Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gruzja, Armenia - pogranicze Europy

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 15.02.2018 22:54

Bardzo fajna wycieczka!
Bardzo dobre zdjęcia. Sprzyjająca tym zdjęciom pogoda.
Jestem pełen uznania za podróże marszrutkami.
Szczególnie po Armenii, gdyż chyba jest tam o wiele trudniej poruszać się w ten sposób?

Aż chce się wracać i zobaczyć odpuszczony Górski Karabach lub Tuszetię, choć bardziej jeszcze ciągnie na południe.
Ciężarówki opisane fārsī, ale szczególnie autokary relacji Erywań - Teheran działały jak magnes.

Pozdrawiam i dziękuję za relację.
Interseal.
tuktuk
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 23.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuktuk » 16.02.2018 09:51

TomKinS napisał(a):Piękne wspomnienia, zjawiskowe zdjęcia, szkoda, że to już koniec. To była fajna wyprawa. Ale to było minęło dla Ciebie, może wrócisz kiedyś? Ja czekam na moje gruzińskie, pierwsze wakacje, ale dzięki Twoim relacjom jestem o wiele mądrzejszy. Dziękuję. Pozdrawiam. Tomasz.


Zawsze mówię sobie, że kiedyś wróce do danego kraju. I niestety z niewielkimi wyjatkami nie wracam. Jest tyle nowych miejsc do zobaczenia. Jestem pewny, że Gruzja będzie Ci się podobać.

Interseal. napisał(a):Bardzo fajna wycieczka!
Bardzo dobre zdjęcia. Sprzyjająca tym zdjęciom pogoda.
Jestem pełen uznania za podróże marszrutkami.
Szczególnie po Armenii, gdyż chyba jest tam o wiele trudniej poruszać się w ten sposób?

Aż chce się wracać i zobaczyć odpuszczony Górski Karabach lub Tuszetię, choć bardziej jeszcze ciągnie na południe.
Ciężarówki opisane fārsī, ale szczególnie autokary relacji Erywań - Teheran działały jak magnes.

Pozdrawiam i dziękuję za relację.
Interseal.


Wiesz, wybór miejsc, które odwiedzilismy nie był przypadkowy. Wybraliśmy to co nas najbardziej interesuje i wtłoczyliśmy w 2 tygodnie. Z Armenii najbardziej żałuję Klasztoru Tatev, który niestety wymagał dodatkowego dnia. Gorny Karabach też oczywiście brałem pod uwagę, ale po przejrzeniu zdjęć w sieci odpuściłem na rzecz innych miejsc. A Iran będzie musiał poczekać.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 23.02.2018 06:56

Niesamowite. Przeglądałem relacje z ze szczenką na kolanach...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.02.2018 16:31

... dzięki za relację - pokazałeś piękne miejsca ... :) ...
Pozdrawiam.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 25.02.2018 12:32

Gruzja w planach jak najbardziej, Armenia musimy przemyśleć.
Ze zdjęć i opisu wynika że Armenia nie wiele się zmieniła. Armenię znam ze wspomnień naszego przyjaciela Armeńczyka a smaki ze słojów które zawsze przywozi po powrocie z DOMU :D
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 06.06.2018 15:02

Gruzja świetna. Szczególnie górzysta Swanetia nas zachwyciła - parę słów tu: https://jadziemlecim.wordpress.com/2018/05/31/gruzja-swanetia-w-5-dni/
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 24.08.2018 22:42

Super fajna relacja. Wiele ciekawych wskazówek i informacji. Za 7 dni mój wyjazd do Gruzji. Bardzo dziękuję.
Pozdrawiam Tomasz.
Poprzednia strona

Powrót do Azja



cron
Gruzja, Armenia - pogranicze Europy - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone