Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hiszpania - czy rezerwowaćcampingi?

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Hiszpania - czy rezerwowaćcampingi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 14.02.2011 15:40

Witajcie,
pytanie, jak z tematu ...

... moje doświadczenia z Chorwacji, Grecji, Włoch są takie: we Włoszech zdarzyło mi się nie dostać miejsca na campingu!
Dotyczyło to wszak jednego regionu (jezioro Garda), ale tak było.

Do tego dochodzi obecność formularzy rezerwacyjnych na stronach campingów, które wyostrzyły moją czujność - skoro jest taka możliwość, to po coś to jest :roll:

Stąd moje obawy i pytanie odnośnie Sewilli, Malagi, Kadyksu, Toledo, Granady, czyli szeroko pojętej Andaluzji :@)

Czy jest szansa, że ludzie oszaleją i rzucą się na hiszpańskie campingi? Zatem - czy lepiej rezerwować?

Pytanie jest nieco pro forma, bo jestem zdecydowanym przeciwnikiem wszelkich rezerwacji.
Rezerwacje powodują, że dostaję mdłości i obrzydu ... :wink:

To co? Jakie jest Wasze doświadczenie?

pozdrawiam, Krystof
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 14.02.2011 18:29

Witaj

Ja jeździłem po Hiszpanii najczęściej w drugiej połowie sierpnia i nie było problemu z miejscami pod namiot. Natomiast z rozmów z obsługą wynikało , że w lipcu ciasno jest.

Szczególnie w molochach z basenami i animacją. Z drugiej strony łatwiej o miejsce w takim molochu niż w małym campingu.

Tylko, że to 10 lat temu było. Na forum są osoby z młodszymi doświadczeniami.

Pozdrawiam

Jacek

p.s.

Jak w tym roku korespondowałem z kilkoma campingami to raczej o rezerwacje pod przyczepy i k(c)ampery chodziło.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.02.2011 01:07

Dokładnie, Hiszpanie od kilku lat podobnie jak Francuzi czy Anglicy lub Skandynawowie coraz częściej jeżdżą camperami i nimi odwiedzają kempingi a ponieważ taka buda trochę miejsca zajmuje, więc... rezerwacje dla takowych wskazane.

Problem może wystąpić w miejscach popularnych wśród miejscowych i przyjezdnych. Myślę, ze po prostu warto wyszukać w necie dane campy w okolicy jaka nas interesuje i napisać do nich jak z wolnymi miejscami- zwłaszcza, że to się może zmieniać w zależności od lokalnych świąt, fiest, imprez itp.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 15.02.2011 15:41

Moje doświadczenia są skromne i stare :wink:
Rok 2004, II połowa sierpnia. Mieliśmy problemy z miejscami na kempach :!: Ciasno było wszędzie, a największe problemy o ile pamiętam w okolicy Marbelli, Calpe i Benidorm...

pozdr

P.S.
A mimo wszystko też jestem przeciwnikiem wszelkich rezerwacji...
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 15.02.2011 20:47

janusz.w.

Jestem zaskoczony, że mieliście problem na campingach w 2 połowie sierpnia.

Jak ja podróżowałem po Hiszpanii (lata 2000 - 2001) to właśnie po 15-16 sierpnia spadały ceny i miejsca się robiły.

Jedynie "Mobile Home" były zawsze zajęte - mieszkali w nich Hiszpanie, którzy spędzali tam czas od wiosny do jesieni.

Pozdrawiam

Jacek
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 16.02.2011 21:49

2000-2001...
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 16.02.2011 22:40

Toć napisałem , że ostatni raz byłem w Hiszpanii i Portugalii 10 lat temu. Ale tak się składa, że kontaktu z Hiszpanią nie straciłem a nawet w zeszłym roku się kontakt nasilił w związku z planowanym przeze mnie wyjazdem do ww. kraju.

Informacje jakie podaję są aktualne - nim tutaj napisałem sprawdziłem je. I tyle tematem wyjaśnienia.

Pozdrawiam

Jacek
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.02.2011 08:38

ok

to tak:
1. rezerwował nie będę, bo - jakbym chciał rezerwować - to bym już miał zarezerwowany apartament przy plaży za 40 - 50 euro i miał własną, wyposażoną kuchnię, łóżko z pościelą, łazienkę, klimę

taka opcja jest szalene kusząca, ale wymaga rezerwacji i bycia przez tydzień w jednym miejscu ...

2. skontaktuję sięz kilkoma campingami i zapytam, co sądzą; a nuż - po wypełnieniu ankiety i zostawieniu im swoich danych - dostanęrabat 10% na camping ;@) - dam znać, jak mi poszło

dziękuję i pozdrawiam, Krystof

PS. oczywiście - po podsumowaniu tego wątku zrobięstosowne dopiski tutaj: forum/viewtopic.php?t=30569&highlight=

nic nam nie ucieknie!!! K.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.02.2011 14:29

no i gra gitara:

po wysłaniu takiego maila do kilku campingów ...

Hola!
Yo y mi familia para visitar Andalucía en julio-agosto de 2011.
Dormimos en una tienda de campaña de 1-3 noches.
Tenemos que reservar un lugar, si podemos llegar sin una reserva?
Y cuanto cuesta una noche para 2 aduldos i dos ninos (5, 9) – plaza + coche + tienda + sin electric?

Saludos desde Gdansk, Polonia
Chris


... dostałem już dwie odpowiedzi, że kategorycznie nie rezerwować, o ile nocleg jest rzeczywiście na 1-3 noce, a nie na tydzień lub więcej.

Uprzejmie poinformowano mnie również o cenie campingu - ok. 40 euro za dobę :@(((

Saludos, Chris
zborcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 21.05.2011
Hiszpania pod namiotem-informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) zborcio » 12.02.2015 19:03

Witam
Mam zamiar lecieć do Hiszpanii (Barcelona) i tam wypożyczyć autko i przejechać wybrzeże aż do Malagi.Chciałbym nocować na całej trasie pod namiotem własnym.Czy z polami namiotowymi wygląda to tak jak w Chorwacji,(pola namiotowe sa praktycznie wszedzie) ?

Jeżeli ktoś możne sie podzielić jakimiś informacjami to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Michał
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.02.2015 23:55

Fraza pod tytułem "Campings in Spain" albo podobnie to chyba nie jest problem wpisać?

No chyba że uważasz Hiszpanów za zacofanych.
:lol: :wink:

Jak na tak popularny wakacyjnie kraj to samo się rozumie, że campingów jest masa.
Tu jest tylko część podana.
http://www.eurocampings.co.uk/spain/
http://www.camping-spain.net/

Te mniejsze i prywatne u lokalsów też bywają w necie ale wybór jest wystarczający. Poza tym, nawet gdyby w którejś miejscowości nie było campingu albo nie było miejsc- wędrowiec przemieszczajacy się wynajętym pojazdem bez problemu poradzi sobie z biwakiem na dziko w odludniejszym miejscu.

Tym bardziej, że w niektórych rejonach wybrzeża ma to nawet więcej zalet.

Zależy co kto lubi ale myślę, że nocleg na campingu w zatłoczonym hotelowo Benidorm a nocleg w ciszy i blasku księżyca odbijającego się w morzu położonym ze 100m niżej i widokiem skał przybrzeżnych gdzieś pomiędzy Nerją a Salobreną to dwie różne bajki i ta druga jest o wiele lepsza... :) :mrgreen:

Powrót do Hiszpania - España

cron
Hiszpania - czy rezerwowaćcampingi?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone