Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.02.2018 23:21

banditoss napisał(a):
gusia-s napisał(a):Super plażyczka :) tam nie dotarliśmy :( ale też chyba blisko brzegu zaczyna się głębina? tak wnioskuję po nagłym odcięciu lazurów od granatów :) Mi to nie przeszkadza zupełnie :)
tak przy odcięciu już po szyję i dalej coraz głębiej spad... pomineliście też jedną super plażę w Sutivan jedna z naszych ulubionych na wyspie Brač , a wiem z relacji jaki macie gust cytuję ( Nasz jest ten kawałek podłogiiiii ) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak pominęliśmy :( choć się cały czas wybieraliśmy na nią ;)


Dzień 7 - 21.07.2017 piątek - Diabelskie zakupy :evil:

Rankiem czyli gdzieś koło 9 ;) idziemy z Tomem na targ w Supetar, który mieści się w pobliżu portu i nabrzeża ale jest nieco ukryty pomiędzy kamieniczkami. Po drodze mijamy dworzec autobusowy, z którego realizowane są regularne połączenia po całej wyspie ale też do Zagrzebia i Splitu … tylko po co Splitu skoro tam kursuje prom :?: Może w jakieś odleglejsze dzielnice :?:

Nie wzięliśmy ze sobą żadnego fotopstryczka :?

O tej porze na targu jeszcze duży wybór, my potrzebujemy rybek i muszelek ;)
Wybór całkiem spory, od najmniejszych giric po całkiem pokaźne sztuki wielu gatunków, z których rozpoznaję tylko wspomniane girice, sardele, dorady, brancina i makrele :mrgreen: Są też krewetki oraz kalmary. Towaru w brud na kilku stoiskach ale wszystko dość szybko schodzi. Miejscowi kupują siatami, pewnie będą częstować swoich gości :) A nas nikt nie poczęstuje więc musimy sami o siebie zadbać :wink: Zastanawiamy się jaką rybkę wybrać :?:
Wybieram takie, które mi się spodobały wizualnie i jakich jeszcze na pewno nie jedliśmy :hearts: :mrgreen: Mają niebieskawą mieniącą się łuskę oraz złoto-zielonkawe paski biegnące od łba do ogona. Miejscowi też je biorą, sprzedawca zachwala, że są dobre na grila i mają mało ości, niech będzie.
Do tego trochę muszelek i gotowe :).
IMG_20170721_085144.jpg


Albo nie … do muszelek potrzebujemy białego cyca Obrazek ;) przydałaby się też blitva do ziemniaczków. Blitwa jest ale z cycem problem :? konkretnie z białym. Nie mają białego bračkiego cyca 8O Poją nas czerwonym, różowym zachwalając, że domače i dobre … ale mnie wykręca :? , no sory wcale dobre nie jest tylko jakiś kwasior fuuj :evil: .
Pozostało Bielo Suho z Konzuma ;)
03010413_1l.jpg


Oprawieniem rybek i muli zajmuje się Tom a ja się zajmuję blitvą :) wszystko gotowe :)
IMG_20170721_092335.jpg


Rybki odpowiednio przyprawione lądują w lodówce i będą na obiadokolację z ziemniaczkami i blitvą a mule będą na śniadanie :mrgreen: Trochę nietypowo ale już dostaliśmy ślinotoku Obrazek.
Przystępujemy do akcji pod kryptonimem dagnje na buzuaru – czyli małże w kąpieli z białego wina.
Nie oliwa a masło (tak wolę), czosnek, troszkę cebulki - wszystko zeszklone, w to muszelki podlane białym winem, duszą się chwilę do momentu otwarcia.
IMG_20170721_100654.jpg


I gotowe Obrazek
IMG_20170721_101703.jpg
IMG_20170721_102007.jpg


Z grzankami smakowały wyśmienicie Obrazek Nigdzie nie smakują tak dobrze jak tam skąd pochodzą :)

Sprawdzam jeszcze w Internetach co za rybkę kupiliśmy :?: A tu takie buty 8O sprzedawca chyba zapomniał nam o czymś powiedzić 8O
Sarpa salpaPoznajcie rybę, która może zabrać Was w podróż do krainy koszmarów :?

Kurna … i co teraz :?:

Cdn. … :papa:
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 01.03.2018 00:03

:lol: :lol: :lol: ale numer z tymi rybami :mrgreen:
gusia-s napisał(a):Kurna … i co teraz :?:

jak to co zabierać się do jedzenia :!: :lol: hehe
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.03.2018 00:21

banditoss napisał(a):
gusia-s napisał(a):Super plażyczka :) tam nie dotarliśmy :( ale też chyba blisko brzegu zaczyna się głębina? tak wnioskuję po nagłym odcięciu lazurów od granatów :) Mi to nie przeszkadza zupełnie :)


tak przy odcięciu już po szyję i dalej coraz głębiej spad... pomineliście też jedną super plażę w Sutivan jedna z naszych ulubionych na wyspie Brač , a wiem z relacji jaki macie gust cytuję ( Nasz jest ten kawałek podłogiiiii ) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


A którą konkretnie, jeśli można wiedzieć? :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.03.2018 09:33

Sprawdzam jeszcze w Internetach co za rybkę kupiliśmy :?: A tu takie buty 8O sprzedawca chyba zapomniał nam o czymś powiedzić 8O
Sarpa salpa – Poznajcie rybę, która może zabrać Was w podróż do krainy koszmarów :?

Kurna … i co teraz :?:


Jak to co? Będzie się działo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Będzie wesoło i..... jak by to powiedzieć, nierzeczywiście :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.03.2018 10:37

Kurna … i co teraz :?:

No i pisz dalej na co się zdecydowaliście. Jestem bardzo ciekawa, czy jednak skusiliście się na rybkę. Efektów jej spożycia również jestem ciekawa...
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 01.03.2018 12:42

CROnikiCROpka napisał(a):
A którą konkretnie, jeśli można wiedzieć? :mrgreen:


jak pojedziesz na koniec Sutivan wzdłuż jadranu to droga kończy się w lesie, tam parkowaliśmy auto i z bucika jakieś 15-20min.
Na google maps jest zaznaczona beach Erot to jeszcze kawałek dalej masz dwie fajne zatoczki, mało ludzi cisza i spokój :oczko_usmiech:
coś takiego :wink:
Obrazek
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.03.2018 13:43

Mapkę dorzuciłbyś do tego? Bo zapowiada się obiecująco :hearts:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.03.2018 14:25

CROnikiCROpka napisał(a):Mapkę dorzuciłbyś do tego? Bo zapowiada się obiecująco :hearts:
Ewa, za Likvą na zachód brzegiem morza, paczaj tu. Jeszcze dalej na zachód kolejne zatoki.

apropo ... wczoraj przeczytałam informację jakoby Sutivan został najbogatszą gminą w Chorwacji 8O z 428 gmin w całej Cro.
- klik
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 01.03.2018 14:34

gusia-s napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Mapkę dorzuciłbyś do tego? Bo zapowiada się obiecująco :hearts:
Ewa, za Likvą na zachód brzegiem morza, paczaj tu. Jeszcze dalej na zachód kolejne zatoki.


A ja tu będę miała blisko - coś z 1200m :mrgreen: Nawet woza nie trzeba :D

Guśka - czekam niecierpliwie na 36 godzinny odlot po pasiastych rybkach.Do tego to nawet cyc nie jest potrzebny :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.03.2018 14:35

gusia-s napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Mapkę dorzuciłbyś do tego? Bo zapowiada się obiecująco :hearts:
Ewa, za Likvą na zachód brzegiem morza, paczaj tu. Jeszcze dalej na zachód kolejne zatoki.

apropo ... wczoraj przeczytałam informację jakoby Sutivan został najbogatszą gminą w Chorwacji 8O z 428 gmin w całej Cro.
- klik



Super, dziękuję za informację! :) Będziemy szukać :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.03.2018 14:47

Fantastycznie te malze wygladaja!Uwielbiam..
:)
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 01.03.2018 17:19

Co prawda to byłoby ciekawe doświadczenie przeczytać o zaburzeniach, halucynacjach czy jakimś innym totalnym odlocie, ale Gusia na pewno jest cwana sztuka i wyczytała, że wystarczy tylko zupy z tej ryby nie gotować i głowy nie jeść i nie powinno być większych szkód.
U mnie mule i grzyby są na takiej dziwnej liście. Mule mogę kupić, nie cierpię ich czyścić, mogę zjeść. Grzyby lubię zbierać, nie lubię czyścić, nie cierpię jeść:)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.03.2018 19:27

tony montana napisał(a):Fantastycznie te malze wygladaja!Uwielbiam.. :)
Witaj tony :) Szkoda, że mogę tylko zaproponować byś najadł się oczami ;)

travel napisał(a):
gusia-s napisał(a): Ewa, za Likvą na zachód brzegiem morza, paczaj tu. Jeszcze dalej na zachód kolejne zatoki.
A ja tu będę miała blisko - coś z 1200m :mrgreen: Nawet woza nie trzeba :D
Szczęściara :)

Abakus68 napisał(a):Co prawda to byłoby ciekawe doświadczenie przeczytać o zaburzeniach, halucynacjach czy jakimś innym totalnym odlocie, ale Gusia na pewno jest cwana sztuka i wyczytała, że wystarczy tylko zupy z tej ryby nie gotować i głowy nie jeść i nie powinno być większych szkód...
A kto powiedział, że chcemy ich uniknąć :mrgreen: Towar kupiony na legalu :mrgreen:

banditoss napisał(a):
gusia-s napisał(a):Kurna … i co teraz :?:
jak to co zabierać się do jedzenia :!: :lol: hehe
beatabm napisał(a):Jak to co? Będzie się działo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Będzie wesoło i..... jak by to powiedzieć, nierzeczywiście :mrgreen:
agata26061 napisał(a): No i pisz dalej na co się zdecydowaliście. Jestem bardzo ciekawa, czy jednak skusiliście się na rybkę. Efektów jej spożycia również jestem ciekawa...
travel napisał(a):Guśka - czekam niecierpliwie na 36 godzinny odlot po pasiastych rybkach.Do tego to nawet cyc nie jest potrzebny :papa:
Do kolacji jeszcze cały dzionek, zanim się zabierzemy za rybki użyjemy troszkę dnia, póki wszystko z nami ok ;) :mrgreen:
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 01.03.2018 19:41

Mule jak marzenie, pychota! Moja mama przyrządza tak pyszne, że czasem snujemy plany z przymrużeniem oka, że śmiało mogłaby otworzyć w Chorwacji knajpkę.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.03.2018 20:17

To już z dwojga złego wolę te Twoje rybki niż moją škorpenę z Visu..Te Twoje gwarantują jakiś odlot..a potem powrót, a škorpena kładzie Cię trupem :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone