Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisM
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 05.05.2019 14:09

pawel_nowy napisał(a):
anka581 napisał(a):
pawel_nowy napisał(a):
anka581 napisał(a):Niestety zakup on-line w moi przypadku odpada. Auto z wypożyczalni będzie i nie znam numeru rejestracji .Pozostaje zakup w trakcie podróży

Kupowałem na tolltickets.com. Winietki podziurkowane, ale bez nr rej. Także możesz kupić śmiało,a nr. rejestracyjny wpiszesz sobie jak będziesz miała auto. :D :D

Serio ? jeśli tak to na pewno kupię w ten sposób

Tak. Serio.
Odradzam natomiast kupowania winiet na Słowenię. Dziurkują na termin wysyłki.

"dziurkują" w ten sposób 30-to dniowe. można kupić dwie 7 dniowe z wybraną datą.
pawel_nowy
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 05.05.2019 14:16

KrisM napisał(a):
pawel_nowy napisał(a):
anka581 napisał(a):
pawel_nowy napisał(a):
anka581 napisał(a):Niestety zakup on-line w moi przypadku odpada. Auto z wypożyczalni będzie i nie znam numeru rejestracji .Pozostaje zakup w trakcie podróży

Kupowałem na tolltickets.com. Winietki podziurkowane, ale bez nr rej. Także możesz kupić śmiało,a nr. rejestracyjny wpiszesz sobie jak będziesz miała auto. :D :D

Serio ? jeśli tak to na pewno kupię w ten sposób

Tak. Serio.
Odradzam natomiast kupowania winiet na Słowenię. Dziurkują na termin wysyłki.

"dziurkują" w ten sposób 30-to dniowe. można kupić dwie 7 dniowe z wybraną datą.

Fakt. Przepraszam powinienem napisać. :) :)
legaw
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) legaw » 10.05.2019 12:44

Witajcie :)
Pierwszy raz jadę samochodem do Chorwacji. Czy naprawdę nie opłaca się kupić winietek w PL? Mieszkam w Poznaniu i mógłbym podjechać do pzmotu żeby nie płacić za przesyłke
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 10.05.2019 13:18

legaw napisał(a):Witajcie :)
Pierwszy raz jadę samochodem do Chorwacji. Czy naprawdę nie opłaca się kupić winietek w PL? Mieszkam w Poznaniu i mógłbym podjechać do pzmotu żeby nie płacić za przesyłke

Zależy
Jeśli Cie stać na różnice w cenie to sie opłaca
Jeśli nie stać to nie
Jeżeli nie lubisz stawać po drodze to tak
A jak nie cierpisz postojów to nie
legaw
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) legaw » 10.05.2019 13:22

buhahah
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2019 13:30

legaw napisał(a):Witajcie :)

Jeżeli jesteś prawdziwą Pyrą, centusiem - to kupuj w kraju, do którego wjeżdżasz.
Jeżeli wyznajesz zasadę "kasa nie gra roli", przepłać w PZMOT. Ewetualnie nie przepłacaj i zamów na tollstickers.com :)
legaw
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) legaw » 10.05.2019 13:37

ok w takim razie zamówię sobie w tolltickets.com :)
Ostatnio edytowano 10.05.2019 14:23 przez legaw, łącznie edytowano 1 raz
agulus
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 10.05.2019 13:53

Mam takie pytanie - czy jest możliwość zakupu winiety na CZ z wyprzedzeniem? Będziemy w czerwcu w Czechach a do Chorwacji jedziemy w sierpniu (potrzeba nam będzie 1x10 dni) Jedziemy pierwszy raz także nie mieliśmy styczności z winietami
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 10.05.2019 14:29

legaw napisał(a):a dużo przepłacam kupując w PL?Jak Wy praktykujecie?

Sam oceń co się opłaca na przykładzie jednej winiety 10 dniowej do Austrii cena nominalna 9.2 Euro co daje licząc 4.3 PLN za 1 E 39.56 PLN
Cena w PZM - 58.50PLN
Na tooltickets dopłacisz za przesyłkę (niezależnie od ilości winiet) ok.3 Euro.
Ja osobiście preferuje zakup przez tooltickets.
agulus napisał(a):Mam takie pytanie - czy jest możliwość zakupu winiety na CZ z wyprzedzeniem? Będziemy w czerwcu w Czechach a do Chorwacji jedziemy w sierpniu (potrzeba nam będzie 1x10 dni) Jedziemy pierwszy raz także nie mieliśmy styczności z winietami

Nie spotkałem się aby był z tym jakiś problem, podajesz datę, piękna pani robi dziurki i już.
legaw
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) legaw » 10.05.2019 14:35

właśnie to robię, za komplet 68,8 Euro łącznie z przesyłką :) ten sam zestaw w PL kosztuje 372 plus koszty przesyłki. Dziękuję serdecznie za linka :) Pozdrawiam
agulus
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 10.05.2019 15:07

Crocodyl napisał(a):
legaw napisał(a):a dużo przepłacam kupując w PL?Jak Wy praktykujecie?

Sam oceń co się opłaca na przykładzie jednej winiety 10 dniowej do Austrii cena nominalna 9.2 Euro co daje licząc 4.3 PLN za 1 E 39.56 PLN
Cena w PZM - 58.50PLN
Na tooltickets dopłacisz za przesyłkę (niezależnie od ilości winiet) ok.3 Euro.
Ja osobiście preferuje zakup przez tooltickets.
agulus napisał(a):Mam takie pytanie - czy jest możliwość zakupu winiety na CZ z wyprzedzeniem? Będziemy w czerwcu w Czechach a do Chorwacji jedziemy w sierpniu (potrzeba nam będzie 1x10 dni) Jedziemy pierwszy raz także nie mieliśmy styczności z winietami

Nie spotkałem się aby był z tym jakiś problem, podajesz datę, piękna pani robi dziurki i już.

Dzięki to jest dobra wiadomość. Bo jadąc już w sierpniu do HR będziemy mieć tym samym zakup winiety po drodze z głowy Na Słowację i Węgry kupimy elektronicznie
kojacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.05.2019 01:54

Bez problemu, kilka lat temu kupowałem winiety na "za kilka czy kilkanaście dni" w Czechach. To i na za miesiąc czy dwa też nie będzie problemem :)
DRZEW6
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRZEW6 » 20.05.2019 14:16

Będę w Chorwacji 8 raz ale zawsze jechałem objazdem MLP z noclegiem w Mureck. W tym roku nocleg mam w Krapinie i rezygnuję już z objazdu z wiadomych względów.Bedę przekraczał granicę austriacko słoweńską wieczorem w sobotę 06.07 .Po wieździe do Słowenii gdzie konkretnie mogę kupić winietę i nie stać w kolejce?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.05.2019 14:19

DRZEW6 napisał(a):Będę w Chorwacji 8 raz ale zawsze jechałem objazdem MLP z noclegiem w Mureck. W tym roku nocleg mam w Krapinie i rezygnuję już z objazdu z wiadomych względów.Bedę przekraczał granicę austriacko słoweńską wieczorem w sobotę 06.07 .Po wieździe do Słowenii gdzie konkretnie mogę kupić winietę i nie stać w kolejce?

Spróbuj kupić już w Austrii, tam gdzie będziesz kupował austriacką. Nigdy nie kupowałem słoweńskiej winiety, ale wiem że na OMV w Wielfersdorf zawsze były i cena była nominalna.
KrisM
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 20.05.2019 14:20

DRZEW6 napisał(a):Będę w Chorwacji 8 raz ale zawsze jechałem objazdem MLP z noclegiem w Mureck. W tym roku nocleg mam w Krapinie i rezygnuję już z objazdu z wiadomych względów.Bedę przekraczał granicę austriacko słoweńską wieczorem w sobotę 06.07 .Po wieździe do Słowenii gdzie konkretnie mogę kupić winietę i nie stać w kolejce?

spokojnie kupisz na granicy austriacko - słoweńskiej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 173
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019