Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 25.09.2020 00:15

wikol napisał(a):Cała tajemnica przywożonego jedzenia do Chorwacji- pieniądze.
I nikt mi nie powie że przywozi jedzenie bo tak lubi. Chodzi o kasę. :papa:


Bzdura!
Przywożę jedzenie, które lubię. Jakości takiej, której w Chorwacji nie dostanę, niestety. W cenie droższej niż chorwackiej...
Z reguły takie śniadaniowe, bo w Cro ze śniadaniami słabo.

Ale oczywiście najlepiej jest mierzyć swoją miarą...
I nałogowo wpieprzać Chorwackie lody o smaku cukru buraczanego :mrgreen:

no sorry, ale nie mogłem się powstrzymać :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.09.2020 08:49

Ja wożę przez siebie uwędzone szynki, kiełbasy itp. Wędzę trzy razy w roku, przed każdymi świętami i na wyjazd do Chorwacji :wink: Zabieram też dwie - trzy konserwy mięsne i o zgrozo dwie - trzy zupki chińskie. Domu nie jadam zup z paczki a na urlopie czasem przychodzi mi chęć. Nie zabieram za to wody, piwa, kartofli itp. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.09.2020 09:54

Trajgul napisał(a):Wy żeglarze inaczej spędzacie czas

Widzisz tu żeglarza ? :lol:
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 25.09.2020 11:28

Obiadowo jesteśmy "ukonobieni" prawie w 100% prawie bo w niedziele ma być rosół :D wtedy sobie gotuję tylne napędy z kuraka na rosołek i później do panierki na drugie :mrgreen: takie skrzywienie , chociaż chorwackie ziemniaki mi nie do końca smakują . Ale zabieram z kraju kilka swoich słoików z mięskiem i jakiś żółty serek na śniadania do tego zawsze mineralną w butelkach 0,5 (jednak wolę naszą) jako że dużo łażę po Biokovie przed wyjściem zamrażam kilka bocy i nie noszę termosu żeby mieć chłodną wodę . Co do kosztów pobytu to liczę około 300 futrzaków na dwie osoby dziennie i zawsze mi się to sprawdza , dojazd około 1300 zł + koszt apartmana .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.09.2020 13:15

A na rosół wołowinkę masz? Z ciekawosci: gotujesz taki prawdziwy rosół co to 3h pyrka i pyrka?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 25.09.2020 15:47

alechandro napisał(a):
Trajgul napisał(a):Wy żeglarze inaczej spędzacie czas

Widzisz tu żeglarza ? :lol:


Odpuść, #aleksandro, odpuść... żeglarzom... :)

"...czytanie rzecz trudna, myślenie prawie niewykonalna..."...

Za drogi tenże urlopix w HR-e... ;)
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 25.09.2020 21:19

piekara114 napisał(a):A na rosół wołowinkę masz? Z ciekawosci: gotujesz taki prawdziwy rosół co to 3h pyrka i pyrka?

Niestety bez wołowinki ale rosołek gotuję się co najmniej od siódmej
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 25.09.2020 21:38

"Biorę 300 kun na dwie osoby dziennie i mi się to sprawdza".
Cóż, zazdroszczę. Jeszcze trzy lata temu też dawałem radę, ale teraz już się w tym limicie nie mieszczę. Sama obiadokolacja dla dwóch osób to ok. 250-350 kun. Teraz cieszę się jak dziennie wydam mniej niż 400.
Co roku jest drożej. Pamiętam jak sałatka z hobotnicy kosztowała 50-60 kun, a ja myślałem, że to "drogo". Cóż, tanio już było...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.09.2020 21:45

No jest coraz drożej, to prawda. Sam z 10 razy jadam obiad/obiadokolacje w konobie, w apartmanie tylko śniadanie. Do tego codziennie rano kawa w knajpce, sporo browarów, wina, lody, inne duperele mniej lub bardziej potrzebne i nazbiera się sporo tego wszystkiego. Za samo wino kupione do Polski zapłaciłem prawie 1000 kn, kilka lat za taką ilość sporo mniej.
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 25.09.2020 23:33

Jaceł napisał(a):"Biorę 300 kun na dwie osoby dziennie i mi się to sprawdza".
Cóż, zazdroszczę. Jeszcze trzy lata temu też dawałem radę, ale teraz już się w tym limicie nie mieszczę. Sama obiadokolacja dla dwóch osób to ok. 250-350 kun. Teraz cieszę się jak dziennie wydam mniej niż 400.
Co roku jest drożej. Pamiętam jak sałatka z hobotnicy kosztowała 50-60 kun, a ja myślałem, że to "drogo". Cóż, tanio już było...

Już kilka lat do tyłu przestaliśmy jeść "obiadokolację". Jeśli nigdzie nie jedziemy , a ja nie łażę po skałach plażujemy od 9-10 do 12-12.30 potem szybka kąpiel w apartmanie i konoba - po 15 powrót na plażę , jakoś nie służy nam napchanie żołądków na noc - wieczorem tylko draśniem jakąś lepinię z serkiem lub pomidorkiem . Za rybką nie przepadamy jestem typowym mięsożercą dlatego nasz rachunek przeważnie mieści się w okolicach 180 - 220 kun do tego wieczorem jakieś piwko i lampka wina
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 26.09.2020 09:46

Dania mięsne w Dalmacji są rzeczywiście dużo tańsze, ale cóż, ze mnie wychodzi tu takie "cebulactwo" ... skoro za "kotleta" mam zapłacić dwa razy więcej niż w Polsce, to wolę zapłacić jeszcze więcej i zjeść świeże owoce morza, czy inną doradę, bo tego w Polsce nie mam.
A płacić za coś, co się lubi, a co jest na co dzień niedostępne jest mi jakoś lżej ;)
Kiedyś na początku przeczytałem na forum mądre zdanie: "Nie przeliczaj na złotówki, bo to niczego nie zmieni, a będziesz nieszczęśliwy".
To działa :)
roolez
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) roolez » 26.09.2020 09:56

Zliczyłem swoje wydatki za 13 dni pobytu w Makarskiej dwóch dorosłych osób i wyszło mi prawie 7000,-; bez szaleństw ale i nadmiernego "szczypania".
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 26.09.2020 16:06

Mnie to, że się jedzenie zabiera z kraju w jakiejkolwiek postaci nie przeszkadza. Lepsze to niżli zabieranie alkoholu z Polski i chlanie go na potęgę w apartmanie czy na plaży. Wolę obiad ugotować niż oglądać w tym czasie żałosne towarzystwo w Konobie o darciu ryja już nie wspominam. ,
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1964
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 26.09.2020 17:04

Ural napisał(a):Wolę obiad ugotować niż oglądać w tym czasie żałosne towarzystwo w Konobie o darciu ryja już nie wspominam. ,

Buractwo jest wszędzie ale w konobie jeszcze nie zdarzyło mi się spotkać.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.09.2020 17:21

Ural napisał(a):Mnie to, że się jedzenie zabiera z kraju w jakiejkolwiek postaci nie przeszkadza. Lepsze to niżli zabieranie alkoholu z Polski i chlanie go na potęgę w apartmanie czy na plaży. Wolę obiad ugotować niż oglądać w tym czasie żałosne towarzystwo w Konobie o darciu ryja już nie wspominam. ,

Ja tam wolę jednak na urlopie jeść w restauracji czy konobie jednak w związku z ograniczonym budżetem robimy to zazwyczaj" co drugi dzień" a ostanimi wyjazdami nawet częściej . Co do darcia się w konobie to szczerze w cro chyba raz na kilkadziesiąt posiłków trafiła nam się biba i to jeszcze na wyjeździe, podczas zwiedzania Trogiru. Z 2 rodzinki niemieckie dosyć głośno zachowywały się na tarasie widokowym konoby ale dało się wytrzymać. Na szczęście nie mamy takich przeżyć jak Ural i oby tak nadal było. Może zła lokalizacja, zła miejscówka z tym jedzeniem...?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 804
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone