Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 04.05.2022 22:56

ziemniak napisał(a):Pogubiłem się. Kontrast cenowy Czarnogóry poraził do Chorwacji czy Albani?


Nie wiem w czym się kolega pogubił, ale mam nadzieję, że się już odnalazł :papa:

Ranking cenowy od zawsze przecież wyglądał tak: Chorwacja > Czarnogóra > Albania.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 713
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 04.05.2022 23:25

Czyli wszystko w normie, bo już myślałem, że Czarnogóra jest droższa od Chorwacji. :papa:

Jednak porównując ceny noclegów to cały czas są na podobnym poziomie (od 3 albo nawet 10 lat).
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 09.05.2022 14:40

Podsumowanie majówki:
- paliwo + winiety + autostrady - 1400 PLN
- 7 noclegów dla 2 osób - 280 EUR ~1300 PLN
- jedzenie + pamiątki + zakupy - 900 PLN

Nie jest źle, ale trzeba pamiętać, że to przed sezonem, więc koszt noclegu niewspółmierny (a zawsze celuję w pierwszą linię brzegową jak najbliżej plaży).
redshark
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 05.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) redshark » 05.06.2022 13:20

Witam.
Wybieram się w lipcu do Chorwacji.
Jeśli ktoś odwiedził\ odwiedzi ten kraj w czerwcu to chętnie poznam jakieś przykładowe ceny za posiłki, lody itp. - próbuje zaplanować budżet i jaką wymienić kwotę.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 05.06.2022 13:48

Będzie drożej ale czyż nie warto zafundować sobie wyjazdu do Chorwacji. Warto. Nie trzeba codziennie żywić się się w Konobach i już będzie deko taniej. Zasilić konto i się nie martwić. Najwyżej zostanie więcej w kieszeni. Życie jest jedno, drugiego nikt nam nie da. Z każdym rokiem człowiek się starzeje, a jak będzie w podeszłym wieku i zdrowie będzie szwankować to już nigdzie nie pojedzie. Jeśli nie ma życiowych przeciwskazań to jechać. Cieszyć się pięknymi widokami, wspaniałą atmosferą, ciepłym morzem. Podelektować się burkiem, owocami morza, białym winem, widokami z tarasu i beztrosko nie martwić się o nic.

Ural
marek leon
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek leon » 05.06.2022 19:49

Zgadzam się w całej rozciągłości z wypowiedzią pana Urala.Mam szóstkę z przodu i nie wiem ile razy jeszcze pojadę do Chorwacji.Prawda jest taka że kończy się urlop i myśli się o następnych wakacjach w Chorwacji. :papa:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 05.06.2022 21:57

Zbigniew74 napisał(a):
Rudiok napisał(a):W Chorwacji pierwszy raz byłem gdzieś w 2006 roku więc mam przekrój mniej więcej jak zmieniały się koszty. Teraz wybrałem się na przedłużoną majówkę i takiego sporego wzrostu cen rok do roku to dawno nie było. A mówimy o okresie tak naprawdę jeszcze przed sezonem, gdzie noclegi można wyrwać naprawdę w dobrej cenie a gastronomia dopiero się otwiera.

Ale to co się dzieje w restauracjach (i to nie w dużych kurortach) może zatrząść niejednym portfelem. Jak kiedyś gałka loda w Splicie za 12 kun to był szczyt snobizmu tak teraz gałka za 12-15 kun na wybrzeżu wydaje się standardem. Piwo za 23-26 kun i to nie w Makarskiej, ale w Zivogosce. Danie dnia - 60 kun. Pizza inna niż margherita - 65-80 kun. Porównując kilka menu z tamtego roku (dzięki wujkowi Google) wychodzi, że restauracje uwzględniły 15-20% wzrost. Warto mieć to na uwadze planując wydatki pt. "jedzenie na mieście".


Wpadłem ostatnio do osiedlowej pizerii w Krakowie, nie byłem w niej z rok. Za dwie pizze, dwie sałatki, dwa piwa i cole zapłąciłęm 156zł. To 250KUN :( Na dwie osoby. Rok temu pewnie ze 100zł, niestety ceny na całym świecie poszły w górę kilkadziesiąt procent. W Primosten w 2021 za piwo płąciłęm w restauracji 30KUN Pizza 60 - 80 kun. Kugla 12 kun to było w 2021roku, pewnie w sezonie będzie drożej ale do przeżycia.


I na podstawie cen z osiedlowej pizzerii w Krakowie podsumowales wzrost cen na calym swiecie...? Łał... ;)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.06.2022 09:22

Pozdrav z Loviste! z miejsca gdzie wszystko jest drożej w Konobach niż gdziekolwiek indziej. Ceny tu w konobach są o ok. 20-30% wyższe niż w konobach w Orebiciu - oczywiścię porównując te same dania. Wczoraj wybraliśmy się do Orebicia na obiado kolację i za 3 posiłki (morszczuk z grila, smażone kalmary patagońskie, hamburger z wołowiny), 3 napoje +20kun napiwku zapłaciłem równe 200kun. Ceny w sklepach jeśli się różnią od zeszorocznych to nie tak diametralnie. Ceny paliwa jak wszędzie w Europie (ale o tym jest osobny wątek). Radzę nie zapomnieć, albo z zapsaem kupić produkty sezonowe np produkty do opalania, karimaty itp bo tychże tu ceny sa wywindowane w górę.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.06.2022 09:31

rocker napisał(a): Wczoraj wybraliśmy się do Orebicia na obiado kolację i za 3 posiłki (morszczuk z grila, smażone kalmary patagońskie, hamburger z wołowiny), 3 napoje +20kun napiwku zapłaciłem równe 200kun. .


W której konobie w Orebiciu są takie fajne ceny?

A jak z jakością potraw? Polecasz?
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 06.06.2022 10:54

Ural napisał(a):Będzie drożej ale czyż nie warto zafundować sobie wyjazdu do Chorwacji. Warto. Nie trzeba codziennie żywić się się w Konobach i już będzie deko taniej. Zasilić konto i się nie martwić. Najwyżej zostanie więcej w kieszeni. Życie jest jedno, drugiego nikt nam nie da. Z każdym rokiem człowiek się starzeje, a jak będzie w podeszłym wieku i zdrowie będzie szwankować to już nigdzie nie pojedzie. Jeśli nie ma życiowych przeciwskazań to jechać. Cieszyć się pięknymi widokami, wspaniałą atmosferą, ciepłym morzem. Podelektować się burkiem, owocami morza, białym winem, widokami z tarasu i beztrosko nie martwić się o nic.

Ural


Bardzo dobry post!
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 06.06.2022 10:57

rocker napisał(a):Pozdrav z Loviste! z miejsca gdzie wszystko jest drożej w Konobach niż gdziekolwiek indziej. Ceny tu w konobach są o ok. 20-30% wyższe niż w konobach w Orebiciu - oczywiścię porównując te same dania. Wczoraj wybraliśmy się do Orebicia na obiado kolację i za 3 posiłki (morszczuk z grila, smażone kalmary patagońskie, hamburger z wołowiny), 3 napoje +20kun napiwku zapłaciłem równe 200kun. Ceny w sklepach jeśli się różnią od zeszorocznych to nie tak diametralnie. Ceny paliwa jak wszędzie w Europie (ale o tym jest osobny wątek). Radzę nie zapomnieć, albo z zapsaem kupić produkty sezonowe np produkty do opalania, karimaty itp bo tychże tu ceny sa wywindowane w górę.



Porcje były "jakie takie", czy ok 50% tego co w zeszłych latach? Na hamburgera licząc z 60 KN ,to cała reszta bardzo , ale to bardzo tania.
Jareeq
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 19.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareeq » 07.06.2022 17:12

Porównałem 2 ostatnie wyjazdy 2017 i 2019 (czerwiec i wrzesień), rodziny było 7 osób (jeden nieletni). W konobach jedliśmy obiady - zawsze. W 2017 dosyć syty posiłek w konobie podchodził pod 550kn. W 2019 było ponad 600kn. Nie liczę napiwków. Niezależnie od tego co kupowaliśmy - wzrost był relatywnie niewielki.
Bardziej reprezentacyjna jest chyba cena piwa w kuflu - w 2017 płaciliśmy na plaży 17kn, w 2019 21kn.
Jeśli więc mowa o piwie w cenie 23-26kn jako minimum w tym roku to - biorąc pod uwagę lata jakie minęły - jest całkiem nieźle.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 07.06.2022 18:30

Powiem wam, że u nas w tym roku i po 2 letniej przerwie wzrost cen zostanie zrekompensowany apartmanem.
Po kilku latach sporego płacenia w Bratusiu (pierwszy pobyt 90E doba, drugi 120 a trzeci 150 i pierwsza linia brzegowa) znalałem apartman w Promajnie.
I w sumie zaliczam to też do pierwszeli linii, no może 1,5 :lol: może 30 m do plaży, 2 pokoje dla 2=2 i mały Beagle na 11 dni za 77E doba.
Dom zaznaczony strzałką, nawet ten spory balkon z widokiem na góry to z naszego apartmana.
Załączniki:
Promajna.jpg
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.06.2022 09:08

marekkowalak napisał(a):
rocker napisał(a): Wczoraj wybraliśmy się do Orebicia na obiado kolację i za 3 posiłki (morszczuk z grila, smażone kalmary patagońskie, hamburger z wołowiny), 3 napoje +20kun napiwku zapłaciłem równe 200kun. .


W której konobie w Orebiciu są takie fajne ceny?

A jak z jakością potraw? Polecasz?


nie ogarniam forum na tyle by wstawić tu zdjęcie, ale powiem tak waże 100kg i dostałem porcje kalmarów a tyle solidną, że się najadłem. Żonka dostała morszczuka z grila z frytkami i sałatką - porcja dla mnie by była zbyt mała, ale jako że żonka ma prawidłowe BMI :) to jej porcja wystarczyła. Hamburger nie był wypasiony jak te w Polsce, ale buła wyrabiana w lokalu, mięsa solidny kawał, do tego cebula, pomidor i sałata + sos bez frytek porcja podobnie jak z morszczukiem.
Konoba to Dalmatinac (zresztą polecana już na tym forum), usytuowana na wysokości portu ale przy głównej przelotowej ulicy (na przeciwn Konzuma).
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.06.2022 09:12

Garo&Justa napisał(a):Powiem wam, że u nas w tym roku i po 2 letniej przerwie wzrost cen zostanie zrekompensowany apartmanem.
Po kilku latach sporego płacenia w Bratusiu (pierwszy pobyt 90E doba, drugi 120 a trzeci 150 i pierwsza linia brzegowa) znalałem apartman w Promajnie.
I w sumie zaliczam to też do pierwszeli linii, no może 1,5 :lol: może 30 m do plaży, 2 pokoje dla 2=2 i mały Beagle na 11 dni za 77E doba.
Dom zaznaczony strzałką, nawet ten spory balkon z widokiem na góry to z naszego apartmana.


Dodam od siebie (w mojej prywatnej opinii), że plaża w Promajnie to nie to samo co w Bratusiu, w Promajnie byłem już 5 razy i dwa ostatnie razy jeździłem rowerem do Bratusia. Promajna zrobiła się mocno turystyczna na przestrzeni ostatnich lat. Ja mam sprawdzony nocleg naprzeciw Konzuma przy głównej trasie (tam gdzie Państwo stoją z lokalnymi trunkami :) ) Apartment Melanie, w tym sezonie miałem bardzo atrakcyjną cenę, ale żonka się uparła na Peljesac i niestety odpuściłem sobie Promajnę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 841
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone