Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.01.2017 17:48

a Wy / My jak się o takiej możliwości dowidzieliśmy?
ja dzięki forum...przed pierwszym wyjazdem już o tym wiedziałem i zastosowałem...
kangur19
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kangur19 » 25.01.2017 21:38

My wyjechaliśmy z Redy 14 lipca w czwartek o godzinie 8.00 do Omiś. Trasa przez świeżo otwartą A1 koło Łodzi, dalej na Gorzyczki. Winieta kupiona na pierwszej stacji Shella w Czechach od razu na Czechy i na Austrię :). Dalej w kierunku Brna, tutaj szybki obiadek w centrum handlowym i dalej w drogę na przejście graniczne Mikulov. Trasa malownicza, nie ma monotonni. Na przejściach granicznych obyło się bez problemów. Zawrót głowy przyprawiły nam autostrady i remonty drogowe we Wiedniu :D. Jako, że przed 23 byliśmy w Graz, postanowiliśmy zjechać tam na parking autostradowy na odpoczynek i sen. Dalej w podróż wyruszyliśmy około godziny 4 rano. Obraliśmy kierunek na słynny objazd na Słowenii, jedynym problemem było zgubienie się w Ptuju, 15 min krążenia po mieście, aż w końcu z powrotem trafiliśmy na bezpłatną już autostradę w kierunku granicy. Półgodzinny korek przed przejściem granicznym Słowenia - Chorwacja (nic nowego). Niemiła niespodzianka spotkała nas kiedy śmigaliśmy już autostradą w kierunku Omiś. 3 km przez zjazdem na Zadar powstał mega korek, w który straciliśmy dobre 2 godziny - powód to silny wiatr i zamknięcie odcinka autostrady. Na miejscu w Omiś byliśmy o 14 w piątek:)
mmmariuszekkk
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 20.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmmariuszekkk » 27.01.2017 07:48

Dobrze sobie przeliczyłem że jechaliście 30 h? :D :oczko_usmiech: :hut: :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107681
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.01.2017 08:35

mmmariuszekkk napisał(a):Dobrze sobie przeliczyłem że jechaliście 30 h? :D :oczko_usmiech: :hut: :roll:

Czasem tak bywa, a z Redy do Omiś sporo kilometrów.
kangur19
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kangur19 » 27.01.2017 19:19

Gdyby nie nocka w Austrii i zamknięta autostrada w Chorwacja myślę, że ten wynik wyniósłby około 20h :), bez szarżowania
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107681
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.01.2017 21:12

kangur19 napisał(a):Gdyby nie nocka w Austrii i zamknięta autostrada w Chorwacja myślę, że ten wynik wyniósłby około 20h :), bez szarżowania

Jeśli tyle godzin za kierownicą jeden kierowca bez dłuższego odpoczynku - to jest to szarżowanie.
bajprzeznet
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 15.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bajprzeznet » 03.02.2017 18:40

W 2016, we wrześniu o dziwo bardzo dobry powrót - Umag - Ozorków - 13h (7:40-20:45), z obiadem po drodze, zakupami na Słowacji i 4 tankowaniami :) Rok temu było 16h, skąd taka różnica? Wyjazd 30 minut wcześniej, przekroczenie granicy Cro/Slo w okolicach Portoroz, gdzie dokładamy pare km ale idzie płynnie bez żadnej kolejki. Drugi ważny aspekt - dobra pogoda, brak opadów. Trzecia sprawa - brak zatorów na granicy, w rok wcześniej na granicy z Austria stracone 30 minut.

Tak naprawdę wystarczy jedna kolizja na trasie, porządne załamanie pogody i korek na granicy i cała podróż może się wydłużyć o parę godzin.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
ENC

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 05.02.2017 19:46

Cze!
W poście valdemar-a jest link https://goo.gl/maps/GZ2zqsrsAz32 po kliknięciu w który oczom naszy ukazuje się fragment autostrady z oznakowaniem którędy jechać w zależności od wybranego sposobu płatności. Na tablicach informujacych o sposobie płatności bezgotówkowej widoczne są m.in. rodzaje kart bankomatowych, ale to co mnie zaintrygowało to znaczek przedstawiający przód pojazdu a przed nim taka trzykrotna "falka" pod tym napis ENC. pogrzebałem w necie i http://hac.hr/cestarina/enc lub http://hac-onc.hr/. Podobny (chyba) do systemu ENC jest norweski system AUTOPASS...no ale to już pytanie do troche lepiej obznajoionych z chorwackim językiem forumowiczów ...sorrki za offtopa.
pozdro
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.02.2017 20:04

Nie wiem jaki jest norweski system AUTOPASS..., ale Chorwacki ENC jest bardzo podobny do Polskiego VIA AUTO. Czyli elektroniczny pobór opłat, musisz mieć urządzenie które doładowujesz. przejeżdżając przez bramkę automatycznie ściąga Ci kasę z tego urządzenie.
maniek_t1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.06.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_t1 » 10.03.2017 14:08

Dzięki serdeczne za szybkie odpowiedzi.
Więc czas już myśleć...
Czy sądzicie, że wyjeżdżając ok. 4.00 rano spod Warszawy (2 plus 2 - dzieciaki w wieku przedszkolno - wczesnoszkolnym) jest szansa zajechać dalej niż do Graz i okolic?
Wiadomo, przerwy typu "siku" częściej... :D
Prędkość normalna dodaję - nie jestem szaleńcem :) .
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 10.03.2017 14:26

wedlug mnie absolutnie tak, fakt ze ja jezdzilem na raz i bez dzieci wiec przystankow mniej i predkosc przelowotwa ~140

ale jak wyjedziesz o 4 rano i jedziesz autostradami, to mysle ze PL zrobisz tak max do 9/10, potem 3h na Czechy i max 3h na Austrie ...dolicz moze z godzine na obiad i max 17/18 jestes pod Grazem

to tak z luzem w bucie bym powiedzial:)

ja osobiscie nie wyjechalbym o 4 pewnie, bo dla mnie najgorsza pora, zasypianie na maxa. wyjezdzajac okolo 17 dnia poprzendiego (+ godzina snu w nocy) zazwyczaj bylem okolo 6 na granich chorwackiej)
maniek_t1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_t1 » 10.03.2017 14:49

Dzięki wielkie za podpowiedź, tak pewnie zrobię.
:D

Na noc nie mogę wyjechać... musowo z rana.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 10.03.2017 17:24

Rok temu trasa Warszawa -Krapinskie Teplice 12 h jazdy.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 10.03.2017 17:53

Każdy musi sam wybrać czas przejazdu i miejsce noclegu. Dla jednego 12 h jazdy to "pikuś" a inny po 8 ma mrówy w d...pie :wink: Szczególnie jak jedziemy z dziećmi czas przejazdu jest względny. Każdy ma swoją strategie, jedni jadą na raz inni w pierwszy dzień jak najdalej inni natomiast większość trasy wolą robić już za granicą. Dla mnie najtrudniejszym odcinkiem jest wyjazd z kraju, mimo że jest już coraz lepiej to jednak ten odcinek mnie najbardziej męczy.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 10.03.2017 18:14

Mnie również męczy najbardziej przejazd przez Polskę a mam niestety cała do pokonania:(. Nie przepadam też za odcinkiem czeskich autostrad ale jednak przejechanie Polski to jak dla nas blisko połowa drogi :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 62
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone