Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 24.04.2022 17:35

SebastianM napisał(a):
Habanero napisał(a):W tym roku zarezerwowane 2 tyg. Korčula i 3 tyg. Hvar (cały lipiec i jeden tydzień sierpnia).

Zawsze zazdrościłem wszystkim tym, którym urlop nie jest reglamentowany przez kodeks pracy. Ja nie mogę swojej żony namówić na 3 tygodniowy pobyt :( . Cóż praca w księgowości ma swoje terminy i ograniczenia.


Dokładnie, świetna sprawa. Tylko dla wielu znowu pewnie męczące tak długie wczasy. Sam z chęcią wybrał bym się na taki wyjazd i zobaczył jak to jest. Moje "najdłuższe" to 3 tygodnie, ale w sumie wtedy prawie codziennie w podróży i w innym miejscu.

Ural napisał(a):Samolotowa turystyka jest inna niż samochodowa. Podróż samolotowa owszem komfortowa, hotele z wyżywieniem. Jak ktoś lubi to czemu nie. Zwłaszcza, że za ocean niczym innym się nie dostaniemy. Turystyka samochodowa inaczej mówiąc budżetowa dostarcza wiele wrażeń. Choćby sama podróż męcząca ale pełna wrażeń. Sam sobie jestem kierownikiem i pracownikiem. Mogę zabrać więcej bagażu, pociągnąć łódkę i co też ważne przemieszczać się z tam gdzie mi się podoba. Również co do jedzenia występuje różnorodność. Jem to co chcę, kiedy chcę lub nie jem jak nie mam ochoty. Sam przygotowuję śniadania itp. lub korzystam z podanych w Konobie itp. Nie stoję w kolejce z ograniczonymi w kg bagażami do samolotu, nie wyczekuję w poczekalni kilka godzin czy pół dnia tylko jadę autem gdzie mnie oczy poniosą. Nie korzystam z zorganizowanej wycieczki tylko zwiedzam to co mi się podoba. Nie jadę na samolotową wycieczkę na 7 dni z czego 2 dni zmarnowane na przylot i wylot i zostaje dni 5. Tylko powiedzmy na 12 dni na miejscu. Owszem 3 dni odpadają na dojazd z noclegami tranzytowymi ale dla mnie jest to też swoista atrakcja. Ile to kosztuje. Zapewne mniej niż samolotem w przeliczeniu na dni i za całość opłat. Przy statystycznie 4 osobowej rodzinie widać gołym okiem różnice finansowe. Kto co lubi jeden Słonia drugi Lwa.


Tak, ale to jest dla Ciebie. Samolotem też możesz lecieć, wynająć samochód, codziennie być w innej restauracji, codziennie robić co innego. Turystyka to nie jest całe szczęście tylko czarne i białe. To jest piękno. Ja rozumiem każdego i nie krytykuje. Znam osoby, które potrafią lecieć do Grecji all inc na dwa tygodnie i nie zobaczyć nawet morza - "wiesz było tyle basenów, tyle atrakcji, że nawet nie miałam czasu zobaczyć, ale mąż dwa razy był nad morzem". Dlaczego mam taką osobę krytykować? Bo lubi spędzać urlop inaczej niż ja? Jeśli jej jest dobrze, mi nie szkodzi to co mi do tego? My wyjeżdżamy w ciągu roku 5 do nawet 10 razy (z tego najdłuższe wyjazdy to zazwyczaj CRO 10-14 dni). Wybieramy różne formy wypoczynku i różne wyjazdy - choćby weekendowe wyjazdy nad morze lub samolotem na dwa/trzy dni i wracamy. Wolimy wyjeżdżać częściej i być mniej dni, ale zobaczyć więcej. Jeśli ktoś lubi spędzić zamiast tego 5 tygodni w Chorwacji to jego sprawa, i ja tego nie krytykuje, a podziwiam i szanuje. Gdybym się z tą osobą zamienił to pewnie ja bym był niezadowolony, bo bym wszystkie kamienie przerzucił na plaży, a on by dostał bzika i wolał siedzieć w domu. Jedni wolą siedzieć w domu, drudzy jechać raz lub dwa razy w roku na dłuższe wczasy, a są osoby takie jak ja, które nie umieją usiedzieć na tyłku i więcej niż tydzień spędzony w jednym miejscu je przeraża.

Pozdrawiam i życzę wszystkim aby były te wakacje bardzo udane, w zdrowiu i przede wszystkim szczęśliwie doszły do skutku! :hut:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.04.2022 18:06

SebastianM napisał(a):Zawsze zazdrościłem wszystkim tym, którym urlop nie jest reglamentowany przez kodeks pracy.

Ale KP nie ogranicza maksymalnego urlopu na raz. Jest jedynie zapis iż raz w roku musisz mieć przynajmniej 14dniowy wypoczynek.
Jeśli pracodawca ci się zgodzi to możesz jednym ciągiem skorzystać z 26 dni urlopu. Wychodzi wtedy 5 tygodni ;)
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 24.04.2022 18:12

My spedzamy urlop w Chorwacji nie dlatego ze tanio tylko ze uwielbiamy ten kraj, za jego bliskosc noc autkiem i na miejscu ,piekne roznorodne widoki mili ludzie z ktorymi bez problemu mozna sie porozumiec.W zeszłym roku zaciagnalem swoja łodz motorowa. Pobyt od 11 lipca 11 noclegow 3 osoby dorosłe koszt 55 euro doba w Metajnie i Betina na wyspie Murter w tym cuma na łodz parking na przyczepe i auto w cenie. Dojazd przez Wegry z okolic Warszawy. Całkowity koszt pobytu 8500 ZŁ łacznie z opłatami za motorowke i uezpieczenie paliwa poszło około 100 litrow za duzo nie popływalismy bo czesto wiało , konoby tylko obiady poł na poł . Czesc jedzenia wzielismy ze soba zeby bylo na sniadania czy kolacje.Ciezko w takiej cenie gdziekolwiek spedzic taki urlop.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 24.04.2022 18:13

empire13 napisał(a):
SebastianM napisał(a):Zawsze zazdrościłem wszystkim tym, którym urlop nie jest reglamentowany przez kodeks pracy.

Ale KP nie ogranicza maksymalnego urlopu na raz. Jest jedynie zapis iż raz w roku musisz mieć przynajmniej 14dniowy wypoczynek.
Jeśli pracodawca ci się zgodzi to możesz jednym ciągiem skorzystać z 26 dni urlopu. Wychodzi wtedy 5 tygodni ;)

Ja mogę, ale moja lepsza połowa już nie ;) . Księgowość ma swoje nieubłagane terminy, a pewnych rzeczy nie można zrobić zdalnie. Dlatego właśnie moja małżonka może dostać zgodę jedynie na 2 tygodnie i to tylko na początku miesiąca.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.04.2022 18:44

boboo napisał(a):....
PS.:
@Habanero,
dokąd na Korculi?


Do Prižby Bogdanie.
Wypożyczalnia windsurfingu będzie praktycznie pod nosem :P

ziemniak napisał(a):...
Zawsze podziwiałem twoje długie podróże do Chorwacji. To pokazuje, że każdy ma inne priorytety i dla Ciebie tak długi wypoczynek to też pewnie niesamowite naładowanie baterii. Pewnie też nie wyobrażasz sobie 5 podróży w ciągu roku po tydzień. Ciekawy jestem jak z tłokiem, ale pewnie wybrałeś takie miejsca, które gwarantują w miarę spokojne wakacje.


Jasne, że sobie wyobrażam i również tak lubimy. Zwłaszcza na narty. Może nie są to ilości o jakich piszesz i nie takie kierunki,
ale zawsze chętnie gdzieś na tydzień wyskoczymy. Nie zmienia to faktu, że danie główne jest jedno, zawsze w lipcu i sierpniu.
Głównie za sprawą pracy . W Cro nigdy się nie nudzimy i po powrocie zawsze żałujemy, że nie zostaliśmy tydzień dłużej.
Zobaczymy dokąd nas to zaprowadzi :wink: Czy będzie tłok w Prižbie ? Nie mam pojęcia, pewnie tak. Jedziemy tam pierwszy raz, ale wyspę (wirtualnie :wink: ) poznałem bardzo dobrze. Zresztą to co na południe od Hvaru jeszcze przed nami, także nudy nie będzie :hut:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 24.04.2022 18:53

Prizba jest świetna. My byliśmy w 2015 roku od 20 do 30 sierpnia. Sklepik na dole typu GS jest świetny i zawsze zimne piwo. Często tam przysiadaliśmy z teściem przy lokalnych ochroniarzach sklepu. Super klimat. Na Hvar byliśmy 2012 roku w Ivan Dolac.

Kosztów nie mam zapisanych, ale wtedy nie mieliśmy jeszcze dzieci i jeździliśmy jednym autem z teściami, czasami jako piąty jechał szwagier, to koszty wychodziły śmieszne.

@Habanero wysyłam informacje na priv.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.04.2022 18:57

Konrad, jak ja Ci zazdraszczam. 8O :oczko_usmiech:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.04.2022 19:00

ziemniak napisał(a):Prizba jest świetna. My byliśmy w 2015 roku od 20 do 30 sierpnia. Sklepik na dole typu GS jest świetny i zawsze zimne piwo. Często tam przysiadaliśmy z teściem przy lokalnych ochroniarzach sklepu. Super klimat. Na Hvar byliśmy 2012 roku w Ivan Dolac.

Kosztów nie mam zapisanych, ale wtedy nie mieliśmy jeszcze dzieci i jeździliśmy jednym autem z teściami, czasami jako piąty jechał szwagier, to koszty wychodziły śmieszne.

@Habanero wysyłam informacje na priv.


Sklepik będziemy mieć za plecami :P Jak tam takie cuda, to chyba będzie pobyt mocno stacjonarny :wink: :lol:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.04.2022 19:07

Bravik napisał(a):Konrad, jak ja Ci zazdraszczam. 8O :oczko_usmiech:

Cześć Krzysiek :D
Nie będzie Ci po drodze ?
Widzisz jakie warunki Prizba oferuje :oczko_usmiech:
ziemniak napisał(a):
@Habanero wysyłam informacje na priv.


8O 8O 8O
Jestem po wrażeniem.
Dziękuję za dostęp....niesamowite :papa:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.04.2022 19:13

Habanero napisał(a):(...) Jak tam takie cuda (...)
I piękny widok na Lastovo :hut:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.04.2022 19:38

Habanero napisał(a):Nie będzie Ci po drodze ?
Widzisz jakie warunki Prizba oferuje :oczko_usmiech:

Wierz mi, bardzo bym chciał. Tym bardziej że w dobrym towarzystwie wszystko lepiej wygląda i smakuje. Ale niestety, przedszkole Gosi, a zatem i ona sama ma dyżur w dwa ostatnie tygodnie lipca i w dwa pierwsze sierpnia. No i zostaliśmy zmuszeni przenieść nasz urlop na drugą połowę sierpnia. Teoretycznie wylatujemy 12 sierpnia. A gdy na dodatek wybraliśmy podróż samolotem, to zaczął się cyrk z kontrolą lotów. A na razie jesteśmy na etapie wyboru lokacji. :wink:
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 24.04.2022 19:43

Witam.Długo zastanawiałem się czy wypowiadać się na temat kosztów pobytu w Cro.
Jednak widzę,że nie będę odosobniony podając przybliżone kwoty.
Z roku na rok koszty rosną,ale przez ostatnie dwa pobyty w Tribunj 2020 i 2021 w pięć osób trzy dorosłe
plus dwoje nastolatków nasze koszty na niespełna trzy tygodnie zamykały się w prawie 4000E.
Śniadania i obiady w apartamencie,ale kolacje codziennie w konobie.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.04.2022 21:18

boboo napisał(a):
Habanero napisał(a):(...) Jak tam takie cuda (...)
I piękny widok na Lastovo :hut:

Mam taką nadzieję :D
To ta mniejsza czy większa :wink:
36467746.jpg

Bravik napisał(a):
Habanero napisał(a):Nie będzie Ci po drodze ?
Widzisz jakie warunki Prizba oferuje :oczko_usmiech:

Wierz mi, bardzo bym chciał. Tym bardziej że w dobrym towarzystwie wszystko lepiej wygląda i smakuje. Ale niestety, przedszkole Gosi, a zatem i ona sama ma dyżur w dwa ostatnie tygodnie lipca i w dwa pierwsze sierpnia. No i zostaliśmy zmuszeni przenieść nasz urlop na drugą połowę sierpnia. Teoretycznie wylatujemy 12 sierpnia. A gdy na dodatek wybraliśmy podróż samolotem, to zaczął się cyrk z kontrolą lotów. A na razie jesteśmy na etapie wyboru lokacji. :wink:

To prawda. W zeszłym roku wyjątkowo dobrze smakowało :wink:
Szkoda, że nie będzie nam po drodze. No cóż,.. życie.
Obyśmy tylko takie problemy mieli i to był jedyny minus tych wakacji.
Owocnych poszukiwań i dobrego wyboru.
Pozdrawiamy i uściskaj od nas Gosię (delikatnie :wink: )
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.04.2022 15:10

ApropoDefacto napisał(a):Jak czytam, jak niektórzy za pobyt w Cro wywalają po 15k i więcej to zdecydowanie wolę Dominikanę (jak w 2021) czy Kubę z której właśnie wróciłem :roll: za 2 tygodnie z fakultetami :wink: ale jak kto woli...

Co kto woli.
Jeśli znajdę kiedyś egzotykę spełniającą moje oczekiwania za rozsądne pieniądze to czemu nie.
Ja wolę ok 14-16 dni plażingu i zwiedzania. Zorganizowane wczasy średnio mnie kręcą.


Moje wydatki w Chorwacji w zeszłym mniej więcej:
noclegi - 3,5k
samochód - 3,5k (paliwo, winiety, autostrady, promy, wynajem busa, parkingi)
atrakcje - 2,3k (zwiedzanie i priv fishpicknik)
obiady - 2,7k
alkohol - 0,6k
zakupy - 1,6k
pozostałe - 1k (przekąski, pamiątki itp)

2+1, 17 dni z dojazdem więc 14 noclegów

Da się wydać mniej, można wydać znacznie więcej. To są jednak wakacje i nie zawsze mam ochotę sobie odmawiać przyjemności.
Ostatnio edytowano 27.04.2022 19:42 przez empire13, łącznie edytowano 2 razy
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 27.04.2022 15:26

To ja jednak jestem dusigrosz :oczko_usmiech: W poprzednim roku wydaliśmy w Czarnogórze na ponad 2 tygodnie, 2 dorosłych, 16 latka, pies około 7 000pln. i naprawdę nie oszczędzaliśmy, praktycznie codziennie jedliśmy w barach lunch lub kolację. Fakt, staraliśmy się unikać drogich restauracji. Nic do jedzenia nie wieźliśmy z Polski, oprócz zestawu przypraw i kilku zupek, jak barszcz biały, czy czerwony. Wszystko kupowaliśmy na miejscu i zwiedziliśmy praktycznie całą zatokę Kotorską.

Jak czytam o Waszych wydatkach w Chorwacji, to zaczynam się obawiać tegorocznego urlopu :oops: zakładałam podwyżkę kosztów, ale max 1000pln - 1500pln
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 839
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone