Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.06.2022 10:03

rocker napisał(a):Dodam od siebie (w mojej prywatnej opinii), że plaża w Promajnie to nie to samo co w Bratusiu, w Promajnie byłem już 5 razy i dwa ostatnie razy jeździłem rowerem do Bratusia. Promajna zrobiła się mocno turystyczna na przestrzeni ostatnich lat. Ja mam sprawdzony nocleg naprzeciw Konzuma przy głównej trasie (tam gdzie Państwo stoją z lokalnymi trunkami :) ) Apartment Melanie, w tym sezonie miałem bardzo atrakcyjną cenę, ale żonka się uparła na Peljesac i niestety odpuściłem sobie Promajnę.

Całkowicie się zgadzam!
Wiemy na co się piszemy, chodziliśmy często do Promajny. Teraz dzieci są już starsze (15 i 9) i w Promajnie mają więcej atrakcji niż w Bratusiu co akurat dla nas pewnie będzie większym wydatkiem... No ale jak już wspominałem, chodziliśmy tam często.
Do tego idąc w stronę Baski, przez gaj oliwny dochodzimy do Restoran Azimut. Fajna knajpka, mega smacznie i sporo taniej niż w samej Promajnie.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.06.2022 14:21

Garo&Justa napisał(a):
rocker napisał(a):Dodam od siebie (w mojej prywatnej opinii), że plaża w Promajnie to nie to samo co w Bratusiu, w Promajnie byłem już 5 razy i dwa ostatnie razy jeździłem rowerem do Bratusia. Promajna zrobiła się mocno turystyczna na przestrzeni ostatnich lat. Ja mam sprawdzony nocleg naprzeciw Konzuma przy głównej trasie (tam gdzie Państwo stoją z lokalnymi trunkami :) ) Apartment Melanie, w tym sezonie miałem bardzo atrakcyjną cenę, ale żonka się uparła na Peljesac i niestety odpuściłem sobie Promajnę.

Całkowicie się zgadzam!
Wiemy na co się piszemy, chodziliśmy często do Promajny. Teraz dzieci są już starsze (15 i 9) i w Promajnie mają więcej atrakcji niż w Bratusiu co akurat dla nas pewnie będzie większym wydatkiem... No ale jak już wspominałem, chodziliśmy tam często.
Do tego idąc w stronę Baski, przez gaj oliwny dochodzimy do Restoran Azimut. Fajna knajpka, mega smacznie i sporo taniej niż w samej Promajnie.


oj Azimut wspominam bardzo mile, 2 lata temu byliśmy w 4 osoby, to zawsze jakiś gratis wpadał nam na stół :) polecam również zatrzymać się w pierwszej konobie na trasie do BAśki, w samej Baśce i zamówić Gavuni (pyszne mały rybki robione w formie frytek).
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 11.06.2022 17:41

To trasą samochodową na górze czy dołem z buta dochodząc do Baśki?
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 22.06.2022 21:37

Garo&Justa napisał(a):Po kilku latach sporego płacenia w Bratusiu (pierwszy pobyt 90E doba, drugi 120 a trzeci 150 i pierwsza linia brzegowa) znalałem apartman w Promajnie.

Bratus nigdy nie należał do tanich miejscówek ze względu na jego kameralność. Tam prawie wszystko to jest pierwsza linia brzegowa :D Do tego cisza, spokój, kameralna plaża i blisko do Bistro Berlin na super kolacyjki. W tym roku wracamy do miejscówki z poprzedniego roku znalezionej wtedy na Booking.com, ale teraz już bez płacenia marży pośrednikom :D
IMG_20210622_102922A.jpg

IMG_20210622_144009A.jpg
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 22.06.2022 21:41

Krisv napisał(a):Bratus nigdy nie należał do tanich miejscówek ze względu na jego kameralność. Tam prawie wszystko to jest pierwsza linia brzegowa :D Do tego cisza, spokój, kameralna plaża i blisko do Bistro Berlin na super kolacyjki. W tym roku wracamy do miejscówki z poprzedniego roku znalezionej wtedy na Booking.com, ale teraz już bez płacenia marży pośrednikom :D


Powaznie, ktos nazwał knajpe/bar Berlin?
Majo fantazje..., dobrze, ze nie East lub West Berlin... ;)
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 22.06.2022 21:55

robertms napisał(a):
Krisv napisał(a):Powaznie, ktos nazwał knajpe/bar Berlin?
Majo fantazje..., dobrze, ze nie East lub West Berlin... ;)

Nazwy nie zamawialiśmy, ale wszystko z menu było wyborne, dobrze podane i tańsze od knajpy przy plaży :lol:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.06.2022 06:23

Tak przypadkiem wpadł mi w oko ten artykulik:
https://www.o2.pl/turystyka/kupil-dwa-p ... 769371520a
Pal go diabli.
Jednak pewien komentarz przykuł moją uwagę:
No i po co brał paragon? Nie lepiej cieszyć się chwilą, a frustrację zaliczyć po urlopie?
Po. Po!!!
Nie w trakcie, nie przed!!!
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 23.06.2022 21:48

boboo napisał(a):Tak przypadkiem wpadł mi w oko ten artykulik:
https://www.o2.pl/turystyka/kupil-dwa-p ... 769371520a
Pal go diabli.
Jednak pewien komentarz przykuł moją uwagę:
No i po co brał paragon? Nie lepiej cieszyć się chwilą, a frustrację zaliczyć po urlopie?
Po. Po!!!
Nie w trakcie, nie przed!!!

Wziąłby w butelce, zapłaciłby taniej :)
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 24.06.2022 07:50

około 7 złotych za puszkę piwa i co w tym nadzwyczajnego ??? na plaży w Breli Stomarića plaża o nazwie Podcrkavlije puszka piwa 18 kuna a kufel piwa z beczki 30 kuna. to normalne ceny z którymi trzeba się liczyć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
w Poznaniu na Starym Rynku piwo kufel 12 złotych a nad jeziorem Strzeszyńskim pod Poznaniem kubek 0,5 litra piwa 12 złotych.....takie czasy niestety :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 24.06.2022 20:19

Krisv napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Po kilku latach sporego płacenia w Bratusiu (pierwszy pobyt 90E doba, drugi 120 a trzeci 150 i pierwsza linia brzegowa) znalałem apartman w Promajnie.

Bratus nigdy nie należał do tanich miejscówek ze względu na jego kameralność. Tam prawie wszystko to jest pierwsza linia brzegowa :D Do tego cisza, spokój, kameralna plaża i blisko do Bistro Berlin na super kolacyjki. W tym roku wracamy do miejscówki z poprzedniego roku znalezionej wtedy na Booking.com, ale teraz już bez płacenia marży pośrednikom :D
IMG_20210622_102922A.jpg

Villa Perla :D
Ona jest miedzy Bratusiem a Krvavicą, no w sumie nad Barem Sahara.
W Bratusiu mieszkaliśmy przy samej plaży
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 25.06.2022 15:16

Garo&Justa napisał(a):
Krisv napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Po kilku latach sporego płacenia w Bratusiu (pierwszy pobyt 90E doba, drugi 120 a trzeci 150 i pierwsza linia brzegowa) znalałem apartman w Promajnie.

Bratus nigdy nie należał do tanich miejscówek ze względu na jego kameralność. Tam prawie wszystko to jest pierwsza linia brzegowa :D Do tego cisza, spokój, kameralna plaża i blisko do Bistro Berlin na super kolacyjki. W tym roku wracamy do miejscówki z poprzedniego roku znalezionej wtedy na Booking.com, ale teraz już bez płacenia marży pośrednikom :D
IMG_20210622_102922A.jpg

Villa Perla :D
Ona jest miedzy Bratusiem a Krvavicą, no w sumie nad Barem Sahara.
W Bratusiu mieszkaliśmy przy samej plaży

Dokładnie tak :D
Wszystko wzdłuż drogi przy brzegu to jeszcze Bratus. Krvavica to teren wzdłuż serpentyny od Jadranki do mariny. Od dzisiaj to ponownie nasza miejscówka, a Sahara to nasz wodopój na plaży (widać ją na drugim zdjęciu).
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 28.06.2022 07:48

Janusz Bajcer napisał(a):Jak dla mnie dalej nieopłacalne. :papa:

Co jest nieopłacalne według Ciebie? Zakupy w Polsce?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 12.07.2022 15:32

Ciekawe jak to wypadnie w przyszłym roku gdy walutą będzie już euro. Wakacje na pewno podrożeją dla nas.
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 326
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 12.07.2022 16:22

Pewnie jak wszędzie ceny będą zaokrąglone... w górę niestety
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 12.07.2022 17:14

Gdy byliśmy w 2013r pierwszy raz w CRO ceny mogły szokować. Teraz widzę że większość polskich cen dobiła do tych chorwackich.
Z racji droższego paliwa w tym roku odpuszczam 80 kugli lodów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 842
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone