Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 05.05.2019 14:09

pawel_nowy napisał(a):
anka581 napisał(a):
pawel_nowy napisał(a):
anka581 napisał(a):Niestety zakup on-line w moi przypadku odpada. Auto z wypożyczalni będzie i nie znam numeru rejestracji .Pozostaje zakup w trakcie podróży


Kupowałem na tolltickets.com. Winietki podziurkowane, ale bez nr rej. Także możesz kupić śmiało,a nr. rejestracyjny wpiszesz sobie jak będziesz miała auto. :D :D


Serio ? jeśli tak to na pewno kupię w ten sposób


Tak. Serio.
Odradzam natomiast kupowania winiet na Słowenię. Dziurkują na termin wysyłki.

"dziurkują" w ten sposób 30-to dniowe. można kupić dwie 7 dniowe z wybraną datą.
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 05.05.2019 14:16

KrisM napisał(a):
pawel_nowy napisał(a):
anka581 napisał(a):
pawel_nowy napisał(a):
anka581 napisał(a):Niestety zakup on-line w moi przypadku odpada. Auto z wypożyczalni będzie i nie znam numeru rejestracji .Pozostaje zakup w trakcie podróży


Kupowałem na tolltickets.com. Winietki podziurkowane, ale bez nr rej. Także możesz kupić śmiało,a nr. rejestracyjny wpiszesz sobie jak będziesz miała auto. :D :D


Serio ? jeśli tak to na pewno kupię w ten sposób


Tak. Serio.
Odradzam natomiast kupowania winiet na Słowenię. Dziurkują na termin wysyłki.

"dziurkują" w ten sposób 30-to dniowe. można kupić dwie 7 dniowe z wybraną datą.


Fakt. Przepraszam powinienem napisać. :) :)
legaw
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) legaw » 10.05.2019 12:44

Witajcie :)
Pierwszy raz jadę samochodem do Chorwacji. Czy naprawdę nie opłaca się kupić winietek w PL? Mieszkam w Poznaniu i mógłbym podjechać do pzmotu żeby nie płacić za przesyłke
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 10.05.2019 13:18

legaw napisał(a):Witajcie :)
Pierwszy raz jadę samochodem do Chorwacji. Czy naprawdę nie opłaca się kupić winietek w PL? Mieszkam w Poznaniu i mógłbym podjechać do pzmotu żeby nie płacić za przesyłke


Zależy
Jeśli Cie stać na różnice w cenie to sie opłaca
Jeśli nie stać to nie
Jeżeli nie lubisz stawać po drodze to tak
A jak nie cierpisz postojów to nie
legaw
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) legaw » 10.05.2019 13:22

buhahah
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2019 13:30

legaw napisał(a):Witajcie :)
Pierwszy raz jadę samochodem do Chorwacji. Czy naprawdę nie opłaca się kupić winietek w PL? Mieszkam w Poznaniu i mógłbym podjechać do pzmotu żeby nie płacić za przesyłke


Jeżeli jesteś prawdziwą Pyrą, centusiem - to kupuj w kraju, do którego wjeżdżasz.
Jeżeli wyznajesz zasadę "kasa nie gra roli", przepłać w PZMOT. Ewetualnie nie przepłacaj i zamów na tollstickers.com :)
legaw
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) legaw » 10.05.2019 13:37

ok w takim razie zamówię sobie w tolltickets.com :)
Ostatnio edytowano 10.05.2019 14:23 przez legaw, łącznie edytowano 1 raz
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 10.05.2019 13:53

Mam takie pytanie - czy jest możliwość zakupu winiety na CZ z wyprzedzeniem? Będziemy w czerwcu w Czechach a do Chorwacji jedziemy w sierpniu (potrzeba nam będzie 1x10 dni) Jedziemy pierwszy raz także nie mieliśmy styczności z winietami
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 10.05.2019 14:29

legaw napisał(a):a dużo przepłacam kupując w PL?Jak Wy praktykujecie?

Sam oceń co się opłaca na przykładzie jednej winiety 10 dniowej do Austrii cena nominalna 9.2 Euro co daje licząc 4.3 PLN za 1 E 39.56 PLN
Cena w PZM - 58.50PLN
Na tooltickets dopłacisz za przesyłkę (niezależnie od ilości winiet) ok.3 Euro.
Ja osobiście preferuje zakup przez tooltickets.
agulus napisał(a):Mam takie pytanie - czy jest możliwość zakupu winiety na CZ z wyprzedzeniem? Będziemy w czerwcu w Czechach a do Chorwacji jedziemy w sierpniu (potrzeba nam będzie 1x10 dni) Jedziemy pierwszy raz także nie mieliśmy styczności z winietami

Nie spotkałem się aby był z tym jakiś problem, podajesz datę, piękna pani robi dziurki i już.
legaw
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) legaw » 10.05.2019 14:35

właśnie to robię, za komplet 68,8 Euro łącznie z przesyłką :) ten sam zestaw w PL kosztuje 372 plus koszty przesyłki. Dziękuję serdecznie za linka :) Pozdrawiam
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 10.05.2019 15:07

Crocodyl napisał(a):
legaw napisał(a):a dużo przepłacam kupując w PL?Jak Wy praktykujecie?

Sam oceń co się opłaca na przykładzie jednej winiety 10 dniowej do Austrii cena nominalna 9.2 Euro co daje licząc 4.3 PLN za 1 E 39.56 PLN
Cena w PZM - 58.50PLN
Na tooltickets dopłacisz za przesyłkę (niezależnie od ilości winiet) ok.3 Euro.
Ja osobiście preferuje zakup przez tooltickets.
agulus napisał(a):Mam takie pytanie - czy jest możliwość zakupu winiety na CZ z wyprzedzeniem? Będziemy w czerwcu w Czechach a do Chorwacji jedziemy w sierpniu (potrzeba nam będzie 1x10 dni) Jedziemy pierwszy raz także nie mieliśmy styczności z winietami

Nie spotkałem się aby był z tym jakiś problem, podajesz datę, piękna pani robi dziurki i już.


Dzięki to jest dobra wiadomość. Bo jadąc już w sierpniu do HR będziemy mieć tym samym zakup winiety po drodze z głowy Na Słowację i Węgry kupimy elektronicznie
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.05.2019 01:54

agulus napisał(a):Mam takie pytanie - czy jest możliwość zakupu winiety na CZ z wyprzedzeniem? Będziemy w czerwcu w Czechach a do Chorwacji jedziemy w sierpniu (potrzeba nam będzie 1x10 dni) Jedziemy pierwszy raz także nie mieliśmy styczności z winietami

Bez problemu, kilka lat temu kupowałem winiety na "za kilka czy kilkanaście dni" w Czechach. To i na za miesiąc czy dwa też nie będzie problemem :)
DRZEW6
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRZEW6 » 20.05.2019 14:16

Będę w Chorwacji 8 raz ale zawsze jechałem objazdem MLP z noclegiem w Mureck. W tym roku nocleg mam w Krapinie i rezygnuję już z objazdu z wiadomych względów.Bedę przekraczał granicę austriacko słoweńską wieczorem w sobotę 06.07 .Po wieździe do Słowenii gdzie konkretnie mogę kupić winietę i nie stać w kolejce?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.05.2019 14:19

DRZEW6 napisał(a):Będę w Chorwacji 8 raz ale zawsze jechałem objazdem MLP z noclegiem w Mureck. W tym roku nocleg mam w Krapinie i rezygnuję już z objazdu z wiadomych względów.Bedę przekraczał granicę austriacko słoweńską wieczorem w sobotę 06.07 .Po wieździe do Słowenii gdzie konkretnie mogę kupić winietę i nie stać w kolejce?

Spróbuj kupić już w Austrii, tam gdzie będziesz kupował austriacką. Nigdy nie kupowałem słoweńskiej winiety, ale wiem że na OMV w Wielfersdorf zawsze były i cena była nominalna.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 20.05.2019 14:20

DRZEW6 napisał(a):Będę w Chorwacji 8 raz ale zawsze jechałem objazdem MLP z noclegiem w Mureck. W tym roku nocleg mam w Krapinie i rezygnuję już z objazdu z wiadomych względów.Bedę przekraczał granicę austriacko słoweńską wieczorem w sobotę 06.07 .Po wieździe do Słowenii gdzie konkretnie mogę kupić winietę i nie stać w kolejce?

spokojnie kupisz na granicy austriacko - słoweńskiej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 173
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone