Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.09.2020 08:59

pixiedixie napisał(a):Tylko, że te ogórki i pomidory to tak naprawdę nasza fantazja i widzimisię.

Czyli Twoje widzimisię jest dobre, bo to pomidory i ogórki, a czyjeś już nie, bo wiezie słoiki z Pudliszek?
Ty masz fantazję, a inni dziadują?
Hipokryzja w czystej postaci.

Które to już Twoje konto?
Piąte?
Tak więc stanie się z nim to samo co z poprzednimi.
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 24.09.2020 09:00

Kapitańska Baba napisał(a):
Trajgul napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Dokładnie - więc odpuśćcie sobie zajadłą krytykę tych którzy krzystają z własnych zapasów :papa:

Kapitańska, Wy żeglarze inaczej spędzacie czas, niż większość turystów. U Ciebie przygotowanie posiłków na wyjazd (pobyt) to norma. Cześć osób, wiezie coś z Polski (na przeżycie), część kupuje coś na miejscu i gotuje obiad ale wydaje mi się, że ludzie z reguły nie chcą gotować podczas pobytu, więc muszą (chcą) stołować się w restauracjach. Myślę, że dla wielu osób, pobyt w restauracji, to jest jedna z największych atrakcji urlopowych.


Doskonale zdaję sobie z tego sprawę - ale bardzo niemiły jest fakt, że tak bardzo negowane jest własne jedzenie. Kiedy jeździłam do Chorwacji na ląd - również stołowałam się we własnym zakresie. Dlaczego? Bo smażone i grillowane mięso z chlebem czy frytkami po prostu mi nie smakuje. Tak samo jak ichniejsze wedliny - ok, mogę zjeść raz ale nie więcej. Nie rozumiem skąd u ludzi takie podejście - jesz swoje to znaczy że masz beznadziejne wakacje :roll: Czy urok wyjazdu i wakacji polega tylko na jedzeniu?


Nie mma zamiaru przekonywać cię do zmiany gustu, ale do jakich miejsc zachodziłaś, skoro do wyboru miałaś tylko grillowane mięso z frytkami?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 24.09.2020 09:01

Trajgul napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Dokładnie - więc odpuśćcie sobie zajadłą krytykę tych którzy krzystają z własnych zapasów :papa:

Kapitańska, Wy żeglarze inaczej spędzacie czas, niż większość turystów. U Ciebie przygotowanie posiłków na wyjazd (pobyt) to norma. Cześć osób, wiezie coś z Polski (na przeżycie), część kupuje coś na miejscu i gotuje obiad ale wydaje mi się, że ludzie z reguły nie chcą gotować podczas pobytu, więc muszą (chcą) stołować się w restauracjach. Myślę, że dla wielu osób, pobyt w restauracji, to jest jedna z największych atrakcji urlopowych.


Ty tak serio z tą atrakcją ? 8O
My jemy, płacimy i jak najszybciej opuszczamy. Wolimy plażę i morze, ewentualnie taras i oglądanie gwiazd przy winie
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 24.09.2020 09:02

anakin napisał(a):
pixiedixie napisał(a):Tylko, że te ogórki i pomidory to tak naprawdę nasza fantazja i widzimisię.

Czyli Twoje widzimisię jest dobre, bo to pomidory i ogórki, a czyjeś już nie, bo wiezie słoiki z Pudliszek?
Ty masz fantazję, a inni dziadują?
Hipokryzja w czystej postaci.


A czy ja napisałem że dobre? Może i tak, dla mnie. Jak bym nie miał źródła dobrych pomidorów, kupowałbym na miejscu , co zresztą nierzadko się zdarza, bo cala rodzina konsumujemy pomidory w ilościach hurtowych ;)

Napisałem o jakimś dziadowaniu? Parę wpisów wyżej ktoś pisał o siatach z wałówką i wątku z komicznymi wpisami na ten temat.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.09.2020 09:05

pixiedixie napisał(a):Nie mma zamiaru przekonywać cię do zmiany gustu, ale do jakich miejsc zachodziłaś, skoro do wyboru miałaś tylko grillowane mięso z frytkami?


Do niewielu i wieki temu :wink:
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 24.09.2020 09:06

sito_zabrze napisał(a):
Trajgul napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Dokładnie - więc odpuśćcie sobie zajadłą krytykę tych którzy krzystają z własnych zapasów :papa:

Kapitańska, Wy żeglarze inaczej spędzacie czas, niż większość turystów. U Ciebie przygotowanie posiłków na wyjazd (pobyt) to norma. Cześć osób, wiezie coś z Polski (na przeżycie), część kupuje coś na miejscu i gotuje obiad ale wydaje mi się, że ludzie z reguły nie chcą gotować podczas pobytu, więc muszą (chcą) stołować się w restauracjach. Myślę, że dla wielu osób, pobyt w restauracji, to jest jedna z największych atrakcji urlopowych.


Ty tak serio z tą atrakcją ? 8O
My jemy, płacimy i jak najszybciej opuszczamy. Wolimy plażę i morze, ewentualnie taras i oglądanie gwiazd przy winie


Wieczorna dobra kolacja to było nie było "żelazny" kultury w tamtych stronach, a więc i atrakcja. Czy to Chorwacja, czy Grecja, czy Hiszpania.

Ale drink bary też są, więc i można posiedzieć nocą przy winie ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.09.2020 09:08

sito_zabrze napisał(a):
Ty tak serio z tą atrakcją ? 8O
My jemy, płacimy i jak najszybciej opuszczamy. Wolimy plażę i morze, ewentualnie taras i oglądanie gwiazd przy winie


To i tak długo wytrzymujecie 8O Nasze córy w tym roku kilkukrotnie miały ochotę na pizzę - szły, zamawiały na wynos i jadły u siebie :mrgreen:
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 24.09.2020 09:09

Kapitańska Baba napisał(a):
pixiedixie napisał(a):Nie mma zamiaru przekonywać cię do zmiany gustu, ale do jakich miejsc zachodziłaś, skoro do wyboru miałaś tylko grillowane mięso z frytkami?


Do niewielu i wieki temu :wink:


Chorwacja się przez te lata zmieniła, karmią lepiej i masz więcej do wyboru ;)

Chociaż, rzeczywiście kuchnia chorwacka przy np. greckiej ,nie wspominając o włoskiej, pozostaje w tyle. Spetzofai w papryce i duża micha horiatiki czasami chodzi za mną w Chorwacji ;)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.09.2020 09:09

Kapitańska Baba napisał(a):Czy urok wyjazdu i wakacji polega tylko na jedzeniu:

Znajoma mi kiedyś mówiła, że w górach, po przejściu jakiegoś szlaku, uwielbia siedzieć kilka godzin w restauracji, np. na Krupówkach, jeść i pić, przy akompaniamencie góralskiej kapeli. Wtedy najlepiej się bawi i odpoczywa.
sito_zabrze napisał(a):Ty tak serio z tą atrakcją ? 8O
My jemy, płacimy i jak najszybciej opuszczamy.

Oczywiście, że serio, nie udawaj, że nie wiesz, że tak niektórzy mają. Znam osoby, co jadą do specjalnie na obiad, na rybkę do Gdańska (samego miasta nie zwiedzając). Przebywałem na wakacjach z osobami, dla których obiad w restauracji jest najważniejszym punktem dnia (bo co jest np. fajnego w plażowaniu). Ale znam też takie osoby (również bylem z nimi na wakacjach), które prędzej sobie kupią zapiekankę z budki, niż wydadzą 100-150zł na rodzinny obiad. Każdy jest inny, i prawie każdy z nas takie osoby zna.
P.S. Piszę o Polsce, nie o Chorwacji.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.09.2020 09:16

"Trajgul"]
Znajoma mi kiedyś mówiła, że w górach, po przejściu jakiegoś szlaku, uwielbia siedzieć kilka godzin w restauracji, np. na Krupówkach, jeść i pić, przy akompaniamencie góralskiej kapeli. Wtedy najlepiej się bawi i odpoczywa.


Jeśli pozwoli jej to zregenerować siły to czemu nie :wink:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 24.09.2020 09:22

pixiedixie napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):
pixiedixie napisał(a):
Każdy ma swoje gusta. Jedni nie mogą oderwać się od polskiej kuchni, inni lubią zmianę smaku przez tych kilka-kilkanaście dni. I na tym poprzestańmy.


Dokładnie - więc odpuśćcie sobie zajadłą krytykę tych którzy krzystają z własnych zapasów :papa:


Miałem zakończyć, ale wskaż w moich wypowiedziach jakikolwiek element "krytyki", nie wspominając o "zajadłej".

W jednym wpisie wyżej wyraziłem tylko zdziwienie, że ludzie jeszcze jeżdżą z takimi zapasami, bo osobiście naprawdę nikogo takiego nie znam, kojarzy mi się to z dzieciństwem z czasów peerelu, kiedy rzeczywiście brało się ze sobą prawie wszystko do jedzenia, bo na miejscu było albo za drogo na polską kieszeń, albo niewiele było do kupienia


Ile rodzin jeżdżących do Chorwacji znasz osobiście? 4, może 5? Do Chorwacji jeździ rocznie około milion turystów z Polski i uwierz, że większość "coś" zabiera podobnie z resztą jak i ty. Jedni mniej, drudzy więcej. Jedni się przyznają, a inni nie.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 24.09.2020 09:24

Być może ja jestem nienormalny ale jechać tyle godzin autem, żeby potem za główna atrakcje mieć siedzenie w restauracji.... :roll:

Chyba przechodzę kryzys wieku średniego :mrgreen:
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 24.09.2020 09:29

SingSing74 napisał(a):Ile rodzin jeżdżących do Chorwacji znasz osobiście? 4, może 5? Do Chorwacji jeździ rocznie około milion turystów z Polski i uwierz, że większość "coś" zabiera podobnie z resztą jak i ty. Jedni mniej, drudzy więcej. Jedni się przyznają, a inni nie.


Myślę, że kilkadziesiąt. Prywatnie plus z racji branży, w której pracuję i która ma mocne związki z pewnymi aspektami turystyki.

Ale oczywiście nie rozciągam tych wniosków na wszystkich.

No i rzeczywiście ja zabieram i nie wstydzę się przyznać. Warto jednak rozróżnić "oprócz" od "zamiast".

Z ciekawości muszę poczytać ten wątek o którym pisano wyżej ;)
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 24.09.2020 09:35

sito_zabrze napisał(a):Być może ja jestem nienormalny ale jechać tyle godzin autem, żeby potem za główna atrakcje mieć siedzenie w restauracji.... :roll:

Chyba przechodzę kryzys wieku średniego :mrgreen:


Turystyka tematyczna. Znam ludzi którzy specjalnie latają na inne kontynenty aby "zaliczyć" jakąś słynną knajpę.

My przed wycieczką do Barcelony pół roku wcześniej rezerwowaliśmy stolik w 4Cats ;)

Znam też człowieka który przedziera się prze dzicz dwa dni, aby zobaczyć jakąś skałkę w ukraińskich Karpatach - geoturystyka.

Takich odmian tematycznych będzie coraz więcej. Ludziom przestaje wystarczać kocyk na plaży, piwo z puszki i lody z budki.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.09.2020 09:37

sito_zabrze napisał(a):Być może ja jestem nienormalny ale jechać tyle godzin autem, żeby potem za główna atrakcje mieć siedzenie w restauracji.... :roll:

Ode mnie półtorej godzinki ;). Pamiętam jak 20 lat temu, z kumplami, zajechaliśmy do Stegny na plażę, zapaliliśmy papierosa i gasząc go, kumpel kierowca powiedział: i co, wracamy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 801
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone