Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.09.2021 19:02

piekara114 napisał(a):Pozdrawiam z Kos.
Piękna pogoda, ciepłe morze 25,6 st, choć wiatr lekko wieje. Piękna plaża. Sezon tu w pełni.

Pięknie. Gdzie stacjonujesz?
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21036
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 20.09.2021 21:01

piekara114 napisał(a):Pozdrawiam z Kos.
Piękna pogoda, ciepłe morze 25,6 st, choć wiatr lekko wieje. Piękna plaża. Sezon tu w pełni.


Przyjemności :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.09.2021 08:47

Dziękuję.

A stacjonujemy w Kos - dla nas najlepszy wybór, wieczorem pełen życia, ale już bez ogromnego tlumu.

Obserwacja na szybko: 20-30% drożej w knajpach niż na lipcowej Kassandrze.
aras519
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aras519 » 28.09.2021 11:32

Map pytanie do znawców Grecji. Gdzie szukać plaż podobnych do tych z zatunelowego Hvaru. Zależy mi na bliskości gór oraz dużej przejrzystości wody. Czyli raczej bez piachu i drobnego żwiru. Z góry dziękuję za wskazówki. Kreta i wyspy znacznie oddalone od lądu odpadają, podróżuję autem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.09.2021 12:42

Strome klify i białe otoczaki i najlepszy kolor morza nie do podrobienia to Lefkada. Ale tamtejsze plaże są dość długie. O mały zatoczkach nigdzie nie czytałam, ale osobiście jeszcze tam nie byłam, bo właśnie ich brak mnie nie zachęca...

Mniejsze zatoczki udało nam się spotkać w Epirze, w okolicy Sivoty (wygodny dojazd z Polski), i co ważne do połowy lipca pustawe... Snurkując w tym miejscu spotkałam pierwszy raz murenę....
Obrazek

Możesz też pomyśleć o Thassos, ale raczej na pustki na plażach tam nie licz....

Jedna uwaga, życie pod wodne w Grecji jest słabsze niż w Chorwacji. I co ciekawe, na plażach piaszczystych też można mieć bardzo dobrą przejrzystość wody...
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 28.09.2021 12:58

Znawcą nie jestem to się wypowiem :D

Może któraś z tych plaż Ci będą odpowiadać

Obrazek

Samotne "dwuosobowe" plaże dostępne z użyciem technik alpinistycznych to pamiętam z Krety, ale to odpada jak sądzę.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 28.09.2021 13:17

W zasadzie to takie "zatoczki" znajdziesz w całej Grecji. Łatwiej będzie, jak wskażesz konkretny rejon który Cię interesuje
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 28.09.2021 15:58

Pelion, Kefalonia - to moje propozycje.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 28.09.2021 16:06

Pelion jest cudowny ☺️
aras519
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aras519 » 28.09.2021 18:43

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Głównie chodzi mi o jak największą przejrzystość wody i skały. Niestety swoją przygodę z zagranicznymi wojażami samochodowymi zacząłem od Hvaru (byłem 3 razy zatunelowo), czyli z bardzo wysokiej półki. A teraz chcąc zmienić kierunek nie mogę znalezc nic lepszego lub porównywalnego.
Lefkada pięknie wygląda na zdjęciach, ale wydaje mi się, że są tam tłumy i te wszechobecne parasole i leżaki. Zaproponowane plaże na Pelionie piękne, ale wieczorem do miasteczek w stylu Jelsy, Hvaru , Strego Gradu się nie wyskoczy, bo chyba takich pięknych zabytkowych miast tam nie ma.
No nic będę szukał. A dla tych, którzy jeszcze by chcieli coś zaproponować to interesuje mnie cała Grecja "stały ląd" i bliskie wyspy.
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.09.2021 19:33

Wg mnie trzeba zmienić podejście, nie szukać tego samego co w Chorwacji. Po co? Tak samo w Chorwacji nie znajdziesz Włoch czy Grecji, jedynie namiastkę w wybranych miejscach...

Grecja, wbrew pozorom, jest bardziej dzika, jest więcej takich terenów, łatwiej znaleźć puste miejsca dla siebie. Plaże do wyboru i koloru (i to dosłownie), ludzie dużo bardziej przyjaźni, coś jak w Chorwacji conajmniej 10 lat temu. I co ważne, zabytki najwyższej klasy.

Jeśli będziesz szukał tego samego to możesz być rozczarowany, to inny kraj, inne ukształtowanie terenu, inne możliwości.
Ja jeszcze w Grecji wiele nie widziałam, ale myślę, że mam porównanie: Chorwacja 14 pobytów, Grecja 8.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.09.2021 07:47

Kiepura napisał(a):Znawcą nie jestem to się wypowiem :D

Może któraś z tych plaż Ci będą odpowiadać


Przesuper, przy okazji ja podziękuję, bom nie wiedział.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 29.09.2021 11:53

Te plaże na filmiku są super, ale przez ich popularność bywają stosunkowo lekko tłoczne. Ale już południe Pelionu powiedzmy od Potistiki to jakby inna bajka. Tam czas się zatrzymał, cisza, spokój, puste plaże bez parasoli czy leżaków, mautkie miejscowości z jedną dwiema tavernami, gdzie do sklepu trzeba podjechać do większej wiochy. Jeden minus - drogi. Czas dojazdu od Volos się wydłuża, zakręty, zakręty.. Jak dla mnie ten półwysep to naprawdę coś fantastycznego. Nie każdemu jednak taki klimat może sie podobać.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 29.09.2021 12:18

Alternatywą, choć zdecydowanie mniej zieloną ale na pewno bardziej "dziką" będzie południowe Mani.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 29.09.2021 14:35

przejzystosc wody na południu Krety do 30 m.
Polecam zatoczki na zachód od Paleochory

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Można oblecieć helikopterem całe wybrzeze GR i wybrać https://www.tripinview.com/pl/presentation?id=44874&layer=overview
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 330
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone