Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do Chorw

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.04.2016 18:47

szaki17 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):ale jak nie ma potrzeby zatrzymania, to wygodniej jest jechać nowym przejściem.

Ale konieczna jest wtedy winieta :?

To zależy skąd się jedzie :wink:
Mosqito
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 23.04.2016 20:48

Janusz Bajcer napisał(a):
szaki17 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):ale jak nie ma potrzeby zatrzymania, to wygodniej jest jechać nowym przejściem.

Ale konieczna jest wtedy winieta :?

To zależy skąd się jedzie :wink:

Obawiam się że to nieprawda. Nowe przejście jest położone na autostradzie M7 objętej opłatą do granicy. Nie ma więc możliwości wjechania na to przejście nie korzystając z M7. Tak więc winieta jest konieczna. Szaki17 ma rację
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.04.2016 21:05

Ja zawsze jadę z e-matricą już od Miskolca.
adamo67
Autostopowicz
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamo67 » 17.05.2016 21:25

:papa: Witam. Bardzo ucieszył mnie ten post, ponieważ wybieram się do Rabaca 25.06. Myślę, że po powrocie zamieścisz jakieś ciekawe uwagi i informacje o miejscowości oraz co warto zobaczyć w okolicy. Ja już 4-raz jadę na Chorwację, ale poprzednio to wypady na riwierę makarską ( serdecznie polecam ).
Zawsze jeździłem przez Słowację, Węgry(kierunek Mosonomagyovar , Csorna , Szombathely , Kormend , Letenye ).Teraz też tak zamierzam jechać , ale w Kormend zbaczam na Redics i Mursko Srediśte .A później już na Zagrzeb i Rijekę. Trasa około 45km dłuższa , ale winietka tylko na Słowacji i w Chorwacji(autostrady)
Myślę, że istotne jest to jak długo zamierzasz jechać, czy masz małe dzieci, czy jedziesz sam czy ze znajomymi. Każda z wymienionych tras z pewnością będzie dobra bardziej istotne są te niuanse . W każdym razie szerokiej drogi i udanych wakacji
.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2016 21:53

Jak ktoś lubi kultową drogę nr 86 przez Węgry, to dla niego ta trasa jest optymalna :roll:

Przez Węgry jedzie się bardzo często zwykłymi drogami i czasowo różnica jest już spora.
Dla mnie to nie jest optymalna trasa.

No, ale to jest kwestia gustu 8)

Trasa przez Austrię z Katowic:
https://www.google.pl/maps/dir/Katowice ... 45.0781668
9 godzin 47 minut --- 938 kilometrów

Trasa przez Węgry z Katowic drogą nr 86
11 godzin 14 minut --- 935 kilometrów
https://www.google.pl/maps/dir/Katowice ... 781668!3e0
adamo67
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamo67 » 18.05.2016 10:34

Ok zgadzam się. ze czasowo jest dłużej. Dlatego napisałem , że wszystko zależy od tego jak długo chce się jechać .Ja zawsze jadę większa grupą i wyjezdzamy dzień wcześniej, tak by nie jechać w nocy ( drzemka na zjeździe z autostrady ) , poza tym w grupie nie odczuwa się tak podróży. Ale jak ktoś zamierza byćszybko na miejscu to masz rację ta droga jest zdecydowanie najszybsza.
wilkor
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilkor » 19.05.2016 17:47

adamo67 napisał(a)::papa: Witam. Bardzo ucieszył mnie ten post, ponieważ wybieram się do Rabaca 25.06. Myślę, że po powrocie zamieścisz jakieś ciekawe uwagi i informacje o miejscowości oraz co warto zobaczyć w okolicy. Ja już 4-raz jadę na Chorwację, ale poprzednio to wypady na riwierę makarską ( serdecznie polecam ).
Zawsze jeździłem przez Słowację, Węgry(kierunek Mosonomagyovar , Csorna , Szombathely , Kormend , Letenye ).Teraz też tak zamierzam jechać , ale w Kormend zbaczam na Redics i Mursko Srediśte .A później już na Zagrzeb i Rijekę. Trasa około 45km dłuższa , ale winietka tylko na Słowacji i w Chorwacji(autostrady)
Myślę, że istotne jest to jak długo zamierzasz jechać, czy masz małe dzieci, czy jedziesz sam czy ze znajomymi. Każda z wymienionych tras z pewnością będzie dobra bardziej istotne są te niuanse . W każdym razie szerokiej drogi i udanych wakacji
.

Dziękuje za alternatywną trasę przez Węgry, wydaję mi się jednak, że koszt przejazdu autostradami Chorwackimi do i z powrotem przekroczy koszt miesięcznej winiety na Słowenie.
19Gumis20
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 21.05.2016 14:46

Lednice napisał(a):Jak ktoś lubi kultową drogę nr 86 przez Węgry, to dla niego ta trasa jest optymalna :roll:
Przez Węgry jedzie się bardzo często zwykłymi drogami i czasowo różnica jest już spora.

Nie mogę się z tym zgodzić, że gorsza czasowo, w zeszłym roku wracałem 86ką w dzień i przejazd mnie wyszedł 2,30h od granicy do granicy, to chyba dobry wynik a nie jechałem na wariata.
Kwestia gustu kto jakie trasy lubi. Dla mnie 86 to takie urozmaicenie trasy, żeby nie było cały czas monotonnie autobanami :lol:
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2016 15:09

Przy takiej samej ilości kilometrów zawsze autostrada będzie o wiele szybciej

Korków nie biorę pod uwagę
Mogą być wszędzie 8)

Ale to jest kwestia gustu
Ja np nie lubie jeździć nocą 8)
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 24.05.2016 15:42

Podepnę się, bo w tym roku robię podobną trasę - do Tar na Istrii. Wyjazd ok 5:00, w czerwcową sobotę. W planie mam zakup winietek na wszystkie kraje tranzytowe. Do Włoch zawsze wybierałem trasę przez Słowację, która jest o ok 50 km i godzinę dłuższa, ale nigdy nie narzekałem na korki czy jakość nawierzchni. Skłaniam się w tym roku w kierunku czeskiej autostrady, żeby maksymalnie skrócić czas dojazdu, tym bardziej że wlot na A1 mam pod domem. Jednak google-maps pokazuje tam roboty drogowe, aż w 6 miejscach, a na trasie przez Słowację tylko 2 (w tym jedna jeszcze w Czechach).

Czy w Czechach w soboty trwają remonty?
Jak uciążliwe są te prace na drogach?
Czy odcinek płytowy skrócił się od zeszłego roku?
Ostatnio edytowano 25.05.2016 14:17 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2016 15:47

SingSing74 napisał(a):

Odpowiedź na te pytania będę miał dla wszystkich na początku czerwca :D :wink:
Wybieram się wtedy do Wiednia i stosowny raport wrzucę na forum 8)
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 24.05.2016 23:34

No to czekamy :sm:
marcin0k
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 25.05.2016 09:38

Witam
Jeżdżę trasą na przez Czechy kierunek Brno-Praga kilka razy w roku. Zawsze są jakieś roboty - zwężenia (w soboty również). Trasa z roku na rok się poprawia. Jazda przez płyty już jest na tak krótkich odcinkach, że nie psuje komfortu podróżowania z perspektywy całej trasy (zwłaszcza lewym pasem). Korki się czasem robią ale w ciągu 10 lat pokonałem tą trasę kilkadziesiąt razy i może 1 czy 2 przez zwężenia miałem poślizg może z 1h + raz ciężki wypadek staliśmy może 1,5h. Dodam, że 2 tygodnie temu była trasa "normalna" czyli bez większych utrudnień.
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.06.2016 11:53

Lednice napisał(a):Wybieram się wtedy do Wiednia i stosowny raport wrzucę na forum 8)

Że tak zapytam. Czy do 10 czerwca będziesz już z powrotem?
czerwo
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwo » 04.06.2016 19:13

Lednice napisał(a):
SingSing74 napisał(a):

Odpowiedź na te pytania będę miał dla wszystkich na początku czerwca :D :wink:
Wybieram się wtedy do Wiednia i stosowny raport wrzucę na forum 8)

Trwają nie trwają, jak jest zwężka bo z drugiej strony nie ma drogi to i tak nic nie zrobią :)
Są zwężki, gorzej niż w Czechach obecnie jest w Austrii tam są zwężki po 15km i jest ich parę... miejscami ograniczenie do 60km/h
Tak odcinki płytowe się skróciły najgorszy odcinek obecnie to Brno - Brzecław
Ja całą tą trasę robię w nocy więc korków nie ma.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do Chorw - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019