Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.05.2019 14:34

DRZEW6 napisał(a):Będę w Chorwacji 8 raz ale zawsze jechałem objazdem MLP z noclegiem w Mureck. W tym roku nocleg mam w Krapinie i rezygnuję już z objazdu z wiadomych względów.Bedę przekraczał granicę austriacko słoweńską wieczorem w sobotę 06.07 .Po wieździe do Słowenii gdzie konkretnie mogę kupić winietę i nie stać w kolejce?


Kilkadziesiąt metrów przed granicą w budzie po prawej. Jak dobrze pamietam to w jednym z okienek na samej granicy tez sprzedawali. Jeździmy nocą więc tego drugiego nie jestem pewien
w114ce
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) w114ce » 21.05.2019 08:21

KrisM napisał(a):
DRZEW6 napisał(a):Będę w Chorwacji 8 raz ale zawsze jechałem objazdem MLP z noclegiem w Mureck. W tym roku nocleg mam w Krapinie i rezygnuję już z objazdu z wiadomych względów.Bedę przekraczał granicę austriacko słoweńską wieczorem w sobotę 06.07 .Po wieździe do Słowenii gdzie konkretnie mogę kupić winietę i nie stać w kolejce?

spokojnie kupisz na granicy austriacko - słoweńskiej


Dokładnie na przejściu granicznym pod wiatą masz butki i kupujesz przez okienko jak w Mc D. nie wychodząc z samochodu. ewentualnie po prawej stronie możesz się zatrzymać wzdłuż drogi i spokojnie podejść. Płacisz gotówką lub kartą.
co do kolejek to nie spotkałem się jeszcze z nimi idzie szybko i sprawnie.


Dodam, że przejście graniczne i miejsce wykupu winiety możesz zobaczyć na google map i StreetView.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.05.2019 12:22

w114ce napisał(a): .. na przejściu granicznym pod wiatą masz butki i kupujesz przez okienko jak w Mc D. ...


A jak ktoś ma już butki, tylko winiety potrzebuje?

Ja tam bez przymierzania butów nie kupuję :), a tak przez okienko to bym chyba nie chciał ;)

Wtedy zachęcam, aby jednak w tej budce przed granicą po prawej kupić winietę :)
Ostatnio edytowano 21.05.2019 12:53 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 21.05.2019 12:30

piotrulex napisał(a):
Ja tam bez przymierzania butów nie kupują, a tak przez okienko to bym chyba nie chciał ;)


JA butów nie kupują czy ja butów nie kupuję ???
DRZEW6
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRZEW6 » 21.05.2019 17:00

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 03.06.2019 10:50

Czy na pierwszej stacji w Czechach na wysokości Ostrawy jest możliwość zakupu winiety Słowenii ?
( wiem że na Austrię tak )
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2019 11:08

Nie. W Czechach da się je kupić tylko w punktach CashPoint i UAMK.
KasiaWW
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 17.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 03.06.2019 12:18

Witam
Od 11.08 do 21.08 wybieram się do Chorwacji będzie to mój trzeci i na pewno nie ostati pobyt :) 2 razy kupiłam winiety na stacji shell jednak tym razem chciałam zakupić przez te stronę tolltickets.com
obawiam się winiety na autostradę w Słowenii, bo musiałabym ją zamówić z terminem wysyłki 23.07 żeby dotarła i była ważna...Stad moje pytanie czy warto? Może ktoś miał sytuację ,że nie dotarła? Aha gdzieś czytałam o 18 dniach ważności przed wyjazdem czy coś takiego?
norek79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) norek79 » 03.06.2019 13:55

Zamów teraz od razu dwie 7 dniowe winiety. Nie ma co się stresować czy dojdą na czas, czy nie. Cena wyjdzie taka sama, a możesz przy nich wybrać datę ważności :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.06.2019 20:43

Bardzo dobrą opcją zakupu winiety austriackiej jest strona ich operatora:

https://shop.asfinag.at/pl/

Cała operacja po polsku, płatność kartą.
Dodatkowa zaleta to możliwość zmiany numeru rejestracyjnego samochodu lub daty obowiązywania winiety - za darmo!
KasiaWW
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 17.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 04.06.2019 10:41

norek79 napisał(a):Zamów teraz od razu dwie 7 dniowe winiety. Nie ma co się stresować czy dojdą na czas, czy nie. Cena wyjdzie taka sama, a możesz przy nich wybrać datę ważności :)

Dziękuję za podpowiedź :)
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 04.06.2019 17:59

Czy kupując czeską winietę na stacji benzynowej jest ona ważna od dnia zakupu,czy też mogą podać inną datę ważności?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2019 18:04

Dorothea1 napisał(a):Czy kupując czeską winietę na stacji benzynowej jest ona ważna od dnia zakupu,czy też mogą podać inną datę ważności?

Podajesz od kiedy chcesz mieć wążną winietę. Może to być np za miesiąc
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 04.06.2019 18:11

Dzięki za szybką odpowiedź
jankeswilga
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 28.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankeswilga » 05.06.2019 09:54

Witam,
Proszę o podpowiedź czy po zjeździe z autostrady w Gersdorf, w kierunku na Mureck, na pierwszej stacji benzynowej Tankstelle Temmel kupię winięte na Slowenie? I czy ceny są nominalne czy z marżą?
Będę tam tankować około 6-7 rano.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 174
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone