Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koenig
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 24.04.2019 14:36

Ja tam nie wiem co Wy macie do tego EurOila :) To moja ulubiona stacja w CZ. W zasadzie jedyna, na której się zatrzymuję.
Obsługa obsługą, ale nigdy nie miałem problemów z kupnem winiety czy to kartą czy gotówką. Nigdy też nie stałem tam w kolejce.
Póki co ta stacja raczej dobrze mi się kojarzy - choć bardziej mi się podobała jako Shell :)
james84
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 24.04.2019 14:48

Kupowałem tam winietę w zeszłym roku I też nie mogę powiedzieć złego słowa :-) Były może ze 3 osoby w kolejce.
Płaciłem kartą (Revolut) I poszło bez problemu :-)
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.04.2019 15:02

Koenig napisał(a):Ja tam nie wiem co Wy macie do tego EurOila :) To moja ulubiona stacja w CZ. W zasadzie jedyna, na której się zatrzymuję.
Obsługa obsługą, ale nigdy nie miałem problemów z kupnem winiety czy to kartą czy gotówką. Nigdy też nie stałem tam w kolejce.
Póki co ta stacja raczej dobrze mi się kojarzy - choć bardziej mi się podobała jako Shell :)

Też tylko tam się od zawsze w CZ zatrzymuje i zawsze płace kartą. Bez problemów. Raz staliśmy w kolejce z 20 minut więc w kolejnym roku kupiłem winietę wcześniej w PZMot ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2019 15:04

Koenig napisał(a):Ja tam nie wiem co Wy macie do tego EurOila :) To moja ulubiona stacja w CZ. W zasadzie jedyna, na której się zatrzymuję.

Powiedzmy, że bywałem na tej stacji znacznie częściej, niż dwa razy do roku i powiem Ci, że Ci się po prostu udalo nie trafić na problemy. Generalnie moje doświadczenie z nimi jest 50/50 bo bywały dni, że wpadałem i wypadałem, ale:

- jest jedna kolejka do zakupów wszystkiego i paniom nie zawsze chce się skracać kolejki (bo obsługują jeszcze minibar)
- w drugiej często stoją kierowcy kupujący myto
- jak jest duża kolejka, to czasem się zdarzy obsłudze zapraszać do dwóch kas
- często brakuje im winiet na 10 dni
- niedawno chciałem roczną na firmowe auto, nie było a miesięczna też mnie nie bawiła
- nie rozmieniają kasy na kibelek (jak był Shell, to sikanie było za free)
- potrafią być nieuprzejme, zwłaszcza jak w Polsce jest długi weekend i mają oblężenie ;)

Znam po prostu lepsze stacje w ČR ;-)
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.04.2019 15:22

Pääkäyttäjä napisał(a):Znam po prostu lepsze stacje w ČR ;-)

a lepsze jest wrogiem dobrego ;-)
Rafi70
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 24.04.2019 15:23

Pääkäyttäjä napisał(a):

Pewnie już było , ale jak masz chwilę to "rzuć" adresem stację z winietami oprócz tego Eurooil , żeby nie trzeba było zjeżdżać daleko z drogi :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2019 15:31

Rafi70 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):

Pewnie już było , ale jak masz chwilę to "rzuć" adresem stację z winietami oprócz tego Eurooil , żeby nie trzeba było zjeżdżać daleko z drogi :wink:

Najbliżej tu (i chyba najszybciej IMHO):

MOL
Mariánskohorská
Ostrava
49.8373567N, 18.2483825E

i po drugiej stronie drogi (w przeciwnym kierunku - da się zawrócić pod dwupasmówką na węźle zaraz za stacją MOL)

OMV
Mariánskohorská
Ostrava
49.8406525N, 18.2604753E

Ewentualnie tu:

MOL
Hlučínská
Ostrava
49.8564261N, 18.2724894E
Rafi70
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 24.04.2019 17:06

Pääkäyttäjä napisał(a):
Rafi70 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):

Najbliżej tu (i chyba najszybciej IMHO):

MOL
Mariánskohorská
Ostrava
49.8373567N, 18.2483825E

i po drugiej stronie drogi (w przeciwnym kierunku - da się zawrócić pod dwupasmówką na węźle zaraz za stacją MOL)

OMV
Mariánskohorská
Ostrava
49.8406525N, 18.2604753E

Ewentualnie tu:

MOL
Hlučínská
Ostrava
49.8564261N, 18.2724894E

...rozumiem ,że kupując winietę na tej pierwszej , policja nie może mnie zatrzymać za brak , bo z tego co widzę to jest ona dużo dalej od Eurooil
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2019 20:50

D1 jest bezpłatna aż do Svinova, węzeł Rudná (Exit 354). Pozostałe drogi są bezpłatne.
Rafi70
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 24.04.2019 22:27

Ok. Wielkie dzięki...
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 28.04.2019 00:25

Gdzie kupić winietę?
Odpowiedź jest prosta. W Czechach na Eurooil.
Jak boisz się zjechać do miasta w razie braku winiet (prawdopodobieństwo 1 do 1000000000, że ich zabraknie) to kup w internecie lub na stacji w Polsce.
W obydwu przypadkach nieco drożej, ale nie musisz się zatrzymywać, co również może być jednym z argumentów.
Rafi70
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 28.04.2019 09:09

Zakup winiety na stacjach lub budkach przy granicy wykorzystuję na zwykłe przerwy podczas jazdy (rozprostowanie nóg , siku , zakup kawy itp) , więc kupno przez neta nie wchodzi w grę :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2019 09:16

SingSing74 napisał(a):W Czechach na Eurooil.
Jak boisz się zjechać do miasta w razie braku winiet (prawdopodobieństwo 1 do 1000000000, że ich zabraknie) to

Nie byłbym taki pewien co do dostępności winiet na EuroOil, zwłaszcza w sezonie letnim - no chyba, że wreszcie poszli po krytyce w sieci, po rozum do głowy.
kojacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 29.04.2019 00:52

Pääkäyttäjä napisał(a):
SingSing74 napisał(a):W Czechach na Eurooil.
Jak boisz się zjechać do miasta w razie braku winiet (prawdopodobieństwo 1 do 1000000000, że ich zabraknie) to

Nie byłbym taki pewien co do dostępności winiet na EuroOil, zwłaszcza w sezonie letnim - no chyba, że wreszcie poszli po krytyce w sieci, po rozum do głowy.

Kilka lat temu (wakacje 2014 lub 2015) tak się złożyło, że przed wyjazdem nad Adriatyk byliśmy na południu Polski. Bywaliśmy i w Czechach, co wykorzystałem na zakup miesięcznej winiety. I ten ruch okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę, bo gdy jechaliśmy nad morze, okazało się, że na wspomnianej stacji-wtedy jeszcze Shell-nie ma miesięcznych winiet. Dziesięciodniowych chyba też nie mieli, ale tego już nie jestem pewien, bo ich nie kupuję.
A byłem tam na przełomie lipca i sierpnia, chyba w poniedziałek.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.04.2019 07:50

Na EuroOil w minioną sobotę mieli winiet do wyboru do koloru aż byłam w szoku, że w tym roku majówka ich nie zaskoczyła :mrgreen:
Mieli też winiety austriackie - 10 dniowa 11 eu to w sumie przyzwoicie w stosunku do ceny nominalnej, nie to co w Pl.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 171
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019