Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 05.03.2018 10:23

Mam nadzieję,że dobrze zabezpieczyliście tę sarpę lodem :wink: Zanim się za nią zabierzecie to może być za późno :oczko_usmiech:
Ja Postirze nie dałam szansy - a szkoda. No, ale wtedy nic nie było widać przez mgłę i kurzawicę jakąś, więc pewnie wiele bym nie zobaczyła..
Odwiedziłam za to sklepik przetwórni rybnej na górze :) 8)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.03.2018 10:45

Katerina napisał(a):Mam nadzieję,że dobrze zabezpieczyliście tę sarpę lodem :wink: Zanim się za nią zabierzecie to może być za późno :oczko_usmiech: ...
No przecież mamy w budzie porządną lodówkę, więc rybka przyprawiona w zamkniętym pudełeczku coby nie zasmrodzić reszty spokojnie się chłodziła ;)

Katerina napisał(a):Ja Postirze nie dałam szansy - a szkoda. No, ale wtedy nic nie było widać przez mgłę i kurzawicę jakąś, więc pewnie wiele bym nie zobaczyła..
Odwiedziłam za to sklepik przetwórni rybnej na górze :) 8)
Nadrobisz :) Łazić gdziekolwiek w niepogodę to i ja nie lubię ... nawet jak to jest w Chorwacji. My w przetwórni nie byliśmy bo rybki konserwowane średnio nam wchodzą :mrgreen: Jakaś tam makrelka czy dorsz (już nie pamiętam) w pomidorach 3 x była z nami w Cro :D aż trzeba było się nad nią zlitować i zjeść :twisted: .
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 05.03.2018 10:52

gusia-s
My w przetwórni nie byliśmy bo rybki konserwowane średnio nam wchodzą :mrgreen: Jakaś tam makrelka czy dorsz (już nie pamiętam) w pomidorach 3 x była z nami w Cro :D aż trzeba było się nad nią zlitować i zjeść :twisted:


Mieli też świeże ryby.
My zaopatrzyliśmy się w wykwintny pasztecik rybny z truflami bo była promocja :lol:

W lodóweczce, czy nie, spiesz się, bo sarpa może stracić swoje ciekawe właściwości :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.03.2018 11:02

Katerina napisał(a):Mieli też świeże ryby...
Ale sarpy na pewno nie mieli :mrgreen:

Świeże mieliśmy na targu, ale i w tym dużym Konzumie też były nawet tańsze niż na targu.

Katerina napisał(a): ...My zaopatrzyliśmy się w wykwintny pasztecik rybny z truflami bo była promocja :lol: ...
Z truflami jadłam tylko wykwitną kiełbaskę i ser. A jak pasztecik smakował? bardziej wyczuwalny był smak ryby czy trufli bo oba składniki dość wonne i charakterystyczne w smaku :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12180
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.03.2018 11:31

Podoba mi się to senne miasteczko - trzeba dopisać do punktów do odwiedzenia :smo:
Gotuj tę rybę bo umieram z ciekawości efektów 8O
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.03.2018 20:27

beatabm napisał(a): ... Gotuj tę rybę bo umieram z ciekawości efektów 8O
No już :mrgreen:

Cd. Dzień 7 - 21.07.2017 piątek – kolacyja :D

Sarpa salpa prawie cały dzień leżała przyprawiona w lodówce i nabierała smaku.
Profilaktycznie Tom urżnął każdej sztuce łeb, w którym to gromadzi się najwięcej toksyn mogących powodować koszmarne halucynacje Obrazek.

Marta od razu zapowiedziała, że na eksperyment na pewno się nie pisze Obrazek mimo pozbawienia ryb łbów przed grillowaniem … ba :!: nawet przed przyprawieniem :) Nie i koniec :!:
Zatem w razie czego mamy strażnika naszych poczynań, który będzie reagował dzwoniąc po hitną pomoc jakby co :mrgreen:

Ryby dochodzą na grillu a ja w międzyczasie przyrządzam blitvę z ziemniaczkami i oliwą.
Kolacja gotowa Obrazek
IMG_20170721_195607.jpg
IMG_20170721_195854.jpg


Powiem tak … smak ryby d…y nie urywa :? Już wolę zwykłą doradę czy makrelę. Uprzedzeni … zabieramy się do niej jak przysłowiowy pies do jeża :mrgreen: Wyobraźnia działa. W trakcie jedzenia podejrzliwie zerkamy na siebie Obrazek :oczko_usmiech:

Za to ziemniaczki z blitvą wchodzą super Obrazek
Marta uszykowała sobie coś innego.

A na deser … coś soczystego i mięsistego Obrazek
IMG_20170721_204411.jpg


Wieczorem uzupełniamy płyny i czekamy na rezultaty spożytej kolacji :wink:
IMG_20170721_205424.jpg


Czekamy, czekamy i nic :mrgreen:

Maćka jednak chyba coś nieśmiało bierze, gdyż ni stąd ni zowąd wyciągnął kajak i nie dość, że go napompował to jeszcze wsadził na dach Berty 8O
Po co i na co :?: na noc :?: Czyżby się ewakuował z krainy koszmarów :?: :mrgreen:
IMG_20170721_203509.jpg



Cdn. … :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.03.2018 20:33

Podziwiam, że się zdecydowaliście 8O Ja, podobnie jak Marta, bym tej ryby nie tknęła. Bo gdybym zjadła, to na 100% miałabym halucynacje :roll: Jestem bardzo podatna na sugestie :D
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 05.03.2018 21:12

Postira była liźnięta jeno więc w 2018 do poprawki, a ryba. Nic? Zero halucynków??? Lipa. Podróba chińska pewnie. Panga salpaniensis pewnie:)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 05.03.2018 21:15

A ja się pośliniłam, mmm...blitva vel botwinka :lol: , ziemniaczki, rybka :P Ja tam wszystko jestem w stanie wsunąć w ramach eksperymentu (oprócz flaków :D

A zięć kajak nadmuchał, bo może tak mu te rybki zasmakowały,że zapragnął nałowić więcej :roll: ?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.03.2018 09:18

maslinka napisał(a):Podziwiam, że się zdecydowaliście 8O Ja, podobnie jak Marta, bym tej ryby nie tknęła. Bo gdybym zjadła, to na 100% miałabym halucynacje :roll: Jestem bardzo podatna na sugestie :D
Wyszliśmy z założenia, że skoro lokalsi kupowali ją w sporych ilościach to albo jest jednak niegroźna albo daje fajne doznania :mrgreen: 50/50 :mrgreen:

Abakus68 napisał(a):Postira była liźnięta jeno więc w 2018 do poprawki, a ryba. Nic? Zero halucynków??? Lipa. Podróba chińska pewnie. Panga salpaniensis pewnie:)
Musi była przeterminowana bądź za długo w tej lodówce leżała w sąsiedztwie rozmarynu :mrgreen:

Katerina napisał(a):A ja się pośliniłam, mmm...blitva vel botwinka :lol: , ziemniaczki, rybka :P Ja tam wszystko jestem w stanie wsunąć w ramach eksperymentu (oprócz flaków :D
No coś ty :?: Flaczki są mniami :)

Katerina napisał(a):A zięć kajak nadmuchał, bo może tak mu te rybki zasmakowały,że zapragnął nałowić więcej :roll: ?
Ha ... a przyznam, że pływało tego pod wodą sporo i to całkiem duże okazy :)

Podsumowując sarpę salpę ... tak naprawdę mało jest udokumentowanych przypadków odlotu po zjedzeniu ryby. Inaczej by być mogło, po zjedzeniu zupy ugotowanej na łbach :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12180
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.03.2018 09:22

Patrząc na Was to halucynacje mogły być prędzej od popitki niż od małej biednej rybki :mrgreen:
Ostatnio edytowano 06.03.2018 14:10 przez Kapitańska Baba, łącznie edytowano 1 raz
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 06.03.2018 14:10

beatabm napisał(a):Patrząc na Was toi halucynacje mogły być prędzej od popitki niż od małej biednej rybki :mrgreen:

To samo pomyślałam. Na tym zdjęciu wyglądacie dość niewyraźnie, ale to na pewno nie z braku zażycia rutinoscorbinu, ani nie z powodu spożycia rybki, ale zapewne od popitki ;)
IMG_20170721_205424.jpg


Z kolei to zdjęcie pozwala mieć nadzieję, że jutro będzie kajakowanie :D :hearts: A ja lubię czytać relacje z kajakowań cromaniaków :D
IMG_20170721_203509.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12180
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.03.2018 16:04

Z kolei to zdjęcie pozwala mieć nadzieję, że jutro będzie kajakowanie :D :hearts: A ja lubię czytać relacje z kajakowań cromaniaków :D


Tylko czy w stanie po rybce/popitce to można wsiadać na kajak??? 8O 8O 8O
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 06.03.2018 18:09

gusia-s napisał(a):
Abakus68 napisał(a):Postira była liźnięta jeno więc w 2018 do poprawki, a ryba. Nic? Zero halucynków??? Lipa. Podróba chińska pewnie. Panga salpaniensis pewnie:)
Musi była przeterminowana bądź za długo w tej lodówce leżała w sąsiedztwie rozmarynu :mrgreen:


No i mamy wyjaśnienie braku halucynacji : to rozmaryn wszelkie jady wyssał :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.03.2018 20:08

beatabm napisał(a): Patrząc na Was to halucynacje mogły być prędzej od popitki niż od małej biednej rybki :mrgreen:
agata26061 napisał(a): To samo pomyślałam...
Co było a nie jest nie pisze się w rejestr :mrgreen:

agata26061 napisał(a): Z kolei to zdjęcie pozwala mieć nadzieję, że jutro będzie kajakowanie :D :hearts: A ja lubię czytać relacje z kajakowań cromaniaków :D ...
Jakby to powiedzieć ... :oops: Na pewno czymś gdzieś popłyniemy :oczko_usmiech:

travel napisał(a): No i mamy wyjaśnienie braku halucynacji : to rozmaryn wszelkie jady wyssał :mrgreen:
O widzisz :!: Na to nie wpadłam :mrgreen: Następnym razem rozmaryn pójdzie w odstawkę :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone