Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 06.03.2018 21:18

beatabm napisał(a):
Tylko czy w stanie po rybce/popitce to można wsiadać na kajak??? 8O 8O 8O

gusia-s napisał(a): Jakby to powiedzieć ... :oops: Na pewno czymś gdzieś popłyniemy :oczko_usmiech:

No i wszystko jasne. Mimo, że kajak na Bercie, to rybka/popitka zadziałała tak jak powinna ;) :mrgreen: :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.03.2018 00:04

Dzień 8 - 22.07.2017 sobota

Nic z wczoraj nie pamiętam … tzn. żadnych halucynacji :mrgreen:
No i w związku z tym nie wiem czy nie wstyd wyjść z przyczepy :wink:
Chłopaków o nic nie pytam, bo jakby co to byliśmy w tym razem … a Marty, która jako jedyna „nie brała” z nami nie ma 8O
Może ją zjedliśmy rytualnie 8O

Ostrożnie wychodzę jednak na zewnątrz … o córuś moja wraca z łaźni :), kamień z serca :mrgreen:
Potwierdza, że po sarpie ekscesów wczoraj żadnych nie było :mrgreen: … moja wersja wieczoru jest jak najbardziej rzeczywista :lol: .
Uff co za ulga … można w spokoju siorbać poranną kawkę.
IMG_20170722_092830.jpg


Cykady pięknie dźwięczą, jest tak fajnie leniwie :hearts:. Od strony lądu jednak jakby nadciągały jakieś chmurki. Zastanawiamy się, czy wobec tego plażować dziś czy gdzieś wybyć w teren :?:
Kajak na Bercie gotowy na podboje … po tygodniu prawie :mrgreen: Większość decyduje, że jednak może by dziś do Splitu skoczył :?:

Jak uradzili tak zrobili :).
Szybko się szykujemy i idziemy do portu. Kupujemy bilety odrazu w obie strony 66 kun/os., płatność kartą, kurs nadal świetny 0,57 zł.
Ponieważ mamy jeszcze trochę czasu do odpłynięcia to kręcimy się w pobliżu.
DSC_0248.JPG
DSC_0250.JPG


Granaty są jeszcze w fazie kwitnienia i zawiązywania owoców ale trafiają się też niezłe bulwy. Dojrzeją za jakieś 2-3 miesiące
IMG_20170722_104259.jpg
IMG_20170722_104237.jpg


Docieramy do Biblioteki Narodowej w Supetar
DSC_0254.JPG


Biblioteka posiada w swych zbiorach ponad 40 tyś. woluminów w tym ponad 1 tyś. różnego rodzaju wydań dotyczących samej wyspy i szczyci się najbogatszą, zaraz po Splicie kolekcją lokalną w regionie Split-Dalmatia. Cieszy się też dużym powodzeniem wśród mieszkańców miasta, co 3 z nich jest jej członkiem, dziennie bibliotekę odwiedza średnio 40-50 osób. Tylko w niedzielę zamyka swe wrota, od poniedziałku do piątku pracuje w godz. 8-20 a w soboty 8-13.
Biblioteka jest również organizatorem różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych – wystaw, koncertów itp. na całej wyspie.
Przez prawie 40 lat istnienia tak się rozrosła, że zajmuje kilka sąsiadujących ze sobą budynków.
Na zewnętrznej ścianie jednego z nich mural przedstawiający portrety czterech znanych artystów tworzących na Braču i bardzo z nim związanych.

Od lewej - Tin Ujević – poeta i tłumacz, Ivan Rendič słynny kamieniarz, Stjepan Pulišelić również poeta i Ignjat Job – malarz, który twierdził „można odczuć dobroczynny wpływ krajobrazu Brač, gorące słońce, błękitne morze i zielone gałęzie drzew oliwnych kołysane oddechem maestrala"
IMG_20170722_104418.jpg


Do kompleksu należy również pomnik „Mądrość”, którego autorem jest właśnie Ivan Rendič, w budynku za pomnikiem mieści się należąca do muzeum galeria poświęcona jego dziełom.
DSC_0259.JPG


Naprzeciw rzeźby malutki zabytkowy kościółek św. Martina, w którym również wystawiane są rzeźby.
IMG_20170722_104629.jpg


Mijamy śpiącą o tej porze konobę Vinoteka.
IMG_20170722_104806.jpg


Plączemy się po uroczych zakamarkach Supetaru :).
DSC_0261.JPG
IMG_20170722_105016.jpg
IMG_20170722_105117.jpg
IMG_20170722_105322.jpg


Odpoczywamy chwilkę w cieniu palm :)
DSC_0266.JPG


Spacerujemy opustoszałym nabrzeżem :)
DSC_0267.JPG
DSC_0268.JPG
DSC_0270.JPG
IMG_20170722_110844.jpg
IMG_20170722_112653.jpg
DSC_0269.JPG


Aż dostrzegamy zbliżający się nasz transport :) Odgłosy iście bałtyckie :)


Jadran Rijeka powoli otwiera swą paszczę :wink:
DSC_0271.JPG
DSC_0272.JPG
DSC_0273.JPG
DSC_0274.JPG


Jako piesi, na pokład wchodzimy bocznym trapem, zajmujemy miejsca na krytym pokładzie :)
IMG_20170722_114503.jpg
DSC_0276.JPG


Przez okno obserwujemy załadunek.
IMG_20170722_114622.jpg
IMG_20170722_115859.jpg


I wreszcie odbijamy od brzegu, gotowi na zderzenie się z tłumem turystów :mrgreen: :hut:



Cdn. … :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12179
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.03.2018 09:41

Ło Matko 8O 8O 8O Jak atam pod tym zadaszonym pokłądem wielka hala 8O 8O 8O

Gusia Ty to już na fotkach spalona na Murzyna :wink:

Młoda to nie mogła ocenić halucynacji, przecież wczoreaja sama Ją widziałam ze szklanką popitki w reku :roll: :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.03.2018 10:07

beatabm napisał(a):Ło Matko 8O 8O 8O Jak atam pod tym zadaszonym pokłądem wielka hala 8O 8O 8O
Rowerem można jeździć :wink:
Skoro pod ... mieści się tyyyyyyyyyyyyyle aut to wiesz :mrgreen:

beatabm napisał(a):Młoda to nie mogła ocenić halucynacji, przecież wczoreaja sama Ją widziałam ze szklanką popitki w reku :roll: :mrgreen:
Coś tam siorbała ale chyba ferment z arbuza mógłby jej bardziej zaszkodzić niż to co w szklaneczce :mrgreen:

beatabm napisał(a):Gusia Ty to już na fotkach spalona na Murzyna :wink:
Jak jestem spalona to mam inny kolor ;)
:oops:
304398104_n.jpg
post-7016-0-74704900-1386707990.jpg
post-7016-0-57790400-1379020565.jpg
post-7016-0-50636900-1386100785.jpg


:mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.03.2018 12:34

Gusieńka, do twarzy Ci z ..Mądrością :lol:

A ta fotka..

impresja.jpg


...gdyby nie te linie energetyczne, mogłaby za landszafcik robić - taką akwarelkę na przykład :) 8)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.03.2018 14:19

Katerina napisał(a):Gusieńka, do twarzy Ci z ..Mądrością :lol: ...
Mimo, że od urodzenia blondynka :mrgreen:

Katerina napisał(a): A ta fotka...
Ano faktycznie :), jakoś mi rąsia zadrżała i letko niewyraźny wyszedł mi ten obrazek ;)
Ale linie niech by se były, one są prawdziwie a nie jakieś dorysowane :D

A widzisz jaka czupryna kaparowa po lewej? Byłoby co skubać z niej :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 07.03.2018 16:07

Gusia na zdjęciu z promu, gdzie siedzisz obok córki, to wyglądacie jak siostry, a nie jak mama i córa :D
Zdjęcia Twojej opalenizny niesamowite. Również się szybko opalam i też na brązowo, ale tak "zjarana" jak Ty, to chyba jeszcze nigdy nie byłam :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.03.2018 16:14

Ja się niestety tak ładnie nie opalam :( Mam bardzo jasną karnację i najpierw jestem czerwona, potem na szczęście brązowieję, ale jest to maksymalnie jasny brąz 8)

Gusia, fajnie, że pokazałaś trochę uliczek Supetaru. Mam do niego sentyment :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.03.2018 16:39

agata26061 napisał(a):Gusia na zdjęciu z promu, gdzie siedzisz obok córki, to wyglądacie jak siostry, a nie jak mama i córa :D ...
Dziękuję, to zapewne dzięki endorfinom wydzielanym w stanie euforii z powodu bycia w Cro :mrgreen:

agata26061 napisał(a):Zdjęcia Twojej opalenizny niesamowite. Również się szybko opalam i też na brązowo, ale tak "zjarana" jak Ty, to chyba jeszcze nigdy nie byłam :D
Czy ja wiem? widziałam Ciebie na zdjęciach i też niezły Mudzin z Ciebie :mrgreen:

maslinka napisał(a):Ja się niestety tak ładnie nie opalam :( Mam bardzo jasną karnację i najpierw jestem czerwona, potem na szczęście brązowieję, ale jest to maksymalnie jasny brąz 8)
Z naszej 2ki Tom tak ma własnie.

maslinka napisał(a):Gusia, fajnie, że pokazałaś trochę uliczek Supetaru. Mam do niego sentyment :D
Myślę, że jeśli jeszcze kiedyś wrócilibyście do Supetaru to poza wałęsaniem się uliczkami, mielibyście też co robić w supetarskiej bibliotece ;)
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 07.03.2018 17:45

No widzisz. Dzięki za uszczegółowienie kwestii biblioteka - galeria Ivana. Już wiem, że skuchę zaliczyłem w swojej relacji.
Supetar jest naprawdę cudny.
A ty świetnie wyglądasz opalona!
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 07.03.2018 18:48

Abakus68 napisał(a):A ty świetnie wyglądasz opalona!


Ło matko :!: Co wy z tym łopalaniem :!: :?: :smo:
Raka się nie boicie i przedwczesnego zestarzenia cy co :?:
Skwarki już dawno wyszły z mody i myślę ,że Gusia już się tak nie wysmaża :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 07.03.2018 20:22

gusia-s napisał(a):
agata26061 napisał(a):Gusia na zdjęciu z promu, gdzie siedzisz obok córki, to wyglądacie jak siostry, a nie jak mama i córa :D ...
Dziękuję, to zapewne dzięki endorfinom wydzielanym w stanie euforii z powodu bycia w Cro :mrgreen:

Ja myślę, że to dzięki genom, bo na wszystkich fotkach dobrze wyglądasz :D
gusia-s napisał(a):
agata26061 napisał(a):Zdjęcia Twojej opalenizny niesamowite. Również się szybko opalam i też na brązowo, ale tak "zjarana" jak Ty, to chyba jeszcze nigdy nie byłam :D
Czy ja wiem? widziałam Ciebie na zdjęciach i też niezły Mudzin z Ciebie :mrgreen:

travel napisał(a):Ło matko :!: Co wy z tym łopalaniem :!: :?: :smo:
Raka się nie boicie i przedwczesnego zestarzenia cy co :?:
Skwarki już dawno wyszły z mody i myślę ,że Gusia już się tak nie wysmaża :papa:

Wiesz co, mnie się wydaje, że to "wysmażenie" czasem nie zależy od nas (czyli tych, których karnacja bardzo szybko się opala). Ja mimo tego, że smaruje się wysokim filtrem, to i tak bardzo szybko mnie opala. Na szczęście nigdy mnie nic nie piecze, ani skóra mi się nigdy praktycznie nie robi czerwona.
Na przykład w zeszłym roku na wczasach miałyśmy z koleżanką te same kremy z filtrem, częstotliwość smarowania była podobna, no i ja byłam opalona, a koleżanka lekko czerwona. Mój syn też tak ma. Z racji tego, że choruje na dość rzadką chorobę skóry - mastocytozę, muszę go niemal bez przerwy smarować filtrem 50-tką. Mimo tego i tak jest małym "Mudżinkiem" w wakacje. Ostatnio nawet został nazwany syryjczykiem przez znajomych 8O :? Z kolei córa również była smarowana równo z synem i też się tak nie zjarała jak on.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.03.2018 21:50

Abakus68 napisał(a):No widzisz. Dzięki za uszczegółowienie kwestii biblioteka - galeria Ivana. Już wiem, że skuchę zaliczyłem w swojej relacji.
Supetar jest naprawdę cudny.
Dlaczego skuchę? chyba tylko nie wspomniałeś o bibliotece ale o kościółku i budynku za Mądrością wspominałeś :)

travel napisał(a):
Abakus68 napisał(a):A ty świetnie wyglądasz opalona!
Ło matko :!: Co wy z tym łopalaniem :!: :?: :smo:
Raka się nie boicie i przedwczesnego zestarzenia cy co :?:
Skwarki już dawno wyszły z mody i myślę ,że Gusia już się tak nie wysmaża :papa:


No u mnie jest tak jak pisze Agata :mrgreen: muszę się naprawdę starać, żeby się nie usmażyć w Cro co bywa niezwykle trudne. Plackiem nie leżę wogóle i się namaszczam filtrem wysokim a i tak bierze :mrgreen: Córka ma tak samo od malutkiego.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 07.03.2018 22:08

gusia-s napisał(a):No u mnie jest tak jak pisze Agata :mrgreen: muszę się naprawdę starać, żeby się nie usmażyć w Cro co bywa niezwykle trudne. Plackiem nie leżę wogóle i się namaszczam filtrem wysokim a i tak bierze :mrgreen: Córka ma tak samo od malutkiego.

Z tą moją opaloną skórą jest czasem tak, że znajomi nie dowierzają, że tak się człowiek potrafi opalić. Ostatnio znajomy, widząc mnie we wrześniu, tuż po wakacjach w Cro, stwierdził, że to jest niemożliwym się tak opalić i uważa, że na pewno siedziałam w solarium nie wiadomo ile 8O 8O 8O A ja w solarium to może ze 2 razy w życiu byłam i to przed studniówką ;)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 07.03.2018 22:46

Halo :D tu marnotrawny czytelnik na 44 stronie :roll: ale trochę mnie tu nie było i musiałam tyle nadrobić... Twoją relację cały tydzień sobie po trochu do snu czytałam :oczko_usmiech:
Jak u CronikiCropka wywiązała się dyskusja na temat częstości wrzucania postów, to ja od razu pomyślałam, że dla mnie jednak lepiej jak autorzy nie wrzucają tak często :oczko_usmiech:

Bo ostatnio myślałam, że już już! nadrobione... a tu znowu dwa nowe posty :D z tego długiego nadrabiania zapomniałam, co chciałam napisać a propos Twojej relacji... wiem tyle, że piękny ten Brać i ciągnie mnie do niego... plaża minimartini... te wioski, które pokazałaś (świetna wycieczka!, też tak właśnie lubię)... i jeszcze zatoczka za Lovreciną :hearts:

Postaram się teraz uważnie śledzić wątek ;)

(Boszsz, a teraz siemsiont stron u Kapitańskiej........) :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone