Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Georgia on my mind

W Gruzji znajduje się najgłębsza jaskinia na świecie. Jaskinia Wieriowkina w Górach Gagryjskich ma głębokość 2212 metrów. W tym państwie znajduje się także druga najgłębsza jaskinia na świecie – Jaskinia Krubera. Na terenie Gruzji znajduje się aż 786 lodowców. Gruzja uznawana jest za najstarszy region winiarski świata: winorośl na tych terenach uprawiano już 9 tysięcy lat temu. Najważniejsze tutejsze szczepy winogron to Rkatsiteli i Saperavi.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.06.2014 20:19

Bardzo przyjemnie spędziłem czas śledząc Twoją opowieść z wyprawy .
Diękuję za piękną relację z ciekawego i pięknego kraju , jakim Gruzja jest niewątpliwie :D

Myślę , że jeszcze nie tak prędko stanie się ona drugą Chorwacją , czy Francją . Raczej zachowa swój koloryt i jeszcze przez kilka lat będzie dla wielu "niedostępna" , choćby z racji infrastruktury drogowej :wink:


Pozdrawiam
Piotr
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 24.06.2014 09:32

Dzięki za pięknie pokazaną Gruzję...
pozdrawiam :papa:
Gośka
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 24.06.2014 11:58

piotrf napisał(a):
Myślę , że jeszcze nie tak prędko stanie się ona drugą Chorwacją , czy Francją . Raczej zachowa swój koloryt i jeszcze przez kilka lat będzie dla wielu "niedostępna" , choćby z racji infrastruktury drogowej :wink:


Patrząc na napływ wizzirowego turysty (którym sama byłam ;-) ) daję Gruzji jakieś 10-15 lat na totalne ucywilizowanie.

gosiak.k napisał(a): Dzięki za pięknie pokazaną Gruzję...


Taki piękny kraj to właściwe samograj dla relacji ale :) , że się podobało.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.06.2014 19:11

I ja podziękuję za relację :)
Fajnie się czytało i oglądało. Myślę że bardzo intensywnie spędziliście te 2 tygodnie i całkiem dużo przez ten czas zobaczyliście.

Ciekawe jaką drogą podąży Gruzja w "ucywilizowaniu się" , w przyciągnięciu i przypodobaniu się zagranicznym turystom, na ile będzie ona podobna do tej albańskiej. Patrząc na architektoniczne koszmarki które pokazałaś tu i ówdzie obawiam się że może to być droga na skróty. Ale może się mylę.

My jednak poczekamy parę lat na ucywilizowanie się Gruzji, zwłaszcza drogowe. W naszym przypadku samolot nie wchodzi raczej w grę, a po lądowej drodze jest wielka i ciekawa Turcja, no i trochę greckich wysp :) , tak więc na pewno będzie przez ten czas co robić.

Pozdrawiam :)

... i poczekam jeszcze na opowieść armeńską :)
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 24.06.2014 20:54

kulka53 napisał(a): I
Ciekawe jaką drogą podąży Gruzja w "ucywilizowaniu się" , w przyciągnięciu i przypodobaniu się zagranicznym turystom, na ile będzie ona podobna do tej albańskiej. Patrząc na architektoniczne koszmarki które pokazałaś tu i ówdzie obawiam się że może to być droga na skróty. Ale może się mylę.


Nie wiem jak wygląda Albania (choć w zeszłym roku była na naszej short liście ale chwilowo jak wiele miejsc poszła na świętej dygdy...). Trochę się orientuję jak wygląda Bułgaria (szczególnie ta nadmorska) i obawiam się, że co najmniej nadmorska Gruzja niestety też pójdzie w tym kierunku.

kulka53 napisał(a):My jednak poczekamy parę lat na ucywilizowanie się Gruzji, zwłaszcza drogowe. W naszym przypadku samolot nie wchodzi raczej w grę, a po lądowej drodze jest wielka i ciekawa Turcja, no i trochę greckich wysp :) , tak więc na pewno będzie przez ten czas co robić.


Nie wątpię, że znajdziecie sporo fajnych miejsc. Grecja z wami jest super. Czekam na Turcję bo na naszej liście to miejsce też się pojawia...

kulka53 napisał(a):... i poczekam jeszcze na opowieść armeńską :)


To jest plan na 2015 r. - zobaczymy co z niego wyjdzie.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 03.07.2014 17:35

Aglaia napisał(a):
kulka53 napisał(a):... i poczekam jeszcze na opowieść armeńską :)


To jest plan na 2015 r. - zobaczymy co z niego wyjdzie.


A to już za rok :!: :)
Poprzednia strona

Powrót do Gruzja - საქართველო

cron
Georgia on my mind - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone