Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 19.01.2017 20:00

Witam.
Jaworzno Pakoštane 13godz.
Pozdrav
tomton
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomton » 19.01.2017 20:28

Ostrów Mazowiecka - Warszawa - Częstochowa, tankowanie na BP przed samą granicą - Ostrava winiety na Czechy i Austrię - Brno - Wiedeń - Słowenia autostradą - Zagrzeb - Makarska ok 1600 km wyjazd godzina 16, jazda nocą, dzieci śpią, u celu na śniadanko ok godziny 11. W sumie na spokojnie w dwóch kierowców 19 godzin. Citroen Jumpy 9 osobowy 2,0 diesel 136 koni, średnie spalanie ok 8 l.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 20.01.2017 01:46

tomton napisał(a):[...]tankowanie na BP przed samą granicą [...]

To drożej byłoby chyba tylko na stacjach przy austriackiej autostradzie ;)
mmmariuszekkk
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 20.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmmariuszekkk » 20.01.2017 08:11

Radom - Pag (caska) : 1 razem Radom-Zawiercie-Ostrava-Brno-Wiedeń-Graz-Zagrzeb
1 razem jechałem na prom do Prizna było to w lipcu więc na drodze bardzo luźno - 1 auto A4 B6 1.9 tdi spalanie 5,5 L , czas ~ 19 H prędkość 110-120
4 osoby na pokładzie.
Drugim razem już nie było tak kolorowo :D-Autostradą do Posedarje - dalej już wiadomo. 4 samochody w tym 2 na LPG no i tutaj musiałem dokładnie zaplanować podróż bo wiadomo problem z LPG, pojechałem zgodnie z tym co piszą na forum chodz czasem brakło parę litrów LPG. Większy Problem pojawił się na zwężeniu autostrady w Słowenii, staliśmy około 2 H, poźniej w chorwacji to był jakiś koszmar od Zagrzebia do Pagu. Autostrada korkowała sie przed zwężeniami tunelów ( był to naturalnie sierpien). Dotarlismy po około 20 -21 H z tym że do samej Słowenii lecielismy cały czas 150-160. Nauczony doświadczeniem w tym roku jadę pod koniec czerwca/ na początku lipca :D
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 20.01.2017 14:30

[quote="Kacper1978"]Witam.
Jaworzno Pakoštane 13godz.
Pozdrav[/quote


Winiety kupowałem w Czechach .
Tankowanie Breclav Tesco Lidicka 137 najtansza benzyna
Austria tankowanie Mureck
Słowenia objazd M-L-P

Jazda z 3.dzieci także częste siku

Toyota Avensis 1.8 benzyna ( 140 -160km/h) na autostradach
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.01.2017 19:50

Wygrzebałem post sprzed pół roku:
travel napisał(a):
valdemar napisał(a):Nie przypominam sobie, co najwyżej korkuje się na brankach koło Zagrzebia, ale na pasach "kartowych" korków nie ma.

Za to na bramkach pieniężnych korki po 3km lub więcej 8O

A czemu tak się dzieje? Jest jakiś problem z płatnością kartą na bramkach?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 24.01.2017 20:09

Czytaj ze zrozumieniem
na pasach "kartowych" korków nie ma.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.01.2017 20:16

elka21, ja rozumiem. Dlatego pytam, dlaczego tak się dzieje, skoro wszędzie, gdzie czytam to ludzie piszą, żeby w Chorwacji, jeśli to możliwe płacić kartą. Więc dlaczego wolą stać w korkach na bramkach "gotówkowych"?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.01.2017 20:19

nie wolą, nic nie wolą...
już raz o tym pisałem...wszystkich moich znajomych uświadamiam, że nie dość, że można płacić kartą, to są jeszcze samoobsługowe bramki...nigdy o tym od nikogo nie słyszałem...zawsze ja o tym mówię...
nie wszyscy jeżdżący do cro czytają to forum i zagłębiają się w takie tematy...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2017 20:41

Trajgul napisał(a):elka21, ja rozumiem. Dlatego pytam, dlaczego tak się dzieje, skoro wszędzie, gdzie czytam to ludzie piszą, żeby w Chorwacji, jeśli to możliwe płacić kartą. Więc dlaczego wolą stać w korkach na bramkach "gotówkowych"?


Myślę, że dlatego, że aby wjechać na bramki "kartowe" trzeba nieco wcześniej zjechać z głównego pasa ruchu, a większość jedzie jak leci /i jak wszyscy/.
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 24.01.2017 21:30

bigredone napisał(a):
Trajgul napisał(a):elka21, ja rozumiem. Dlatego pytam, dlaczego tak się dzieje, skoro wszędzie, gdzie czytam to ludzie piszą, żeby w Chorwacji, jeśli to możliwe płacić kartą. Więc dlaczego wolą stać w korkach na bramkach "gotówkowych"?


Myślę, że dlatego, że aby wjechać na bramki "kartowe" trzeba nieco wcześniej zjechać z głównego pasa ruchu, a większość jedzie jak leci /i jak wszyscy/.


No ja na ten przykład dlatego, że jechałem pierwszy raz i zgupiałem... Stanąłem na rozjeździe i patrzę, że wszyscy walą w korek a na prawo zjeżdżają pojedyncze auta, stwierdziłem, że to ich jakiś viatoll i 45 min w plecy :)
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 25.01.2017 11:35

babiszado napisał(a):
bigredone napisał(a):
Trajgul napisał(a):elka21, ja rozumiem. Dlatego pytam, dlaczego tak się dzieje, skoro wszędzie, gdzie czytam to ludzie piszą, żeby w Chorwacji, jeśli to możliwe płacić kartą. Więc dlaczego wolą stać w korkach na bramkach "gotówkowych"?


Myślę, że dlatego, że aby wjechać na bramki "kartowe" trzeba nieco wcześniej zjechać z głównego pasa ruchu, a większość jedzie jak leci /i jak wszyscy/.


No ja na ten przykład dlatego, że jechałem pierwszy raz i zgupiałem... Stanąłem na rozjeździe i patrzę, że wszyscy walą w korek a na prawo zjeżdżają pojedyncze auta, stwierdziłem, że to ich jakiś viatoll i 45 min w plecy :)


Tym dziwniejsze, że pasy "kartowe" są bardzo wyraźnie oznaczone. Może ludzie nie znają języków,m albo wyrwani z głębokiego powiatu boją się nieznanych oznaczeń?

https://goo.gl/maps/GZ2zqsrsAz32
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2017 11:48

Wszystko się zgadza - tylko tak jest na A 1 przy powrocie. :idea:
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 25.01.2017 12:02

Ok. A można prosić o mały instruktarz (nie mam zjedzonych wszystkich rozumów). Rozumiem, że trzeba umieścić w automacie bilet wjazdowy na autostradę, oraz kartę debetową (kredytową). Czy kolejność ma znaczenie? Oznaczenia w automacie umieszczenia biletu i karty?
Przejeżdżając tunelem św. Ilija wystarczy włożyć kartę. I to wszystko.
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 25.01.2017 12:08

tolek1 napisał(a):Ok. A można prosić o mały instruktarz (nie mam zjedzonych wszystkich rozumów). Rozumiem, że trzeba umieścić w automacie bilet wjazdowy na autostradę, oraz kartę debetową (kredytową). Czy kolejność ma znaczenie? Oznaczenia w automacie umieszczenia biletu i karty?
Przejeżdżając tunelem św. Ilija wystarczy włożyć kartę. I to wszystko.


Najpierw podajesz bilet, automat przelicza kwotę, jaką masz zapłacić, następnie wkładasz kartę.
Z tunelem jest inaczej, bo są tylko jedne bramki i opłata za przejazd jest stała.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone