Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.04.2022 14:31

ZAQ_12 napisał(a):Jak czytam o Waszych wydatkach w Chorwacji, to zaczynam się obawiać tegorocznego urlopu :oops: zakładałam podwyżkę kosztów, ale max 1000pln - 1500pln

Nie ma co porównywać. Bez zwiedzania i z własnym samochodem (zaoszczędziłbym ok 1tys.) mógłbym wydać ok 8-9k

Cen w Czarnogórze nie znam. Atrakcji, które mogłyby wpaść mi w oko też nie.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 27.04.2022 15:12

Czarnogóra tańsza w sklepach i restauracjach, ale km więcej.
Ale w tym roku właśnie na urlop tak liczę ok. 8-8,5t max a jak będzie to się okaże na miejscu :) własnym samochodem, ale koniecznie ze zwiedzaniem.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.04.2022 15:48

Zwiedzać można wiele. Sporo atrakcji za free. Są niestety takie, które kosztują bardzo dużo.
Przy okazji. Co w Czarnogórze jest wartego zwiedzenia?
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 27.04.2022 16:26

empire13 napisał(a):[
Da się wydać mniej, można wydać znacznie więcej. To są jednak wakacje i nie zawsze mam ochotę sobie odmawiać przyjemności.


z ciekawości na ile osób ten koszt ?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.04.2022 16:35

LUKASQ napisał(a):
empire13 napisał(a):[
Da się wydać mniej, można wydać znacznie więcej. To są jednak wakacje i nie zawsze mam ochotę sobie odmawiać przyjemności.


z ciekawości na ile osób ten koszt ?

2+1
napisałem ;)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 27.04.2022 18:35

empire13

zrobiłeś cytat wcześniej kogoś innego, a mnie wstawiłeś jako autora :oops: :?:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.04.2022 18:43

ziemniak napisał(a):empire13

zrobiłeś cytat wcześniej kogoś innego, a mnie wstawiłeś jako autora :oops: :?:

Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawiłem.
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 27.04.2022 19:39

Wygląda na to że trasa przez Węgry będzie najtańsza pod względem tankowania, chyba najtaniej w Europie 5,94zl/l


,,Rząd Węgier zdecydował o przedłużeniu do 1 lipca obowiązujących ograniczeń dotyczących cen na paliwa i niektóre artykuły żywnościowe – poinformował premier Viktor Orban.

Stwierdził, że ceny rosną w całej Europie, co jest spowodowane przede wszystkim przez wojnę na Ukrainie i będą one rosnąć, dopóki się ona nie skończy.''
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.04.2022 19:48

W związku z tym dla mnie trasa przez Węgry odpada...
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 28.04.2022 04:58

ZAQ_12 napisał(a):Czarnogóra tańsza w sklepach i restauracjach, ale km więcej.
Ale w tym roku właśnie na urlop tak liczę ok. 8-8,5t max a jak będzie to się okaże na miejscu :) własnym samochodem, ale koniecznie ze zwiedzaniem.

Owszem kilometrów więcej, ale ceny w Czarnogórze naprawdę wiele rekompensują :)
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 28.04.2022 08:43

empire13 napisał(a):Zwiedzać można wiele. Sporo atrakcji za free. Są niestety takie, które kosztują bardzo dużo.
Przy okazji. Co w Czarnogórze jest wartego zwiedzenia?


My mieszkaliśmy w komplex Rivijera w Djenovici, zaraz obok Herceg Novi. Była to nasza baza wypadowa do zwiedzenia praktycznie całej zatoki Kotorskiej (w tym Kotor, Tivat, Herceg Novi) a z dalszych kierunków Budva.
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 03.05.2022 20:30

W Chorwacji pierwszy raz byłem gdzieś w 2006 roku więc mam przekrój mniej więcej jak zmieniały się koszty. Teraz wybrałem się na przedłużoną majówkę i takiego sporego wzrostu cen rok do roku to dawno nie było. A mówimy o okresie tak naprawdę jeszcze przed sezonem, gdzie noclegi można wyrwać naprawdę w dobrej cenie a gastronomia dopiero się otwiera.

Ale to co się dzieje w restauracjach (i to nie w dużych kurortach) może zatrząść niejednym portfelem. Jak kiedyś gałka loda w Splicie za 12 kun to był szczyt snobizmu tak teraz gałka za 12-15 kun na wybrzeżu wydaje się standardem. Piwo za 23-26 kun i to nie w Makarskiej, ale w Zivogosce. Danie dnia - 60 kun. Pizza inna niż margherita - 65-80 kun. Porównując kilka menu z tamtego roku (dzięki wujkowi Google) wychodzi, że restauracje uwzględniły 15-20% wzrost. Warto mieć to na uwadze planując wydatki pt. "jedzenie na mieście".
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 03.05.2022 21:25

Rudiok napisał(a):W Chorwacji pierwszy raz byłem gdzieś w 2006 roku więc mam przekrój mniej więcej jak zmieniały się koszty. Teraz wybrałem się na przedłużoną majówkę i takiego sporego wzrostu cen rok do roku to dawno nie było. A mówimy o okresie tak naprawdę jeszcze przed sezonem, gdzie noclegi można wyrwać naprawdę w dobrej cenie a gastronomia dopiero się otwiera.

Ale to co się dzieje w restauracjach (i to nie w dużych kurortach) może zatrząść niejednym portfelem. Jak kiedyś gałka loda w Splicie za 12 kun to był szczyt snobizmu tak teraz gałka za 12-15 kun na wybrzeżu wydaje się standardem. Piwo za 23-26 kun i to nie w Makarskiej, ale w Zivogosce. Danie dnia - 60 kun. Pizza inna niż margherita - 65-80 kun. Porównując kilka menu z tamtego roku (dzięki wujkowi Google) wychodzi, że restauracje uwzględniły 15-20% wzrost. Warto mieć to na uwadze planując wydatki pt. "jedzenie na mieście".


Wpadłem ostatnio do osiedlowej pizerii w Krakowie, nie byłem w niej z rok. Za dwie pizze, dwie sałatki, dwa piwa i cole zapłąciłęm 156zł. To 250KUN :( Na dwie osoby. Rok temu pewnie ze 100zł, niestety ceny na całym świecie poszły w górę kilkadziesiąt procent. W Primosten w 2021 za piwo płąciłęm w restauracji 30KUN Pizza 60 - 80 kun. Kugla 12 kun to było w 2021roku, pewnie w sezonie będzie drożej ale do przeżycia.
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 03.05.2022 21:40

Akurat w październiku byłem też w Czarnogórze i ten kontrast mnie jeszcze bardziej teraz poraził. Strach myśleć co będzie w sezonie. Nie dziwne, że sporo osób wybiera w tym roku wciąż atrakcyjną cenowo Albanię.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 04.05.2022 07:00

Pogubiłem się. Kontrast cenowy Czarnogóry poraził do Chorwacji czy Albani?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 840
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone