownik usunięty
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2016 19:56

No to mieli łapankę :wink:

Czasem tak się zdarza, zatrzymują w jednym miejscu wszystkie auta i sprawdzają papiery :roll:
Raz coś takiego w Austrii też przeżyłem :roll:

Sam pisałeś, że na granicy autostradowej między Austrią i Słowenią kontrolowali wyrywkowo 8)

Tu są dane austriackiego Asfinag o kontrolach na granicach:
http://www.asfinag.at/unterwegs/strecke ... eisezeiten
Największy problem jest na granicy Austrii i Niemiec, przy wjeździe do Niemiec,
ale tragedii nie ma.
Ostatnio edytowano 11.04.2016 20:08 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 11.04.2016 20:06

Lednice napisał(a):
Sam pisałeś, że na granicy autostradowej między Austrią i Słowenią kontrolowali wyrywkowo 8)


To juz w drodze powrotnej, otwarty jeden pas z ograniczeniem do 20, panowie zagladaj latarkami do srodka.

Tak czy siak, wszystkim proponuje uzbroic sie w cierpliwosc, wyglada na to ze w tym roku droga do Cro podskoczy o kilka godzin. My jadac przez cala Europe stalismy na granicach okolo 10 godzin w calosci do kupy. Wisienka na torcie byl wjazd do Niemiec.

:hut:
Użytkownik usunięty
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2016 20:16

Berbel napisał(a):
Tak czy siak, wszystkim proponuje uzbroic sie w cierpliwosc, wyglada na to ze w tym roku droga do Cro podskoczy o kilka godzin.


A to dlaczego :?:

Nie siejmy paniki i róbmy histerii :roll:

Na granicach w drodze do Chorwacji mogą być wyrywkowe kontrole przed granicą chorwacko-słoweńską, ponadto jak zwykle kontrola na granicy Chorwacji ze Słowenią lub Węgrami. :roll:

Znajomy ma firmę autokarową i przez całą zimę woził ludzi w Dolomity, przez kontrole graniczne na granicach Austrii, Niemiec i Włoch autobus stał średnio na każdej kontroli z chwilę czasu :roll:
Najgorzej było przy wjeździe do Niemiec
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 12.04.2016 16:02

Czy ktoś w ostanim czasie przezkraczał granicę austriacko słoweńską na autostradzie w Spielefeld? Czy też jest szlaban jak w Mureck ?
Użytkownik usunięty
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2016 16:06

Przecież napisano powyżej, że nie ma i że jest wyrywkowa kontrola :!: :!: :!:
zygzak
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.02.2015
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygzak » 17.04.2016 11:03

Mam może głupie pytanie. Wyjeżdżam do Chorwacji 27-go kwietnia. Mogę zmienić opony na letnie czy lepiej zostawić jeszcze zimowe?
Nie wiem jakie warunki panują po drodze. Będę jechać drogami płatnymi, nie zamierzam omijać nigdzie opłat.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 17.04.2016 11:15

zygzak napisał(a):Mam może głupie pytanie. Wyjeżdżam do Chorwacji 27-go kwietnia. Mogę zmienić opony na letnie czy lepiej zostawić jeszcze zimowe?
Nie wiem jakie warunki panują po drodze. Będę jechać drogami płatnymi, nie zamierzam omijać nigdzie opłat.



juz najwyższa pora na letnie :roll:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 17.04.2016 11:29

zygzak napisał(a):Mam może głupie pytanie. Wyjeżdżam do Chorwacji 27-go kwietnia. Mogę zmienić opony na letnie czy lepiej zostawić jeszcze zimowe?
Nie wiem jakie warunki panują po drodze. Będę jechać drogami płatnymi, nie zamierzam omijać nigdzie opłat.


Na wszelki wypadek weź jeszcze łańcuchy śniegowe :oczko_usmiech: 8O
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 18.04.2016 11:00

zygzak napisał(a):Mam może głupie pytanie. Wyjeżdżam do Chorwacji 27-go kwietnia. Mogę zmienić opony na letnie czy lepiej zostawić jeszcze zimowe?
Nie wiem jakie warunki panują po drodze. Będę jechać drogami płatnymi, nie zamierzam omijać nigdzie opłat.


Nie wydaje mi sie zeby twoje pytanie bylo glupie, w Alpach pelno jeszcze sniegu, szczegolnie na drogach wysokogorskich. Jesli chodzi o autostrady to zimowki i lancuchy obowiazkowe sa do 15 Kwietnia. Tydzien temu temperatura siegala 20C w Alpach i 28/30C nad morzem. Wezcie gatki do kapania :D, woda w okolicach Pakostane miala 23C 10 Kwietnia 8O, cieplej niz w Baltyku latem.
:hut:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 18.04.2016 14:27

Berbel napisał(a): Wezcie gatki do kapania :D, woda w okolicach Pakostane miala 23C 10 Kwietnia 8O, cieplej niz w Baltyku latem.

Wiem, że nie w temacie ale skąd Ty masz takie informacje??? 8O
To musiało się ostatnio ochłodzić.
Jak podają TUTAJ to "miodów" na razie nie ma.
A że zboczony jestem i zerkam sobie regularnie na tą stronę to nie przypominam sobie by w tym roku w okolicach 10 kwietnia miała taką temperaturę.
Reasumując - ktoś tu oszukuje. :?:
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 18.04.2016 18:22

romuald22 napisał(a):
Berbel napisał(a): Wezcie gatki do kapania :D, woda w okolicach Pakostane miala 23C 10 Kwietnia 8O, cieplej niz w Baltyku latem.

Wiem, że nie w temacie ale skąd Ty masz takie informacje??? 8O
To musiało się ostatnio ochłodzić.
Jak podają TUTAJ to "miodów" na razie nie ma.
A że zboczony jestem i zerkam sobie regularnie na tą stronę to nie przypominam sobie by w tym roku w okolicach 10 kwietnia miała taką temperaturę.
Reasumując - ktoś tu oszukuje. :?:


Bylismy w Drage od 1 do 10 Kwietnia I thermometer w zatoce Lucica kolo Oazy pokazywal wlasnie tyle stopni.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 18.04.2016 18:40

Berbel napisał(a):
romuald22 napisał(a):
Berbel napisał(a): Wezcie gatki do kapania :D, woda w okolicach Pakostane miala 23C 10 Kwietnia 8O, cieplej niz w Baltyku latem.

Wiem, że nie w temacie ale skąd Ty masz takie informacje??? 8O
To musiało się ostatnio ochłodzić.
Jak podają TUTAJ to "miodów" na razie nie ma.
A że zboczony jestem i zerkam sobie regularnie na tą stronę to nie przypominam sobie by w tym roku w okolicach 10 kwietnia miała taką temperaturę.
Reasumując - ktoś tu oszukuje. :?:


Bylismy w Drage od 1 do 10 Kwietnia I thermometer w zatoce Lucica kolo Oazy pokazywal wlasnie tyle stopni.

A ten cały thermometer na pewno skalibrowany i nie leżał czasem w słońcu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do Chorw - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone