Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do Chorw

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.02.2016 18:27

Sicario napisał(a):Wrócę trochę do wątku :twisted:

Czy ktoś może mi wskazać gdzie znajdę realną informację o opłatach w SK - wkleję link i jeśli możecie to napiszcie czy muszę kupić winietę (wnieść opłatę) czy nie jadąc tą trasą . Dziękuję z góry .

https://goo.gl/maps/sbT9U5FCAPq

Znalazłem kilka informacji ale sprzecznych. Np przy przejeździe przez Poprad przecinam płatną - czy muszę kupić winietę jeśli przejeżdżam skrzyżowanie płatnej z niepłatną ? Pytanie może lakoniczne ale kogo mam pytać jak nie Was.


nowe-elektroniczne-winiety-slowacja-od-2016-t49533-15.html#p1686281
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 05.02.2016 21:27

Lednice napisał(a):Tu jest optymalna trasa:

https://www.google.pl/maps/dir/49.40656 ... m1!2b1!3e0


Na pewno przez Poprad nie trzeba mieć winiety jadąc przez skrzyżowanie z drogą płatną :!:


Optymalna czyli bez opłat ?
Użytkownik usunięty
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2016 21:55

Bez opłat :!:
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 06.02.2016 12:17

Lednice napisał(a):Bez opłat :!:


Dziękuje za informację ! :)
dymek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 01.08.2011
Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) dymek » 15.02.2016 16:16

Witam.
A jak jest z zakupem winiety czeskiej?
Można było kupić na stacji benz. Shell na D1 jadąc od przejścia w Chałupkach.
A teraz w 2016, jest chyba już płatny ten odcinek. Jadąc w nocy to trza szukać stacji w Czechach.
Mapka tu: http://www.ceskedalnice.cz/image/mapa-velka.png
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.02.2016 16:20

Można. Płatna za Ostravą.
Użytkownik usunięty
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.02.2016 16:36

dymek napisał(a):Witam.
A jak jest z zakupem winiety czeskiej?
Można było kupić na stacji benz. Shell na D1 jadąc od przejścia w Chałupkach.
A teraz w 2016, jest chyba już płatny ten odcinek. Jadąc w nocy to trza szukać stacji w Czechach.
Mapka tu: http://www.ceskedalnice.cz/image/mapa-velka.png


Autostrada nie jest przez Chałupki :!: :!: :!:
Nie ma żadnych przejść granicznych miedzy Polską a Czechami od 2007, od wejścia do Schengen.
Granicę przekracza się na terenie wioski Gorzyczki.


D1 jest nadal płatna od wjazdu Ostrawa-Rudna ( skrzyżowanie D1 z drogą nr 11 ),
czyli spokojnie winietkę kupić można tu, na stacji Shell:
https://www.google.pl/maps/place/Shell/ ... 585ba7c663
tominstal
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.02.2016
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) tominstal » 22.02.2016 12:44

Witam , cro-maniaków jeśli był już taki wątek na ten sezon to bardzo przepraszam , mam parę pytań ponieważ w Chorwacji ostatnio byłem 8 lat temu
jechałem z Poznania do Slatine najkrótszą drogą przez kłodzko - boboszów - ołomuniec - Brno - Graz - zagrzeb - E71 - E65

W zasadzie z tego co pamiętam najgorzej wyjechać z Polski , później już z górki z małymi / krótkimi wyjątkami jak budowa w Słoweni .
Czas jazdy non stop to ok 15 godzin powrót masakra wracałem w weekend ponad 21 godzin .

W tamtym czasie winietę kupowało się w PZM w Poznaniu na Austrie . Słowenia punkt poboru opłat na trasę szybkiego ruchu (chyba )


Jak teraz jest ? jaka trasa alternatywna szybsza / droższa jak z winietami ?

Przy okazji może ktoś wybiera się 22-23,06,16 do HR ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.02.2016 12:49

tominstal napisał(a):Witam , cro-maniaków jeśli był już taki wątek na ten sezon to bardzo przepraszam , mam parę pytań ponieważ w Chorwacji ostatnio byłem 8 lat temu
jechałem z Poznania do Slatine najkrótszą drogą przez kłodzko - boboszów - ołomuniec - Brno - Graz - zagrzeb - E71 - E65

W zasadzie z tego co pamiętam najgorzej wyjechać z Polski , później już z górki z małymi / krótkimi wyjątkami jak budowa w Słoweni .
Czas jazdy non stop to ok 15 godzin powrót masakra wracałem w weekend ponad 21 godzin .

W tamtym czasie winietę kupowało się w PZM w Poznaniu na Austrie . Słowenia punkt poboru opłat na trasę szybkiego ruchu (chyba )


Jak teraz jest ? jaka trasa alternatywna szybsza / droższa jak z winietami ?

Przy okazji może ktoś wybiera się 22-23,06,16 do HR ?

faq-czyli-najczesciej-zadawane-pytania-f27.html

kalendarz-wyjazdowy-wakacje-2016-t49379.html
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 22.02.2016 13:02

Zawsze (9 razy) z Wrocławia jechałem przez Boboszów bardzo wcześnie rano. Tym razem w czerwcu chcę pojechać przez Gliwice. Jest ok 80 km dalej ale są dwie zalety: jedzie się szybciej i można zatankować przebywszy w Polsce dłuższą trasę. A paliwo jest jednak w PL dużo tańsze jak w większości krajów. Może poza Macedonią, ale do niej jest dość daleko.
tominstal
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.02.2016
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) tominstal » 22.02.2016 14:25

Janusz Bajcer : dzięki dopiero teraz zobaczyłem że chodź info o ostatnim poście jest z 2010-2011 to jest edytowany na 2015r,

Ale i tak jest dużo niejasności dotyczących planowania trasy '' wyczytane z postów'' np Słoweni są aktualizowane odcinki tras prócz autostrad które są objęte opłatami.
Zatem ponawiam prośbę do osoby która jedzie z rejonów Poznań - Wrocław i mogła by się podzielić trasą (link google maps)
z ominięciem płatnych dróg w Sloweni .

Bardzo proszę o ewentualnie sugestie do tej trasy - głównie chodzi o odcinek w Słoweni


Mapa Poznań-Trogir
Załączniki:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.02.2016 14:31

Jeśli chodzi o Słowenię - masz dwie opcje
Jechać krótkim odcinkiem autostrady za 30 euro - lub skorzystać z objazdu opisanego na forum :idea:
Użytkownik usunięty
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2016 14:47

tominstal napisał(a):
W tamtym czasie winietę kupowało się w PZM w Poznaniu na Austrie . Słowenia punkt poboru opłat na trasę szybkiego ruchu (chyba )




Winiety moim zdanim najlepiej kupić w cenie nominalnej na tolltickets :!:
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 22.02.2016 21:05

tominstal napisał(a):Janusz Bajcer : dzięki dopiero teraz zobaczyłem że chodź info o ostatnim poście jest z 2010-2011 to jest edytowany na 2015r,

Ale i tak jest dużo niejasności dotyczących planowania trasy '' wyczytane z postów'' np Słoweni są aktualizowane odcinki tras prócz autostrad które są objęte opłatami.
Zatem ponawiam prośbę do osoby która jedzie z rejonów Poznań - Wrocław i mogła by się podzielić trasą (link google maps)
z ominięciem płatnych dróg w Sloweni .

Bardzo proszę o ewentualnie sugestie do tej trasy - głównie chodzi o odcinek w Słoweni


Mapa Poznań-Trogir
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 29.02.2016 18:56

Witam. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, w którym miejscu zjechać z drogi międzynarodowej w Słowacji E-75 ( kierunek Węgry - Rajka ) by na stronę węgierską nie wjechać tą na płatną drogę ekspresową M15 ?
Z E-75 chciałabym dojechać do drogi nr 2 i nią do Rajki, a potem dalej do popularnej drogi 86.

Ostatnio jechałam do Cro w 2012 r i wówczas można było przejechać E-75 ,wjechać na M1 bez węgierskiej opłaty i na pierwszym zjeździe skierować się do Rajki.
Dziękuje serdecznie za podpowiedź.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do Chorw - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone