Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gradac - która drogą jechać ( mam 3 letnią pasażerkę )

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zosiek
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.06.2006
Gradac - która drogą jechać ( mam 3 letnią pasażerkę )

Nieprzeczytany postnapisał(a) zosiek » 20.06.2006 18:12

Halo,
Jadę do hotelu Labinca w Gradac. Pierwszy wyjazd z rodzinką! 8) Proszę, dajcie mi wszelkie pomocne wskazówki jak najlepiej dojechac, gdzie nocowac w podróży ( bez noclegu pewnie się nie obejdzie )
Czy ktoś może mi coś powiedzieć o tym hotelu?
Będę wdzięczny :lol: !!
..to nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji ( 30. 07 ) i już nie moge sie doczekać
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 21.06.2006 22:12

Najpierw musisz dojechać do polskiej granicy.Najbliżej będziesz miał do Cieszyna,lub Chyżne.Przez Cieszyn do Cro nie jechałem,ale podobno ludziska chwalą sobie tą trasę.
Zatem po minięciu polsko-słowackiej granicy,udajesz się w stone miasta Dolny Kubin,nie wjeżdżasz do centrum,a mijasz miasto obwodnicą,obierając kierunek na miasto Rużemberok,tu już niestety nie ma obwodnicy,ale miasto liczy tylko kilka krzyżówek(tych do przejechania ;),następne miasto do przebycia(a właściwie jego peryferia,bo trasa przebiega po drodze ekspresowej połączonej z obwodnicą),to Bańska Bystrzyca,następnie miasto Zvolen i wreszcie przejście graniczne w miejscowości Sahy.Oki,jesteś już na Węgrzech,tu sprawa jest dość prosta,od granicy cały czas zgodnie z drogowskazami na Budapeszt,po drodze mijasz bokiem miasto Vac (nie wjedź czasem do centrum,kieruj się w stronę Budapest-Vac transit;przy okazji dodam jako ciekawostkę,że za komuny studenci musieli przepracować kilka miesięcy w tym mieście w jakichś zakładach przemysłowych zanim dostali się na studia w Budapeszcie,od tak dla dobra partii :). Jak będziesz już w centrum Budapesztu,kieruj się w stronę Balatonu(zwracaj uwagę na drogowskazy,bo Budapeszt ma to do siebie,że nie ma nazw miejscowości,tylko oznaczenia dróg.Musisz się kierować na autostradę M7,zaraz po wjechaniu do centrum i zjechaniu po ślimaku powinieneś trafić na jedną z głównych ulic miasta - Hungarię,jedziesz nią cały czas prosto i tafiasz na nowy most,już po drugiej stronie Dunaju,jedziesz dalej zgodnie z drogowskazami,kolejny ślimak,i już jesteś na autostradzie wylotowej z miasta,dalej cały czas prosto na Balaton,i miejscowość graniczną - Letenye.Mijając miejscowości nad Balatonem,będziesz mijał mini-ronda,zwracaj uwagę na tablicę,czy jest już gotowa autostrada do Letenye(czy niebieski napis Letenye nie jest przekreślony),rok temu dopiero na trzecim rondzie udało się wjechać,na dopiero co oddaną autostradę,ale może w tym roku jest już gotowy kolejny odcinek :) Mijasz granicę i już jesteś w CRO! :) Od granicy masz już non stop autostradę do samiuśkiego Splitu,początkowo kierujesz się na Karlovac i Rijekę,ale potem jest rozjazd na Rijekę i Split.Od Splitu udajesz się Jadranką(droga trochę kręta i zakorkowana,ale wynagradzają to widoczki na Jadransko More :) w stronę Makarskiej,a po jej minięciu masz jeszcze do minięcia klika miejscowości,i po ok.20-30 km jesteś w Gradac :)
Co do noclegów,ja zawsze nocuję na parkingu w Goricanie,ale pewnie nie zdołasz tyle przejechać w jeden dzień,zatem prponuje rozłożyć jazdę na 3 dni.Pierwszy nocleg w Polsce,tuż przed granicą,zaraz po słowackiej stronie nie widziałem raczej noclegów przy głównej drodze,drugi nocleg już w Cro,proponuję w aucie na jednej ze stacji benzynowych,dużo osób nocuje w ten sposób,a jeśli pokój,to musisz zjechać z autostrady,do jakiejś miejscowości.Odradzam noclegi w Balatonie,ceny kosmiczne,znaczy się niemieckie :P.Pozdrawiam.
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 21.06.2006 22:26

PS:co do hotelu,to nic nie wiem ale na zdjęciach wygląda przyzwoicie :)
http://babelfish.altavista.com/babelfish/tr
zosiek
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.06.2006
D

Nieprzeczytany postnapisał(a) zosiek » 22.06.2006 22:14

Hej Saturn_18!

serdeczne dzięki za pomoc!!
Ktoś mi podpowiadał, że warto jechac przez Czechy ( nocleg w Mikulovie )i Austrię . Jak masz jakąś wiedze o tym kierunku będziemy wdzięczni.
PS Zrezygnowaliśmy z hotelu w Gradac :D! Postnowiliśmy z żonką zamienić hotelik na kwarerkę - trochę w Slano troche gdzies na Makarskiej
Spanko w Slano zapewnione, nie mamy konkretnego adresu na Makarskiej - może masz jakąś sprawdzoną propozycję!?
Jedziemy pierwszy raz - jak dzieci we mgle! 8) 8)

Pozdrawiamy! 8)
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 23.06.2006 12:30

O trasie przez Czechy,Austrię i Słowenię nie wiem praktycznie nic,bo zawsze jadę przez Słowację i Węgry(bo tędy mam bliżej :wink: ),a co do apartamentów na makarskiej riwierze,to też mam o nich znikomą wiedzę,bo byłem tam do tej pory jeden raz,i to w dodatku tranzytem,ale na pewno znajdziesz coś w wyszukiwarce.Pomyślnych łowów :)
miCROn
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) miCROn » 03.07.2006 08:54

Właśnie wróciłem trasą przez SLO-AU-CZ. Z Cieszyna kieruj się na Olomouc-Brno, a potem na Znojmo (niewiele nadkładasz, a tłok mniejszy). Przed Znojmo są Lechovice z pensjonatami, hotelem i w ostateczności "schroniskiem Brata Alberta", jak ja to nazywam, które jest tuż przy wjeździe do wsi po prawej stronie, przed długim murem.
Polecam spanie w "stajni" czyli w zespole długich białych budynków przy rynku po lewej stronie (autentyczne stajnie zaadaptowane na fajny pensjonat z knajpką), z napisem PEPSI PENZION. Zanocują Ci również konia :-) W Lechovicach jest extra (taka malownicza wieś). Uwaga, ta wieś się 2 razy zaczyna jadąc w kier. granicy. Rynek jest dopiero w drugich Lechovicach. Jak tam nie będzie miejsc (u "brata alberta" są zawsze), to w samym Znojmo jest jeszcze dużo hotelików, ale nie ma już tej sielskiej atmosfery. Przy wjeździe do Znojmo stacja benzynowa z barem non-stop. Austrie przeskoczysz w 3 godz., nie bój sie Wiednia - przejazd do SLO jest fantastycznie oznakowany - a potem...potem postoisz w korkach na Słowenii i w Chorwacji. Przez sam Maribor jechałem 3 godz!!! (aż wodę rozdawali na skrzyżowaniach za darmo). Ale to była sobota. Osobiście polecam przejazd przez Słowację i Węgry. W Chorwacji jest nowa autostrada Zagrzeb-Split, którą można dojechać nad Adriatyk podobno w 3,5 godz., ale ja stałem drugie tyle w korkach przed tunelami (tymi dwoma, po 6 km, gdzie ruch jest dwustronny). Poza tym fajnie, ale czwarty raz już tam nie pojadę. Skończyły sie dobre chorwackie czasy dla Polaków. Wszędzie drożyzna, dojenie klientów i coraz gorsza atmosfera. Pora na Rumunie i Bułgarię. Póki jeszcze są na dorobku.
Pozdrawiam
zosiek
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zosiek » 05.07.2006 22:18

Serdeczne dzięki za pomocne informacje.
przez wzgląd na naszą 3 letnią Natalkę mam trochę obaw co do drogi ( korki, postoje ) a jest to nasz pierwszy tak długi wyjazd z dzieckiem :?:
Jescze jedno pytanko - w dordze z Slano chcemy coś wynająć na R. Makarskiej ( Gradać, Makarska ) Czy masz jakiś pomysł na fajny pensjonat lub podpowiedzieć gdzie najlepiej szukać noclegów w tych miejscowościach?

Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc!
:lol:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 08.07.2006 23:54

to chyba tu powinnas popytac lub poczytac:)
http://cro.pl/forum/viewforum.php?f=8
http://cro.pl/forum/viewforum.php?f=6

a droga przez czechy , austrie, slowenie na zagrzeb i dalej na riwere bardzo oki.
jezdzimy nia juz 4rok i nam najlepiej pasuje-wygodna;)
jesli jedziecie na polonoc cro to nocleg najlepiej w mikulov
a jak na riwiere to najlepiej slowenia(maribor, ptuj)
zosiek
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zosiek » 09.07.2006 19:41

Dzięki za info :) Jedziemy pod Dubrownik, początkowo chcieliśmy sie przespac w Mikulovie, ale przekonałaś nas :D Słowenia będzie bardziej logiczna - po noclegu mniejszy dystans do pokonania.
Jeszcze raz dzięki za dobre rady....już odliczam dni... 8)
A masz może sprawdzone namiary na nocleg tranzytowy w Słoweni - ja moge spać choćby w samochodzie, ale mam malutką, kochaną pasażerkę :) Mam nadzieję, że ona to dzielnie zniesie.
beata118
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 08.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beata118 » 10.07.2006 10:43

zosiek napisał(a):Dzięki za info :) Jedziemy pod Dubrownik, początkowo chcieliśmy sie przespac w Mikulovie, ale przekonałaś nas :D Słowenia będzie bardziej logiczna - po noclegu mniejszy dystans do pokonania.
Jeszcze raz dzięki za dobre rady....już odliczam dni... 8)
A masz może sprawdzone namiary na nocleg tranzytowy w Słoweni - ja moge spać choćby w samochodzie, ale mam malutką, kochaną pasażerkę :) Mam nadzieję, że ona to dzielnie zniesie.


Jeśli masz małe dziecko to wyjeżdżajcie wieczorem. Córeczka przespi noc w trasie a wy następnego dnia będziecie w Chorwacji. My tak podróżujemy od 4 lat (teraz córka ma 7). Na nocleg zatrzymujemy się w Karlovacu, rano zostaje do przebycia Chorwacja. Pozdr. Szczerze mówiąc to dzieci czasem lepiej znoszą podróż niż dorośli. Na pocieszenie dodam że nasza siedmiolatka zapowiedziała że będzie bić rekord i w tym roku nie spi w samochodzie 8O
Agatulek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agatulek » 12.07.2006 08:21

beata118 napisał(a):
zosiek napisał(a):Dzięki za info :) Jedziemy pod Dubrownik, początkowo chcieliśmy sie przespac w Mikulovie, ale przekonałaś nas :D Słowenia będzie bardziej logiczna - po noclegu mniejszy dystans do pokonania.
Jeszcze raz dzięki za dobre rady....już odliczam dni... 8)
A masz może sprawdzone namiary na nocleg tranzytowy w Słoweni - ja moge spać choćby w samochodzie, ale mam malutką, kochaną pasażerkę :) Mam nadzieję, że ona to dzielnie zniesie.


Jeśli masz małe dziecko to wyjeżdżajcie wieczorem. Córeczka przespi noc w trasie a wy następnego dnia będziecie w Chorwacji. My tak podróżujemy od 4 lat (teraz córka ma 7). Na nocleg zatrzymujemy się w Karlovacu, rano zostaje do przebycia Chorwacja. Pozdr. Szczerze mówiąc to dzieci czasem lepiej znoszą podróż niż dorośli. Na pocieszenie dodam że nasza siedmiolatka zapowiedziała że będzie bić rekord i w tym roku nie spi w samochodzie 8O

Która trasą jedziecie i z jakiego miasta. Ja jadę pierwszy raz z Warszawy tez mam zamier wyjachać na noc. Czy trasa jest bardzo męcząca?
zosiek
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zosiek » 12.07.2006 12:58

Dzięki, dzieki za wszystkie pomocne rady!

Wyjeżdzamy z 27 na 28.07 z Malborka i mamy 1824 km... 8O
Chcemy przespac sie w Sloweni, jednak nie mozemy znaleźć żadnego, sprawdzonego noclegu tranzytowego. Proszę, dajcie znac jak macie jakieś konkretne namiary :cry:
Malenna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malenna » 17.07.2006 14:45

Radzę wyjechać w środku tygodnia... W tym roku jechaliśmy w czwartek wieczorem i nie trafiliśmy na żaden korek, a autostrada chorwacka była wręcz pusta. Wracalismy w piątek rano i też droga była super niezatłoczona. Nasza droga wiodła przez Czechy - Austrię - Słowenię.
zibi200
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi200 » 17.07.2006 16:41

zosiek napisał(a):Dzięki, dzieki za wszystkie pomocne rady!

Wyjeżdzamy z 27 na 28.07 z Malborka i mamy 1824 km... 8O
Chcemy przespac sie w Sloweni, jednak nie mozemy znaleźć żadnego, sprawdzonego noclegu tranzytowego. Proszę, dajcie znac jak macie jakieś konkretne namiary :cry:


Jadąc po raz pierwszy w tamtym roku (również jak dziecko we mgle :) choć nie do końca bo kolega był miesiąc wcześniej i wszystko mi wyjaśnił ) zrobiłem 1100 km w 15 godzin trasą Ostrava-Znojmo-Wiedeń-Maribor-autostrada Zagreb-Split. Dla mnie osobiście wrażenia super, drogi wszędzie o niebo lepsze niż w Polsce i faktycznie bardzo dobrze oznakowane. Wyjechałem z Wodzisławia Śląskiego o 18-ej a na 9 byłem w Omiszu. MIałem zmienniczkę ;) i zrobiliśmy 1 przystanek na dzremkę dwugodzinną oraz na każdej granicy krótkie postoje na siusiu i zakupywanie winietek.
zosiek
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zosiek » 17.07.2006 21:39

Dziękuję za wszystkie wskazówki :) !
Jesteśmy Wam wszystkim wdzięczni, spokojniejsi niedługo ruszamy w trasę.
Jedziemy przez Cieszyn na Bratysławę, później Wiedeń, jakoś przez Słowenie :D ( tam też pewnie gdzieś sie prześpimy...???...), wstrzelimy się w autostradę Zagrzeb - Split...i wakacyjna laba !!! 8)
Jeeeeezu! już nie mogę się doczekać!

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Gradac - która drogą jechać ( mam 3 letnią pasażerkę )
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone