Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 24.04.2019 13:36

Ja tam nie wiem co Wy macie do tego EurOila :) To moja ulubiona stacja w CZ. W zasadzie jedyna, na której się zatrzymuję.
Obsługa obsługą, ale nigdy nie miałem problemów z kupnem winiety czy to kartą czy gotówką. Nigdy też nie stałem tam w kolejce.
Póki co ta stacja raczej dobrze mi się kojarzy - choć bardziej mi się podobała jako Shell :)
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 24.04.2019 13:48

Kupowałem tam winietę w zeszłym roku I też nie mogę powiedzieć złego słowa :-) Były może ze 3 osoby w kolejce.
Płaciłem kartą (Revolut) I poszło bez problemu :-)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.04.2019 14:02

Koenig napisał(a):Ja tam nie wiem co Wy macie do tego EurOila :) To moja ulubiona stacja w CZ. W zasadzie jedyna, na której się zatrzymuję.
Obsługa obsługą, ale nigdy nie miałem problemów z kupnem winiety czy to kartą czy gotówką. Nigdy też nie stałem tam w kolejce.
Póki co ta stacja raczej dobrze mi się kojarzy - choć bardziej mi się podobała jako Shell :)


Też tylko tam się od zawsze w CZ zatrzymuje i zawsze płace kartą. Bez problemów. Raz staliśmy w kolejce z 20 minut więc w kolejnym roku kupiłem winietę wcześniej w PZMot ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2019 14:04

Koenig napisał(a):Ja tam nie wiem co Wy macie do tego EurOila :) To moja ulubiona stacja w CZ. W zasadzie jedyna, na której się zatrzymuję.
Obsługa obsługą, ale nigdy nie miałem problemów z kupnem winiety czy to kartą czy gotówką. Nigdy też nie stałem tam w kolejce.
Póki co ta stacja raczej dobrze mi się kojarzy - choć bardziej mi się podobała jako Shell :)


Powiedzmy, że bywałem na tej stacji znacznie częściej, niż dwa razy do roku i powiem Ci, że Ci się po prostu udalo nie trafić na problemy. Generalnie moje doświadczenie z nimi jest 50/50 bo bywały dni, że wpadałem i wypadałem, ale:

- jest jedna kolejka do zakupów wszystkiego i paniom nie zawsze chce się skracać kolejki (bo obsługują jeszcze minibar)
- w drugiej często stoją kierowcy kupujący myto
- jak jest duża kolejka, to czasem się zdarzy obsłudze zapraszać do dwóch kas
- często brakuje im winiet na 10 dni
- niedawno chciałem roczną na firmowe auto, nie było a miesięczna też mnie nie bawiła
- nie rozmieniają kasy na kibelek (jak był Shell, to sikanie było za free)
- potrafią być nieuprzejme, zwłaszcza jak w Polsce jest długi weekend i mają oblężenie ;)

Znam po prostu lepsze stacje w ČR ;-)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.04.2019 14:22

Pääkäyttäjä napisał(a):Znam po prostu lepsze stacje w ČR ;-)


a lepsze jest wrogiem dobrego ;-)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 24.04.2019 14:23

Pääkäyttäjä napisał(a):
Znam po prostu lepsze stacje w ČR ;-)

Pewnie już było , ale jak masz chwilę to "rzuć" adresem stację z winietami oprócz tego Eurooil , żeby nie trzeba było zjeżdżać daleko z drogi :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2019 14:31

Rafi70 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
Znam po prostu lepsze stacje w ČR ;-)

Pewnie już było , ale jak masz chwilę to "rzuć" adresem stację z winietami oprócz tego Eurooil , żeby nie trzeba było zjeżdżać daleko z drogi :wink:


Najbliżej tu (i chyba najszybciej IMHO):

MOL
Mariánskohorská
Ostrava
49.8373567N, 18.2483825E

i po drugiej stronie drogi (w przeciwnym kierunku - da się zawrócić pod dwupasmówką na węźle zaraz za stacją MOL)

OMV
Mariánskohorská
Ostrava
49.8406525N, 18.2604753E

Ewentualnie tu:

MOL
Hlučínská
Ostrava
49.8564261N, 18.2724894E
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 24.04.2019 16:06

Pääkäyttäjä napisał(a):
Rafi70 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
Znam po prostu lepsze stacje w ČR ;-)

Pewnie już było , ale jak masz chwilę to "rzuć" adresem stację z winietami oprócz tego Eurooil , żeby nie trzeba było zjeżdżać daleko z drogi :wink:


Najbliżej tu (i chyba najszybciej IMHO):

MOL
Mariánskohorská
Ostrava
49.8373567N, 18.2483825E

i po drugiej stronie drogi (w przeciwnym kierunku - da się zawrócić pod dwupasmówką na węźle zaraz za stacją MOL)

OMV
Mariánskohorská
Ostrava
49.8406525N, 18.2604753E

Ewentualnie tu:

MOL
Hlučínská
Ostrava
49.8564261N, 18.2724894E

...rozumiem ,że kupując winietę na tej pierwszej , policja nie może mnie zatrzymać za brak , bo z tego co widzę to jest ona dużo dalej od Eurooil
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2019 19:50

D1 jest bezpłatna aż do Svinova, węzeł Rudná (Exit 354). Pozostałe drogi są bezpłatne.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 24.04.2019 21:27

Ok. Wielkie dzięki...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 27.04.2019 23:25

Gdzie kupić winietę?
Odpowiedź jest prosta. W Czechach na Eurooil.
Jak boisz się zjechać do miasta w razie braku winiet (prawdopodobieństwo 1 do 1000000000, że ich zabraknie) to kup w internecie lub na stacji w Polsce.
W obydwu przypadkach nieco drożej, ale nie musisz się zatrzymywać, co również może być jednym z argumentów.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 28.04.2019 08:09

Zakup winiety na stacjach lub budkach przy granicy wykorzystuję na zwykłe przerwy podczas jazdy (rozprostowanie nóg , siku , zakup kawy itp) , więc kupno przez neta nie wchodzi w grę :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2019 08:16

SingSing74 napisał(a):W Czechach na Eurooil.
Jak boisz się zjechać do miasta w razie braku winiet (prawdopodobieństwo 1 do 1000000000, że ich zabraknie) to


Nie byłbym taki pewien co do dostępności winiet na EuroOil, zwłaszcza w sezonie letnim - no chyba, że wreszcie poszli po krytyce w sieci, po rozum do głowy.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 28.04.2019 23:52

Pääkäyttäjä napisał(a):
SingSing74 napisał(a):W Czechach na Eurooil.
Jak boisz się zjechać do miasta w razie braku winiet (prawdopodobieństwo 1 do 1000000000, że ich zabraknie) to


Nie byłbym taki pewien co do dostępności winiet na EuroOil, zwłaszcza w sezonie letnim - no chyba, że wreszcie poszli po krytyce w sieci, po rozum do głowy.

Kilka lat temu (wakacje 2014 lub 2015) tak się złożyło, że przed wyjazdem nad Adriatyk byliśmy na południu Polski. Bywaliśmy i w Czechach, co wykorzystałem na zakup miesięcznej winiety. I ten ruch okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę, bo gdy jechaliśmy nad morze, okazało się, że na wspomnianej stacji-wtedy jeszcze Shell-nie ma miesięcznych winiet. Dziesięciodniowych chyba też nie mieli, ale tego już nie jestem pewien, bo ich nie kupuję.
A byłem tam na przełomie lipca i sierpnia, chyba w poniedziałek.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.04.2019 06:50

Na EuroOil w minioną sobotę mieli winiet do wyboru do koloru aż byłam w szoku, że w tym roku majówka ich nie zaskoczyła :mrgreen:
Mieli też winiety austriackie - 10 dniowa 11 eu to w sumie przyzwoicie w stosunku do ceny nominalnej, nie to co w Pl.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 171
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone